Reklama

Reklama

Doba ledová 2: Obleva

  • USA Ice Age: The Meltdown (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (538)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film bych zhodnotil jedinou větou - Veverka nezklamala!!! Na ní jsem se těšil nejvíce...ale jedna veverka film neudělá. Dvojka už není tak vtipná jako jednička, ale rád a se zaujetím jsem se na ní koukal hlavně když se tam objevili mezivstupy veverky s jejím ořechem. Zpracování je taky stále na velmi vysoké úrovni. Celkově to není zklamání ani zdařilé pokračování...spíše zlatý střed. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Absence hutnějšího a duchaplnějšího děje by byla omluvitelná díky tomu, že se přece jenom jedná o film pro děti. Ale když asi šestiletý klučina, který v kině seděl za mnou, po celých devadesát minut kladl své mamince otázky typu „Proč tam jdou?“ a „Co tam dělají?“, bylo mi jasné, že druhý díl Doby ledové není ničím jiným než sucharskou sázkou na jistotu, která vrší jeden gag za druhým, jenž prokládá „akčněji“ laděnými scénami, mamutím (doslovně) popichováním a velmi (ale myslím tím velmi!) špatně a trapně se pokouší o několik málo citací jiných filmů (M:I-II, Zachraňte vojína Ryana). Obleva je maximálně špatný film, který nedostál změny ani v jediném pixelu, natož tak v ději, takže pořekadlo o tom, že z jednoho sáčku lze udělat pouze jeden čaj, je zde více než na místě. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Jednotka bola dosť o ničom, ale veľmi zábavná (dal som 4*). Dvojka je úplne o ničom a minimálne zábavná (zachraňuje to iba veverička). Animácia je výborná (až na tú veľkú vlnu), zvuk (praskanie ľadu) parádny, no scenár - od hlášiek, cez scénické vtipy, až po využitie potenciálu roztomilosti postavičiek - patrí do hlboko podpriemerných vôd béčkových animákov, vychádzajúcich rovno na DVD. Pri megaprojekte ako ICE AGE 2 je to zarážajúce. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

V podstatě to samé co jednička - putování z bodu A do bodu B prokládané "napínavými" balancováními na pohyblivých ostrůvcích a hašteřivou mamutí linkou. Asi jsem od dvojky se starými známými čekal něco trochu komplikovanšjího než takhle přímočaře narýsovaný výlet; Přestože slovní přestřelky pořád fungují a Scrat je naprosto neodolatelný, právě kvůli scénáři nemůžu jít výš. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Mňo, málokdy se vidí ve filmu něco více otravnějšího, než byla ta dvojice vačičáků. Už od prvního záběru mi pili krev. Škoda, že je Diego nesežral (a sakra, spoileruji...) Jinak to bylo celkem koukatelné, samozřejmě, že na jedničku to nedosahovalo ani omylem, ale nějaký extra velký průšvih se taky nekonal... ()

Galerie (33)

Zajímavosti (12)

  • Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)
  • V písni „Food glorious food“ nazpíval sborové party v českém dabingu sbor Touch of Gospel. (joktuk)
  • Režisér Carlos Saldanha se zatím podílel na režii téměř všech CGI projektů Blu Sky Studios. Na kontě má mimo obou dílů Doby ledové a Robotů (2005) také pětiminutový Gone Nutty (2002), který si pro sebe ukradla veverka Scrat z Doby ledové. Pracoval ale také na hraných filmech a dohlížel například na speciální efekty u Klubu rváčů (1999). (imro)

Reklama

Reklama