Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

DruidKarel

Veliký překvápko, protože v současnosti se to jenom hemží romantickými komediemi, ale tahle byla opravdu povedená. Reese je nádherná ženská a navíc hodně dobrá herečka. 4* ()

C0r0ner

Přesně ten typ filmů, který vyloženě nevyhledávám - romantická komedie. Tahle se ale kupodivu dobře povedla. Možná je to těmi fantasy prvky, jinak si to vysvětlit neumím, ale prostě je tenhle film fajn a ústřední dvojice je sympatická, takže se na ně dá koukat celou stopáž bez problému. 80% ()

lilina133

Oddychová komédia, ktorá začína úžasnou pohodovou pesničkou "Just Like Heaven od Katie Melua" a nesie sa v podobnej atmosfére celý filmík...Je sranda, že keď som bola na tom v kine bolo nás dokopy veľmi hojný počet - až štyria.....Bohvie prečo ľudia idú radšej na nejaký krvák, prípadne brak a skutočne milý film so skutočne sympatickými hercami ostane nepovšimnutý...(Jon Heder zatieni svojim výrazom aj ústrednú dvojicu, jeho "jsem děsně vyprahlej" aj českom dabingu je úžasné:-)) ()

carly

Reese úloha workoholičky prekvapilo sadla a Mark je aj ako loser roztomilý. premisa bola sladká tak akurát. boli tam aj celkom zábavné momenty a nenudilo to. záver na môj vkus trochu "uspěchali" ale na druhej strane posledný záber na Jona Hedera bol úžasný. ()

Flynn

Klišé klišé, sladké klišé, vypadalo to nadějně, kdyby film ukončili o pět minut dříve.... kdo nevěří na happy end ať zvedne ruku, nebo udělá čárku :o) ()

pakobylka

Pozitivně naladěná, odlehčená duchařská historka, která by si možná zasloužila propracovanější scénář. Nicméně ani na chvilku nenudí a ve své předvídatelnosti je vstřícná a roztomilá ... 3,5* ()

Juto

Reese Witherspoon a Mark Ruffalo, ktorí prekračujú priepasť života a smrti, sú víťaznou dvojicou v tejto múdrej a nežnej komédií. 6/10 ()

emo

Veľmi milá záležitosť so sympatickými hercami. Možno sa mi to páčilo najmä vďaka dlhšiemu odlúčeniu od priateľky,ale každopádne by ste tomu mali dať šancu. Priateľka začala čítať knižnú predlohu, tak sa k tomuto filmíku asi onedlho vrátim... ()

c.tucker

Hlavní aktéři celkem jako pár pasují k sobě. Tento film sřemě ničím neurazí, ale naopak ani ničím nepřekvapí. Prostě takovej standard, který jsme už viděli snad ... (ani nedokážu spočítat kolikrát). Konec klasickej, ale je pravdou, že trochu celý snímek zvedá. ()

Carrie_3

Přiznávám, tento snímek bych si z vlastní iniciativy nejspíš nikdy nepustila. Nachomýtla jsem se k němu náhodou při balení dárků, když jej dávali v televizi. Nemůžu říci, že by mě zklamal, vlastně byl přesně takový, jaký jsem očekávala. Klasický romantický film, který diváky pravděpodobně ničím neuchvátí a nepřekvapí. Po prvních minutách je člověk schopen odhadnout celý děj. Původně jsem myslela, že film ohodnotím dvěma hvězdami, nakonec hodnocení ale zvyšuji z důvodu toho, že snímek pozvedla příjemná herecká dvojice v podání Reese Witherspoon a Mark Ruffalo. Nezbývá mi, než jen dodat na závěr, že doufám, že se snad brzo dočkáme nějaké zajímavé, neotřelé romantické komedie z americké produkce. Bohužel si za poslední roky žádnou kvalitní nedokáži ani vybavit. ()

angel74

Jde o duchařsky laděnou romantickou komedii, která je bohužel strašně předvídatelná, ale naštěstí nabízí docela dost humoru a vtipných situací. Tedy aspoň já jsem se po většinu času skvěle bavila. Sedlo mi i obsazení Reese Witherspoon a Marka Ruffala do hlavních rolí. Úžasně to mezi nimi jiskřilo. (70%) ()

otík

Velmi příjemná romantická komedie s příjemnými představiteli hlavní dvojice. Mark Ruffalo si zopakoval už po několikáté roli zamilované mladého muže (vzpomínám jen tak letmo na Přes noc třicítkou, Letuška 1. třídy), Reese se zase přiblížila svým výkonem sympatické hrdince z Holky na roztrhání. Tentokrát se musí hlavní hrdina vypořádat s duchem ženy, která mu nedá pokoj v bytě, do kterého se po jejím upadnutí do komatu nastěhoval. Počáteční neshody se časem změní ve vzájemnou náklonnost. Otázkou zůstává, jak dostat ducha zpět do těla. Až na přeslazený happyendový závěr je to klasická romantická pohádka pro dospělé, která nerozehřeje srdíčko jen toho největšího citového zamrzlíka. ()

tomeek

Obyčejné, stereotypní a nepřekvapující, ale pokud bych byl žena s potřebou poplakat si, tak si to asi pustím i po druhé. Já ale žena nejsem, tak to nechám na jednom pokusu. ()

vesper001

Filmová kalorická bomba s mírně netradičním těstem. Překážka naplnění lásky Jeho a Jí spočívá v tom, že Ona je komatózní workoholik a On gaučový alkoholik. Naštěstí však: Ona ráda procházky (bez těla) a On vidí duchy (i bez piva). Spíš než čaj pro dva je to one-(wo)man-show Reese Witherspoon, ale to je vzhledem k nehereckému výkonu Marka Dřeva Ruffala pozitivum. Reese v dostatečném prostoru stíhá být nejen roztomilá, ale i zábavná, a (opět) dokazuje, že dovede z průměrné záležitosti udělat svěží zpestření dlouhého zimního večera. ()

Nivenx

Velice slušná podívaná. Těch komediálních prvků bych řekl že ve filmu moc není, ale pointa romantického filmu zasazená do takového příběhu mi fakt sedla a celé je to svižně natočené bez hluchých míst a nudy. Film co rozhodně neurazí. 60% ()

ing.Frosty

Velmi příjemná, svižná, vtipná, místy úžasně střelená, ale hlavně skvěle zahraná komedie. Co mě ale nejvíce potěšilo bylo postupné budování vztahu. Mezi Reese a Markem je chemie až to třaská. Ať už se jedná o začáteční nevraživost nebo závěrečnou romanci. Takhle má vypadat romantická komedie. Možná bych zezačátku uvítal víc scén typu: vymítání duchů nebo jiné taškařice hlavní dvojice. Celkově vzato nemám co vytknout. Romantická komedie jak má být se vším, co k tomu patří, včetně závěrečného kýčovitého klišé. ()