Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (543)

klerik 

všechny recenze uživatele

Už v jednotke sa mi zdal byť slabý scenár, ale tam to vyvážila kopa žartíkov a hlášok. Dvojka ma BRUTAL riedky scenár a film je prepchatý "vtipnými" scénami typu - zvieratka sa nemotorne kĺzajú na ľade (nemyslím tým ústrednú trojicu). Veverica ako chuťovka bola v jednotke tak akurát, tu je jej viac a je vtipná, ale tiež nepridáva kompaktnosti príbehu (a polovica aj tak bola v ukážkach). Ale áno, je tu pár podarených vtipov aj romantika, ale toto v dobách Shreka považujem za spodný limit detskej zábavy, na ktorú som ochotný ísť (aj to len v dobrovode nejakého decka)... ()

Satan 

všechny recenze uživatele

Co si budeme namlouvat, dvojka není tak vtipná a svěží v nápadech jako jednička. Celá pouť před potopou je hlavním tématem, i když časté vsuvky s veverkou jsou geniální. Bohužel, ona hlavní část hodně pokulhává a nebýt pár svěžích scének, byla by to nuda k ukousání. Takto alespoň tento animák pobaví a to z velké části právě díky veverce. [Přesná stopáž: 89 min] ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale opět nechápu hodnocenní. Podle mě je druhý díl Ice age o něco lepší než původní film, ale asi jsem jediný co si to myslí. I přes větší zábavnost je to pouze na 3*. Jednička těžila nejvíc z veverky a prakticky nic víc na ní nebylo vtipné. Dvojka to napravuje a veverky se nedočkáme v takovém měřítku jak by jsme si přáli(ale je stejně nejlepší :)), ale za to se začnou snažit o hodně víc všichni ostatní. Šíleně praštěná postava mluvená Queen Latifah je přesně to co jsem postrádal v minulém díle. Její naivní přesvědčení, že není mamut, ale vačnatec vyvolává hromadu vtipných situací. Bohužel filmy od Blue Sky Studios trpí menší vadou a to prakticky neexistencí pořádného děje a postavy jen jdou za jedním cílem a jejich "road movie" jsou lepeny vtípky a narážky. Velká škoda nekompaktnosti filmu, ale jinak slušná zábava. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Na pokracovanie mojho najoblubenejsieho animaka som sa prenaramne tesil.Az tak ze som si nedokazal predstavit ze to nebude super.Hmm...a ano to nieje. Prakticky ziadny pribeh, ploche postavy, dej je zalozeny len na komickych scenach pospajanych do hromady a najhorsie je ze ani vtipne to moc nieje :(. (az na jeden skutocne vypeceny rozhovor o mamutom zadku)))). No aspon je tam vevericka ktora ma nastastie nesklamala. 6/10 ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

táto rozprávka nie je pre deti. pretože zopár vtipných postvičiek a niekoľko gagov (väčšina z nich s veveričkou) zaniká v ústrednej téme a motívoch bočných, ktorými sú katastorfická línia zániku sveta (končí sa síce sladkým happy endom - no iba dočasným, všestci vieme, ako to s mamutmi a dobou ľadovou dopadlo), téma vyrovnávania sa s vlastnými fóbiami, téme vlastnej smrti, pudov a zachovania rodu (mnoho vtipov so sexuálnymi náražkami a na moje prekvapenie veľa čierneho humoru - supia pesnička a jej následné spievanie samotným Sidom, skrátka veci, ktoré deti nemôžu pochopiť), skrátka príliš veľa napätia, pochmúrnosti a thrilleru na rozprávku. Viac priestoru dostala veverička, vtipy v ňou sa však s pribúdajúcim časom tiež stávajú viac dospelácke s akýmsi temným podtónom; keď to hodnotím ako produkt pre našich najmenších, tak ja by som na to pustil svoje deti jedine keby som si bol istý, že už niektorým otázkam rozumejú (sex, smrť, strach, čierny humor . . .), ale inak veľmi skvelo animovaná a celkom pozerateľná záležitosť, kde síce ani nešlo o dej, aj tých hlášok a slovného humoru bolo pomenej - nechýbal však vôbec, ale tá partia hlavných hrdinov to zachraňuje, sú skrátka kúzelný ()

Galerie (34)

Zajímavosti (13)

  • Režisér Carlos Saldanha poznamenal, že aktuálnost děje byla zvláštní náhodou: "Začali jsme na filmu pracovat před třemi roky a za tu dobu se ve světě stala spousta živelních pohrom. Rozhodně jsme si téma oblevy nevybrali až po hurikánech a tsunami, které si vyžádaly spoustu obětí na životech." (duklak2)
  • Režisér Carlos Saldanha se do té doby podílel na režii téměř všech CGI projektů Blu Sky Studios. Na kontě měl mimo dvou dílů Doby ledové a Robotů (2005) také pětiminutové Scratovo dobrodružství (2002), které si pro sebe "ukradla" titulní veverka. Pracoval ale také na hraných filmech a dohlížel například na speciální efekty u Klubu rváčů (1999). (imro)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. března 2006 v Los Angeles. (Varan)

Související novinky

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)

Reklama

Reklama