Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Milan25

Se Shrekem to jde od desíti k pěti. Neskutečně špatný díl. Jediné co mě pobavilo, tak závěrečná scéna, kdy Shrek a Fiona neskutečně vytuhnou na posteli. Za to asi ta 1*. ()

AdamesWWE

[7/10] Po výborných dvoch častiach mi prišla trojka o niečo slabšia a to takmer po všetkých stránkach.. Spracovanie, hudba atd.. to zostalo približne rovnaké, ale príbeh mohol byť lepšie napísaný, no myslím si že sa ho snažili spracovať čo najlepši a aj sa im to podarilo. Len škoda že ten humor už nieje taký ako predtým. Ale určite nieje Shrek tretí zlý animák, oproti štvorke je to oveľa lepšie ale aj tak sa nevyhnem tvrdeniu že to mohlo byť lepšie, tvorcom už došli nápady. Nič nové v tomto dieli nepriniesli ale aj tak dám 4 hviezdy, túto časť som videl viackrát a je to stále celkom slušná zábava. ()

Hanys_

Jediný díl, který fakt moc nevyšel. Na druhou stranu pořád to je ještě celkem snesitelná zábava, 5.5/10 ()

blues

super no, tak jsem se dockal a shledl dalsi "trojku", ale kazdopadne shrek uz trosku ztratil na zabavnosti, malo co prekvapi, temer zadne nove postavy, nic nepobavi tak jako v jednicce, behem filmu jsem se zasmal tak 3x, navic trailer ukazal temer vse, na co se clovek mohl tesit... ()

MadChick

Po 2 letech zvyšuji své hodnocení o 1 hvězdu, neboť ač třetí díl rozhodně nedosahuje kvalit svých předchůdců, přesto je stále koukatelný, na rozdíl od několika konkurenčních animáků. Bohužel humor, který se objevoval v jedničce a dvojce se zde ve větší míře nevyskytuje, každopádně i tak se člověk občas zasměje. Třetí Shrek se dá shrnout jako příjemná pohodovka s občasným hluchým místem a pokud člověk moc nepřemýšlí nad kvalitativním úpadkem proti předchozím dílům, docela se i pobaví... 60% ()

jasiska

Už to stratilo na originalite a to sa ukazuje ako dosť kritické. Vtipy sú stále niektoré dobré, ale celkový dojem už zďaleka nie je to, čím býval. So značnou mierou sebazaprenia dokonca priznávam, že občas Shrek tretí pôsobil až trápne. ()

kwoky

Nemuzu souhlasit s vetsinou, ze film neni nic moc. Me se to libilo a bavil jsem se kralovsky. Dvakrat jsem dokonce vyprskl smichy a to se pocita. Dej je trochu hloupy a netahnou to "hlavni postavy" ale spise Pinochio, pernicek a hlavne perfektni princezny (hlavne Ruzenka). Vedeli jste, ze Zlatovlaska je pekna potvora? :) ()

Drc

Pokračující úpad této série nás dovede k poměrně nudné pohádce s pouze několika povedenými vtípky, zejména na začátku a v závěru. Chybí tomu znatelně lehkost a originalita prvního dílu. ()

Cassandra

Sympatické postavy vydržely, humor jakžtakž zůstal, ale ten děj! Ty dialogy! Patos a proslovy o otcovství se k původně lehkovážnému a ze všeho si sřílejícímu Shrekovi vůbec nehodí. Přitom prvních 20 minut je slibných, asi do doby, než se ústřední trio vydá na plavbu, ale pak už se vtip a nadsázka skoro vytratí. Naštěstí se místy - nejlépe po obzvláště "dojímavé" situaci - přeci jen objeví odbourávajíci hláška, aby filmu trochu zachránila tvář ("Vždycky jsem chtěl hrát na flétnu!"). Dvě a půl. ()

Radim

Až tak špatné, jak většina recenzí uvádí, to není. Pravda, okouzlení jako v prvním díliu se u mě nekonalo a také scénář byl slabší, já jsem se ale bavil. ()

predatorjf odpad!

Shrek jednička byl tak vydařený, dvojka šla trochu dolů, ale trojka ... Musel jsem dát odpad. Většinu filmů dodívám až do konce, ale tento jsem musel v půlce vypnout. Dříve jsem se u něj i pobavil, ale ted to bylo čistě pro děti předškolního věku. Byla to už prakticky klasická pohádka. (Nevím jestli se kvalita ke konci filmu zvedla, ale pochybuji.) ()

Sairina

Nejúžasnější jsou malí zlobříci a Oslíkovo mutantící. Děj tošíčku pokulhává, ale něco zde z prvního dílu přece jen ještě zůstalo. ()

venom14

Hlavní problém vidím v tom,že tento díl už nerežírovali ti stejní lidé,co první dva díly a tak to logicky ztrácí něco ze Shrekova kouzla. ()

Hanes88

Dvojku jsem ještě nějak překousl, protože tam měli aspoň ty dobré parodie, ale tady už prostě nic. Vtípky opět dobré, semtam jsem se i zasmál, proto aspoň taky dávám 2*. ()

Xavi6

Je pravda, že víc jsem neočekával a můžu být vůbec rád, že to nebylo ještě horší. Sice děti jsou opravdu překrásná stvoření (nejsou), ale to celý film nezpraví, takže se zase musím opakovat: Čím víc nových postav, tím horší. ()

Wishkah

Oproti dvěma předchozím dílům se jedná o zklamání. Pár vtipů se povedlo a líbilo se mi celkem zábavné použití Immigrant Song od Led Zeppelin, ale bylo to takové bez duše. První dva díly byly osobité ale tomuhle ta osobitost chyběla. Prostě pár známých postaviček blblo na plátně a film po nějaké chvíli skončil. Je to smutné ale je to tak ()

Paldiny

Shrek tretí opúšťa svet dospelých a pomrkáva už len na detské publikum. Akcia je nahradená predslovmi o morálke, zo scenára sa vytratil dvojzmyselný humor a vlastne humor ako taký. Úvod so Shrekom na tróne ešte kráča v šľapajach predchodcu, nechýba dynamickosť a pár dobrých nápadov (krstenie lode nemá chybu). Lenže potom nasleduje dlho - dlho nič, perníček so životom premietnutým pred očami a zase dlho nič. Úprimne mi je Shreka ľúto, ale na viac ako dva celovečerňáky asi nemal. Peniažky sa ale sypú, preto znásilňovanie značky má stále zelenú. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)