poster

Doba ledová 2: Obleva

 • USA

  Ice Age: The Meltdown

 • Slovensko

  Doba ľadová 2

 • Velká Británie

  Ice Age: The Meltdown

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  **

  Okopírovaný námět z jedničky, tentokrát zabalený do nudného hávu. BlueSky se patrně řídilo heslem "Pro celou rodinu", a tak i když je film hodně dětinský (zn. pro děti), nechybí spoustu sexuálních narážek.(16.4.2006)

 • berg.12
  **

  Očekávání splněna. Epizodní humor, figurkaření, charaktery i příběh obleva dokonale spláchla. Nakonec mi po těch Scratových číslech nebo supí citaci z muzikálu "Oliver!" bylo trochu líto, že to statické prostředí muzikálem nerozhýbali celé.(11.1.2007)

 • Djkoma
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale opět nechápu hodnocenní. Podle mě je druhý díl Ice age o něco lepší než původní film, ale asi jsem jediný co si to myslí. I přes větší zábavnost je to pouze na 3*. Jednička těžila nejvíc z veverky a prakticky nic víc na ní nebylo vtipné. Dvojka to napravuje a veverky se nedočkáme v takovém měřítku jak by jsme si přáli(ale je stejně nejlepší :)), ale za to se začnou snažit o hodně víc všichni ostatní. Šíleně praštěná postava mluvená Queen Latifah je přesně to co jsem postrádal v minulém díle. Její naivní přesvědčení, že není mamut, ale vačnatec vyvolává hromadu vtipných situací. Bohužel filmy od Blue Sky Studios trpí menší vadou a to prakticky neexistencí pořádného děje a postavy jen jdou za jedním cílem a jejich "road movie" jsou lepeny vtípky a narážky. Velká škoda nekompaktnosti filmu, ale jinak slušná zábava.(12.8.2006)

 • B!shop
  ****

  Nerek bych, ze je druhej dil nak vyrazne horsi nez prvni, ale jen to uz je zkratka neco, co tu uz bylo. Postavy jednaj furt stejne i vtipy jsou podobny, ale tentokrat tu je postav vic a cely mi to prislo pojaty krapet vic ve velkym. I hudba, ktera byla dobra uz v prvnim dile, tu je velkolepejsi. Co se tyce animace, trosku se zlepsila srst, ale jinak mi prisla stejna. Jinak pribeh ma stejnej zaklad, opet jde o to dojit nekam, ale opet to nevadi. Navic tentokrat dostal vic prostoru Scrat. Ne takova parada, jako jednicka, ale porad to je na 4*.(5.10.2007)

 • Hal_Moore
  **

  Tak tu máme pokračování skvělého animáku Doby ledové. A jak že vlastně dopadlo? Excelentní animace, velice vtipná veverka, znamenití vačnatci a vynikající parodie na vojína Ryana. Ale celek jako takový je jaksi nemastný neslaný. Vtipné situace více než často přecházejí k trapnostem, které jsou provedeny stokrát lépe v desítkách jiných filmů. Ano, Doba ledová 2 trpí opakováním již několikrát ohraných vtípků (Manny držící chobotem kmen stromu otáčí hlavu, přičemž tříská po hlavě Sida), smál jsem se jen příhodám s veverkou. Nelíbil se mi ani hudební podkres, co se mi často nestává, Powell umí o hodně lépe, než předvedl tady (Slepičí úlet). Jestli bude trojka, a jestli bude kvalita dílů takhle upadat, tak další pokračování nemine odpad!(8.11.2006)

 • - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)

 • - Producent Chris Wedge "namlouvá" Scrata. (duklak2)

 • - Režisér Saldanha poznamenal, že to byla zvláštní náhoda :"Začali jsme před třemi roky pracovat na filmu a za tu dobu se ve světě stala spousta živelných pohrom. Rozhodně jsme si téma oblevy nevybrali až po hurikánech a tsunamech, které si vyžádaly spoustu obětech na životech." (duklak2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace