Reklama

Reklama

Doba ledová 2: Obleva

  • USA Ice Age: The Meltdown (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (544)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film bych zhodnotil jedinou větou - Veverka nezklamala!!! Na ní jsem se těšil nejvíce...ale jedna veverka film neudělá. Dvojka už není tak vtipná jako jednička, ale rád a se zaujetím jsem se na ní koukal hlavně když se tam objevili mezivstupy veverky s jejím ořechem. Zpracování je taky stále na velmi vysoké úrovni. Celkově to není zklamání ani zdařilé pokračování...spíše zlatý střed. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Mňo, málokdy se vidí ve filmu něco více otravnějšího, než byla ta dvojice vačičáků. Už od prvního záběru mi pili krev. Škoda, že je Diego nesežral (a sakra, spoileruji...) Jinak to bylo celkem koukatelné, samozřejmě, že na jedničku to nedosahovalo ani omylem, ale nějaký extra velký průšvih se taky nekonal... ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

V podstatě to samé co jednička - putování z bodu A do bodu B prokládané "napínavými" balancováními na pohyblivých ostrůvcích a hašteřivou mamutí linkou. Asi jsem od dvojky se starými známými čekal něco trochu komplikovanšjího než takhle přímočaře narýsovaný výlet; Přestože slovní přestřelky pořád fungují a Scrat je naprosto neodolatelný, právě kvůli scénáři nemůžu jít výš. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Absence hutnějšího a duchaplnějšího děje by byla omluvitelná díky tomu, že se přece jenom jedná o film pro děti. Ale když asi šestiletý klučina, který v kině seděl za mnou, po celých devadesát minut kladl své mamince otázky typu „Proč tam jdou?“ a „Co tam dělají?“, bylo mi jasné, že druhý díl Doby ledové není ničím jiným než sucharskou sázkou na jistotu, která vrší jeden gag za druhým, jenž prokládá „akčněji“ laděnými scénami, mamutím (doslovně) popichováním a velmi (ale myslím tím velmi!) špatně a trapně se pokouší o několik málo citací jiných filmů (M:I-II, Zachraňte vojína Ryana). Obleva je maximálně špatný film, který nedostál změny ani v jediném pixelu, natož tak v ději, takže pořekadlo o tom, že z jednoho sáčku lze udělat pouze jeden čaj, je zde více než na místě. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Jednotka bola dosť o ničom, ale veľmi zábavná (dal som 4*). Dvojka je úplne o ničom a minimálne zábavná (zachraňuje ju iba veverička). Animácia je výborná (až na tú veľkú vlnu), zvuk praskania ľadu parádny, no scenár - od hlášiek, cez vtípky až po využitie potenciálu roztomilosti postavičiek - patrí do podpriemerných vôd béčkových animákov, premiérovaných na DVD. Pri megaprojekte ako Ice Age 2 je to zarážajúce. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (13)

  • Producent Chris Wedge "namlouvá" Scrata. (duklak2)
  • V písni „Food glorious food“ nazpíval sborové party v českém dabingu sbor Touch of Gospel. (joktuk)
  • 80-milionový animák debutoval během víkendu (31. 3. – 2. 4. 2006) s obratem 68 mil. dolarů, což bylo jen o něco méně, než Úžasňákovi (2004) a Hledá se Nemo (2003). Celkový obrat v USA se vyšplhal na 190 milionů a překonal tak 176,3 mil. dolarů prvního dílu. (imro)

Související novinky

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z…

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos…

Reklama

Reklama