Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

dopita

Film natočenej podle skutečných událostí s famózním Anthony Hopkinsem. Film je velice povedenej, potýká se jen s občasnou mírnou ztrátou tempa a lehce nepravděpodobným Munroovým setkáváním se se samejma vstřícnejma lidma. ()

Drc

Poklidný, místy úsměvný, místy dojemný film. Bohužel taky neskutečně rozvláčný a je kumšt vydržet až do konce, kdy se aspoň trochu začne něco dít. Pokud nechcete jen zabít 2 hodiny času, nebo nejste starší důchodce, tak sáhněte radši po něčem jiném. ()

DannyBoy80

Parádní příběh muže, který uskutečňuje své sny. Výborně jsem se pobavil, chrakteristice filmu bych vyškrtnul, že je romantický a dobrodružný, ale přidal bych, že je to komedie, protože jsem se velice dobře pobavil. Někteří tady mají problém s tím, že ve filmu jsou všichni lidi dobří a nikdo špatný. A proč by to tak nemohlo být, na svých cestách v řádu let, jsem potkal jen 2 špatné lidi. Proč by tento člověk za cca 2 týdny nemohl potkat jenom dobré lidi? Vy byste takovému člověku, v takových letech a plnícího si ztřeštěný sen nepomohli? Já bych mu určitě pomohl. Hopkins hraje skvěle. Je to i výborně natočené. ()

lucijelucije

"Co, cože?"..tak tohle spojení uslyšíte nespočetkrát.. Jedna hláška za hláškou..jeden chtíč za chtíčem..za velkým chtíčem splnit si svůj sen..takový je příběh jednoho neobyčejného muže Burtona Munroa..Ovšem splnit si svůj sen, hodně stojí..a cesta, kterou musel tento velice unavený, avšak energický stařík podstoupit, byla jedna velká a namáhavá jízda..jízda, která přinese naprostou touhu nevzdávat se, i když ty překážky, které musel Munro podstoupit nebyly zrovna košer. Přece: Nic není zadarmo, že?Jednoduše řečeno, tento příběh je stmelení několika parametrů. Je to prostě boj, který musel Roger Donaldson vyhrát..A povedlo se mu to naprosto famózně..I když věřím, že přes tu odrazující časovou délku a tématiku, může nastat jakási pochybnost o kvalitě této dokonale zpracované práci..ale opak je pravdou..Vše, co zde najdete a objevíte vám přinese jen dokonalý zážitek a dosaženou spokojenost. ()

fastum

Sen, který není zase tak lehké splnit. Hlavní postava je takový hodný dědeček (jakoby pohádkový) a proto mi rychle přirostl k srdci. Film jede v zašlápnutých kolejích biografických snímků, ale díky Anthonymu se na něj kouká velmi pěkně. ()

1945

Anthony Hopkins svým skvělým hereckým výkonem brilantně uctil památku velkého milovníka rychlosti Burta Munroa. Zpracování příběhu se nedá nic vytknout - je skvělé. Film, který hýří optimismem je prostě radost sledovat. ()

sona123

Neuvěřitelně poutavá záležitost. Anthony Hopkins jako svérázný stařík, který jde celý život za svým snem (světový rekord v rychlé jízdě na motorce). Po cestě potkává řadu lidí, které získá svým širokým srdcem a upřímností. A ti mu pomohou splnit si svůj sen. Hopkins je báječný a myslím, že filmu pomohl i skvělý český dabing. Bylo to svižné, vtipné a do poslední chvíle napínavé. ()

Vejrrr

Při sledování jsem měl pocit jakoby neuspokojenosti ... pocit, že se dívám na film který je jednoduchý, vím jak se bude vyvíjet, nepřekvapí mě a po odhalení hlavní zápletky mi nemá dál co nabídnout... To mě bohužel pronásledovalo při jinak spíš pohodovém smínečku o jednom dědulovi, který si chce splnit svůj životní sen. Hezký .. ale jenom hezký, víc nic ()

Mikino00

Přiznám se, že jsem byl dost skeptický vůči tématu filmu, o to více jsem byl překvapen. PoOlovina filmu je jakýsi road trip, kde se hlavní hrdina setkává s jinou kulturou a překážkami na cestě. Vlastní závodní scény, jsou rovněž dobře natočeny, bál jsem se o Hopkinse, aby se mu ještě něco nestalo před koncem filmu. Je vidět, že když se poutavého příběhu ujmou schopné ruce režiséra a výborný herec, vznikne něco vyjímečného, jako v tomto případě. ()

aLPaC

Krásný pozitivní film plný pozitivních lidí, které na své cestě za dobrodružstvím potkává Anthony Hopkins. Ten je mimochodem též pozitivní a skvělý, jako ostatně obvykle. O skutečném Burtu Munroeovi jsem do této doby neslyšel, ale film rozhodně stojí za vidění. ()

Chulimanga

Velice příjemný film, ve kterém hraje Anthony Hopkins jednoznačně úžasnou roli staříka, který si jde za svým snem a zdokonaluje svou motorku každý den, aby se mu jeho sen vyplnil. Nejvíce mě na filmu zaujal Burt Munro (Anthony Hopkins), milý stařík, který se nebojí smrti a bere život stále s úsměvem i na své dlouhé cestě do Bonneville. ()

kujon

Čekal jsem málo, ale vyklubalo se z toho naprosto zasloužených 5 hvězdiček. Film za ně vděčí v první řadě Anthony Hopkinsovi, druhak perfektnímu bezstarostnému tempu a třeťak velice dobrému scénáři plnému několika skvělých "joke_scene" ;O) Konkrétně mě odrovnala scéna s technickou prohlídkou :D Ale dost už plkání a šup do kina (půjčovny - dle toho kdy tento koment čtete) ;) ()

bidja

Vidět Anthonyho v křiváku to stojí za to, docela mu to sluší. O tom svědčí i dvě naznačené postelové příhody. Dobře si zahrál i chlapík (pokud to byl) jednoho milého tranvestitu. Jinak pěkná výpověď typu Alvin Straight Story o tom jak být starý neznamená nutně nebýt nutně na vrcholu sil. ()

RomanHyde

Mám rád filmy natočené podle skutečného příběhu a pokud v hlavní roli hraje i nezloumná lidská vůle a touha něco dosáhnout, tak se hraje na mé struny. Film je to velmi příjemný a překvapil mne. Zárukou kvality pro mne byl Anthony Hopkins, který je velmi uvěřitelný a role mu sedla. Dialogy a komentáře jsou zábavné, trošku hloubavé a postava Burta Munroa je alespoň pro mne nesmírně inspirující. Pokud máte kousek volného odpoledne nebo večera, doporučuji na odreagování tento nenápadný,přesto velmi kvalitní snímek. ()

muoaner

I když od začátku tušíte a víte jak to dopadne stejnak hlavní postavě a jeho motorce indiánovi držíte palce na strastiplné cestě za svým snem a jedním dechem se na konci s ním radujete jako malej klučina když překoná a nastolý nový rekord. Více tolik filmů o překonávání vlastních mezí a snů co člověk potřebuje na povzbuzení každý den. ()

Brejlil

Road movie o muži, posedlém snem. Na obstarožním, byť upraveném Indianu jet co nejrychleji. Pracuje na tom celý život, a nakonec se vydává z Nového Zélandu na solné pláně Utahu. Cestu si musí odpracovat na nákladní lodi, v LA žije v hodinovém hotelu, cestou na východ přespává, kde se dá. Síla jeho přesvědčení všechny, které potká, dokonale odzbrojuje. Naštěstí nedojde na žádný laciný sentiment, Burt Munro je sice "praštěný", ale jinak veskrze praktický. Film stojí a padá s Anthony Hopkinsem, který přesně vystihuje člověka, který dokáže být až nepříjemně "vlezlý", jde-li o cíle, ale jinak už je zmoudřelý stářím a většinou naprosto vyrovnaný. Nádhera. ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)