Není král jako král

• USA The Emperor's New Groove (více)

Kuzco je mladý a egoistický král, který si myslí, že si může dovolit cokoliv na světě. Trestá každého, kdo se mu znelíbí, i kvůli sebemenší chybičce. Jednoho dne vyhodí prohnanou rádkyni Yzmu, protože chtěla za jeho zády převzít vládu nad zemí. Yzma společně s poskokem Kronkem začne plánovat pomstu. Chce ho otrávit, ale Kronk poplete lektvar a z Kuzca se stane mluvící lama. Král, který byl zvyklý mít všechno, musí najednou uzavřít spolek s pastevcem lam, aby se mohl vrátit do lidské podoby a získal svůj trůn zpět. Jako zvíře poznává svět jinýma očima a naučí se chápat hodnoty života. (TV Nova)

prome

Sice 4*, ale slabší. Občas se mi to zdálo příliš natahované a nudné. Naštěstí je tam spoustu výborných vtipů (zvláště ke konci), které udrží oči diváka na obrazovce. ()

ScarPoul

Tak toto malo gule. Kopec scudzovákov a parádny humor - Ako ste sa sem dostali. Sám netuším. Nedáva to logiku.. Videl som to kedysi ako dieťa a po toľkých rokoch je to stále nadupané. Škoda, že sa nerobí viacej takýchto vecí. ()

BoPo

Štýl kresby pôsobí určite staršie ako na rok 2000, a to berte ako pochvalu. Ja mám tento klasický Disney štýl animákov stále veľmi rád. Prvá polhodina vlastne nič moc. Od momentu v kuchyni, kam sa chrlili objednávky, sa rozbehla akcia a vyrypovanie ako keby vystrihnuté z Looney Tunes. Hlavný problém celého filmu je ale ten, že som sa vôbec nenamotal na postavy. Vzhľadom na dnes už hriešne krátku minutáž nemôžem nejako extra brblať. ()

Terva

Ůžasné, zábavné a velice sledovatelné. Na tento snímek se dá dívat pořád. Vem ho po palici!!! Cože, brokolici? ()

MoiJe

Sranda hlášky podtrhujúce mostíky v deji. Sranda mať celý čas pred očami hercov, ktorým patria hlasy. ()

Lama.Lama

Asi jsem se rozhodla, že tohle bude moje nejoblíbenější Disneyovka! Vynikající hlavní "hrdina"! Tak sobeckou a narcistickou hlavní postavu jsem dlouho neviděla :D Navíc je to docela dost vtipný (no, možná to bude únavou, ale vážně jsem se nasmála). Plus jsem to kdysi před x-miliony let pařila na PS1, takže když připočítám tu nostalgii, je to za mě jasných pět červených hvězdic. ()

kikuka

..predstavte si tu bandu, co sa zavrela v atelieri, zhulila a ani nevedela ako a na svete bol filmik..co s nim? do distribucie..dobry napad :-P ()

zdepapepa

Ona to je vlastně taková obyčejná podívaná. Bajka o tom, kterak sebestředný panovník přišel na to, že se svět netočí jen kolem něho. A možná proto mě to tehdy na přelomu tisíciletí nezaujalo natolik, abych se na to podíval. Prohloupil jsem. Mírně nezvyklý odklon u Disneyho nedělat film o princezně, která se musí naučit být sama sebou se spoustou chytlavých písní (i když to prý bylo plánováno), který se mi ale trefil do noty. 2D animace nevypadá vůbec staře a ani vtipy nezestárly, což přičítám tomu, že se film nesnaží o popkulturní odkazy. Snaží se hlavně o zboření 4. stěny, a to se mu daří dobře, případně pobavit kromě dětí i rodiče. Vše je zaobaleno sympatickými postavami, které mají ale i některé reálné momenty. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak asi ke starším pořadům televize Cartoon Network nebo prvním řadám Simpsonů. Cartoon logika, reálné situace. Přičtěte k tomu pár šikovně umístěných call backů a vyjde vám zábavná podívaná, která vám sice moc ze života neukrojí, ale zpříjemní ho lépe než některé mnohem delší kousky. ()

kareen

Čas od času nezaškodí zasmát se pořádně od srdce, třebaže jde o kreslenou disneyovku. Pro děti to sice ani tak moc není, zato ostatní si tam jistě najdou spoustu povedených hlášek i gagů, u kterých se dobře pobaví a ta hodinka jim uběhne jako voda. Tak nebuďte lamy a jděte do toho. ()

ArsenalEagle

Po shlédnutí Robinsonových jsem čekal další "fuj" animovanou komedii, ale byl jsem příjemně překvapený, jelikož to bylo úplně něco jiného, čímž mě Disney překvapil.. Výborně jsem se bavil, sem tam i výborné hlášky a žádná dětská infantilnost.. 80% ()

Tayen

Ne tak hezký animák, ale o to originálnější a vtipnější. A samozřejmě nechybí morální poučení, kterak se král v lamu proměnil a naučil se myslet i na ostatní. Líbily se mi náznaky sarkasmu, jako například vztah mezi přestárlou čarodějnicí a přihlouplým svalovcem Kronkem a další narážky, které pochopí dospělí a dětská mysl zůstane čistá. ()

PKD

Tohle zřejmě vytvářela a psala banda zhulenců, která nemá ani potuchy, jaký je ten pův. příběh. WTF in progress. ()

Compote

Poprvé spatřeno někdy asi před sto lety a nechápu, jak jsem na to mohla zapomenout! Vážně snad nejvtipnější disneyovka, co jsem kdy viděla. ()

ABLABLABLA

Naprosto parádní animovaný film i pro dospělé, myslím si, že ti i více ocení ony vtipné pasáže než děti. V podstatě nemám, co filmu vytknout. Byl jednoduše perfektní. Nyní bych opět připomněla nějaké vtipné scénky, nebo gagy, co se mi líbily, jak jsem si všimla dělám to poslední dobou často, ale pokud se mi film hodně líbí, tak co jiného vypsat, než co se mi líbilo ne? Takže....jde se na to...:) "Ale ne." - "Nic neříkej, blížíme se k vodopáde."- "Jo." - "Ostré šutry na dně?" - "Nejspíš" - "Tak fajn." - "Aaaaaa.".........scéna s veverkou, když byl král Lama mezi jaguáry aneb pěkná pomsta s balonkem........jak Kuzco přerušil vyprávění, objevil se před plátnem, zakroužkoval sebe v pytli, škrtl Pacha "Tenhle film je o mě, ne o něm, jasné?" Vůbec veškerý komentář vypravěče lamy stál za to a bez něj by byl film asi jen tak z poloviny vtipný. A vůbec perfektní bylo, jak se vypravěč Kuzco-lama hádal s Kuzco-lamou na plátně při scéně, kde byl totálně promočený, sám a opuštěný. Další zábavná scénka? Hádání se sourozenců - jo,ne,jo,ne,jo,ne...ano opravdu se to dá dělat věčně. Honička taky neměla chybu, aneb proč máme před sebou červené čáry? A za náma se dělají modré čáry?:D Taková hezká parodie zobrazování tras na mapě. Proč tuhle páku vůbec máme?....a odkopne krokouše, který zaleze se staženým ocasem jak pes Horská dráha...to mluví za vše. Jaktožes tu byla dřív?" - "To nevím. Jakto Kronku?"- "Nemám tušení. Je to proti vší logice" a poukázal na mapu se stopami...............Objevil se tenhle a teď ještě čekáme na tebe....aneb jak si Kronk povídal se svým andělem a ďáblem a ti tři na něj civěli, co to jako dělá............."Zlu se dostane řádné odplaty zeshora." - žeby lustr?:D........................"Proměnil jsem se v krávu. Můžu domů?" - "Jo. Ještě někdo?" - "Ne dobrý." .............pojem nemuzikální kopec No a to by ode mě bylo asi vše:) ()

kaylin

Zábavný animovaný film, který má trochu moc klišovitý příběh, aby to humor plně zachránil. Bavil jsem se, mimochodem v originále naprosto skvělý dabing, ale možná by to chtělo ještě více nezávazného humoru, abych mohl snímek hodnotit jako skutečně naprosto odlišný Disney. Jiný je, trochu, a je to dobře. ()

Derek

ma to par skvelych crazy vtipov a vytvarna stranka je tiez celkom pekna, ale to najzaujimavejsie na celom filme je pribeh jeho vzniku a vsetky problemy co ho sprevadzali... ()

GILLWANDER

Pomerne krátky animovaný film z dielne Disney, ktorý svojou dĺžkou milo prekvapí. Bavil som sa, dalo sa na tom s chuti zasmiať. Pri takýchto filmoch rozhodne nezostávam chladný ani odmeraný. Veľmi príjemný animák. Preto hodnotím veľmi pozitívne. 80% ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield