Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

chemikals

Začátek fajn..."další běžný den v pravidelném stereotypu"...ale dlouho se to vydržet...nedá.....nějak jsem to myslím ani nedokoukal ()

Mustaffa

Tak nevím, jestli Bruce už je tak starý nebo jen tak vypadal díky maskérům, ale pajdajícího unaveného alkoholika zahrál fakt dobře. A to se člověk bál když se spojí jména Willis a Donner, tak z toho bude pořádný akční nášup, že zboří minimálně půlka města, postřílí tunu padouchů a ono prd. Zatím z toho vyšlo příjemné kriminální drama s takovou zvláštní atmosférou. ()

bobin

Výtečný akční thriller o útěku a pronásledování. Vše se děje v lidnatých ulicích a domech New Yorku . Uprchlíci jsou v časové tísni a to zvyšuje napětí. Akcemi nabitému filmu samozřejmě dominuje výborný Bruce Willis . 66 % hodnocení je rozhodně málo . ()

Stanmi

Bruce Willis je prostě sázka na jistotu. Nejinak je tomu u tohoto snímku, kde Bruce hraje zkrachovalého alkoholika, detektiva Jacka Mosleyho, který je pověřen převézt svědka k soudu vzdálenému 16 bloků, pohodička. Jenže svědek Eddie Bunker (Mos Def) má svědčit proti zkorumpovanému policistovi a Jackovi kolegové v čele s jeho bývalým par´tákem Frankem Nugentem (David Morse) nehtějí, aby u soudu zpíval a tak začně boj o život. Film stojí především na hereckých výkonech zmiňovaného tria Willis-Def-Morse, což není vůbec špatné, protože všichní podávájí kvalitní výkony, příběh je dostatečně zajímavý a napínavý, aby zaujal a udržel pozornost. Režie se chopil sám pan Richard "Smrtonosná zbraň" Donner a ačkoli už není v top formě, tak svým dílem příspívá ke kvalitnímu diváckemu zážitku. ()

JohnCoffe

Bruce ve své nejtypičtější roli policajta tady zahrál perfektně.Starý alkoholem nasáklý detektiv, kterého přestalo bavit dělat práci po vzoru svých kolegů to rozjede proti všem.Dobrá olschoolovka se spoustou známých xichtů u mě zabodovala. ()

davistercz

Začátek výborný, ale zbytek filmu takový nudný, který nedokázal už ničím okouzlit. Přestřelky slušné, scénky s Brucem vydařené, protože Bruce umí opravdu hrát, ale to je asi tak vše. Nic moc bitky a že by mě to totálně chytlo za srdce? To opravdu ne. ()

Bilky

Príliš vážne sa tváriaci film, kde motivácia postáv je rovnako vierohodná ako panictvo 20ročnej brunetky s vizážou Endželíny. MOS DEF dosť prehrával, BRUCE priemerne nadštandardný a tak najuveriteľnejší bol DAVID MORSE. Je evidentné, že DONNERovi nosil štastie skôr GIBSON ako WILLIS, hoci tu si Brjus strihol naozaj civilnejšiu úlohu zdeprimovaného starnuceho poldu čo utápa v alkohole znechutenie nad sebou samým a okolnosti ho dovedú až do bodu kedy sa musí rozhodnúť... Mne osobne chýbal silnejší motivačný prvok alebo réžijný nápad aby som uveril hl.postave. Škoda aj pozliepaného záveru, francúzki filmari by odviedli lepšiu prácu ;) ()

Doctord

Mne se to docela i líbilo, fajnovej byl ten černoškého svědka. Nebýt až moc kýčovitého závěru ,tak bych tomu dal i 4*,ale takhle je to "jen" průměr. SBOHEm:( ()

veverysiak

Nečakal som, že príbeh o zlom polišovi, ktorého osvieti a chce odčiniť všetko napáchané zlo jedným megadobrým činom, prinesie niečo nové a bombastické, je to slušná krimoška, ktorá sa nesnaží tlačiť na pílu a namiesto šialených akčných naháňačiek a prestreliek servíruje pokľudným tempom odhaľovanie charakterov, mierne ma rozladil skororomantický happyend, ale potom som si pustil alternatívny koniec a ten je omnoho lepší, takže 75%. ()

gpx

Žádný velký poselství v tom nehledejte, páč ho tam nenajdete. Hodně průměrnej akční film, u kterýho jsem si dobře zarelaxoval. ()

carAnthony

Ďalší podarený akčný film s Bruceom Willisom, Mos Def tomu pridáva šťavu ale žeby to bol nejaký famózny herec sa povedať určite nedá ale aj tak film stojí za zhliadnutie. ()

aannemer

Slušná akce a extrémě hnusný David Morse. Mám rád takové filmy. A ještě raději sleduji filmy v originále, jenže s hlasem neskutečně ukecanýho Mose Defa to bylo takřka nad mé síly. ()

Brunsvik

fúzy idú znova do módy! bruce tu s mosom vytvoril oveľa kompaktnejšiu, vtipnejšiu a fungujúcejšiu buddy dvojku, než o pár rokov neskôr v smithovom cop out ()

Eeve

Akcie v takomto type filmu pre mňa tak akurát - keďže som nonstop strieľačku/mlátičku ani nečakala, Bruceov prerod z nevšímavého alkoholika na uvedomelého policajta s pohnutým svedomím miestami uveriteľný, miestami už o čosi menej. Mos Def pre mňa v tomto prípade vcelku príjemná voľba, no a vždy poteší David Morse, to bez výhrad :) Samozrejmý happyend, to všetci čakali, netreba si nič namýšľať, je to odpočinkový film pre príjemný večer s popcornom, na niečo väčšie podľa mňa ani nebol robený. Treba proste uznať, že vo veku Richarda Donnera je i takýto film výborným výsledkom (nič v zlom) a vzdávam mu za to hold. ()

kolly13

Po druhém shlédnutí zvyšuju na 4, oceňuju především zvládnutí role vyhořelého policajta, jemuž se na poslední chvíli ozve svědomí. Všichni tři hlavní protagonisté hrají přesvědčivě, film nemá ambice spektáklu, ale televizního přiběhu a tomu sluší. ()

RomanBond007

Tesne na hranici 4 hviezd a 3 hviezd. Príbeh trochu kolíše, nie je zlý ale čakal som niečo lepšie. 4 hviezdy dávam hlavne za môjho obľúbeného herca Bruca Willisa. Takže 65%!!! ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner