poster

Doba ledová 2: Obleva

 • USA

  Ice Age: The Meltdown

 • Slovensko

  Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ***

  Už v jednotke sa mi zdal byť slabý scenár, ale tam to vyvážila kopa žartíkov a hlášok. Dvojka ma BRUTAL riedky scenár a film je prepchatý "vtipnými" scénami typu - zvieratka sa nemotorne kĺzajú na ľade (nemyslím tým ústrednú trojicu). Veverica ako chuťovka bola v jednotke tak akurát, tu je jej viac a je vtipná, ale tiež nepridáva kompaktnosti príbehu (a polovica aj tak bola v ukážkach). Ale áno, je tu pár podarených vtipov aj romantika, ale toto v dobách Shreka považujem za spodný limit detskej zábavy, na ktorú som ochotný ísť (aj to len v dobrovode nejakého decka)...(2.10.2006)

 • Ištván87
  ***

  Tak abych řekl pravdu, zklamaný z tohoto filmu nijak zvlášť nejsem. Ovšem je to dáno spíše tím, že jsem od něj nic zvláštního nečekal. Ona už jednička nebyla nic světoborného a nebýt famózního Scrata a jeho patálií s žaludem, asi by po ní zanedlouho nikdo ani nevzdechl... Dvojka je o kapánek horší než jednička, přibyla zde obrovská porce infantility, kterou nám obstarává mamutice Ellie a její příšerní "bráchové", kteří by se třeba ve Shrekovi objevili tak na pět sekund, abychom je následně viděli, jak se v pravidelných intervalech otáčejí na rožni. Ovšem na druhou stranu tvůrci zcela jasně pochopili, co diváci chtějí vidět a tak nám servírují Scratovi lapálie v dvojnásobné porci... Pro mě poctivých šedesát.... Ani první díl se nemohl rovnat žádnému filmu od Pixaru a bylo by i hloupé něco takového od tohoto filmu chtít....(27.10.2009)

 • Djkoma
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale opět nechápu hodnocenní. Podle mě je druhý díl Ice age o něco lepší než původní film, ale asi jsem jediný co si to myslí. I přes větší zábavnost je to pouze na 3*. Jednička těžila nejvíc z veverky a prakticky nic víc na ní nebylo vtipné. Dvojka to napravuje a veverky se nedočkáme v takovém měřítku jak by jsme si přáli(ale je stejně nejlepší :)), ale za to se začnou snažit o hodně víc všichni ostatní. Šíleně praštěná postava mluvená Queen Latifah je přesně to co jsem postrádal v minulém díle. Její naivní přesvědčení, že není mamut, ale vačnatec vyvolává hromadu vtipných situací. Bohužel filmy od Blue Sky Studios trpí menší vadou a to prakticky neexistencí pořádného děje a postavy jen jdou za jedním cílem a jejich "road movie" jsou lepeny vtípky a narážky. Velká škoda nekompaktnosti filmu, ale jinak slušná zábava.(12.8.2006)

 • MM_Ramone
  ***

  Po komerčnom úspechu animovaného filmu "Doba ľadová" z roku 2002 sa dalo čakať, že sa vyprodukuje aj pokračovanie. Presne tak sa i stalo. Po necelých štyroch rokoch sa na plátna kín dostáva "Doba ľadová 2". Príbeh mamuta Mannyho, šabľozubého tirga Diega a ukecaného prehistorického leňochoda Sida pokračuje. Je to natočené v tej istej kvalite, ale už to nemá tú vtipnú sviežosť ako pôvodný film. Ale to snáď nikoho neprekvapí, veď tak to pri druhých dieloch býva. ***(7.12.2016)

 • Psema
  ****

  Hned na začátek raději podotknu, že první díl Doby ledové mě moc nenadchl a ke shlédnutí dvojky jsem byl spíš donucen, než, že bych stepoval u kina nedočkavostí týden dopředu.. O to větší překvapení mě čekalo při pokračování eskapád třech potrhlých přátel, jedné veverky a třech vačic. Příběh je prostý. Otepluje se, a tak začíná čas oblevy. Z ledovců se vytváří vodní plochy a celá animovaná fauna si užívá přírodního akvaparku. Ale jen do chvíle, než si uvědomí, že jí hrozí utonutí. A proto se všichni musí vydat na dlouhou cestu, mimo dosah tajících ledovců. Během cesty potkávají lenochod, mamut a tygr další přátele v podobě dvou vačic a mamutice, která si myslí, že je také vačice. Z toho vyplývá hromada zábavných eskapád, mísících se s problémy mamuta Mannyho. Příběh je opravdu jednoduchý, ale i přesto zábavný. Nejvíce opět pobaví oblíbená veverka Scrat, ale i ostatní postavy nejsou špatné. Animace byla úmyslně ponechána stejná jako v předchozím dílu, pouze s mírnými úpravami. Sice se některé prvky nepovedli, především tání ledovců mi přišlo fakt hodně divný, ale i přesto se dá animace hodnotit jako nadprůměrná. I přes drobné výtky mě však tento film dokázal zaujmout a velmi příjemně překvapit a nebýt triviální příběhové linie, vysloužil by si možná i 5*. Takhle zůstává na nadprůměrných 4*.(12.6.2006)

 • - 80-milionový animák debutoval během víkendu (31. 3. – 2. 4. 2006) s obratem 68 mil. dolarů, což bylo jen o něco méně, než Úžasňákovi (2004) a Hledá se Nemo (2003). Celkový obrat v USA se vyšplhal na 190 milionů a překonal tak 176,3 mil. dolarů prvního dílu. (imro)

 • - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)

 • - Producent Chris Wedge "namlouvá" Scrata. (duklak2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace