poster

Doba ledová 2: Obleva

 • USA

  Ice Age: The Meltdown

 • Slovensko

  Doba ľadová 2

 • Nový Zéland

  Ice Age: The Meltdown

 • Velká Británie

  Ice Age: The Meltdown

 • Austrálie

  Ice Age: The Meltdown

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  **

  Jednotka bola dosť o ničom, ale veľmi zábavná (dal som 4*). Dvojka je úplne o ničom a minimálne zábavná (zachraňuje to iba veverička). Animácia je výborná (až na tú veľkú vlnu), zvuk (praskanie ľadu) parádny, no scenár - od hlášiek, cez scénické vtipy, až po využitie potenciálu roztomilosti postavičiek - patrí do hlboko podpriemerných vôd béčkových animákov, vychádzajúcich rovno na DVD. Pri megaprojekte ako ICE AGE 2 je to zarážajúce.(30.3.2006)

 • Malarkey
  ***

  Tak tenhle film bych zhodnotil jedinou větou - Veverka nezklamala!!! Na ní jsem se těšil nejvíce...ale jedna veverka film neudělá. Dvojka už není tak vtipná jako jednička, ale rád a se zaujetím jsem se na ní koukal hlavně když se tam objevili mezivstupy veverky s jejím ořechem. Zpracování je taky stále na velmi vysoké úrovni. Celkově to není zklamání ani zdařilé pokračování...spíše zlatý střed.(4.6.2006)

 • Hromino
  ***

  Docela zklamání. Čekal jsem aspoň trochu vyrovnané pokračování jedničky, ale dostal jsem bohužel slabší pokračování, které ztroskotalo hlavně na scénáři a pořádném ději. A to je - obzvlášť u takového velkého projektu, jako je pokračování Doby ledové - poněkud větší problém. Jediným přínosem pro tento film je mamutice - vačice Ellie, jejíž "výkon" (dá se to tak vůbec nazvat?) však sráží dvojka otravných vačic. Takže dávám s přimhouřeným okem 3*, když ještě připočtu překvapivě dobrý český dabing a stůl, prostřený stůl...(24.7.2008)

 • Bachy
  ***

  Inu Doba ledová je doba ledová. Pořád neztrácí kouzlo, jen je trošku přetažená. Méně dialogů na úkor akce a vše vyhappyendováno do posledního detailu. Přesto je stále milá a potěší a to nejen po grafické stránce. Ubrat akci a přidat dialogy by byl obrovský krok k lepšímu. Všechny postavy jsou již v jedničce dobře vykreslené a může se na nich stavět. Takhle působí pokračování jen jako dobrá kopie jedničky s větší zběsilostí, více skřekama a únikama z ošemetných situací. Neurazí nenadchne.(20.3.2009)

 • Aluska88
  ****

  Doba ledová 2 se mi líbila o dost více, než první díl. Přišla mi více svižnější, akční a zábavnější. Kromě ústřední trojice Sid, Manny a Diego, mě také bavily všechny kousky s okouzlujícím a nenapravitelným Scratem. Ten v tomto pokračování dostal více prostoru a mohl tak naplno projevit svůj multiplexní talent. Jakmile byl na scéně, spolu se svým věrným lískovým oříškem, jen jsem čekala, jakou pohromu zase způsobí, a věděla jsem, že mě nikdy nezklame. Spolehlivě jsem díky němu byla obdařena mírněnými záchvaty smíchu. Oblevou jsem byla velmi pobavena.(4.4.2010)

 • - 80-milionový animák debutoval během víkendu (31. 3. – 2. 4. 2006) s obratem 68 mil. dolarů, což bylo jen o něco méně, než Úžasňákovi (2004) a Hledá se Nemo (2003). Celkový obrat v USA se vyšplhal na 190 milionů a překonal tak 176,3 mil. dolarů prvního dílu. (imro)

 • - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 19. března 2006 v Los Angeles. (Varan)