Doba ledová 2: Obleva

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

• POMO

Jednotka bola dosť o ničom, ale veľmi zábavná (dal som 4*). Dvojka je úplne o ničom a minimálne zábavná (zachraňuje to iba veverička). Animácia je výborná (až na tú veľkú vlnu), zvuk (praskanie ľadu) parádny, no scenár - od hlášiek, cez scénické vtipy, až po využitie potenciálu roztomilosti postavičiek - patrí do hlboko podpriemerných vôd béčkových animákov, vychádzajúcich rovno na DVD. Pri megaprojekte ako ICE AGE 2 je to zarážajúce.(30.3.2006)

Tak tenhle film bych zhodnotil jedinou větou - Veverka nezklamala!!! Na ní jsem se těšil nejvíce...ale jedna veverka film neudělá. Dvojka už není tak vtipná jako jednička, ale rád a se zaujetím jsem se na ní koukal hlavně když se tam objevili mezivstupy veverky s jejím ořechem. Zpracování je taky stále na velmi vysoké úrovni. Celkově to není zklamání ani zdařilé pokračování...spíše zlatý střed.(4.6.2006)

Docela zklamání. Čekal jsem aspoň trochu vyrovnané pokračování jedničky, ale dostal jsem bohužel slabší pokračování, které ztroskotalo hlavně na scénáři a pořádném ději. A to je - obzvlášť u takového velkého projektu, jako je pokračování Doby ledové - poněkud větší problém. Jediným přínosem pro tento film je mamutice - vačice Ellie, jejíž "výkon" (dá se to tak vůbec nazvat?) však sráží dvojka otravných vačic. Takže dávám s přimhouřeným okem 3*, když ještě připočtu překvapivě dobrý český dabing a stůl, prostřený stůl...(24.7.2008)

Inu Doba ledová je doba ledová. Pořád neztrácí kouzlo, jen je trošku přetažená. Méně dialogů na úkor akce a vše vyhappyendováno do posledního detailu. Přesto je stále milá a potěší a to nejen po grafické stránce. Ubrat akci a přidat dialogy by byl obrovský krok k lepšímu. Všechny postavy jsou již v jedničce dobře vykreslené a může se na nich stavět. Takhle působí pokračování jen jako dobrá kopie jedničky s větší zběsilostí, více skřekama a únikama z ošemetných situací. Neurazí nenadchne.(20.3.2009)

Doba ledová 2 se mi líbila o dost více, než první díl. Přišla mi více svižnější, akční a zábavnější. Kromě ústřední trojice Sid, Manny a Diego, mě také bavily všechny kousky s okouzlujícím a nenapravitelným Scratem. Ten v tomto pokračování dostal více prostoru a mohl tak naplno projevit svůj multiplexní talent. Jakmile byl na scéně, spolu se svým věrným lískovým oříškem, jen jsem čekala, jakou pohromu zase způsobí, a věděla jsem, že mě nikdy nezklame. Spolehlivě jsem díky němu byla obdařena mírněnými záchvaty smíchu. Oblevou jsem byla velmi pobavena.(4.4.2010)

• - 80-milionový animák debutoval během víkendu (31. 3. – 2. 4. 2006) s obratem 68 mil. dolarů, což bylo jen o něco méně, než Úžasňákovi (2004) a Hledá se Nemo (2003). Celkový obrat v USA se vyšplhal na 190 milionů a překonal tak 176,3 mil. dolarů prvního dílu. (imro)

• - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)

• - Celosvětová premiéra proběhla 19. března 2006 v Los Angeles. (Varan)