Doba ledová 2: Obleva

Ice Age: The Meltdown

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

• Tuxedo

Okopírovaný námět z jedničky, tentokrát zabalený do nudného hávu. BlueSky se patrně řídilo heslem "Pro celou rodinu", a tak i když je film hodně dětinský (zn. pro děti), nechybí spoustu sexuálních narážek.(16.4.2006)

• berg.12

Očekávání splněna. Epizodní humor, figurkaření, charaktery i příběh obleva dokonale spláchla. Nakonec mi po těch Scratových číslech nebo supí citaci z muzikálu "Oliver!" bylo trochu líto, že to statické prostředí muzikálem nerozhýbali celé.(11.1.2007)

Nemůžu si pomoct, ale opět nechápu hodnocenní. Podle mě je druhý díl Ice age o něco lepší než původní film, ale asi jsem jediný co si to myslí. I přes větší zábavnost je to pouze na 3*. Jednička těžila nejvíc z veverky a prakticky nic víc na ní nebylo vtipné. Dvojka to napravuje a veverky se nedočkáme v takovém měřítku jak by jsme si přáli(ale je stejně nejlepší :)), ale za to se začnou snažit o hodně víc všichni ostatní. Šíleně praštěná postava mluvená Queen Latifah je přesně to co jsem postrádal v minulém díle. Její naivní přesvědčení, že není mamut, ale vačnatec vyvolává hromadu vtipných situací. Bohužel filmy od Blue Sky Studios trpí menší vadou a to prakticky neexistencí pořádného děje a postavy jen jdou za jedním cílem a jejich "road movie" jsou lepeny vtípky a narážky. Velká škoda nekompaktnosti filmu, ale jinak slušná zábava.(12.8.2006)

Nerek bych, ze je druhej dil nak vyrazne horsi nez prvni, ale jen to uz je zkratka neco, co tu uz bylo. Postavy jednaj furt stejne i vtipy jsou podobny, ale tentokrat tu je postav vic a cely mi to prislo pojaty krapet vic ve velkym. I hudba, ktera byla dobra uz v prvnim dile, tu je velkolepejsi. Co se tyce animace, trosku se zlepsila srst, ale jinak mi prisla stejna. Jinak pribeh ma stejnej zaklad, opet jde o to dojit nekam, ale opet to nevadi. Navic tentokrat dostal vic prostoru Scrat. Ne takova parada, jako jednicka, ale porad to je na 4*.(5.10.2007)

• Hal_Moore

Tak tu máme pokračování skvělého animáku Doby ledové. A jak že vlastně dopadlo? Excelentní animace, velice vtipná veverka, znamenití vačnatci a vynikající parodie na vojína Ryana. Ale celek jako takový je jaksi nemastný neslaný. Vtipné situace více než často přecházejí k trapnostem, které jsou provedeny stokrát lépe v desítkách jiných filmů. Ano, Doba ledová 2 trpí opakováním již několikrát ohraných vtípků (Manny držící chobotem kmen stromu otáčí hlavu, přičemž tříská po hlavě Sida), smál jsem se jen příhodám s veverkou. Nelíbil se mi ani hudební podkres, co se mi často nestává, Powell umí o hodně lépe, než předvedl tady (Slepičí úlet). Jestli bude trojka, a jestli bude kvalita dílů takhle upadat, tak další pokračování nemine odpad!(8.11.2006)

• - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)

• - Producent Chris Wedge "namlouvá" Scrata. (duklak2)

• - Režisér Saldanha poznamenal, že to byla zvláštní náhoda :"Začali jsme před třemi roky pracovat na filmu a za tu dobu se ve světě stala spousta živelných pohrom. Rozhodně jsme si téma oblevy nevybrali až po hurikánech a tsunamech, které si vyžádaly spoustu obětech na životech." (duklak2)