Doba ledová 2: Obleva

Ice Age: The Meltdown

Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Velice hezká animace, občas pár hodně vtipných momentů. Milostná mamutí linka ale velmi nudná (Ellie mi byla HODNĚ nesympatická... což je asi trochu klad, když je CGI), útěk před roztáváním hráze taktéž. Režisér sice potěšil povedenými hororovými scénami (vodní příšery), plnými narážek na hororové klišé, ale zbytek mi přišel horší než u jedničky. Je také dost patrná snaha napodobit úspěšného předchůdce, zejména pokusem udělat zase emocionální finále, které ovšem tentokrát nevyšlo. Kdyby udělali pokračování jen s veverkou, bavil bych se podstatně víc 2,5*(28.3.2006)

Na kostru jedničky našrobovali trochu jiný příběh, který neurazí, pobaví a rozesměje. Hlášky a dialogy odsýpají stejně dobře jako minule a navíc Scrat je tady využitý mnohem větším a zajímavějším způsobem a na konci je prostě bezkonkurenční. Důstojný bratříček prvního dílu, kterému rozhodně nedělá ostudu.(13.6.2006)

Mám pro poetiku Doby ledové prostě slabost (i když uznávám, že jednička byla výrazně povedenější) a příběhy praveverky i mamuto-tygro-lenochodí partičky mi tak nějak ladí do noty, nemluvě o tom, že ta se rozrostla o element vačičí, který dává komediální stránce nový impuls, takže jsem jako necílový dospělý divák takřka dokonale spokojený...navíc malý synovec se u toho mohl potrhat smíchy, což možná do značné míry ovlivnilo můj celkový soud... :-)(25.1.2009)

Nevím čím to je, ale mě se dvojka líbí víc. Za prvé jsem velice přivítala více akcí veverky, které byli naprosto senzační. Jen se objevila na scéně, už mi cukali koutky a přítel chudák se za mě musel stydět, když jsme v kině seděli. Smála jsem se víc než děti kolem mě. Za druhé oživení v podobě vačičáků, no nebudu se opakovat. Je to to samý jako u veverky :) a scéna I believe.. bum.. smích.. A za třetí pidilenochodi a král ohně.. :) též to samé. Plus partička a 9 tunová vačičanda.. Myslím, že to mělo svůj šmrnc :)(31.3.2009)

• Sobis87

Nic jiného než nudná přisírka parazitující na úspěšném prvním dílu. Tvůrci jednoduše zopakovali ten samý recept, jenže tentokrát se něco ošklivě pokazilo a z této přeplácané pravěké road-movie se stala nudná infantilní pohádka s nadbytečnými postavami a recyklovanými vtipy. A to se mi první díl poměrně líbil a dobře jsem se u něho bavil. Tohle je nuda a sprostá (vůči divákovi) odysea za zelenými papírky pro producenty . 45%(8.8.2009)

• - Ve filmu byla jediná role, o které se vědělo ještě před vytvořením, kdo jí bude mluvit. Byla to mamutice, o které se už od počátku vědělo, že by jí měla namluvit Queen Latifah. Jinak se nejdříve vytvářely postavy a až potom se začalo uvažovat, kdo by je mohl namluvit. (duklak2)

• - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)

• - Celosvětová premiéra proběhla 19. března 2006 v Los Angeles. (Varan)