poster

Doba ledová 2: Obleva

 • USA

  Ice Age: The Meltdown

 • Slovensko

  Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Odteraz pozeram uz len animáky! ;) Tak toto sa naozaj podarilo, skvelá grafika (ale veď Pixar iné ani nevi)e. Najlepšia bola mamutica, ani zmagorená veverička opäť nesklamala a ja som sa smial od začiatku až do konca. Putovanie bolo plné haluzných scén a scenáristi vytvorili strašne funky zostavu, ktorá sa perfektne dopĺňala, takže čo povedať, teším sa na trojku! 95%.(13.4.2006)

 • Lateef
  ***

  Pokud bude invence scénáristů dostatečně dobrá a digitální triky takhle famózní, může nás v příštích několika letech čekat ještě pěkná řádka Dob ledových...děti na zvířátka dělající srandovní vylomeniny prostě pořád letí a nějaký ten pátek jim to určitě vydrží, takže filmová studia si musí mnout pracky...Obleva s rozpočtem 80 miliónů dolarů vydělala celosvětově osminásobek!!...nikdo si nenechal ujít pokračování se ukecaným lenochodem Sidem, obezřetným tygrem Diegem, dospívajícím mamutem Mannym...bonusem je opět prehistorická veverka Scrat, která se objevuje s frekvencí deseti minut, aby neúnavně lovila vytoužený žalud, a svými "scratovinami" Vás jistojistě dostane! ... takovýhle legrácek si můžete vymyslet tisíce a když je obalíte nenáročným příběhem, rozumovými a výchovnými dialogy a skvělými efekty, máte fenomén Ice Age. Do roka a do dne tu máme jistě třetí díl - co třeba Doba Ledová 3 - Sidovy hemeroidy?? 80 miliónů dolarů(rozpočet)/647 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.10.2006)

 • Aluska88
  ****

  Doba ledová 2 se mi líbila o dost více, než první díl. Přišla mi více svižnější, akční a zábavnější. Kromě ústřední trojice Sid, Manny a Diego, mě také bavily všechny kousky s okouzlujícím a nenapravitelným Scratem. Ten v tomto pokračování dostal více prostoru a mohl tak naplno projevit svůj multiplexní talent. Jakmile byl na scéně, spolu se svým věrným lískovým oříškem, jen jsem čekala, jakou pohromu zase způsobí, a věděla jsem, že mě nikdy nezklame. Spolehlivě jsem díky němu byla obdařena mírněnými záchvaty smíchu. Oblevou jsem byla velmi pobavena.(4.4.2010)

 • Djkoma
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale opět nechápu hodnocenní. Podle mě je druhý díl Ice age o něco lepší než původní film, ale asi jsem jediný co si to myslí. I přes větší zábavnost je to pouze na 3*. Jednička těžila nejvíc z veverky a prakticky nic víc na ní nebylo vtipné. Dvojka to napravuje a veverky se nedočkáme v takovém měřítku jak by jsme si přáli(ale je stejně nejlepší :)), ale za to se začnou snažit o hodně víc všichni ostatní. Šíleně praštěná postava mluvená Queen Latifah je přesně to co jsem postrádal v minulém díle. Její naivní přesvědčení, že není mamut, ale vačnatec vyvolává hromadu vtipných situací. Bohužel filmy od Blue Sky Studios trpí menší vadou a to prakticky neexistencí pořádného děje a postavy jen jdou za jedním cílem a jejich "road movie" jsou lepeny vtípky a narážky. Velká škoda nekompaktnosti filmu, ale jinak slušná zábava.(12.8.2006)

 • Psema
  ****

  Hned na začátek raději podotknu, že první díl Doby ledové mě moc nenadchl a ke shlédnutí dvojky jsem byl spíš donucen, než, že bych stepoval u kina nedočkavostí týden dopředu.. O to větší překvapení mě čekalo při pokračování eskapád třech potrhlých přátel, jedné veverky a třech vačic. Příběh je prostý. Otepluje se, a tak začíná čas oblevy. Z ledovců se vytváří vodní plochy a celá animovaná fauna si užívá přírodního akvaparku. Ale jen do chvíle, než si uvědomí, že jí hrozí utonutí. A proto se všichni musí vydat na dlouhou cestu, mimo dosah tajících ledovců. Během cesty potkávají lenochod, mamut a tygr další přátele v podobě dvou vačic a mamutice, která si myslí, že je také vačice. Z toho vyplývá hromada zábavných eskapád, mísících se s problémy mamuta Mannyho. Příběh je opravdu jednoduchý, ale i přesto zábavný. Nejvíce opět pobaví oblíbená veverka Scrat, ale i ostatní postavy nejsou špatné. Animace byla úmyslně ponechána stejná jako v předchozím dílu, pouze s mírnými úpravami. Sice se některé prvky nepovedli, především tání ledovců mi přišlo fakt hodně divný, ale i přesto se dá animace hodnotit jako nadprůměrná. I přes drobné výtky mě však tento film dokázal zaujmout a velmi příjemně překvapit a nebýt triviální příběhové linie, vysloužil by si možná i 5*. Takhle zůstává na nadprůměrných 4*.(12.6.2006)

 • - 80-milionový animák debutoval během víkendu (31. 3. – 2. 4. 2006) s obratem 68 mil. dolarů, což bylo jen o něco méně, než Úžasňákovi (2004) a Hledá se Nemo (2003). Celkový obrat v USA se vyšplhal na 190 milionů a překonal tak 176,3 mil. dolarů prvního dílu. (imro)

 • - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 19. března 2006 v Los Angeles. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace