Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

MickeyStuma

Stárnoucí policista utápějící se v alkoholu má za úkol dopravit k soudu vězně, načež se mu to snaží policejní síly zabránit. Ano, motiv klasického snímku s Clintem Eastwoodem ´Železný stisk´ (1977). V tomto snímku Clinta vystřídal Bruce Willise rozehrávajíc stejnou hru. Jen s rozdílem kratší cesty. Že by se jednalo o předělávku se však neuvádí, takže co to je? Vykrádačka? I ten autobus tam je. Děj je oproti zmiňované klasiky samozřejmě upraven a některé scény dokonce připomínají scény z další předělávky jiného klasického snímku a to snímku ´´Přepadení 13. okrsku´ (2005). Nejedná se o nic jiného než o boj s časem, neboť svědek je v soudní síni očekáván, takže napětí akce a nějaké ty hlášky pro odlehčení je zaručeno. Problémem je, že vlivem faktu, že se děj, opět na rozdíl od výše zmíněné klasiky, odehrává v ulicích města, čímž se bohužel stalo, že akce a další thrillerové sekvence sklouzli do monotónnosti a atraktivity, což způsobilo každou další minutou sestupný pád do hlubin nezajímavosti. zachraňuje to na konci scéna s autobusem, ale nic naplat. Spíše zklamání to nezachránilo. Od celkové ponurosti to nezachrání. Stal se z toho tak spíše průměrný filmový artikl jen tak na odreagování. Akční filmy z devadesátek nadchnou více. ()

Rathalos

Vyborny akcny krimi thriller s este vynikajucim Bruceom Willisom,cudujem sa sam sebe,ze som na tento film natrafil az teraz,ale to nevadi,tesi ma,ze som ho videl,viac-menej sa vzdy nieco deje,takze nuda nehrozi,nemam co vytknut v tomto pripade,cize je to jasne...:-) ()

Xatrix

Celkem slusny filmik, pripominajici stare dobre casy. Bruce Willis pekne zesedl, ztloustl a uz kvuli tomu stoji za to film videt. Mos Def v roli korunniho svetka tak spis otravuje, ale i tak hodnotim film kladne. ()

Ronyk7

Tento film jen potvrzuje, že Willis je čím dál větší troska. Naprosto nezáživný, nezábavný, trapný, amatérský a nudný. 03.11.2006 ()

Fulham

Od tohohle filmu jsem nevěděl co čekat. Šel jsem do kina s tim že si vyberu nějaký film až tam budu a zaujal mě film 16 Bloku. Je to skvěli film v tom podáni že Bruce Willis tam nezabije 150 lidi a je pořád naživu a toho koho ma chránit ani neškrábla kulka. Myslím si že něco takového jsme už potřeboval vidět, je to spiše taková kriminalka než nějaky super akční film a proto se mi asi tak hodně líbil. ()

pravo

Nie je to vrchol kariery a ani pád Bruca Willisa. Jedná sa o pomerne jednoduchý príbeh s pomerne dosť slabo vykreslenými postavami a celkovou slabosťou scenára, ktorý film posúva do kategórie raz stačilo. Netvrdím, že je to úplný nepodarok ale veľmi veľa nechýbalo, aby sa Bruce Willis musel za tento počin hanbiť. ()

smrtacik

Tak čo to tu máme, uff...Richard Donner? Juj, stvoriteľ Supermana a šialeného Martina Rigsa, mám slintať? No neviem, ono to už je nejaké desaťročie čo stvoril tieto legendy a teraz, hmm...76 rokov má, nepresluhuje už? Počul som, že už jeden záchvat menom Timeline v roku 2003 už mal. Sakra...hrá tam Willis, tak to bude dobré, všetkých postrieľa a zláme niekoľko väzov...hej teším sa na to. Niečo také mi preblyslo hlavou, keď sa mi o rúk dostala táto vec. Dosť som bol zvedavý ako táto spolupráca Donnera a Willisa dopadne, veď obaja už majú to najlepšie za sebou, ale hovorí sa aj, čím zrelší, tým lepší... Príbeh nie je nijak prevratný, veď previesť svedka z miesta A do miesta B, to už som videl nespočetne krát a samozrejme nechýbajú ani medziľahlé body, to sú body, ktoré na pôvodnej úsečke nemali byť, to sú body určené zloduchom ,,prepadávačom“. Takže poliš je Bruce Willis (Jack Mosley), živý terč je Mos Def (Eddie Bunker) a zlý David Morse (Frank Nuget)...čo je vlastne tiež poliš :-). Nechce sa mi dlhočizne vypisovať čo, kto, prečo, ako a tak podobne, takže urobím výnimku a napíšem, čo sa mi páčilo a čo si mohli odpustiť: Čo žeriem: Willisa...starý, poloplešatý, bachratý alkoholik, spotí sa aj do schodou, ale stále veľký sympaťák, lebo nestratil Willisovský šmrnc a stále dokáže stlačiť spúšť a dobre trafiť a neodpustí si ani nejakú tu veľavravnú hlášku... Atmosféru...typická atmosféra 80-90 tých rokov, pochmúrne uličky striedajú ulice plné ľudí a tu niekde pobehuje (no to je silný výraz) Willis so svojím balíkom a hrajú sa hru na schovávačku... Dej...ktorý v žiadnom prípade nenudí, akciu striedajú dialógy, ktoré nie sú prehnané a od veci a držia sa podstatnej dejovej línie, pripomína to tú spomínanú akciu ,,starej školy“, napriek čitateľnému deju ma to bavilo a nechýba predsa len nejaký ten zvrat alebo prekvapenie... Čo nepapám: Nič...ono to znie alibisticky, ale tomuto filmu odpúšťam aj klišé ako únos autobusu s rukojemníkmi a útek s ním pred SWAT-kou, alebo to, že Bruca postrelia parchanti, aj to, že po celý čas sa film nevychyľuje ani kúsok z deja a nestrelí divákovi nejakú tu prekvapujúcu facku v podobe nejakého oživenia. Dokonca aj postava Eddieho, ktorá stále mlela hovadiny a začala mi liezť trocha na nervy tu akosi pasuje, veď mlieť stále o pekárni a vypúšťať múdrosti o odpúšťaní a podobne je pre takúto postavu už asi dané nejakým nepísaným zákonom, len ľutujem človeka, ktorý ho bude dabovať. V závere opäť nechýba rádoby happy end a magneťák, čo všetko vyrieši, takže paráda... No, čo...pre milovníkov tohto žánru, ku ktorým patrím aj ja je to klasický thriller o dobrých a zlých (tu však nie je asi nikto dobrý) polišoch s výbornými hercami a hlavne bez hluchých miest. Pre ostatných to môže byť príjemne strávený čas, ak sú v dobrom rozpoložení a nečakajú nič duchaplné čo by im lámalo srdcia, ja som bol spokojný, lebo som dostal vyšší priemer. Hodnotenie: 80% ()

Porp

Najväčší tvrďák Hollywoodu v úlohe trosky a slušný "gangsta" Def v moralizujúcej bájke tváriacej sa ako akčné krimi. ()

emdvojka

Fúzatý Bruce mi veľmi nesadol, tak ako nemastný-neslaný scénar. Dlho to trvá, má to nudné pasáže a aj tie ktoré stoja za to skončia skôr ako na to človek zaostrí. Čo sa týka Willisových celovečerákov podpriemer.( 900. hodnotenie) ()

dakarin

Vcelku pěkná pohádka pro polovinu populace ;-) Willisovi se pozice odepsaného opilce již dříve osvědčila :-) především výborný nástup do filmu ... jinak tady teda nikterak neřeším podsouvaný sociální kontext, to je na jiné debaty .... pozn: stejně by bylo zajímavé projít různé možnosti, co dělat v dané situaci, jak překonat 16 blokú :-o ()

tranquill

Bruce Willis tak, jak ho známe. Akční bojovník za spravedlnost. Námět sice originální není, ale zpracování je výborné. ()

Kingjiri

Sympatický zakončení Donnerovy kariéry. Nejvíc si cenim oldschoolový atmosféry 80. a 90. let, která ze snímku sálá díky postavě Bruce Willise, záporákovi Davida Morse a příběhu. Pravda, děj moh být ještě víc akční a Mos Defův trestanec nemusel být tak ukecanej. Dialogy Jack-Frank však nejsou uplně špatný (ačkoliv jsou dost skoupý na ty správný béčkový hlášky) stejně jako Jackova vychytralost. Objektivně bych dal tři silnější hvězdy, ale za ten fajnovej oldschoolovej feeling, kterej v kinematografii druhýho tisícielití citelně chybí a kvůli kterýmu si dám někdy ještě další projekci, přihodim ještě jednu slabší. ()

ludva10

V průběhu filmu jsem chtěl dát 4*, ale poslední čtvrtka filmu bohužel nějak nevyšla. Spousta nelogických věcí a tak nějak celkově to prostě nesedlo. Škoda no, jinak film velmi slušný. ()

kilobyte

To se zase jednou Bruce nevyspal a musel jít zachraňovat. Tentokrát k němu byl scénárista přívětivý a dal mu do rukou "jen" život jednoho člověka nikoliv celého letiště/města/lidstva/... ()

geek.ondra

Willis i Morse jsou super. Bohužel Donner není McTiernan a i když je to celkem pěkně natočené tak tomu chybí potřebný spád či atmosféra. Jestli opravdu chcete zavzpomínat na staré dobré časy akčních klasik tak mrkněte na past od Wisemana ()

kokes

Úplně průměrnej akční thriller, jakejch běží na Nově x...Samozřejmě s tim rozdílem, že v tomhle hraje sám velký Bruce Willis. Díky čemuž tady dostává celkem vysoký hodnocení....:-( Wiliis opět ten nejcharakternější polda a Mos Def to samý coby pekař s dortíčkama...Tohle na mne nefunguje.... ()

Gardenboy

No zase také terno to nebolo. Som čakal nadupaný akčný thriller, ktorý preverí mojich 5 satelitov a raozvíry prach, ktorý sadal na moj subwoofer, ale sotva sa tak stalo v dvoch scénach v prvej polke filmu. Tá druhá postrádala všetko, čo od pravého akčného filmu čakám. Na thriller málo napínavá, na drámu málo psychologická a plytká. Vcelku nesklamali herci, Bruce Willis podal štandratne dobrý výkon, inak priemer. ()

PATJA

Všechny drobnosti zde hrají pro dobro skvěle odsýpajícího celku a vy budete jen spokojeně sedět a pokud jste barbaři, tak požírat popcorn a srkat Pepsi (ale což, u tohohle filmu bych to snad i odpustil). Všimnete si možná zajímavého (nicméně již ne zcela originálního) aspektu – od jisté kritické chvíle běží celý děj v reálném čase. Je to docela vtipné, protože jak jsme všichni zvyklí na to, že čas je ve filmové branži cosi jako obtížný hmyz, tak jsem si při sledování tohoto snímku, kde významnou roli hraje zhruba dvouhodinový časový limit, říkal „sakra, to už mají pečínotohle nemůžou stihnout“. Nebyl jsem schopen se oprostit od toho virtuálního vnímání času, které mám tak hrozně zaryté pod kůží! Prostě jsem podvědomě očekával, že jedna minuta mého času je nějakých pět minut na plátně.a ono ne. Možná zachytíte i jiné zajímavé věci, ale drobnosti (jak už jsem psal) nejsou podstatné – důležité je, že tohle je navýsost kvalitní kriminální film s trochou akce, s trochou nostalgie, s množstvím konspirace a s pořádně pateticky podaným morálním poselstvím. „People can change“. Ano, Bruce Willis se změnil, doufejme tedy, že se v budoucnu nezmění jeho herecký standard. Delší text na FILMKABI.NET ()

lickerman

Kvalitní thriller z policejního prostředí. Bruce mne mile překvapil tak trochu v netradiční roli stárnoucího poldy-alkoholika a i Mos Def svojí roli "ufňukánka" zahrál dobře (ačkoliv někdy mi lezl slušně na nervy). Snímek má dobrý dějový spád, rozhodně jsem se během té jeden a půl hodiny dlouhé stopáže nenudil. Taky jsem čekal tak trochu jiný konec, čímž mne film také příjemně překvapil. Ačkoliv už tady tento námět několikrát byl, tak se film 16 bloků povedl. ()

MilesTeg

Richard Donner, nestor akční detektivky, natočil velmi slušný policejní thriller, který sice není jeho nejlepším filmem, ale bavil jsem se u něj velice dobře. Zvrat s autobusem, kdy už to vypadalo na bezvýchodný slabý konec, se mi moc líbil a pak už to gradovalo skoro až do konce. Je samozřejmě škoda "sladkého" závěru, ale jinak moc fajn film. Jenom nechápu, jak někdo mohl rozumět mečivému a ukňouranému slangu Mose Defa bez titulků :-) ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner