Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

st.ranger

Jak vysokou oběť lze učinit pro záchranu milionu lidí? Tohle skoro až psychologické drama si pohrává s lidskou morálkou a tím, co vše je člověk schopný udělat pro informaci, která může zachránit životy. Dvojice Jackson a Moss zastávají dvě naprosto rozdílné strany, které se neustále střetávají při názorech překračování hranic lidské etiky. Perfektní podívaná. ()

BigDeal

Nudný a zdĺhavý začiatok, dlhé mučenie (diváka pozeraním sa na mučenie) na hranici únosnosti, otázky, na ktoré by som nevedel nájsť odpovede (a ak by som aj našiel, nebol by som si nimi nikdy istý) a maximálne vygradovaný záver. ()

Avalon820

Odpočítávání má jeden obrovský problém - tváří se neskutečně vážně. Dobře, zpočátku to lze tvůrcům baštit, je to celkem i zábavné... Další moderní časotísňový thriller - kdo by to nebral? Ale posléze na vás dolehne myšlenka "A to je vše? Výslech, výslech, umělý emotivní výlev a zase výslech?" načež příjde dlouho očekávaný, ale zoufale absurdní zvrat, který mě osobně dosti otrávil. Říkejte tomu klidně novátorský přístup, podle mě je to jen další z řady rádoby šokujících momentů, který, jak vidno podle hodnocení, na lidi skutečně působí. Na druhou stranu - proti gustu... Vlastně i já jsem se značnou část stopáže vcelku dobře bavil, tak co? ()

bouncer

Ale jo, je trochu moc nadsazené a postavy bez výhrady příliš vyhranění pro dobro, zlo, víru, metodiku a není nic mezi. Ale jako film to má neuvěřitelný spád a správné napětí, takže to funguje... ()

Dale

Deti sú bežne obeťami vo vojenských ale i nevojenských konfliktoch a pochybujem, že tých, ktorí ich dokážu chladnokrvne zabiť nejako extra trápi svedomie, akú hroznú vec spáchali. To len dobrí Američania z vysokých miest majú morálny problém ublížiť dvom deťom, aj keby to mohlo zachrániť životy miliónov nevinných ľudí, kde by aj tých detských obetí bolo neporovnateľne väčšie množstvo... Tomu by snáď neuveril ani ten najidealistickejší človek. Hrať sa v takom prípade na to, čo je etické a čo nie, je nonsens. Hlavne armáda USA že by s niečim takým mala problém, v reálnom živote by nebola základná otázka či to urobiť alebo neurobiť, ale s ktorou časťou tela začať. No keď majú problém aj so špeciálnym výsluchom samotného teroristu, tak to je fakt na smiech. Ale inak celkom zaujímavý námet a výborný Jackson, zato už podstatne slabšia citlivka Carrie-Anne a dosť trápny záver. ()

Terva

.......Ve jménu milosrdného Alláha a jeho proroka Mohameda, ať je mu země lehká, se jmenuji Jusut Ata Mohamed......... Mé dřívější jméno bylo Steven Arthur Younger........ Toto je první lokace, .......druhá lokace ..........a toto je třetí lokace... Šokující, napínavý, brutální, bezcitný a teroristický.......z otevřenou hubou jsem to žral až do samého konce........mimochodem, docela zajímavého konce. .......CITÁT : Alláh žehnej Americe !!!! ......5......4.......3........2........1........BUM ?.......... ()

moviesfan

Film sice stojí pouze na kvalitách herců C.-A. Moss a S.L.Jackson, kde ostatní jsou jaksi dopočtu a ne zrovna v pozitivním slova smyslu, tak tato psychologická hra se mi líbila. Napětí se postupně zvyšovalo a ke konci dosáhlo maxima. Vzhledem k tomu, že nešlo o snímek plný explozí a efektů, dávám palec nahoru. ()

Suzie05

Ty mučící scény (a hlavně to lehké dentální mučení) bylo na tom filmu asi nejlepší... Zbytek byla děsná nuda. ()

PauloZ

Film Michaela Sheena a jeho výborně napsané role, jehož charakter, globální záměr a způsob jednání se postupem děje zarývá dívákovi do hlavy takovým způsobem, že ke konci jsem i já sám pochyboval jestli pod sedačkou na které sedím není nějaký gram ,,žvýkačky,,. Pro mě je tohle opravdu velmi milé překvapení, zdánlivě malý a nevýznamný film pojednávájící o závažné a aktuální problematice bezmeznosti lidstva podaný velmi přesvědčivým, místy mrazivě syrovým a věřím, že také reálným zpracováním. V závěru už jsem byl na straně Sheena, chápal jsem jeho jednání a kdyby na konci, alespoň po titulkách, vybuchla poslední bomba, dal bych plný počet. ()

ledzepfan

Solidní drama,které funguje na základě bravůrního herectví a jedné myšlenky, která nejednoho diváka postaví do slušně schyzofrenní situace..Nic není černobílé ale co dělat v situaci, kdy to černobílé být musí aby se z toho všeho dalo vybruslit?....trochu škoda toho doslovného konce, který tak něják nutí diváka příjmout jednu z cest jako tu správnou...Kdyby zůstal konec otevřený a nechal tak diváka osamoceného bez pomoci- jen s vlastním dilematem asi by to byl mnohem výraznější film....70% ()

NinonL odpad!

Film jsem se pokoušela sledovat několikrát. Ani jednou jsem nebyla schopna vidět ho celý, tak moc mě štval. Chápu, že tvůrci divákovi vnucují otázku - jak by ses zachoval ty, kdyby... Jenže tohle neberu. Každá akce vyvolává reakci, teď jde jen o to, přiznat si, kdo začal. To se z propagandy nikdy nedozvíme, takže po mě rozhodnutí, zda bych byla schopna někoho zmrzačit (za nastraženou bombu, za vytunelovaný fond, za ukradený rohlík v sámošce), nechtějte. A nechtějte po mě ani rozhřešení za to, co se pravděpodobně ve vyšetřovnách děje. Je to hnusná manipulace. P.S. Naprosto se ztotožňuji s komentářem uživatele kedu. Napsal to mnohem líp než já a hlavně - podrobně popsal hloubku celé téhle Jordanovy zrůdnosti a odpornosti. Vřele doporučuji si jeho komentář přečíst. ()

agentmiky

Film se mi moc líbil.Sice je už čtyři roky starý a není to žádná horká novinka,ale přesto jsem ho viděl poprvé.Nejvíce se mi asi zamlouvala postava Samuela L.Jacksona ,který byl na jednu stranu zajímavým vyjednavačem,ale na druhou stranu strašný magor.Někdy v půli filmu jsem zjistil,že hlavní roli teroristy hraje Michael Sheen.Na první pohled jsem ho nepoznal.Carrie-Anne Moss coby agentka FBI docela dobrý výkon.Myslím si,že nebudu jediným,který konstatuje,že konec byl jedním z nejlepších aspektů tohoto filmu.Za mě dávám 80%. ()

RasputincZ

Unthinkable je thriller s hutnou atmosférou, který se téměř celý odehrává na jednom místě. Osobně mi "levnější" zpracování vůbec nevadilo. Po herecké stránce táhne film především surový Samuel L. Jackson. Moss, jakožto citlivá agentka v rámci mezí také moc nezaostává. První dvě třetiny filmu jsou skvělé, film má spád a atmosféru s koncem je to už ovšem horší. Měl jsem pocit, jakoby to celkově postavy ke konci přepálily s emocemi. Samozřejmě se nedá čekat, že by v jejich situaci byli ostatní ledově klidní, ale to, co se udávalo ve filmu, šlo vážně mimo mé chápání. Situace, kdy se snažil Samuel L. Jackson zkonvertovat Moss na stejnou vlnu byly ke konci už protivné a ve výsledku to nezvládl prakticky nikdo. Což je vlastně pochopitelné... Škoda emocionálně přepáleného závěru. ()

SaNcHeZ_cz

Jak daleko je člověk v zájmu vyššího dobra schopen zajít? I přes některá klišé a slabší momenty se jedná o vizuálně povedené surové drama pohlížející na terorismus z trochu jiné strany. Surové, béčkové ale mrazivě upřímné a dobré. ()

zlabus

Je to lidské se chovat naprosto nelidsky za účelem záchrany tisíců? Hodně atypický filmový zážitek, který hodně stojí na svojí (až děsivé) reálnosti a na skvělém Jacksonovi a Sheenovi. Velice příjemné překvapení, které potěší hlavně svou otevřeností, co se poněkud ošemetných a politicky nekorektních otázek týká. Většinu času jsem přemýšlel o pěti hvězdách, bohužel naprosto nepravděpodobný závěr mě vrátil decentně zpět na zem. 85% Spoiler: Ovšem poslední záběr opět mou touhu po reálnosti ukojil. ()

phoebess

Lahůdka, která mě chytla hned od začátku a na téměř konci mě odhodila jako kus hadru, aby mě nechala přemýšlet, proč se mi ten film tak strašně zažral pod kůži. Nevím, jestli to bylo tím, jak zprvu protikladné role ztvárnili Samuel L. Jackson a Carrie-Ann Moss, nebo tím, že nechali otevřený konec (bude 4. bomba, nebo nebude?) a nebo skvělým Michaelem Sheenem? Jediné, čím sem si jistá, že jsem si k tomuto filmu ledňáka dávat neměla. ;) ()

MartinezZ

9.4.2011 ~ Jak moc je kdo ochotný a schopný udělat pro záchranu lidí? A jak moc je kdo ochotný a schopný udělat pro jejich demonstrativní smrt? Všechno! ~ Levně natočený thriller, ve kterém naprosto exceluje Michael Sheen v roli fanatického islamisty, který ve městě nastražil několik špinavých bomb, pomocí kterých chce ukázat, že vítězem svaté války Američané nebudou. Rozešle několik videí, kde důvody a to, co udělal, popisuje a zanedlouho již sedí ve výslechové místnosti a odpovídá. Tedy vlastně mlčí. Na případu začne dělat Carrie-Anne Moss, ale netrvá to dlouho. Aktér nemluví a na pomoc je tak poslán Samuel L. Jackson, jehož metody většinou dokáží rozvázat jazyk i mrtvým němým. Carrie nesouhlasí, vládní představitelé, FBI i armáda a tajné služby souhlasí, Samuel se jme pracovat, bomby kdesi tikají a Michael, bývalý americký aktivní voják, mlčí. Zatím. ~ Tohle je docela drastický snímek, ani ne tak krví, jako spíš psychickým vypětím diváka, sledujícího, kam až je Samuel ochoten zajít, aby dostal informace o umístění bomb, a jakých krutostí je člověk schopen. I Samuelův život a život jeho manželky je poznamenán a v takovéhle práci tak patří ke špičce v odporném, byť zřejmě důležitém oboru. Je rozehrávána hra, kde jsou v sázce životy milionů proti životům jednoho pomatence s reálnými důvody. Tady neexistují žádná pravidla. A je otázkou, zda lze vůbec v téhle hře vyhrát. ~ Film je poměrně dost levný, drtivá většina se odehrává v jedné důležité místnosti. Michael Sheen mohl klidně dostat Oscarovou nominaci, Samuel se taky činil, Carrie mi přišlo, že tam "jenom" je. Námět a příběh, položený na základech událostí odvíjejících se po 11. září, je poměrně komorní, co se v něm ale dokáže odehrát až dává tuhnout krvi v žilách. ~ [spoiler]Jediné, co mi nesedělo, byl ten finální psychologický Samuelúv rozklad. Člověk, schopný takových věcí a už nějakou dobu takové věci provozující, by se prostě takhle nesesypal, tomu nevěřím.[/spoiler] ()