Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Petroff

Obstojně drsnej Samuel L. Jackson jako "sadistickej" mučitel zmrda, co vyhrožuje výbuchy atomovejch bomb ve třech velkejch městech. Jestli to má vyvolat kontroverzi, tak u mě teda ne. Takovýhle chudáčky jen pěkně mučit, a mučit... Na můj vkus a dle mých představ mnohem míň sterilní, než bych byl očekával. A i naopak : měkčí - až na jednu scénu, která mě v zájmu těch několika miliónů potenciálních obětí dost potěšila. ()

kalap

Film poukazuje na primitívnu moslimskú úchylku a masovú záľubu v moslimskej komunite a tou je vraždenie nevinných ľudí s bojovým pokrikom Alah akbar. ()

Fanucci

70%...dobré to bylo. Napínavé místy. Ale příliš zidealizované...postava hodného strýčka, který si občas odskočí někoho zmučit?:-) Nějaké etické, morální nebo jiné zábrany při jednání s teroristy? Ani náhodou...To co na Sheana vytáhli na konci by na něj vytáhli hned po prvním dni. Film má šokovat...má nám představit něco "unthinkable"...ale nedaří se mu to. Je plný klišé a nepřekročil stín americké produkce, která neustále pracuje s otřepanými blbostmi typu "to nemůžeme...nemůžeme být jako oni", "až to skončí pošleme sem etickou komisi ať mučení prošetří" atd. Žvásty. Jde o další z celé řady filmů, ve kterém tvůrci pracují s tou debilní představou, že Amerika je nositelem nějakého světového svědomí a každým "neetickým, amorálním" činem pošpiňuje sebe sama a odkaz svých otců zakladatelů. To mě neskutečně vytáčí:-) ()

fmash

Poznámka na úvod, kterou si přečtěte, neboť souvisí s myšlenkou filmu: je obecně velmi dobře známo, že nebezpečím masové kultury je mj. a kromě rozplizávání měřítek a vkusu také a především oblbování lidí. Nivelisace nejen estetická, ale též intelektuální. Obecně se má často zato, že Velký Žid tahá za drátky (resp. dle různých teorií za drátky tahá více či méně přesně specifikovaný nízký počet Rockefellerů a spol.), to jemu že slouží ku prospěchu, když bude z lidí stádo tupých hlav. Osobně se kloním spíš k názoru, že Velký Žid to nemá zapotřebí, protože se má velmi dobře a jeho temný konvent černokněžníků kdesi v Mlžných horách spíš než po lidských obětech prahne po tom, aby to tak zůstalo. Ale kdo ví...            Kromě různých iluminátů, zednářů a dalších ďáblových přisluhovačů, vedoucích pomyslnou několikamiliardovou armádu zaměstnanců Velkého Žida, tu však máme rovněž početnou gerilovou armádu tzv. snaživých blbů. (Ne)užitečných idiotů (jak je zval tuším Lenin, i když v jiné souvislosti), kteří pokládají za svou povinnost být za všech okolností papežštější než papež (čecháčkové se na to dokonce specializují). Jsou velmi agilní, protože přiživování se na (pohříchu imaginární) autoritě, ať už jí je náš VŽ, nebo třeba pofiderní obchodní poučka, jim přidává na pocitu důležitosti. Jsou mimo jiné ochotni zrelativizovat jakoukoli hodnotu, zradit jakýkoli ideál, a to za velmi nízkou tržní cenu. Jejich třicet stříbrných totiž není jednorázová odměna za následné mučivé výčitky a zatracení, je to jejich pravidelná mzda. Nepřikračují ke svým ohavným skutkům s unaveným pohledem člověka, který viděl již příliš mnoho, ale s prázdným pohledem blázna, který ani neví, co činí. Nejsou zlí ani dobří, jsou povrchní. Nejsou studení ani horcí, jsou vlažní a nesnesu je v ústech. Je jich mnoho v různých profesích, ale já teď mluvím konkrétně o lidech, kteří u nás vymýšlejí distribuční názvy filmů. Přehnané, že? Ale to oni jsou spolu s dalšími na čele (neboť viditelní) množství, jež už i v kultuře považuje za nutné razit heslo „lidé jsou blbí, tak se k nim chovejme jako k blbcům a ještě je v tom podpořme, hlavně aby to koupili“. A jsme zpátky u filmu.            Unthinkable se svým názvem odkazuje na věci, jež se za normálních okolností považují za nemyslitelné (nikoli za nepředstavitelné, jak tradičně přitrouble navrhuje oficiální text distributora – představujeme si denně i větší prasárny). Když H, hlavní postava, pronese, že už zbývá poslední, „nemyslitelná“ možnost, necintá si pentli. To on, právě proto, že je hotov přinést obrovskou (vnitřní) oběť a odsoudit sám sebe k doživotním výčitkám (pointa zde funguje za daných okolností, že H není sadistický robot, ale člověk se svědomím), a to nikoli za mrzký peníz, ale ve jménu životů milionů, je tím pomyslně lepším člověkem, než jeho kolegové a nadřízení, kteří si jej s opovržením najímají, zatímco jejich „svědomí“ tancuje čardáš libovolně podle situace a reálnosti hrozeb (třešničkou bylo, a to je drobný spoiler, když právě tou titulní nemyslitelnou zvěrskostí začali v krizi bezmyšlenkovitě sami hrozit Jacksonovi, jehož za totéž chvíli předtím chtěli zabít). Lavírování s tím, co je a co není relativní, vědomé konání oproti oportunnímu přístupu, úzkoprsost a pokrytectví versus uvědomění si důsledků... To je to, co tvoří podstatu tohoto filmu, který nedává odpovědi, ale vlastně ani neklade otázky. Jen různě ukazuje prstem a zbytek nechává na divákovi. Alespoň já jsem bezdeše nevnímal téměř nic jiného.      Distribuční panázev však zpracováním skromný film s tématem vnitřních dilemat a pokrytectví odsoudil do role nevýpravného akčňáku s průměrnými exploitation prvky, nevyhraněnou filosofií a neslaným nemastným závěrem. Hanba distributorům. (Všiml jsem si mimochodem, že někteří uživatelé film vnímají jako svého druhu ospravedlnění mučení, propagandu, nebo mají podobně zjednodušující závěry. Chápu to, i když ten názor nesdílím; právě nedostatek odpovědí způsobuje oscilaci hodnocení mezi odpadem a plným počtem. Já jsem se přiklonil k té druhé variantě, přestože z hlediska logiky scénář rozhodně není bez chyby a film ani jinak není dokonalý.) 4¾. () (méně) (více)

Chrysopras

S teroristy se nevyjednává! S teroristy se nevyjednává? Konečně zase film k zamyšlení s výbornou pointou. Snad jen herecky to nebylo TAK dobrý jak jsem podle obsazení očekával... Nejlepší byl překvapivě M. Sheen. A samozřejmě kulisy apod. nejsou žádný zázrak, ikdyž tohle téma by si poněkud výpravnější zpracování zasloužilo. Přesto velmi dobrý kus. ()

dyfur

....asi takéto útrpné metódy výsluchu používajú nielen USA......ale na Guantaname sa toto počas tých dlhých rokov nedialo ...k filmu : ono sa to síce tvári ako morálne dilema či mučenim jedných môžeme zachrániť druhých...ale pre mňa zbytočná brutalita bez logiky - bývalý špecialny agent ....načo by takéto niečo mal podstupovať dobrovoľne , ak by nemusel  a ak vedel, že  sa to môže  stať.....načo by ohrozoval svoju rodinu,ak by nemal istotu,že sú v bezpečí.....a Samuel L.Jackson v skorom úvode prezentovaný ako nejaký extra tajný vládny agent-resp.spolupracovník CIA alebo FBI-sympaťák ...a vlastne išlo len o mäsiara....viackrát nepozerať. ()

SonG

Výborné, nepředvídatelné drama, kterému překvapivě nevévodí výkon S M Jacksona, ale M Sheena. Velmi se mi zamlouvalo, že se film absolutně nedal předvídat, takže jsem čekal na každý okmažik a několik mě jich opravdu posadilo na prdel. Trochu originální úhel pohledu na konflikt USA x islámské země. S trochou nadsázky bych mohl říci, že narozdíl od jiných filmů, kde tvůrci ,,nadržují,, USA, se tento film tváří neutrálně. ()

maverick10

Silne velmi silne a zajimave tema. Jak by mohl terorismus vykvest i v kabate zaprisahleho americkeho patriota. Film silny predevsim v hereckem ansamblu a dobrem scenari, ktery se toci kolem otazky, zda proti svinstvu pouzit svinstvo a najit pro to eticke a moralni meritko, ktere by do jiste miry ospravedlnilo tyto ciny. No? Tezka otazka. Nicmene film nema hlucha mista a ackoliv se 3/4 filmu pohybujeme ve stejnem prostredi, svoji atmosferu to ma. Navic Sheen a Jackson nechybuji a tak je film opravdu silnym zazitkem. ()

tufr

Výtečnej Michael Sheen, průměrná Carrie Ann Moss a Samuel Jackson oblečenej do monterkového pláště jako vedoucí kovomatu!! V tomhle filmu se ukáže, kam až může člověk hluboko klesnout a donutit se dělat zlý věci pro dobro všech!!! Pro mě jeden z nejlepších filmů tohoto roku!! Nicméně určitě mam výtku ke konci filmu ve verzi která vyšla v čechách na DVD. Tady to skončilo happy endem,bomby byly nalezeny! Původní konec,který já jsem viděl už před mnoha měsíci se mi líbil víc. Všechny bomby byly nalezeny,ovšem existovala skutečně ta čtvrtá,která byla pár metrů od třetí a ta vybouchla!!!! S tímto koncem se nebojím dát 85% jinak 70% . tufr ()

ilemas

Nudně natočený velice zajímavý snímek, který vyvolává spoustu otázek k zamyšlení. Humanita musí jít stranou. Umučit, třeba i obětovat malé nevinné děti, kvůli záchraně 10 miliónů nevinných, když se čas nemilosrdně krátí? Nebo čekat až bomba bouchne, protože i terorista má svá práva a my přece nejsme horší než zvířata a nechováme se jako oni. Co tedy dělat? Po psychologické stránce vynikající snímek, který stojí za shlédnutí, ale chtělo by to svižnější tempo. Velice zajímavý konec. ()

M.i.k.e

trošku netradiční a v mnoha ohledech spíše komorní a na konverzaci postavený příspěvek do "teroristického" žánru.Tvůrci se vyvarovali hluších míst a i když se nejedná o zběsilou akci ala Vantage Point,snímku to nikterak neubírá na působivosti a napínavosti.Nejsmutnější na tom je fakt,že takhle nějak to dost možná opravdu funguje..80% ()

Martin741

Gregor Jordan je pre mna reziserska lama! Jo, furt /tvorca nema ziadnych fundov sa pri tom mene furt pise/. Lacne kulisy, ktore divak hned odhali su prvym minusom snimku. Jo, tematicky je film silny s dobrym herecky osadenstvom ako Samuel L. Jackson /Die Hard 3/ a Carrie --Ann Moss /trilogia Matrix/, ale reziser Jordan sa nevyzna do remesla a nuda dostala neprirodzene vela priestoru. Coraz viac si zacinam mysliet, ze Carrie--Ann Moss a Samuel L. Jackson boli len slavnym lakadlom na divakov, no ale ako trzby prezradzaju, akosi nevydalo. 30 % ()

MrPierc

Fanatik vs Fanatik. Jeden je fanatik ve své práci a druhý je náboženským fanatikem. Oba svou práci berou smrtelně vážně. Jen jeden může být vítěz. Drama odehrávající se v jedné místnosti, ale atmosféra je ohromná. Moss, Jackson i Sheen excelují. K dokonalosti chyběl jen kousek. ()

shyster

Tak nejprve herci jsou tu opravdu dobří (u Samuela L.Jacksona to trošku skřípne, ale i tak dobrý). Jenže jediné, co si budu pamatovat z tohohle filmu je, že pokud by Samuela L.Jacksona nechali dodělat jeho práci, tak by teroristu zlomil a našli by ty bomby. Tudíž poučení: Jen nám USA mučte ty teroristy. ()

bourec

Odpočítávání je zvláštní film,a já ani nevim ,jak se k němu postavit.Rozhodně se tady nebudu rozepisovat jakej názor mám,ale film překvapivě funguje docela dobře.I když velkou zásluhu na tom má S.L.Jackson.60%. ()

O´Neill

Film naprosto úžasně graduje a ani v poslední minutě divák neví, co se vlastně stane. Samuel L. Jackson je, co se hereckého umění týče, limitless, Michael Sheen s Carrie-Anne Moss se za ním drží jak to jen jde. Úžasná hudba, perfektní vygradovaná atmosféra, a konec? Absolutně nečekaný. Gregor Jordan se předvedl. P.S.: Jack Bauer by ho zlomil. ()