Mistři hazardu

Vidláci na pretekoch

The Dukes of Hazzard

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2005, 104 min

Heh, já na to koukal, že to má být akční film a ono to je v podstatě klasická vidlácká komedie. Pravda je tu spousta honiček s policajty, ale to přece nedělá akční film ne? No tak k filmu. Přijde mi, že se při natáčení bavili (ale podle nepovedených záběrů i hulili) hlavně herci a tvůrci, ale do filmu se to nějak nepřeneslo. Ne že by dvojice hrdinů nebyla správně prdlá a některý hlášky nebyly fajn, ale veskrze je to spíše nenáročná a nenudící pohodovka, než nějaká nabušená komedie. Excelují tu spíše vedlejší herci jako Willie Nelson nebo krásná Jessica Simpson. Burt Reynolds je ovšem hrozný... jeho šarm zmizel někde v 80. letech. Výsledek je tak za dvě hvězdičky, ale za ty honičky jednu hvězdu přidám... přecejen už se dnes tak často nevidí honičky s pořádnými kaskadérskými kousky a opravdovou plechařinou bez CGI efektů. Ale film jako takový není nic, bez čeho by člověk nemohl žít.(2.2.2010)

Keď som mal 13 rokov tento film som žral, videl som ho vtedy mnohokrát a prial som si mať také auto. Nedávno som si to zopakoval a na moje prekvapenie ma svojim spôsobom stále baví. Je tu celkom podarená herecká zostava__ krásna Jessica Simpson ____ má to parádny soundtrack zostavený z kultových rockových skladieb (Mountain, ZZ top, AC/DC) a, hoci nie som automobilovým nadšencom, tak to má aj celkom podarené automobilové naháňačky. Dej to má síce jednoduchý no to vidiecke prostredie a obyvatelia mestečka dokázali byť vtipný aj keď sa v scénke paradoxne nič nedialo. Lacný Americký humor mi tu na prekvapenie sadol.(30.11.2018)

Seann William Scott a Johnny Knoxville. Dvě jména mých nejoblíbenějších herců z Prciček a z Jackass bok po boku. Už to mi znělo zajímavě. Rozhodně jsem od začátku nečekal nějaký složitý příběh, spíš solidní akční kaskadérskou komedii prošpikovanou hláškami. Přesně to jsem taky dostal. Takže bych to závěrem shrnul v bodech: dobrá hudba, moc pěkný holky :-), dva oblíbení herci a závody ve stylu Flatout či NFS Hot Pursuit chcete-li. Na odreagování ideální film. 3,5 / 5(9.8.2010)

Jeden z mojich obľúbených filmov s ľahšou témou a kopou jednoduchej srandy. Hlavne dvojička herec Scott a herečka Simpsonová sú fantastickí. Komédia amerického vidieku z rančou s dobrou hudbou a fajn zábavou s rozporom ľud a mecenáši. Trápne to nebolo, o naivitu tu nešlo, lebo to na takej jednoduchšej srande stavalo a robilo si to srandu samo zo seba, takže žiadne veľké výčitky.(3.9.2012)

Absolutní bomba.U tohohle filmu jsem se bavil jako nikdy! Tenhle film, kterej mi mj. připomíná hodně Starskyho & Hutche, nemá přliš složitou zápletku, ale uvidíme v něm spoustu automobilovejch honiček, využívání dost nenápadnejch zbraní jako házení zapálený léhve s Whiskey a taky krásných slečen (mno, přinejmenším Jessica je velice pěkná paní). Herecké obsazení nemělo chybu, Sean W. Scott a Johnny Knoxville si svoje role coby bratranci dosyta užívali. Dukes of Hazzard rulez!(20.7.2007)

• - Burt Reynolds (Jefferson Davis 'Boss' Hogg) nemusel ve filmu tuto roli ztvárnit, původně totiž v úvahu připadala možnost, že by roli hrál Anthony Anderson. (Stocki)

• - Kandidátkami na roli Daisy Duke byly mj. i Britney Spears, Mandy Moore a Jessica Biel. Nakonec zvítězila Jessica Simpson. (Stocki)

• - První filmová role Jessicy Simpson. (Stocki)