Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

Ludva

[2009-04-06] * Méně tradiční zápletka oživuje standardní schéma jeden (až dva) unavený, ale neúnavný, proti přesile. Chvílemi selhává logika i psychologie (pasažéři v autobusu jsou až moc poslušní) a na počtu klišé se taky nešetřilo, ale přesto je to velmi dobře koukatelná podívaná. ()

enterama

viď komentár Tsunami_X , Preboha!! snaha o prebudenie johna mclanea alias Brucea sediveho + cierny partner ako z posledneho skauta a navyse tie hrozne dialogy + atmosfera 40 min. som pretacal s nadejou ze sa nieco zmeni ,bohuzial nestalo sa. Cely film je overcast day + sedivy willis a nudny cernoch ... ()

golf78

Film je klasické "béčko", možná "céčko". Nenechte se ani zlákat na B. Willise. Tento film spadá do období, kdy vzal každou roli. Podle toho to i vypadá. ()

goldvise

Tento film patří k mým srdečním záležitostem. Je to nejen poctivá filmařina, ale i inteligentně vystavěná napínavá podívaná, která má navíc dobře udělaný konec, což se hned tak nevidí. Takhle si přestavuju dobrou zábavu. ()

JerryPilsen

Klasická Willisova role,samotný policista proti všem.Ovšem tady je něco navíc-větší autenticita.Těžko říct zda by se ve skutečnosti někdo takhle namáhal se splněním zdánlivě zbytečnehého úkolu,ale když se ve vás hne svědomí...Napětí je slušně dávkované a těch několik ulic dá pěkně zabrat. ()

profeek05

Kdo by byl řekl, že cesta zacpanými ulicemi New Yorku o 16 bloků dál začne být po chvíli tak nudná (a také předvídatelná či nevyvážená, jak už je zde mnohokrát zmíněno).. 2* jen za duo Willis + Morse. Ti dva kdyby na sebe štěkali třeba hodinu v kuse, pořád by to byla slušná podívaná. "Seru ti na pravdu!" ()

jobina

Tak to už jsem dlouho neviděla, pravda, v první chvíli se mi honilo hlavou, že David pokaždé hraje "Franka". U notoricky známé scény v autobuse jsem si vzpoměla, jak napoprvé jsem ji zaujatě sledovala -no, dnes už tedy rozhodně ne. Spíše mne překvapilo, jak Bruce v tomto filmu vypadá skutečně sešle. ()

BrunoCZ

Bruce hrál velmi zajímavou postavu, která se podle klasického filmového klišé nakonec prokázala jako "srdcem dobrá", nicméně i přes horší filmové chvilky bych tomu dal asi 70%.. Já zaokrouhluji nahoru, takže 4* ;-) ()

len.tilka

Je to super námět, Willis se dost snaží, ačkoliv se mi zdá, že se v těch vlasech a kníru cejtí dost blbě. Některý scény sou fakt výborný (nechci je vypisovat kvůli spoilerům), střelby lítají, finty se hrnou, vyžvejkanej Frank neustále něco vymejšlí, nehorázně upindanej Eddie stále cosi vypráví, takže když konečně zmlkne a najednou se rozhostí ticho, dojde vám, že se asi něco děje a začnete z předklonu vejrat s totální zvědavostí. ALE je to takový nedtažený - to poznáte až po shlídutí, protože ve vás nezůstane žádnej zářez. Na kouknutí určitě bezvadný, na pocit potom je to nefunkční :) ()

quido.morava

Klasicky nenápadný, až neuznávaný americký polda ve vypjaté situaci všechny překvapí jak svým postojem, tak svými schopnostmi, oživeno ukecaným kriminálníčkem - mně se to hodně líbilo, dost akční a přitom tam není žádná samoúčelná střílečka za každou cenu. Willisovi tohle sedí. ()

andydufrsn

Dobrej příběh, kde je Willis naprosto newyllisovkej a přesto nebo možná právě proto mu to sedí. Škoda jen , že to té postavě nevydrží celej film, a nejde jen o postavu, ale vůbec celej film, se zlomí ze zajímavýho dramatu v obyčejnou akční podívanu. Škoda, mělo to rozhodně potenciál na víc na mnohem víc. ()

Jirkacek

16 bloků patří podle mne mezi lepší filmy, kterých se zúčastnil slavný Bruce Willis a přitom se nejednalo o Smrtonosnou past. Pro mne je tato vynikající série hodnotícím měřítkem kvality podobných snímků s Brucem, protože jeden díl byl lepší než druhý a druhý než třetí a tak dál. A 16 bloků se s nimi sice měřit nemůže, ale rozhodně to není špatný film. Hlavní hrdina Bruce Willis v něm hraje tradičně policistu, který však tentokrát nevypadá jako vynikající pracovník, ale je to spíše unavený alkoholik, snažící se proplout mezi denními úkoly. Hned na začátku je Jack pověřen svým nadřízeným převézt z vězení obyčejného zloděje Eddieho, aby svědčil u soudu. Naložil jej do auta a ucpanými ulicemi se vydal k soudní budově, vzdálené pouhých 16 bloků. Cestou jejich vůz však přepadla dvojice zabijáků, kteří chtěli Eddieho oddělat. Když jim oba uniknou, Jack zavolal z svého oblíbeného baru posily a na místo přijel specialista na vraždy Frank Nugen, v podání vynikajícího Davida Morseho. Ten si ve filmu zahrál další zápornou roli, neboť svému příteli a kolegovi, se kterým strávil 20 let ve službě, nechtěl pomoci, ale naopak se chtěl Eddieho zbavit, aby nesvědčil proti policistům u soudu. Ti se totiž za léta služby dopustili řady přestupků i těžkých zločinů v zájmu vyšetřování a právě Eddie byl svědkem jednoho z nich. V té chvíli se Jack musel rozhodnout, zda přijme nabídku svého kamaráda Franka, nebo se bude snažit dokončit svůj úkol. Když si vybral druhou variantu, začalo velkolepé představení bláznivých honiček, napínavých akcí, zdánlivě bezvýchodných situací a stříleček. Na jedné straně Jack s kocovinou a černošským svědkem Eddiem a na druhé celý policejní okrsek se zásahovou jednotkou, kteří se všichni snažili dvojici dopadnout. Myslím si, že všechny akční scény byly výborně natočeny a napínavé situace byly dobře zvládnuty. Mezi nimi se pak vždy odehrávaly kecací scény, které mne nebavily, ale chápu, že nějaká pauza prostě musela být. Dohromady pak vzniklo slušné dílko a oněch 105 minut uteklo docela rychle. A na rozdíl od jiných filmů měl tento i logický a rozumný konec. Sečteno podtrženo, 16 bloků oceňuji na čtyři zablokované hvězdy ****. ()

Richmond

V podaní režiséra Richarda Donnera určite podpriemer. Príliš veľa zvratov hovadín okolo všetkého. Keby dostanú podobný námet Česi, (ktorí vedia ako sa robia filmy) ehm možno okrem Panic je nanic ale chcem povedať že amíci to znova presrali na plnej čiare. Viete, už ma unavuje pozerať dookola to isté jeden film ako druhý v americkej produkcii z tohto by masterpiece neurobil ani Spielberg. Navyše zdá sa to iba mne, alebo fakt hrá Bruce Willis v každej akčnej p*čovine?! Ako napínavé to vcelku bolo ale tie neustále dejové zvraty ma už fakt začali hnevať. 55% 3* ()

mdf

Takové nemastné,neslané....komorní příběh jakoby natočený v 80.letech.Bruce Willis už nemá takovou šťávu,před x lety by to byla možná pecka o zkorumpovaných policajtech,dnes už je to normální a proto i průměrný film. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner