Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

mysiak

Veľmi dobrá čierna komédia s čiernym humorom, perfektným výberom hercov a dobrým nápadom aj dobre predvedeným...najlepší je samozrejme Aaron "Two-Face" Eckhardt ()

Lamiczka

Aaron Eckhart je v roli lobisty Nicka Naylora velmi, ale velmi přesvědčivý. Pomalu byste mu věřili, tedy pokud nejste studovaní odborníci, že cigarety jsou vlastně fajn věc. Pracuje totiž pro jednu z tabákových velmocí a jeho úkolem je světu sdělit, že se ničeho nemusí bát, především vůbec není důvod, proč s kouřením přestávat. Svědomí ho nehryže, neb si je jistý svou pravdou. Následuje ale životní zvrat, který bude mít pro Nicka doživotní následky a to ho poznamená i v úspěšné kariéře. Snímek nás provází kontroverzním tématem kouření, pokládá nám pár zásadních otázek a nechává diváka, aby se sám rozhodl, zda to za to stojí či nikoliv. Herecky je celý epos, ve kterém paradoxně neuvidíte jedinou zapálenou cigaretu, kvalitně a svědomitě zahraný, satirické narážky hlavního hrdiny jistě vykouzlí nejeden úsměv na tváři. ()

GodComplex

Smokers jsou mentalne slabsi a zavisli jedinci (coz si mnohdy ani nejsou schopni pripustit), s naprosto nulovou sebekontrolou a silou vule. Svym zpusobem i nedostatkem inteligence, protoze smoking = demence, to neni nazor, ale fakt. Nemluve o tom, ze jsou to prevazne arogantni a totalne netolerantni individua, kterym je uplne jedno, ze nici svym zlozvykem zdravi lidi ve svem okoli. Nejsem Hitler, takze z toho vetsinou nedelam nejakou vetsi ofenzivni party a naoko to vypada, ze je mi to jedno, ale jestli se s tim brzo neco nepodnikne a nezacne fungovat zakon limitujici smoking v jakychkoliv public prostorach, zejmena interierech, ktery funguje ve vetsine vyspelych zemich (tedy samozrejme ne v dementni CR) pak se ze me ten Hitler asi stane. Jinak ale film to nebyl spatny a docela jsem se u nej pobavil. Skvely Eckhart. 6/10 ()

numi

Vtipný scénář, výborný Aaron Eckhart (kterého jsem zatím takříkajíc nemusel) a poznámky a polemiky z pera mistra satirického řemesla fungují na jedničku. Film diváka dokáže oslovit a umí si udržet pozornost a vyvolat emoce. A to je jen a jen dobře. Přeze všechny tyto klady však snímek vyvolá jen stálý lehký úsměv na rtech po dobu jedné hodiny a třiceti minut a následně vyšumí z mysli jednou provždy. Jde o skromně útočnou a lehce nadsazenou kritiku americké společnosti jako celku (školství, drogy, alkohol, zbraně, fast foody, jaderná energie, populisti a lobisti obecně, nadhodnocování sebe sama jako člověka i jako státního celku), která je zabalena do satirického hávu boje proti cigaretám. V těch pasážích, kdy se nejedná jen o inteligentně "skrytý" frontální útok právě proti kouření, je však film paradoxně nejzajímavější a nejsilnější (Los Angeles, soudní výslech, závěrečná "pointa"). Tři a půl. [září 2006] ()

buldock

Nádrherný důkaz toho jak dokáže člověk , který se živí jako lobbista doslova ukecat a rozdrtit soupeře , který má pravdu , ale on jej dokáže přesvědčit o opaku. Skvělý výkon Aarona Eckharta , který by obelstil a ukecal snad i samotného ďábla a přitom se chce stát vzorem pro svého syna a to bude těžké zkloubit. Jedná se o krásný satirický snímek , který poukazuje na současnou situaci kuřáctví a protikuřáckých kampaní. Ještě musím podotknout že ve filmu si nikdo nezapálí cigaretu , krom postav ve filmu na který se hlavní hrdina dívá v TV. Film: 82% ()

Her0.89

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem byl na vážkách. Měl jsem být nadšený, protože jsem viděl parádní komedii, nebo jsem měl být zklamaný, protože jsem čekal trošičku (ale vážně trošičku) víc??? No nakonec jsem se spokojil s "málem"....a zůstal jsem nadšený. Aaron Eckhart mě uchvátil parádním výkonem. Jeho satirické hlášky, kterýma by mě přesvědčil o tom, že vanilková je lepší jak čokoládová, a že cigarety vlastně nejsou svinstvo (to z nich dělají lidé, kteří si zničí zdraví... ) mě prostě bavily.... Už se těším, až si film pustím znova.... ()

pevico

Po tom, co jsem viděl Juno, jsem si řekl, že mladý Reitman má asi co říct..teď už si to nemyslím. Humor, jestli zde vůbec nějaký je (kde?), jde bohužel úplně mimo mě a ačkoli je to teprve pár hodin, co jsem na to kouknul, už si ani pořádně nevybavuji, o čem že to vlastně bylo..mně nejsympatičtější role rozhodně W.H.Macy. Dávám jen jednu hvězdu, protože Juno, přestože byla průměrná, byla mnohem lepší.. ()

Naslund

Z nějakých důvodů jsem si myslel, že půjde o levně natočenou protikuřáckou agitku, kde se bude v jedné místnosti diskutovat a on opak je pravdou. Je to moc hezké na pohled, velmi dynamické a ty dialogy... ty jsou bomba. Nevím, jestli by bylo tohle vhodné pouštět školákům, ale řekl bych, že by se z toho mohli hodně naučit. Teda pokud by někdo chtěl, aby měl doma prcka, který by dokázal ovládat dav i jeho. Že kuřáci jsou dobrodinci národa mě přesvědčíl už Sir Humphrey Appleby, ale na Nicka Naylora v tomhle ohledu rozhodně nemá. Při svých diskusích jede hlášku na hlášku, jak se ostatně můžete přesvědčit v snad rekordně dlouhém výčtu quotes na imdb. Například: Nick Naylor: "My job requires a certain... moral flexibility. " ()

SarumanKo

Veľmi príjemný film. A hoci to nie je žiadna bránicami otriasajúca komédia, výborne som sa bavil. Ironické a čiernohumorné komentáre, hlášky a výstupy hlavného hrdinu (ktorý je alfou i omegou filmu) v podaní charizmatického Aarona Eckharta a jeho priateľov, šéfov a všetkých ostatných, s ktorými príde do styku, patria k podarenému inteligentnému humoru, a ten u mňa vydá za všetky gagy sveta. K výbornému pocitu zo snímky navyše prispieva aj zaujímavá štylizácia a strih, ktorý jej dodáva punc jedinečnosti. A fajčiarov ten film uchváti ešte viac, snáď ich to nejakým spôsobom (kladným či záporným) emocionálne zasiahne. Jason Reitman si rozhodne získal moju pozornosť, pretože po scenáristickej i režijnej stránke odvádza kus kvalitnej práce a teším sa na ďalšie jeho dielka. Dúfam, že budú minimálne tak pohodové ako Ďakujeme, že fajčíte. (90%) ()

kaylin

Jsou filmy, o kterých člověk slyší, ale nějak úspěšně se jim vyhýbá. "Děkujeme, že kouříte" je přesně takovým filmem. Slyšel jsem na něj samou chválu, čemuž jsem velmi rád uvěřil, ale trvalo mi celkem dlouho, než jsem se o výjimečnosti snímku mohl sám přesvědčit. Podařilo se a já můžu říct, že "Děkujeme, že kouříte" je jednoduše nejlepší film, který jsem v tomto týdnu viděl. Je satirický, ironický, rozhodně se nedrží konvencí, a i když by se to mohlo na první pohled zdát, tak určitě neadoruje kouření. Vlastně razí cestu, kterou razí i hlavní hrdina Nick Naylor v podání skvělého "Aarona Eckharta". Nenuťte děti, aby nekouřily, nechte je, aby se v tom správném věku samy rozhodli. Tohle je i na vás. Rozmyslete se vy sami, jestli je tohle film o cigaretách a jejich propagaci, či zákazu, anebo zda se jedná o snímek, který se nám snaží ukázat, jak je člověk korporátním světem mlet na kaši a jak jen málo východisek ve skutečnosti má. Vše je stále podáváno formou, která vás bude držet v napětí, i když zde vlastně žádná akce moc není. Budete chtít vědět, jak hrdina skončí, jak se nakonec vlastně on sám postaví tomu, o čem mluví. Aaron Eckhart svého Nicka Naylora zahrál neskutečně, je přesně tím typem, kterému věříme, že může být tak cynický, a to i ve chvíli, kdy mluví o svém synovi, který ho přese všechno zbožňuje. Nick není dokonalý chlap, ale pořád má nějaké zásady. Budete mu fandit, jako fandíte třeba doktoru Housovi. Nick není tak velký hajzl, ale pokud jste odpůrci kouření, tak si s vámi nejspíš vytře zadek. Pokud tedy nemáte náhodou při ruce několik desítek balení nikotinových náplastí. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/deja-vu-fred-claus-oko-dravce-penelope.html ()

Kaluž

Skvělý námět, ale zpracování mohlo být tvrdší (víc sarkasmu!), takhle je z toho jen taková polokorektní sušinka. ()

Remedy

Z jedné strany velmi cynický a morálně nekorektní film, který se opírá o mimořádně hravou režii a brilantního Eckharta – z druhé strany půvabný a skvěle svižný nezávislák, jehož výklad je asi na každém zvlášť. Nechci tu nějak rozpitvávat obsah, pro mě je důležité, že se Reitman zdržel jakéhokoli souzení či hodnocení a „pouze“ dokázal vynikajícím způsobem reflektovat fakta a vtipně přiblížit zákulisní svět tabákového průmyslu. Aaron Eckhart naprosto exceletní. Pozoruhodný debut Jasona Reitmana. ()

Damiel

Dávám pět, nejlepší komedie roku. Černý humor, ironie, sarkasmus, skvělí herci, nápadité prohození záporáka za klaďase a naopak. Prostě pecka! 100% ()

Desperado

Poučné, úsmevné, ironické a prekvapivo osviežujúce. Aj poriadne ukecané. Aaron Eckhardt tu pôsobí ako odistený slovný-automat a s odzbrojujúcim šarmom ako bonusom, dokáže presvedčiť aj zarytého člena Ku-Klux-Klana, že je potomkom Martina Luthera Kinga. ()

YURAyura

7/10 Jako velmi radikalniho nekuraka tabaku me tento film velmi zaujal, nejenom proto, ze jsem prekvapive celou dobu drzel palec "te druhe strane", ale take otevrenim par dobrych demagogickych temat, ktera cloveku otupelemu kazdodenimi zurnalistickymi zvasty lehce uniknou. A scenka s nikotinovymi naplastmi taktez pohladila po dusi... V pristim zivote bych chtel byt lobbistou ;]] ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)