Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

teseth

Skvělý film, u kterého člověk nemůže jen tak vypnout mozek. Filmařsky i herecky skvěle zvládnutý. Konfrontace matka - syn jsou velmi povedené! ()

SKl247

Jeden z tých filmov, pri ktorých nehodnotím technickú stránku (soundtrack, kamera, výprava, ...), ale myšlienky, ktoré daný film so sebou nesie. ()

BarbieHunter

Já také kouřím. Upovídanost a schopnost pomocí volby slov a skladbou vět manipulovat s okolím a utvářet či měnit názor společnosti, je mi velmi velmi blízká, takže se tento film ihned zařadil mezi mé oblíbené. :) Scéna, kdy na smrt nemocného chlapce, přetáhnul Aaron Eckhart před "krvelačným" davem na svou stranu je brilantní ukázka vcelku neomezené možnosti manipulovat s názorem společnosti i přes její veškerou inteligenci. Snad jen morální procitnutí hlavního hrdiny ke konci filmu je trošičku poplatné dnešní době a celosvětovému postoji vůči kouření ( přece není možno ve filmu držet normálnost kouření do konce) a proto mi bylo líto jeho odklonu od tabákového průmyslu a nezachránil to ani přechod a využívání / zneužívání svých komunikativních schopností v novém odvětví.:) ()

P@\/EL

Nikterak oslnívá komedie, která postrádala vůbec to nejdůležitější - humor. Ano, je pravda, že se zde našlo několik úsměvných situací a zejména pár trefných hlášek, které to častečně zachraňují, nicméně neustále klábosení o neškodlivosti cigaret mě jako zapřísáhlého nekuřáka moc nebavilo. ()

Peenugirl

Je to až neskutočne satiristické a tým pádom aj vtipné a zamestná mysel a nedá možnosť nudiť sa. Tieto vlastnosti sú dobrým predpokladom na skvelý film, a predsa nedokážem dať plný počet *, vysvetliť to viem, len jediným spôsobom: Bavilo ma to, ale nedostalo. Aaron Eckhart je v úlohe diablovho advokáta neopísatelne skutočný a dáva celému aj gestikuláciou cynický rozmer. Cigarety obhajuje ažkým... 80% ()

nydahl

Naprosto neocekavane dobre a osvezujici dilecko. Satiricky snimek zaobirajici se problematikou koureni a jeho omezovanim popripade lobovanim za jeho neomezovani.Kratky zivotni usek frontmana tabakove lobby , ktery se diky profesni chybe dostava mimo business ale diky cestne prohranemu osobnimu moralnimu dilema jde opet zpatky na stranu barikady tech "spatnejch". Pribeh jede jak po masle , misty se uprime zasmejete a jeste dostane trochu mista k zamysleni. Jelikoz se jedna o pomerne aktualni tema dneska tak za sebe musim rict ze borecci co se jednou rukou perou za zakaz koureni a druhou za nej inkasujou prachy na provoz ty svoji demokracie dostali na prdel a osobni svoboda proste vede. Za nastoleni jednoduche otazky "kolik statnich sprav by padlo na tlamu kdyby kuraci prestali dobrovolne platit za svou nerest a dobrovolne chcipat o par let a par duchodu driv " davam 3 hvezdy - velmi dobry film co je potreba videt. ()

mine.slayer

I když bojujem za něco čemu věříme nakonec můžeme zjistit že jsme prodali duši ďáblu. Zajímavý pohled na cigaretové loby v Americe, jeden čas tak propírané téma a procesy vedoucí nakonec jen k větší kontrole těch původně "špatných" v podobě lobistů. Pohled do života člověka ve službách ďábla a jeho procitnutí skvěle zahraný Aaronem Eckhartem, podané pro mě do té doby neznámým řežisérem Jasonem Reitmanem, skvělý nezávislí film. ()

IronSide

Nemám co dodat. Velmi povedený film, který mě zaujal ihned na začátku, kdy svým vtipným monologem, který Aaron Eckhart vede po celý film, započne svoji kampaň k podpoře prodeje tabákových výrobků. Film je o muži, který je lobbistou tabákových společností a svým projevem a argumenty dokáže změnit názor mnoha lidí nebo ho alespoň z větší části ovlivnit. Je jedním z těch, kteří Vám prodají i to, co nemusí být zrovna zdravé. Avšak po shlédnutí filmu rozhodně nemáte chuť začít kouřit a ani nepřesvědčí ty co kouří, aby přestaly. Mimochodem to, že se ve filmu neobjeví téměř ani jedna cigareta mluví samo za sebe. Film je podán velmi věrohodně a baví od začátku do konce. Jedinou výtku mám snad pouze k částem, kde je opět zmínka o tom, jak jsou Američané skvělí, svobodní a ve všem nejlepší, je to už dosti ohrané a nudné. Ale jelikož si to Američané o sobě asi skutečně myslí, tak zůstanu u hodnocení čistě filmové stránky a ta je skvělá, takže 4*. ()

Jevablo

Ny ty čtyři hvězdičky to už nějak vytáhneme, neboj Aarone. A to i přesto, že z hlediska filmařského je co vytýkat - pro začátek dost chatrný a krátký děj, toporný výkon Katie Holmes či přemoudřelé dítě. Jinak jde ale o povedený snímek, který snad doufám proboha pánbůhsnámiazlýpryč neměl žádné velké ambice, a tudíž je ani nemohl naplnit. Po tomto očištění zůstane oddychová atmosféra a semtam i trocha humoru... ()

mcclane412

Aaron Eckhart u mě dost stoupnul v kurzu. Tahle role kecala co se snaží obhájit rakovinu plic v balení po dvaceti mu fakt seděla. Navíc jsem byl zase jednou po dlouhé době svědkem skvělých dialogů, které využívají argumenty na bázi logiky, což je v průměrné hollywoodské tvorbě osvěžující jako když se sexy holka zeptá na telefon vás, namísto toho aby jste přemýšleli, jak to na ní uhrajete. Jen kdyby ten film byl více kontroverzní... Ale to už by bylo asi až moc přes čáru a průměrný americký divák by přepnul televizi po té, co by slyšel od syna Nicka Naylora proslov na téma "proč je Amerika nej zemí na světě?", který by byl namísto ve třech kratičkých, nicmocneříkajících (pěkný slovo jsem vynaleznul) záběrech, půlhodinovou sarkastickou symfonií o největší koncentraci mekáčů na kilometr čtvereční a úžasné úrovni vzdělání, kdy nedokáží najít USA na mapě pouhých 14% mladých Američanů (vzpomínám si že moje učitelka na zemák byla naštvaná když jsem nenašel Andorru, co by dělala kdybych nenašel USA radši vědět nechci). Pak by si ten samý divák jistě hrozně rád připomněl nějakým dokumentem o bitvě o Normandii, jak Američané sami rozstříleli toho nácka Hitlera na kusy. Super a teď si musím zapálit abych se uklidnil... ()

jarynzlesa

Krásná ukázka zpochybnitelnosti jakéhokoli názoru či pravdy. Lehký humor doprovází elegantní příběh o manipulovatelnosti stáda. Všem kteří si myslí, že jsou schopní si vytvořit vlastní názor se film bude líbit. Dobrý herecký výkon dětské hvězdičky. ()

doogiemus

"Lebo ústa hovoria to, čím je naplnené srdce.....Hovorím vám však, že v deň súdu sa ľudia budú zodpovedať za každé prázdne slovo, ktoré vyrieknu. Na základe svojich slov budeš ospravedlnený a na základe svojich slov budeš odsúdený." (Matúš 12:34,36-37). Bol to film o mne. Humor skvelý, myšlienka tiež. ()

elisabetha

Úžasný film plný dobře promyšlených vtípků, satiry a ironie, které nenápadně nesou poselství - problém lidské společnosti dneška - kuřáctví, alkoholismu. ()

SantaCruz

Na 5 to neni, jelikoz jedno zhlednuti postaci. Ale jinak sem se ani minutu nenudil, az na predposledni monolog (cigarety bych synovi koupil) smekam pred promyslenym recnictvim. Great ()

FauSSt

Asi som z inej planéty, ale mám pocit , že som pozeral úplne iný film ako je tu "ospevovaný"......neskutočná sprostosť....tá jedna hviezda je pre Mariu Bello! ()

Mark1983 odpad!

Tak tohle mě absolutně nezaujalo ani z jednoho procenta. Mám pocit jako by tyto styly filmů byly skoro o ničem. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)