Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

Květula

Příběh, ve kterém se neustále mluví o vítězství, zatímco hlavní hrdinové jeden po druhém prohrávají. Dojemná, absurdní, směšná i smutná roadmovie o snu jedné malé holčičky. Kolikrát vám z očí vytrysknou slzy, není třeba říkat. Stejně jako o kolik je Olivina křehká krása větší než umělý třpyt těch nazdobených bárbínek. A až to rozbalí na pódiu, budete jen nevěřícně zírat, nadšeně tleskat a přát si nakopat tý nafrněný porotkyni zadek. Tahle nenápadná šedá myška si absolutně získala moje srdce. Poprvé od Pána Prstenů jsem koukala na černající obrazovku a strašně si přála, aby příběh ještě neskončil. ()

Defaultovna

Chvíľami som sa bavila naozaj skvele, film mal však aj zopár hluchých miest. Počet hviezdičiek ktoré som pánovala udeliť osciloval od 2 do 5 v priebehu celej stopáže, napokon však na vlastné prekvapenie udeľujem plných 5 za celkový dojem. Vlastne 4, posledná je za neuveriteľného Paula Dana a jeho tanečné kreácie! ()

Krt.Ek

Když jsem si pročítal anotaci a komentáře k této komedii, děsila mě představu, že zhlédnu vulgární či dokonce buranský snímek (tím samozřejmě nemyslím film pro burany, ale film o buranech). Víte, přece jenom dysfunkční rodina je dysfunkční rodina a z toho se může vyklubat cokoli. Naštěstí se tak nestálo. I fakt, že MMS obsahuje pár černějších vtípků, nic nemění na tom, že je snímek velmi příjemný, jelikož svou zábavnost staví na sympatických hrdinech. Hooverovic rodinku prostě nelze nemilovat. 75% ()

pan.Kaplan

Jeden z nejlepších nezávislých filmů, který jsem viděl. Dojemné, úsměvné a hlavně upřímné. Film nijak nemoralizuje, ale přitom se nevyhýbá "poselství" o tom, že rodina má držet pohromadě. Vtipné dialogy a zlomové situace z tohoto malého velkého filmu dělají (pro mě) jedno z největších filmových překvapení letošního roku. ()

RasputincZ

Zezačátku dobře se rozjíždějící komedie, ale s odchodem Alana Arkina humor vázne a nezachrání to ani Steven Carrel svými pohledy. Osobně moc nechápu Arkinovu nominaci na Oscara, ale to není poprvé. Dobrý byl také Greg Kinnear v roli sebevědomého otce – tahouna rodiny. Závěrečný tanec Abigail byl úsměvný, ale čekal jsem víc. Chvílemi Malá Miss Sunshine odbočuje do rodinného dramatu a rozhodně to není čistokrevná komedie, přesto jsem se po dlouhém rozhodování mezi 3* a 4* přiklonil k té lepší variantě. Už dlouho jsem nebyl tak nerozhodný. P.S.: K lepšímu hodnocení jsem se z části přiklonil také kvůli této skladbě, která je vážně hezká http://www.youtube.com/watch?v=RSF21mYLnNI ()

SaNcHeZ_cz

Paráda. Svěží variace na příběh rodiny který jakoby od příchodu bratra, který se pokusil o sebevraždu, zažívá jeden velký otřes. Malá Miss Sunshine je tak celkem obsáhlou rodinnou road trip komedií, která v sobě má překvapivě hodně témat a netrpí typickými hluchými místy. Absurdní finále ukazující na povrchnost společnosti je už jen pomyslnou třešničkou na čtyřhvězdičkovém dortu. ()

zahubicku

Bohužel utahaný film a bez náboje ale rozhodně LMS nemůžu upřít dobré herecké výkony (obzvlášť výkon Steva Carella), práci s kamerou a hlavně theme song "DeVotchKa - How It Ends", který nemůžu přestat poslouchat. ()

Terter

Meet the Hoovers. Tak trochu jiná rodinná komedie s trochu jinou rodinou v hlavní roli. Ačkoliv se mi z většiny rodinných komedií dělá mdlo, u LMS jsem se vyloženě bavil. Trochu pomalejší start dává divákovi možnost seznámit se s Hooverovými a prožít s nimi strastiplnou pouť do Kalifornie. Ta pravá smršť vtipů přichází v závěru během konání oné dětské Miss (zde stojí za pozornost kreace moderátora celé soutěže v podání Matta Winstona, známého zejména ze seriálu Enterprise). Celkově jde o pohodový (zde tento termín užívám bez jakýchkoliv pejorativních přídechů), dobře zahraný (zejména Steve Carrel válí) filmík, který dovedně maskuje poselství o tom, že "rodina je fajn" a to, že příběh je v podstatě banální. Tenhle film diváka spolehlivě nabije dobrou náladou, neboť ten/ta zjistí, že jsou i podivnější a trhlejší rodiny než ta jeho/její (nehodící se škrtněte). ()

katasta

Příjemná komedie, ale bohužel až asi tak od druhé třetiny filmu, do té doby je to docela nuda a nic se tam neděje. Děda, co furt nadává, kluk co nemluví, otec co furt mluví o svých 9 bodech k vítězství a strejc co se pokusil zabít...Z této kombinace totálně praštěnejch osob by se dalo vyždímat mnohem víc než jen obyčejné domácí řeči a hádky o financích. Více sem se nasmála až v posledních 5 minutách, což neni vůbec moc, když má film trvá necelé dvě hodiny..celkově se na to ale pořád docela dobře dívá, i když se tomu člověk moc nezasměje. ()

mysiak

Skvelá komédia, jednoducho tlieskam...originálna, výnimočná, skvelí herci - Carell, Abigail Breslin ma dostala tým posledným tancom, ako aj celá táto geniálna vec...wow, wow, skláňam sa opäť...paráda ()

Lukrecie

"Skutečně poražený je ten, kdo se tak moc bojí, že by nevyhrál, že to ani nezkusí." o francouzském spisovateli Marcelu Proustovi: "Když se jeho život chýlil ke konci, tak se ohlédl a usoudil, že všechny ty roky, které trpěl, byly nejhezčí roky jeho života, které z něj udělaly to, co je a roky, kdy byl šťastnej - naprostá ztráta, nic se nenaučil." Jednoduše velmi roztomilý a především lidský film. ()

sta

už jsem se dlouho takhle od srdce nezasmál..jen taková hnidopišská poznámka: Nietzsche skoro v každý svý knize píše o tom, že člověk prakticky nežije, pokud netrpí. proč to tedy strejda frank musí mlčícímu synovci vysvětlovat na příkladu prousta? nevim, ale to jsem stejně napsal spíš proto, abych si dokázal, jak jsem chytrej :) super komedie! jo a úplně jsem zapomněl: film doprovází naprosto fascinující hudba, pod níž je podepsána většina současných "megastar" indie-rockové scény (např. Sufjan Stevens) ()

Jillen

:D mno to mě podrž! Tohle skoro nemá chybu, obsazení je příjemné a celý film je k zasmání + krátká stopáž = žádná nuda :). Dávám 75% ()

Ridick

taka mala podarena tragikomedia o podarenej rodinke, kt. sa snazi dostat vcas na sutaz krasy. aj ked to ma par hluchych miest, je to cele v peknom sviznom tempe a vy proste neupadnete spankom, ale co je hlavne, ze tak minimalisticky filmik vie tak maximalisticky potesit na srdci. ()

Sandiego

Zábavná podívaná zaplněná zajímavými a životnými postavami, která vrcholí neopakovatelným způsobem na finále soutěže krásy. Američani prostě nezávislé rodinné snímky umí. ()

UncleG

Spoiler ahead... Celý film se malá Oliv, normální brejlatá holčička, těšila na vítězství v soutěži dětské miss. Podporována ujetým dědečkem a přemotivována neúspěšným tatínkem radícím svému okolí, jak být úspěšný, procestovala velkou zemi a prožila mnohé útrapy a netušená dobrodružství... Aby po vzoru Filease Fogga dorazila na místo určení za pět minut dvanáct. Dobrá, až potud se jednalo o celkem solidní (skoro)rodinnou komedii nezávislého střihu. Jenže, co se dělo dál, přesunulo Malou Miss Sunshine z ranku snadno zapomenutelných blbostí rovnou o dva stupně výš. Záhy zjišťujeme, že ostatní soutěžící nejsou osmiletý děti, nýbrž zmalovaný vyumělkovaný zrůdy. Dokonalé zmenšené kopie umělohmotnejch americkejch krasavic, holčičky se falešně usmívají a ve svých choreografických sestavách opičí "svůdná gesta" starších kolegyň (což tedy působí extra perverzně). Porota nadšeně tleská a vyšeptalej slizkej "krasavec" jakožto konferenciér hýká na celé kolo "no nebylo to úžasné?". A teď, když víme, že je to celý nastavený na levačku a naše milá Olive může zaujmout leda tak vyvaleným pupíkem a křivejma nohama, tušíme, že se blíží nejtrapnější okamžik jejího života a veliký zklamání. Leda by se snad stalo něco zvláštního... Zázraky se sice nedějí... Ehhh... Jenže nesmíme zapomínat, že dědeček Edwin byl starej prasák... a tak způsob jakým Olive totálně rozložila celou tuhle zvrhnou soutěž je zkrátka... nad rámec mýho chápání. :-D Jen velmi žřídka se u filmu směju nahlas a málokdy se mi stane, že bych se smíchy svíjel v křečích. Závěr malé Miss Sunshine mě ovšem totálně rozhadroval a v osobním žebříčku ho řadím mezi jedno z nejlepších filmových vyvrcholení všech dob. Vývod: 85% Vynikající Lůzrovská podívaná. ()

numi

Skvěle rozehraná tragikomedie (prvních deset minut je naprosto geniálních), která si celou dobu jen přihřívá polívčičku k tomu, aby na konci šokovala fantastických hlavním chodem. Samotný závěr by působil tupě, ale během cesty do zasluněné Californie se toho uděje tolik, že vám celé té rodinky přijde docela líto. A když pak Olive rozjede své závěrečné vystoupení, člověk neví, jestli má brečet smutkem nebo smíchy. Dokonalá road movie, jejímž posláním sice je idylické smíření jedné pofidérní rodinky, ale přitom postrádá jakékoli idylické místo. Dayton a Faris dokázali natočit naprosto kýčovitý a ohraný příběh bez jediného kýčovitého a ohraného okamžiku. A za to jim patří poklona. [leden 2007] ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)