Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

BS

Další parádní animák s kvalitím příběhem a skvělými fórky a se šavlozubou veverkou! :) ()

anli

Dnes již klasický dobrodružně-komediální animák,kterým tvůrci od Foxů vrátili diváky do Doby ledové.Příběh je vcelku jednoduhý,ale perfektně funkční a nechybí v něm napětí,emoce a humor.Všechny postavy zvláštní partičky jsou perfektně napsané,včetně ,dnes již velmi populární hladové veverky.Vizuální stránka není úplná bomba,ale je velmi příjemná a funkční,stejně jako hudba.I když film ocení zejména mladší divák,i ten starší se bude skvěle bavit a rád se na příběh o vrácení lidského mláděte rodičům,podívá znovu.Foxové sice nedosáhli kvalit největších pecek od Pixaru a třeba ještě"Shreka",ale velmi důstojně se zhostili ledového řemesla,kterému k úplné dokonalosti chybí trochu méně předvídatelný příběh a trochu více nápadů i mimo veverku.Dětské publikum bude tenhle příběh milovat.Dávám jasně ledových 90%,hlavně za nápad,zpracování a veverku.A nemohu tady nevyzdvihnout český dabing,který je opravdu fantastický! ()

Kmotr76

Uznávám, že je ten humor místy dost primitivní a děj taky není nic originálního, ale já stejně nemůžu snížit hodnocení. Pro mě jeden z nejpříjemnějších animáků plný skvělých postaviček. A připomíná mi to dětství... ()

dANo

Jednoduchá zábava s milými postavičkami a zopár dobrými gagmi. Najlepšia je však postava na okraji príbehu - veverička s orechom :o))). ()

JohnSmith

Bohužel mě nijak zvlášť nenadchla.Veverka je sice výborná a několik sekvencí je fakt výbornejch (souboj o meloun,jízda po skluzavce,zmrzlý ufo),ale jinak je to trošku nuda a lenochod je tak otravnej,možná ještě otravnější než oslík ve Shrekovi.Prostě by to chtělo víc vtipu a nebrat se tolik vážně ()

Petr23

Příjemná oddychovka. Která pobaví i po 20 shlédnutí, a vůbec neomrzí. Protože s tak švihlou partičkou hlavních postav to prostě nejde. ()

Danny F.

Musím přiznat že mě tento animák dostal. Dějově i co se týče humoru. Takové hlášky jaké se objeví v tomto filmu nemají obdoby. 95% ()

sskrblik

Tak tohle ještě můžu, ikdyž opakovaně si to pouštět je možná trochu za trest, ale pořád je to pěkný animovaný příběh. ()

yeniczek

Film, který jsem v kině viděl nejvíckrát a to prosím pětkrát a nebylo to protože by se mi tenkrát tak líbil :) Jinak je v sérii stále nejlepší, ještě dojemný a necílí pouze na malé děti ztřeštěností, které jsou další díly plné. ()

Fakipics

Obrovské dobrodružství s bizarním ledovým nádechem divočiny. Emocionální, strhující, něžné a přitom si film zachoval důstojnost, akorát tu veverku a její stydlivý žalud nemám rád. Je to teploušké klišé ekvivalentní pro děti. ()

finy_cz

Jeden z nejlepší animovaných filmů co znám a nejen proto, že má pro mě učitou sentimentální hodnotu. Krásná animace, perfektní skeče, skvělá hudba, co víc si jen přát? Děj mě upoutal natolik, že jsem se bavil od začátku až do konce. Není tam snad ani jedna chvíle, kdy by mě nudil, nebo při které bych si mohl skočit na WC a nechyběla by mi. Oceňuji umění Chrise Wedgeho ukočírovat tento film a ještě do toho nadabovat Scrata. Dávám 5/5 a je to jeden z mála filmů, u kterých těmi 5-ti hvězdičkami myslím opravdu 100%. ()

VanTom

Jednoduchý, jasně srozumitelný a v rámci možností silný příběh s fungujícími vážnými i dojemnými scénami, především ale povedené a vtipné parťácké pošťuchování třech skvěle vymyšlených postav (+ Scrat :-)). Zbytečně přeplácáno začalo být až později. ()

Michi88

Ještě jeden z animáků z doby, kdy nebyly vytvářeny pouze pro pobavení malých dětí. Bohužel ale ani tak tam tu pátou hvězdu dát nemůžu, jelikož jako malý jsem měl vždycky trauma z toho, jak na začátku matka umírá a opouští malé dítě samotné. Tuhle nehezkou vpomínku si už s sebou ponesu celý život. ()

cross

Další skvělý animák, který lehounce šlape na paty nepřekonatelnému Shrekovi. Spousta vtipů i akce v pohodě převáží dojmy z občasně jednoduché grafiky a nepříliš kvalitního scénáře. Co si ale budeme povídat - stejně to na celé čáře vyhrála především šavlozubá veverka... ()

smolicek04

Tak to je rozprávka.Všetci si krásne liezli na nervy hlavne tiger a leňochod. :) Náramne som sa pri sledovaný tohto filmu pobavil. ()

J-o-k-e-r

Pro mě zatím nejlepší animovaný film vůbec...do kina jsem na to šel s tím, že nevím do čeho jdu...a smál sem se jako nikdy!!! Hezky i nadabované, příjemné....nezapomenutelná veverka :D ()

Ravi

Doba ledová je skvělý animák pro děti a nadprůměrná zábava pro dospěláky. Nejlepší na něm je ta spousta paradoxů, které zvířátka řeší při cestě za navrácením lidského mláděte. 75% = 4/5 ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)