Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa (namluvil Josh Gad), který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře. Přestože se během těch let postupně reinkarnuje do několika psů různých ras, je to jeho pevné pouto se spřízněnou duší jménem Ethan, které přenáší a inspiruje jednoho psa na jeho cestě za nalezením vlastního poslání a skutečného smyslu existence a pro svého chlapce. (Freeman Ent.)

Ombak▼Penari

Já toho Hallströma nenávidím. Už po Hačikó jsem se cítil takový ošálený dojemným pejskem a když jsem viděl trailery na Psí poslání, tak jsem říkal, že to bude opět laciný doják ždímající city krze krásné pejsánky. Jenže co naplat, stejně jsem pak při sledování tahal kapesník ať už jsem si o tématu myslel cokoliv. Hallström tuhle poněkud kýčovitou dojemnou romantiku prostě umí a uměl vždycky. Psí poslání je nádherný film pro celou rodinu a nejen pro milovníky psů. ()

Ben Nevis

Bohužel zklamání. Zápletka, jak se pes shledá s nejoblíbenějším páníčkem přes několik reinkarnací, je podivná. Psí herci toho moc nehrají (většinou apaticky koukají) a romantická zápletka je uměle naroubovaná. Dozvěděli jsme se, co je účelem psa, ale účelem tohoto filmu je dojit slzy přes psí umírání a to pro úspěch několikrát. ()

Rockerman

Už podle fotky, kterou jsem si dal na ČSFD můžete vidět, že něco podobného Bayleimu mám doma. Proto nebudu k tomuto filmu objektivní. Dějově dost řídké, všechny "psí fóry" jsme už v nějakém "psím filmu" viděli (nebo zažili ) a celkově je to vlastně jen takový sladkobolný příběh, skoro jako od nějaké Rosamundy nebo co. Možná, že i těch reinkarnací bylo moc. Místy je to smutnější, než Marley a já! Přesto všechno dávám 5 * a pejskaři mi budou rozumět. ()

hazaba

Samozřejmě že to útočí na city tou nejprimitivnější cestou, ale když je vám po shlédnutí filmu dobře, svůj účel splnil na jedničku. ()

helloween93

Začátek roku 2017 zastihl studio Universal v dobré kondici, protože jak Split, tak Dog’s Purpose jsou nejen dobré filmy, ale i kasovní trháky. O Dog’s Purpose jsem vůbec nevěděl, dokud jsem nezačal procházet hollywoodské filmy z roku 2017. Je to příjemný rodinný film od Hallströma, který umí civilní snímky z obyčejného života (Gilbert Grape, Pravidla moštárny), který pohladí po duši hlavně milovníky psů a zvířat. Základní myšlenka filmu o reinkarnaci duše psa po jeho smrti mě zaujala, a to včetně lehce dojemného závěrečného shledání s Quaidem. 4* ()

Corbinian

Zdejší vysoké hodnocení tohoto filmu opravdu nechápu. Základní struktura filmu je naprosto hrozivě béčková se všemi starými ohranými klišé, nemastnými a neslanými hereckými výkony, do jehož středu byl jakožto klíč k rozuzlení a vystavění děje nasazen nevinný tvor - pes. Udělat film z psí perspektivy je námět jistě zajímavý. Mně osobně strašně vadil ten spiritualistický prvek v podobě reinkarnace. Mnohem lepší se mi jeví pracovat s pouze jedním psím individuem, než z toho dělat takový koloběh, který na sebe nutně nabalí i několik nelogičností. Co se týká konceptu rodinného filmu, ten tu jistě nebyl na škodu. Ale musím podotknout, že způsob, kterým je nám zde psí poselství prezentováno je poměrně nic neříkající. Člověka to za srdce vůbec nechytne. Snad možná pouze tehdy, kdy film nasadí nejtěžší kalibr - scény umírajících psů, které mají jeden jediný prostý účel - diváka emočně vydírat. Bohužel v tom není žádná hloubka, je strašně vidět, jak jsou tyhle scény zasazeny do filmu naprosto uměle a působí velmi nepřirozeně. Zkrátka a dobře, pokud chcete zjistit, co nám psi říkají, opravdu není dobrá volba zajít si na takovýto film. Stačí se pouze podívat na naše psí společníky a oni nám to řeknou sami a s opravdovostí jako nikdo jiný. |40%| ()

hrudka

Hluboký psí příběh využívající podobného, ne-li stejného principu jako Kdopak to mluví ukazujíc více psích úloh - poslání - a jako berličku využívá "psí reinkarnaci", které můžeme/nemusíme věřit. Být přítelem člověka a zachraňovat ho. Občas suplovat přítele. Mohlo to být zajímavější, pokud by skrz psa tvůrci glosovali různé sociální vrstvy. Jakou úlohu má pes u bohatých lidí? Je mezi nimi šťastný? ()

avril4234

O triedu slabšie ako Hachiko (toho už i tak v emóciách nič neprekoná), ale znovu ide o extrémne dojemný film (aspoň teda pre milovníkov psov, ktorým som i ja). Nápad s reinkarnáciou mi prišiel zaujímavý a aspoň trošku to znižovalo smútok z každého úmrtia hlavného hrdinu. I napriek tomu ma to zakaždým rozplakalo a nechalo smutnou. Začiatok bol trochu naťahovaný a miestami som sa nudila, ale tie dojemné scény to vynahradili. Rozhodne patrí medzi lepšie a najpútavejšie filmy o psoch, ktoré som doposiaľ videla. Dávam 5* už len za samotnú myšlienku a hĺbku. ()

Johny M.

Nevím proč se na takovýhle filmy vůbec dívám. Dávám 5* a znovu už si to nepustím. Krásné, smutné i veselé, dojemné... ()

Cinematrix

Nejsem si jistý, jestli by se zrovna takovéhle filmy měly točit. Člověk si u nich neodpočine, protože neustále přemýšlí o smrti. O smrti v podobě svého pejska a nakonec i o své vlastní. Já osobně si pouštím filmy pro to, abych si u nich odpočinul, přišel na jiné myšlenky, nechal se unést cizím vesmírem, zasmál se, obdivoval akci... nebudu zde jmenovat všechny důvody, vždyť to sami znáte. Navíc na filmy koukám s přítelkyní, máme rádi podobné filmy a po jejich skončení si o nich povídáme a sdílíme pocity. Tohle bylo ale moc.Film příliš cíleně poukazuje na smrtelnost nejen psa, ale i člověka, aby ždímal emoce. A to není dobře. Takhle se to nedělá. Film poukazuje na věci, o kterých by člověk neměl přemýšlet. Sám jsem poměrně vtipný chlapík, ale při komentáři tohohle filmu je mi úzko u srdce. S přítelkyní máme pejska, kterému je už 8 let. Nechceme, aby se převtělil do někoho jiného, až umře, chceme pořád toho samého... A co až umře člověk? Film je v tomhle nedomyšlený a zbytečně smutný. Pes si projde několik životů a nakonec najde pána, kterého měl před šedesáti lety? Fajn. A co když ten pán umře a zůstane naopak sám pes? Na to už film nemyslel. Já osobně bych si s takovým tématem nezahrával, proto opět nehodnotím, jinak bych musel dát odpad. ()

Kingjiri

Psí poslání mohlo být podivanou neurážející žádnýho diváka, kdyby se tvůrci vyvarovali infantilnějších pasáží ("nahlas" přemýšlející pes) a aspoň trochu propracovali motiv reinkarnace. Reinkarnující pes v tomhle případě totiž slouží výhradně k tomu, aby se nechal několikrát umřít a pateticky ždímal z diváků (zejména z řad zápalenejch pejskařů) slzy, co to dá. Díky reinkarnaci pak dochází na uplně zbytečný příběhy s policajtem nebo černoškou. Hlavní dějová linka s Ethanem měla určitej potenciál a kdyby se pracovalo jenom s ní (byť by se musela upravit tak, aby "vycházela" na život jednoho psa), byl by výsledek mnohem lepší. A to i v případě, že by pak snímek trochu nápadnějc připomínal jiný bijáky. ()

fraktal

Očekával jsem poklidný příběh o psu a jeho pohledu na svět. Dostal jsem plytkou antropocentrickou slátaninu ("rodinný film") s rádoby komediálními komentáři "vypravěče". Jak psi, tak lidé zde postrádají plastičnost, hloubku. Příběh zase přesah či pointu. Je vidět, že pes je tu jen jakousi kulisou pro romanticko-dětskou linku, plnou otázek typu "proč se ti dvounoháči muckají?"... a je vlastně tím jediným, co drží vyprávění jakž-tak pohromadě i díky spoustě naprosto nepsího chování. O tom, jak mizerný mají herci i štáb se psy vztah svědčí mmj. i to, že ani jeden není jmenován v závěrečných titulkách (najdete tam na konci jen "Birds & Animals Inc.", coby poskytovatele)... A zpětně zase psi naprosto herce ignorují a sledují jen své trenéry = neustále koukají kamsi mimo záběr. Nedoporučil bych ani pětiletým, neb to dle mne vede akorát ke zkreslení lidského pohledu na psy, ke zmatení čtení psí mimiky a řeči. Už vidím psa, jak rozumí rozchodu rodičů, rvačce na pouti či návštěvě šéfa => celá optika je očividně spíše z pohledu "kdyby Ethan viděl Baryho očima". Navíc i ti dospěláci se zde chovají nelogicky a zbytečně... ()

Torgal

Pred časom som videl pokračovanie, teraz konečne dopĺňam aj prvý diel. A možno je to jeho výhoda, lebo teraz som si už nemusel zvykať na to, že je rozprávačom pes a všetko pozorujeme z jeho uhlu pohľadu. A keď som pristúpil na tieto pravidlá hry, tak som si užil hrejivý film čo pohladí dušu, na aké je Hallström expert. Mohlo by sa povedať, že je to len gýčová dojička emócii (čo som napísal v komentári k dvojke), ale neviem presne povedať prečo, pri tomto filme som sa nechal podojiť rád. 7+/10 ()

B.Wilde

Opravdu málo co mě dojme jako tenhle film, ale ten příběh se mi hodně líbí. Já jsem prostě zatížená na příběhy o psech a tenhle patří rozhodně k nejlepším. ()

Inozuka

Není to žádné velké umění, ale Psí poslání je milý a emocionálně nabitý film. Kdo má rád pejsky, bude si u filmu rochnit a až přijde domů, určitě zahrne svého čtyřnohého miláčka řadou laskomin. Kdo je pak rád nemá, asi na to ani nepůjde. Na plakátě by pak mělo být důrazné varování pro matky, které by chtěly na film vzít své ratolesti - pokud nemají již pejska doma, nebo o jeho pořízení vážně neuvažují, je to čirá sebevražda. No a koho tenhle film nedojme, musí mít srdce z kamene... Přítelkyně říkala, že na dámských záchodech to po projekci vypadalo jako po pohřbu... nebylo ženský s kapesníčkem v ruce a rozmazaným make-upem. A k aféře stran týrání zvířat při natáčení - americký soud rozhodl, že inkriminované video topení vlčáka je podvrh. ()

dustur

Krásny a dojímavý film, ktorý ma svojím spôsobom prekvapil... A tak ako pri iných filmoch,tak aj tu režisér Lasse Hallström hraje najmä na city,a pri tomto filme to nie je inak.. Ja mám rád psov ,a tento príbeh nám troška nazrie do psieho sveta...,a práve tieto veci sa mi najmä páčili vo filme... A samozrejme ma prekvapil a potešil Dennis Quaid ,, ktorého mám rád", len škoda že aj on pekne starne..,a v tomto filme sa to bohužiaľ dá vidieť.... Aj keď prvá polovica filmu bola taká že som premýšľal, že mu dám iba tri hviezdičky...,ale potom ma film na toľko zaujal..,že moje hodnotenie filmu je medzi 4 až 5 hviezdičkami... Moje hodnotenie filmu je.: 4,5 / 5... - film pozretý ( Cinema city - Polus city center Bratislava ) , zároveň moja zatiaľ prvá návšteva kina ,,v tomto roku"... Film si ešte určite párkrát pozriem lebo si to zaslúži.... ()

CommanderCZ

Také jsem viděl amatérské snímky, kde se psík topí, a byl jsem z toho docela znechucen. O to jsem byl zvědavější, jaký nakonec bude výsledek. A musím říct, že film rozhodně nezklamal a záběry k celkovému hodnocení neberu v potaz. Film má úžasnou hlavní myšlenku a nás paničky nutí se zamyslet nad životy našich čtyřnohých miláčků. Film mě dojal. ()

PF 2018

PF 2018