Doba ledová 2: Obleva

Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

• Isherwood

Absence hutnějšího a duchaplnějšího děje by byla omluvitelná díky tomu, že se přece jenom jedná o film pro děti. Ale když asi šestiletý klučina, který v kině seděl za mnou, po celých devadesát minut kladl své mamince otázky typu „Proč tam jdou?“ a „Co tam dělají?“, bylo mi jasné, že druhý díl Doby ledové není ničím jiným než sucharskou sázkou na jistotu, která vrší jeden gag za druhým, jenž prokládá „akčněji“ laděnými scénami, mamutím (doslovně) popichováním a velmi (ale myslím tím velmi!) špatně a trapně se pokouší o několik málo citací jiných filmů (M:I-II, Zachraňte vojína Ryana). Obleva je maximálně špatný film, který nedostál změny ani v jediném pixelu, natož tak v ději, takže pořekadlo o tom, že z jednoho sáčku lze udělat pouze jeden čaj, je zde více než na místě.(19.5.2006)

Velice hezká animace, občas pár hodně vtipných momentů. Milostná mamutí linka ale velmi nudná (Ellie mi byla HODNĚ nesympatická... což je asi trochu klad, když je CGI), útěk před roztáváním hráze taktéž. Režisér sice potěšil povedenými hororovými scénami (vodní příšery), plnými narážek na hororové klišé, ale zbytek mi přišel horší než u jedničky. Je také dost patrná snaha napodobit úspěšného předchůdce, zejména pokusem udělat zase emocionální finále, které ovšem tentokrát nevyšlo. Kdyby udělali pokračování jen s veverkou, bavil bych se podstatně víc 2,5*(28.3.2006)

Inu Doba ledová je doba ledová. Pořád neztrácí kouzlo, jen je trošku přetažená. Méně dialogů na úkor akce a vše vyhappyendováno do posledního detailu. Přesto je stále milá a potěší a to nejen po grafické stránce. Ubrat akci a přidat dialogy by byl obrovský krok k lepšímu. Všechny postavy jsou již v jedničce dobře vykreslené a může se na nich stavět. Takhle působí pokračování jen jako dobrá kopie jedničky s větší zběsilostí, více skřekama a únikama z ošemetných situací. Neurazí nenadchne.(20.3.2009)

Už v jednotke sa mi zdal byť slabý scenár, ale tam to vyvážila kopa žartíkov a hlášok. Dvojka ma BRUTAL riedky scenár a film je prepchatý "vtipnými" scénami typu - zvieratka sa nemotorne kĺzajú na ľade (nemyslím tým ústrednú trojicu). Veverica ako chuťovka bola v jednotke tak akurát, tu je jej viac a je vtipná, ale tiež nepridáva kompaktnosti príbehu (a polovica aj tak bola v ukážkach). Ale áno, je tu pár podarených vtipov aj romantika, ale toto v dobách Shreka považujem za spodný limit detskej zábavy, na ktorú som ochotný ísť (aj to len v dobrovode nejakého decka)...(2.10.2006)

Ono se mi moc často nestává, abych po návratu z kina pořádně nevěděla, o co ve filmu šlo... Stalo se... Z celých 91 minut se mi nejjasněji vybavuje veveřička, kterou tvůrci ztýrali tak, až mi jí na konci bylo strááášně, strááášně moc líto. Potom celkem ještě scénka, kdy pidilenochodi si ze Sida udělají pána ohně, ale jinak prázdno... Na závěr otázka: Kde se tam vzali ti mamuti?(1.5.2006)

• - Producent Chris Wedge "namlouvá" Scrata. (duklak2)

• - 80-milionový animák debutoval během víkendu (31. 3. – 2. 4. 2006) s obratem 68 mil. dolarů, což bylo jen o něco méně, než Úžasňákovi (2004) a Hledá se Nemo (2003). Celkový obrat v USA se vyšplhal na 190 milionů a překonal tak 176,3 mil. dolarů prvního dílu. (imro)

• - Režisér Saldanha poznamenal, že to byla zvláštní náhoda :"Začali jsme před třemi roky pracovat na filmu a za tu dobu se ve světě stala spousta živelných pohrom. Rozhodně jsme si téma oblevy nevybrali až po hurikánech a tsunamech, které si vyžádaly spoustu obětech na životech." (duklak2)