Doba ledová 2: Obleva

Doba ľadová 2

Ice Age: The Meltdown

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

"If anyone asks, there were fifty of 'em..and, uh..they were rattlesnakes." Nezakrývám sentiment, který ve mne přebývá. První díl byl, je a bude klasikou mezi animovanými rodinnými filmy. Jasně, dvojka je o tom samém, místy hodně infantilní, místy by se člověk skoro bál. :) Mně se to líbilo, Mannymu určitě taky..jen veverka Scrat by možná uvítala jiný průběh! :) "I believe I can fly!"(6.8.2006)

Velice hezká animace, občas pár hodně vtipných momentů. Milostná mamutí linka ale velmi nudná (Ellie mi byla HODNĚ nesympatická... což je asi trochu klad, když je CGI), útěk před roztáváním hráze taktéž. Režisér sice potěšil povedenými hororovými scénami (vodní příšery), plnými narážek na hororové klišé, ale zbytek mi přišel horší než u jedničky. Je také dost patrná snaha napodobit úspěšného předchůdce, zejména pokusem udělat zase emocionální finále, které ovšem tentokrát nevyšlo. Kdyby udělali pokračování jen s veverkou, bavil bych se podstatně víc 2,5*(28.3.2006)

Tak nám teploty povyskočily a začla obleva. Jo a mimochodem. Animovaná voda mě přišla, jako kdyby byla skutečná. Jestli ti vývojáři na nás neušili nějakou boudu:-) Už ne tak kouzelné jako díl první. Soustředil jsem se jen na šavlozubou veverku, která opět nezklamala. Nebýt ní, tak bych jednu hvězdu ubral. Animace výborná, jak jinak:). Pár dojemných scének. Např. Mamut Manny, který se bojí, že je posledním žijícím exemplářem svého druhu. Mám výtku k ději, protože ten je slabý. Všechny zvířata kamsi jdou, ale nikdo nevíme kam. Souhlasím s POMEM, který vychvaluje zvuky (praskání ledu). Snímek by zachránilo nasazení většího počtu veverek:-). No nic, jelikož sedím celý den u PC a pořád něco píšu (hlavně komenty na CSFD:-), tak tento komentář ukončuji, protože mě bolí prsty:-). Hodnotím slabšími třemi hvězdičkami.(29.11.2008)

• Dudek

Doba ledová nebyla dobrý film, alespoň já se u ní pěkně dlouho nudil. Možná to bylo kvůli chabému příběhu a výrazné absenci nějakého napětí nebo třeba vážnosti, ale třeba tam bylo jen málo 'prašťených' vtipů. Ovšem to není důležité, teď je třeba soustředit se na nový díl, Dobu ledovou, která by měla být mnohem lepší. Bohužel nestalo se tak. Úroveň animace ani příběhové roviny se nijak citelně nezlepšila. Opět se setkáváme se starými hrdiny, kteří musejí překonat pár překážek, aby se nakonec dostali na bezpečné místo a aby toho nebylo málo, potkají pár nových postaviček, díky kterým má být o srandu postaráno. Jenže má to jeden háček, nové postavičky jsou spíše trapné a neuvěřitelně legrační mamutice Ellie je nesympatická a za to co na plátně předvádí jsem měl sto chutí tvůrcům pořádně nafackovat, ještě že nebyli v mé blízkosti. Doba ledová 2 tak nakonec působí jako čistě komerční projekt narychlo spíchnutý horkou jehlou, což vlasně zní dost příznačně, neboť jen tak mohlo vzniknout zdánlivě nelogické spojení těchto dvou protichudných slov v samotném názvu. Po porovnání s prvním dílem se přece jen jedná o barvitější a méně nudnou podívanou, přesto však trpý jistými neduhy, díky kterým se nad průměr nedostane. 30%(30.4.2006)

Jak už bylo řečeno xkrát přede mnou. Ice Age 2 je o třídu humoru a celkového příběhu o třídu níže než je jednička. Úvodní scéna s veverkou Scrathem je boží, ale dál to jde od deseti k pěti. Pár úsměvných scén tu je, ale celková migrace dál od tajícího ledu není moc záživná. Lehký nadprůměr. Podívaná to je pořád pro celou rodinu. (70 procent)(9.7.2012)

• - Režisér Carlos Saldanha se zatím podílel na režii téměř všech CGI projektů Blu Sky Studios. Na kontě má mimo obou dílů Doby ledové a Robotů (2005) také pětiminutový Gone Nutty (2002), který si pro sebe ukradla veverka Scrat z Doby ledové. Pracoval ale také na hraných filmech a dohlížel například na speciální efekty u Klubu rváčů (1999). (imro)

• - 80-milionový animák debutoval během víkendu (31. 3. – 2. 4. 2006) s obratem 68 mil. dolarů, což bylo jen o něco méně, než Úžasňákovi (2004) a Hledá se Nemo (2003). Celkový obrat v USA se vyšplhal na 190 milionů a překonal tak 176,3 mil. dolarů prvního dílu. (imro)

• - Celosvětová premiéra proběhla 19. března 2006 v Los Angeles. (Varan)