Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

honajz2

Takže, tomuhle se dneska říká originální komedie? Vážně? Sorry, ale tohle je naprosto průměrná americká rodinná komedie, která se liší jen tím, že v ní není fekální humor a pak ten, ve kterém postavy padají na zem, ale jinak je to klasická americká komedie se "ztřeštěnou" rodinkou, "bláznivým" humorem a ostatními kýči, včetně toho, který nesnáším úplně nejvíc - naprosto zbytečná smrt děděčka/babičky. Navíc ten humor je tady naprosto příšerně podán a nebýt posledních zhruba 10 minut, ani se nepousměji. A i tak to nebyla žádná sláva. Rodinka taky není zrovna sympatická, některé scény jsou totálně debilní (třeba ta, kdy nihilistický syn, co už 9 měsíců nepromluvil, dle jednoho obrázku zjistí, že je barvoslepý a nemůže tím pádem být pilot, tak se naštve, celou svoji rodinu seřve a uklidní ho to, že ho krátce obejme sestřička? Nihilistu? A ne, nebylo to míněné jako vtip). A i když některé části cesty fungují, celkově bych to jako pohodový film vůbec neoznačil. Hele, jsem člověk, co si sem tam pustí nějaké exploitation a jen v mála případech mě zhnusí, ale když jsem viděl ty malé holky na soutěžích krásy, oblečené a namalované jak z nejmokřejších pedofilních snů, málem jsem zvracel. Stejně v USA na ty soutěže nikdo normální (kromě rodičů účastnic) nechodí, aspoň doufám. A když se ještě vrátím k té rádobyoriginalitě, celou dobu se zde rýsovala dost depresivní myšlenka, která ale pak byla umlčena strašně pozitivním finále. Jo, kdyby ten film skončil "špatně", pak bych uznal, že to originální je. Ale takhle? Fakt ne. Těch 78% taky myslíte vážně? Hlavně že mnoho povedenějších komedií tu svítí v modrých číslech... Jo - a jestli chcete fakt originální komedii, pusťte si Submarine z roku 2010. Není to nejlepší film, ale rozhodně je víc originální než tohle. 2* ()

kombajn

Nominace na Oskara je trošku ústřel, nicméně ten film není rozhodně špatný. Nemusím tento typ filmů, ale všichni ti "cvoci" byli docela sympatičtí. Je to dost dobře zahrané a navíc to nemá ani hluchá místa, takže trošku nezvyklý film v dnešní době... :D ()

Morloth

Příjemný film, kde si Američané dělají srandu sami ze sebe. Kdyby nebylo toho nechutného záběru na malé holčičky možná bych hodnotil i naplno, ale s ním jsem se smířit nedokázal. Nejhorší na tom je, že ono to tak funguje. Blbě mi bývá většinou jen při velkých nechutnostech, ale nějak jsem nebyl schopen tuto pasáž vůbec rozdejchat. Ale jinak děda si toho Oscara zaslouží :) ()

Joe321

Tak po druhém zkouknutí jsem musel zvednou na pět. Takhle krásně tragi-komickou věc jsem už dlouho neviděl. Hudba je úžasná a jedinečná. Rodinka zastupuje snad každý druh loosera a jejich nasedání no dodávky nemá chybu. Steve Carell asi ve své nejlepší roli, skvěle zahrál. Navíc jsem se tu spoustu krát opravdu nasmál a při rozhovoru, kdy děda radí vnukovi ohledně žensejch jsem byl v křeči. Prostě se mi to celé hodně líbilo. -"Jesus, I'm tired. I'm so fucking tired. You know how tired I am? If a girl came up to me and begged me to fuck her, I couldn't do it. That's how tired I am." ()

Hennes

Jednoduchá komedie, která pobaví, ale zase nezanechá "hlubokou stopu". Rodinka ve které je každý svým způsobem uhozený se vydává autem napříč Spojenými státy, aby pomohli nejmladší člence splnit si vytoužený cíl a to účast v soutěži dětské miss. Trable po cestě dají rodinu dohromady a v nejtěžších chvílích se ukáží jako ta správná rodina - jeden za všechny, všichni za jednoho. Taneční číslo malé Oliv je vrcholem celé komedie. ()

Caminzind

Podivná rodinka ve žlutém Volkswagenu, který moc nebrzdí. Podbízivost, prvoplánovost a kýčovitost v archetypální podobě. Ale nuda ani omylem. Satiricky kvalitní komedie. ()

Lischai

Roadmovie o ujeté rodině, která veze svoji lehce oplácenou dceru na soutěž krásy. Děj je postavený na sledu smutných událostí, které stíhají různé rodinné příslušníky - avšak každá je vyvážená nějakou náplastí v podobě znovuobjeveného štěstí, smyslu života nebo rodinné lásky. Celkové nadšení z filmu mi připadne přestřelené, ale při sledování to pro mě fungovalo a bavil jsem se. ()

Martin741

Jedna z najlepsich komedii o nefunkcnej rodine, Toni Colette bola vyborna a ostatni sa dali zniest, Carella som tiez nejako prezil, chvalabohu cely film nestal na nom : 95 % ()

Marqta

Roztomilá oddychová komedie se skvělými postavami. Postavy jsou také tím na čem všechno stojí. Zbytek je takový, že neurazí a nenadchne. Asi hlavně kvůli vysokému hodnocení tady jsem ale čekala asi něco víc. Trošku slabší tři hvězdičky. ()

William_

Film u kterého se dá pochopit, že se spoustu lidem nebude líbit. Pokud Vám nesednou postavy už na začátku filmu, radši to vzdejte, protože okolo téhle rodinky je postavený celý film. Soundtrack je působivý a herecké výkony taky neurazí. Mně osobně se moc nelíbil úplný závěr, tak nějak vyšuměl do prázdna a nic z toho. 7/10. ()

dezorz

Indie US filmy (t.j. nezavisle filmy) tvoria akesi vyvazenie komercnej fadnosti hollywoodu. Obsa niektory maly film ziska vacsi ohlas, obcas sa niektory maly reziser z nicoho nic stane velkym reziserom. Mala Miss Sunshine je takym filmom, trocha nervoznou komediou s dobrym napadom. Bohuzial, ako to byva pri malo rozpocte a malych skusenostiach ci znalostiach tvorcov, casto vyskakuje plno malych detialov, ktore kazia celok. Zla praca s kamerou, strihom a niektorymi obsahovymi skratkami proste velmi znevazuju vsetko dobre na filme. skoda. ()

shyster

Kolik těch rodinných road tripů bylo a kolik jich ještě bude? Toť věčná otázka filmofila. Některé jsou nepovedené, některé jsou trapné a některé budou vzorem pro další. Do které asi LMS patří, co? ()

Caym

Za hranicemi šílenství - aneb vaše rodina vás poznamená ať chcete nebo nechcete. Lepší je se s tím smířit (a čím dříve, tím lépe). ()

Streeper

I když tanec Abigail na konci byl vážně skvělý a rozhodně pro mě byla tou nejkrásnější, tak si nemůžu pomoc a víc, jak 3* dát prostě nemůžu. Film je dobrý, hlavně dialogy. Jsou zábavné a mají myšlenku. Hudba byla vybrána dobře, ale nevím, prostě to pro mě byla průměrná komedie. Ale Steve Carell byl úžasný. ()

baaaja

Uplně jednoduchý, skoro nijaký děj, ale stejně to bylo fakt zábavný, každou chvilku jsem se musela něčemu smát. Líbilo se mi, že to bylo založené na uplném paradoxu - malá holčička Olive, se chce stát miss, ikdyž už od pohledu je všem jasné, že se od dalších malých miss liší snad uplně vším co je možné :) konec byl fakt parádní, smích a smích a smích :D ()

zuzinka2

Výborný film o jedné rodině, jejíž členové jsou prostě originály (nejlepší mi přišela dvojice sebevražedný strýček - specialista na Prousta a nemluvný synek, který chce být pilotem) který vás pobaví (naprosto skvělý rozhovor u stolu) a zároveň dojme. Z celého filmu plyne, že rodina by měla držet pohromadě, ale tentokrát je to podáváno velmi příjemnou a vtipnou formou. No a konec to je kapitola sama pro sebe ( z některých těch soutěžících se mi opravdu dělalo špatně). 90% ()

Trainspotter

Fortr tlučhuba byl celou dobu na ranu, upištěná dcerka jak by smet, nevýrazná matka taky, tak-pravil-zarathustra synek taky potřeboval proplesknout, dědek nakopat do kulí a strejc pustit žilou, ale víte co? Mně se to líbilo! Než se to rozjelo a vykrystalizovalo tak jsem se celkem solidně nudil, ale jakmile se z toho stala road-movie, o povedené anabáze nebyla nouze, ačkoliv jsme se nemohl zbavit dojmu, že vtip s dědou v kufru auta jsem už někde (a ne jednou) viděl. Závěr pak dal pořádný políček všem těm načančaným dětským soutěžím krásy, kde děti připomínají spíš plastové karikatury než děti (pravým dítětem byla právě malá Olive, která bezmezně věřila svému dědečkovi). ()

Kwaichi

Celkom "priemerná" americká rodinka, ktorá cestou na výlet prichádza na to, čo od života každý vlastne čaká, čím sa jej členovia konečne zblížia a stáva sa z nich skutočná rodina. Samozrejme skvelé herecké výkony a množstvo komických situácii robia z tohto filmu skvelú rodinnú komédiu. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)