Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

sedm.1

Nebudu nějak originální,stejně jako tento film.Průměrný děj,průměrný Willis,průměrný spád,průměrní záporáci,průměrný scénář,průměrná režie,průměrné titulky,průměrná kamera,průměrný střih . . . ,průměrná paní uklizečka z druhé směny natáčecího štábu . . .!Jen ten konec neni průměrný,ten je jen vyloženě Hollywoodsky přizdisráčský.A škoda nevyužitého přiožralého a přitloustlého Willise,jeho role mohla být víc "špinavější" a tím pádem i zajímavější. ()

G.W.Bush

Bruce má sice knír, trošku chlastá, díky bříšku si na něj přestává vidět, ale role osamělých hrdinů mu vždycky seděly. ()

vanderbart

50% - slabočký... a je to škoda... herci nemaj často co hrát, scénář je jednoduchý a celkově má film dost hluchých míst.. ani willisovi mi role zadejchávajícího se policajta nesedla :/ škoda ()

herr_carter

Tak zase po dlouhé době stravitelný Vyliž. Nemusí lítat auta vzduech, nemusí se digitálně upravovat - stačí jen pěkný scénář a točit na párset metrech čtverečních. Willisovi paradoxně spíše sedí role, kde ho "zestaří", než naopak. Sledujeme tak policejního důstojníka nad hrobem, po kterém se každý vozí a který na sklonku kariéry dostane slušně řečeno takový vejmrd, až s ní člověk musí soucítit. Celý, korupcí prolezlý policejní sbor ho nahání z bloku do bloku a on ještě musí snášet miliardu keců od člověka, který má podle něj šanci na spravedlnost, byť vlastně asi neví proč. A vidět zase jednou po nějaké době Davida Morsea v roli parchanta, je taky super, takže za mě téměř 4 hvězdy......................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

uzzi

Naprosto ničím nepřekvapuje, ničím neuráží. Tím nechci říct že to není zábavné. Jedna věc mě ale štvala hodně a to byl projev Eddieho (svědek k převozu), hrůza poslouchat. Zdálo se že má plná ústa žužu, každá jeho věta je utrpením. ()

hudryhudry

Bruce je tradičně dobrý, protože jeho role potřebuje velký herecký potenciál. Hraje totiž morálně zdrceného, neustále připitého starého poldu, který podle mě do konce filmu neomrzí. Zbytek filmu je už však velmi průměrný. Uřvaný herecký výkon Defa mě nudil, zápletka sice poměrně povedená, nicméně trošku špatně a velmi očekávatelně zpracovaná. Hlavní chybout tohoto filmu je však to, že ač jsem ho zhlédl někdy před týdnem, týdnem a půl, dobrá polovina filmu se mi už vykouřila a musel jsem si jí připomenout. Opravdu, Bruci, máš na víc.... ()

jondoe

No da sa povedat ze uloha ozrateho policajta nesedi nikomu lepsie ako Willisovi.Film sa mi pacil az na par preslapou o ktorych tu dost popisali kolegovie ,takze ich nebudem opakovat.Mozes vsak povedat ze uloha dobre sadla a myslim ze ju aj dobre zahral D. Morse.myslim ze by mohol dostavat viac uloh.To ze dokaze hrat uz dokazal predtym v Zelenej mily. ()

Han22

Jední slovem - zklamání. Richard Donner mě v rozmezí 70-90. let vytrvale přesvědčoval, že ať už se pustí do sci-fi, westernu, hororu, fantasy, akční komedie nebo thrileru, zvládá to levou zadní a vytváří jednu klasiku za druhou. Tady má skvělého herce, naprosto vynikající námět pro pořádnou akční jízdu a časový limit shodný s trváním filmu, ale podařilo se mu vytvořit zdlouhavou, nudou, konverzační podívanou. Neříkám, že se mi to svým způsobem nelíbilo, neříkám, že Willis nebo Mos Def nehráli dobře a že jsem Willisovi nefandil. Jeho ztroskotanec, závislý na alkoholu, který v životě neudělal nic pořádnýho a teď se rozhodne to napravit je skvělý. Jenže samotný film je stále více zdlouhavý a naprosto nezáživné finále tomu bohužel nasazuje korunu. Mám pocit že Donner je bohužel další režisér, který zestárl a dnešnímu tempu filmů už nestačí :-( ()

Zagros

Bruce Willis v další roli vyhořelého policajta, který problémy často řeší chlastem. Bohužel 16 bloků ani zdaleka nemá kouzlo Smrtonosné pasti, ani jednoho z dílů. Chybí tomu originálnější příběh. Na co zase stá variace o zkorumpovaných policistech a ochraně svědků? Chybí tomu lepší obsazení. Kromě Bruce si už žádné postavy a herce nepamatuji. Chybí tomu lepší gradace a silnější finále. Dech to ztrácelo už v prvních pár blocích a po nějaké době si už vlastně nevybavím, jak to skončilo. No a nakonec ani samotný Bruce Willis, jako nevýrazný Jack Mosley, nemá to správné charisma. ()

Loki_Six

"You're driving in a hurricane and you see three people at a bus stop. One is an old lady and she's sick. One is your best friend and he saved your life. And the third is the lady of your dreams. Now check it out, you only have room for one in your car, which one do you take?" ()

borec999

Posledný film legendárneho a môjho obľúbeného režiséra Richarda Donnera je viac triler ako akčný film. Ponúka klasický dej o neúplatnom a čestnom policajtovi a je to fajn. Zo stolčky to nevytrhne, ale Willisovi rola sadla, záver ušiel a natočené je to obstojne. Lepšie 3* a ideálny film na 1, či 2 pozretia. 60% ()

cab

Vekem a zpusobem zivota ztrouchnively policajt Jack (klasika od Bruce Willis) ma za ukol prevest na prvni pohled obycejneho zlodejicka Eddieho (debilni zmena hlasu Mos Def) z policejni stanice k nedalekemu soudu. Z rutinni rychlovky se stane honicka o zivot, ponevadz Eddie vi neco, co by mohlo potopit nemalou radku policajtu. Mohlo by se usetrit zbytecnych kecu a moralit. Zaver hraje zbytecne na city a par nelogicky vyvozujicich scen a situaci nechybi. Nebyt Bruce, nic noveho pod sluncem. Prumer 55% ()

Hopper

Tri *** ale s prižmúrenými oboma očami. Dej je plný nelogickostí, najmä k záveru, Willis vyzerá síce správne unavene, ale inak sú všetci akoby z inej reality a správajú sa ako prepustení z psychiatrickej kliniky. Celkovo dojem zráža koniec plný klišé najhrubšieho zrna a "akože" prekvapenia pri strihu tiež sú predvídateľné na kilometre. Donner už tiež nie je ani zďaleka to, čo bol pri Lethal Weaponoch... ()

Holina

Námět není vůbec špatný, obsazení výborné (Willis a Morse), ale nějak mi přišlo, že tvůrci sami nevěděli jak s látkou naložit. Užvaněný dobrák a pekař cukroví by měl být zřejmě figura nad jejímž osudem se rozpláčete, ale nejde to. Willis hraje kořalu, u kterého zřejmě dojde k hnutí mysli (dobrák cukrář ho dojal? nebo co?) a místo toho aby si přikryl záda, postaví se skupince zkorumpovaných poldů, aby zachránil hodného černouška. Proč? To tak nějak úplně není poznat. No řekněme, že je to prostě oddychová popcornovka s několika botami... ()

wosho

Film je ve všech ohledech průměr. Donner film sice natočil řemeslně zručně, ale scénář je prostě slabota a jeho vyústění je dost ubohé a naivní-a ještě hůř je na tom alternativní konec (tam motivace i psychologie postav skřípe hodně šíleně). Herci jsou dobří, nehrají sice kdovíjak fantasticky, ale žádný nic neposíra. Celkově je 16bloku lehce stravitelným mírně akčním kouskem, který doopravdy potěší snad jen fandy Willise. ()

dopita

Od spojení Bruce Willise s Richardem Donnerem bych čekal o dost lepší film. Já ani nevim co to vlastně je za žánr. Akční film to není, protože akce je pomálu a thriller taky ne, napětí taky skoro žádný. A celkově je to trochu moc naivní. Navíc mě ani Bruce Willis, tentokrát snaživě kulhající, nějak nepřirost k srdci. Koukat se na to dá, ale od Richarda Donnera bych čekal něco o dost šťavnatějšího. ()

Mazlik4

Z Hollywoodských filmů se stali prázdné komerční produkty bez umělecké hodnoty! Tohle je další z nich. Natočené tak, aby divák mohl jen tupě zírat a hltat popcorn. Neobtěžovali ho žádné vizuální, ani myšlenkové věmy. Místo nich neuškodí troška skrytých reklam. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner