70. léta 20. století. Patrick Braden je mladý muž, který je ve společnosti oblíbený, ale marně si hraje na drsného chlápka. Již jako dítě si byl vědom si toho, že je jiný než ostatní kluci. Trpkým urážkám ze svého okolí čelí pomocí důvtipu a šarmu a nedovolí, aby jeho vlastní život kdokoliv nebo cokoliv změnilo. Nový film Neila Jordana, oscarového režiséra snímků Hra na pláč, Interview s upírem a Hranice lásky. Film obnažující svět transsexuální proměny mladého muže v reáliích Londýnských undergroundových kabaretů v období, ve kterém sexuální revoluce hippies už ovládla i konzervativní britskou kulturu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Skrk

Forrest Gump na druhou. Cillian Murphy v jeho nejlepší roli (společně se Scarecrowem z Batman Begins), kterou si zahrál. Poslední třičtvrtě hodina mě pomalu odrovnávala. A ještě ke všemu ten parádní soundtrack! ()

joehot

Fenomenální. Mix mezi wtf a konstatním křečovitým úsměvem. Imaginativní, a i přes ten oflitrovaný koťátkovský zevnějšek je uvnitř dost vážných sraček vážného, vážného světa. ()

mad_ness

Bolestný humor a strhujúci výkon Cilliana Murphyho v príbehu zasadenom do obdobia konfliktu medzi Írskom a časťami Spojeného Kráľovstva, aby náhodou nemal problémov primálo. To všetko sprevádzané úchvatným soundtrackom, ktorý tam perfektne pasuje. Nádhera. ()

kareen

Transsexuální mladík Patrick v touze poznat svoji pravou matku se vydává na dlouhou pouť, na které poznává nové přátele i lidi, kteří mu chtějí ublížit, zažívá humorné, dojemné a občas i nebezpečné situace a přesto, že za jeho častým úsměvem se skrývá také plno bolesti, zůstává i nadále tím úžasným snílkem, tak sladkým ve své zranitelné důvěřivosti, že je nemožné si ho nezamilovat. A právě jeho postava, kterou FANTASTICKÝM způsobem ztvárnil Cillian Murphy, dělá z tohoto filmu nezapomenutelnou podívanou. ()

Davson

Nádherný a kouzelný snímek nabitý silně nakažlivým životním optimismem s podmanivým Cillianem Murphym v hlavní roli a vynikajícím soundtrackem složeným z dobových písní. Neil Jordan překonal všechna očekávání. Nenápadný irský filmový zázrak. ()

Freemind

Dvouhodinová filmová travesti šou - a ne, nemyslím to v dobrém smyslu. "Snídaně na Plutu" je pitoreskní přehlídka světýlek, flitrů, hudby a našpulených rtíků bez výraznějšího pokusu o vytvoření příběhu s nějakým dramatickým obloukem. Takhle ne, pánové. Tedy - dámy. ()

Mikita

Nemám slov. Z toho šíleného obalu a z podivného názvu se vyklubal neskutečně působivý snímek. Každá kapitola mi vyrazila dech něčím novým, každá byla dojemná, vážná a místy lehce humorná.Tento koktejl o hledání kořenů i vlastní identity byl vkusně propojený s politikou a ukázkou lidského chování, když se setkají s někým, kdo je trochu jiný. Výborná stará uzika a herci Murphy a Neeson vynahrazují i některá hluchá místa, kterých je ovšem minimálně. Líbí se mi studium na katolické škole. Líbí se mi víra ve svaté ochránce. Líbí se mi odvaha jít za svým snem. Líbí se mi scéna z výslechu a po něm. A vše kolem toho. Líbí se mi, když ho propouští. Líbí se mi možná i více, než 85% filmu. ()

slunicko2

S Koťátkem se kamarádit nebudu. 1) Film se mi nelíbí. Asi je to tím, že mě vykroucenky ani v nejmenším nepřitahují - chlapské pižmo nemají a ženské jsou taky jen tak napůl. 2) Erwin mi vskutku není sympatický a to ne kvůli jeho/její sexuální orientaci, ale kvůli nezodpovědnému chování. 3) 29letý Cillian Murphy (vykroucenka Erwin) si svou roli vychutnal rozhodně více, než já si užil tohoto jinak přitažlivého chlápka v ženských šatech. 4) Výstižný koment: zl0***. ()

Skip

I když jsem člověk hodně tolerantní, tak mi hlavní hrdina, homosexuální transvestita, lezl většinu filmu hodně na nervy. Byl na zabití, jak se říká. Až když se pak v poslední fázi filmu zklidnil a dospěl, pocítil jsem k němu sympatie. Celkově pro mě lehce nadprůměrný film. ()

Sheldra

Existuje něco, co Cillian Murphy nedokáže zahrát? Nejspíš ne. Tohle je jeden z těch případů, kdy z bláznivého experimentování vykouzlili čiré zlato. Originální, střelené, hořkosladké, dokonalé. A k tomu ta suprová hudba! ()

Petfruf

Spolu s Priscillou (tou královnou pouště), je Snídaně na Plutu jedním z nejlepších filmů, které jsem o transsexuálech (a transvestitech) viděla. Krásné melodrama podané s humorem tak, že vám nezkazí náladu. Filmu kraluje Patrik Koťátko alias Cillian Murphy. ()

lioncel

wow!!! : skláním se před hodnocením tohoto filmu z klávesnice kleopatry .. zatím absolutně to nejlepší, co jsem zde četl .. není třeba se dále nějak vyjadřovat, vystihla to skvěle .. tak jen přidám další pecku z toho filmu - v originále nahrála v roce 1972 skupina The Sweet .. škoda, že to máte bez zvuku ...... WIG WAM BAM : Na březích řeky žila indiánka překrásná. Běžící medvěd, Holubice … Hiawatha neměl pochopení pro Minnehahy sladké vábení, než ho vzala k říčce stříbrné, tam mu šeptala slova neznámá a on se rozechvěl, když řekla: Wigwam bam, mužem svým tě udělám, wam bam bam, láskou k tobě umírám, wigwam bam, pojď a pochopíš to sám. Pojď jen ke mně blíž, věř mi, neprohloupíš, tak pojď a okus wigwam bam. Běžící medvěd příliš nevnímal, Že v Bílé holubici oheň vzplál, než ho vzala k říčce stříbrné a tam objevil, všechno, o čem snil, a slabost pocítil, když řekla: Wigwam bam, mužem svým tě udělám, wam bam bam, láskou k tobě umírám. Wigwam bam, pojď a pochopíš to sám. Pojď jen ke mně blíž, věř mi, neprohloupíš, tak pojď a okus wigwam bam ()

Petrasuvicka

Herecky složité natolik, že už si musel na konci natáčení plést, čím vůbec je. Párkrát jsem se pobavila, akorát mě neskutečně vytáčela ta jeho ufňukanost a hysterická ukníkanost. Postava Patrika je jiná, opravdu hodně jiná a člověk nad ním může pociťovat akorát jistou formu lítosti, dokud nenajde sám sebe. ()

easaque

doufám, že nesnížím moc celkové skóre tomuto jinak skvělému filmu mými 4hvězdičkami. Srdcovkou se sice nestane, ale svou melancholickou trans poetikou říznutou irským drsňáckým temperamentem vytváří svéráznou atmosféru, která se zažere pod kůži. Pomáhá tomu skvělá výprava, herecké výkony i hudba. Určitě stojí za vidění. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

18.01.2006

14.12.2005