Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

FuLister

Jako docela jsem se zasmál, to ne že ne. Jasně, že to není žádná velká intelektuální bomba a chvílema jsou ty vačičáci s tou "devítitunovou" vačicí taky dost otravný, ale zase výborný je Sid a veverka, takže se to tak nějak vyrovnává. Edit: rozhodně mě to ale baví o moc víc, jak prví díl, takže přidávám jednu hvězdu. ()

NikiVai

Nejlepší z celého filmu je Ellie a její bratři. Celkově mě však příběh jako takový upoutal méně, než první díl, ale i tak jsem si tu podívanou užila. ()

Nediro

Nestává se často, aby byl druhý díl lepší než první. Době ledová se to povedlom, tedy alespoň podle mého názoru. Veverka dostává větší prostor a její scény jsou vždy plné humoru. Nadprůměr mezi animovanými filmy. ()

Breaker

Scénář někde na bodu mrazu, animace na vrcholu dokonalosti, stejně jako parádní zvuk ... ale ta zatracená veverka, byť nepromluví ani slovo ... ta nemá konkurenci. ()

elitedewd

Nuda! Jednička byla celkem zábavná. Ve dvojce jde o remake noemovy archy a o to přesvědčit tunovou mamutici o tom že je mamut a ne vačice bo co to bylo. Minimálně zábavných prvků a na animák tohohle typu až moc romantiky, která je ve filmu zhruba od 20ti minut až do konce. Škoda. Jednička ušla. ** za veverku a za to jak si lenochod rozbil hubu o kus ledu. ()

play@peace

Tak tady tvůrci trochu narazili. V touze o větší rozmáchlost trochu zapomněli na Sida a Diega, kteří ve filmu zdaleka tolik prostoru nedostávají a Mannyho románek s mamuticí působí trochu trapně. Také scény s veverkou mi připadají spíš jako nucenou přestávku filmu. Prostě zbytečné pokračování a jeden z nejnudnějších animáků, jaké jsem kdy viděl. A z těch dvou veveráků mi vážně jeblo : ()

Bloodoom

Kdyby tam nebyla veverka tak bych hodnotil i méně :D občas se ta dvojka holt nepovede a tohle je ten případ. docela jsem se na to těšil, ale tohle mě nijak nenadchlo. nic moc nového to nepřineslo. prostě to hodnotím takto nízko :( ()

DaNQa

Aj napriek väčšine pozitívnych reakcií, nemôžem sa o tomto filme/rozprávke vyjadriť príliš pochvalne. Stojím si za tým, že dvojky budú vždy len odvarom, akýmsi pokusom vrátiť/pripomenúť starú slávu jednotiek. To, čo bolo v jednotke vtipné, zábavné, nové, neokukané, v dvojke pôsobilo násilne, trápne, predvídateľne a kŕčovito. Nemôžem povedať, že by mi praveké postavičky ani raz nevyčarili úsmev na tvári, ale Ice Age: The Meltdown sa viac priklonila k typickým ťahom, ktoré u mňa hraničili s vypočítavosťou zarobiť na divákovi. Ako zábavka pre deti to bolo obstojné, ale ako rozprávka pre dospelých úbohé. ()

Boobes

Takovej normální průměr...ale v originalním jazyce (myslím bez českého dabingu) je to prostě o 70% lepší ()

YNWA

Menší zklamání po veleúspěšné jedničce. Námět dobrý ale zpracování nějak postrádalo tu kvalitu jedničky. ()

CrashHP

Pre mňa lepšie než jednotka, pukanie ľadu na začiatku filmu je proste perfektné. Síce to má jednoduchý dej, no ide hlavne o rôzne hlášky, ktoré padajú vo filmoch a najzábavnejšia je veverička so žaluďom. Nové postavy zapadli fajn, najmä dve vačice sa mi neskutočne páčili. ()

padlar

Mirně nadprůměrný animovaný film. Oproti jedničce mi přišel i o něco zábavnější. Co ale tento film vyvyšuje nad všechny animáky, které jsem v poslední době viděl je krysoveverka Scrat. Její kousky jsou výborné. I dnes, když si vzpomenu na jeho kung-fu scénu s dravými rabami, tak se musím smát. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)