Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Rex Mundi

Na svoju dobu vynikajúca paródia, ktorá je skvelá aj dnes, pretože nestráca na aktuálnosti - zdá sa totiž, že predbehla svoju dobu parodovaním filmových klišé, ktoré sa používali aj po jej vzniku. Iste, vzhľadom na tempo, na ktoré je zvyknutý súčasný divák, má Airplane! svoje hluché miesta. Ale určite položila základy absurdnej situačnej i konverzačnej komiky a asi by bez nej neboli vznikli také perly medzi paródiami ako Hot Shots! alebo niektoré Nielsenovky...alebo by neboli také dobré :-) ()

genetique

Myslel som si, že mnou splnená podmienka zhliadnutia takmer všetkých filmov, ktoré tento film parodoval, bude veľkou devízou, ale až taký efekt to neprinieslo. Spŕška vtipov a hlavne ich intenzita sa podobá razancii Troškovej Kameňákovskej série, našťastie vo väčšine prípadoch s oveľa trefnejšou pointou. Zasmial som sa párkrát, usmieval som sa stále. Takže asi toľko. Podľa tejto šablóny by sa mali riadiť dnešné paródie, teda ak ich tak vôbec ešte možno nazvať. 70%. ()

Wacoslav1

Takhle mi bylo naposledy zle když jsem se dívala na film s Ronaldem Reaganem! Wow tak tohle je totálně boží a řekl bych, že ve svý době naprosto nadčasová parodie. Divím se, že až po tak ani nevím jak moc dlouhý době jsem si tenhle film zopakoval a prochlámal jsem se prakticky od začátku až do konce i když chápu, že některým lidem tenhle styl humoru nesedne a některý ty narážky prostě nepochopí, protože tohle není jenom parodie na Letiště, ale prakticky na všechny filmy s tématikou letadlo v ohrožení co do tý doby vznikly. No a já mám tu fantastickou výhodu, že většinu z nich jsem viděl. Ta nadčasovost pak spočívá hlavně v tom, že v určitých situacích na vás tvůrci vyrukují s takovými fóry jaký by jste v tu danou chvíli fakt nečekali a je to tak absurdní místy opravdu hodně černý humor, že se tomu prostě nejde nesmát. Každopádně jeden z praotců žánru filmová parodie. Plný počet sice nakonec těsně nedám, ale sakra dobře jsem se naladil na další filmy v tomhle žánru který si ještě chystám zopakovat a doplnit svými komenty.90% ()

RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Geniální parodie. Viděl jsem to už kdysi před mnoha léty, tehdy mi to až tak skvělé nepřipadalo. Ovšem nyní - řezal jsem se smíchy po celou dobu filmu a užíval jsem si perfektních gagů. Na některé filmy asi musí člověk dozrát. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2-pripoutejte-se-prosim-airplane/videa/ ()

Nancy

S téměř každou klasickou komedií 80. let se vracím do svého dětství. I když tam spíš dominuje druhý díl, první (viděný až později) je stejně kvalitní. Trio Zucker-Abrahams-Zuckers opět odvedlo skvělou práci, na kterou už se jim bohužel v dnešní době nepovedlo navázat (viz. Milionový závod). Film je dělaný pro pobavení, máte se u něj smát a jen když budete hlouběji prozkoumávat děj, možná dojdete k nějakým těm nepřesnostem... ale asi jako u každé praštěné komedie. ()

• V roce 2006 se film v anketě anglické stanice Channel 4, ve které přes 22 000 diváků zvolilo 50 nejlepších komedií, umístil na 2. místě. (Vrata88)
  • První verze scénáře vznikla v roce 1974. Už tehdy se do role Rexe Kramera uvažovalo o Robertu Stackovi. (Cheeker)
  • Rozpočet činil 3 500 000 dolarů a celosvětově film vydělal 80 000 000. Avšak finance se za celou dobu natáčení nedotkly stropu a snímek byl natočen s předstihem za necelých 7 týdnů. (Trainspotter)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí