Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

MMR

ZAZ! Co zas? No ZAZ! A co zas? No přece ZAZ! Jo ZAZ, tak to řeknu hned! Prostě trio ZAZ, to jsou bohové, nad kterými bychom se měli sklánět. Naprosto dokonalá parodie. Doktor Leslie Nielsen, autopilot a plno dalších světlých stránek tento snímek vlastní. Určitě lepší než druhý díl, je to jízda od začátku až do konce. ()

zelvopyr

Bohužel, prakticky všichni známe "Připoutejte se, prosím" s českým dabingem, který, ač je dost povedený, už z principu nemůže většinu humoru zprostředkovat (například v pilotní kabině -- Kapitán Oveur a pilot Roger -- kdo tomu teď rozumí, možná se culí už teď, kdo ne, nechápe a nejde to "vysvětlit" v plné rychlosti dialogů ve filmu)... Takže s českým dabingem si klidně odečtěte hvězdičku :-( ()

flanker.27

"Poletíme od severu, nízko aby nás nezachytily jejich radary, a budeme bombardovat skladiště. V 18 hodin. - A kdy se vrátíš? - To je přísně tajné." Podobný rozhovor (nezamýšlený parodicky) si pamatuju ze starého válečného filmu Mosty na Toko-Ri. V neděli jsem se docela s chutí opět usadil na palubu a připoutal se. ()

IQ Tiqe

V době svého vzinku to mohla být v kině slušná sranda, ale v dnešní době je už většina hlášek stará nebo překonaná a většina narážek se týká "známých" osobností, které dneska nikdo nezná. Než se objevil Leslie Nielsen, byla to celkem trapárna, pak řekněme koukatelné, ale ideálně asi v češtině a se skupinou kámošů, jinak to nemá smysl. # [viděno: TV, sluchátka] # příběh 4 | hudba 7 | humor 3 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

nascendi

Predobraz neskorších a úspešnejších paródií som videl po prvý krát až dnes. Ako väčšina podobných paródií (česť výnimkám, ako Horúce strely) aj Airplane! trpí veľkým rozkmitom medzi ozaj vydarenými situáciami a gagmi a tým istým v úvodzovkách, ktorých bezproblémové strávenie si vyžaduje väčšiu toleranciu, než ktorou disponujem. Slabé tri hviezdičky a "děkuji, já už blila", keď to nabudúce uvidím v ponuke TV. ()

• Jediné aerolinky, které zakoupily práva k promítání tohoto filmu pasažérům během letu, byly Aeromexico. (Morien)
  • Havárie letadla, které vlétne do haly, paroduje filmy Stříbrný blesk (1976) a To je bláznivý svět (1963). Otázka „Joey, byl jsi někdy v tureckém vězení?“ je pak odkaz na snímek Půlnoční expres (1976). Scéna, kdy příjíždějí zásahová vozidla ambulance a hasíčů na ranvej, připomíná sekvenci filmu s Rozbouřené nebe (1954), naproti tomu zde se scéna začne do více komické absurdní situace, kdy na ranvej přijíždí čím dál tím více bizarnější vozidlo, jenž se připojují k "záchraně". (SeanBean)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí