Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

ozeki

Jeden z mála filmů, kde není dabing vůbec na škodu. Dal jsem si ho totiž v originále a už to taková sranda není. Pravdou ale je, že jsem to viděl snad popáté. Godefroy a jeho zbrojnoš Jacquouille každopádně tvoří jednu z nejlepších komických dvojic vůbec. Tvůrci výborně využili potenciálu, který tahle záplatka v podobě cestování časem nabízí. A tak není nouze o zajímavé situace a spoustu povedených hlášek z dob dávno minulých, které se prostě do 20. století ani krapet nehodí. Top scéna: po příjezdu do luxusního domu prapraprapravnučky Godefroya ("Jak to snášíš, když musíš žít v tak ubohém příbytku? Vždyť je to barák pro chrapouna." atd. :)) ()

tranquill

Vtipná sci-fi komedie. Poslední dobou mne berou jen některé bláznivé francouzské komedie. Tahle neoslní, ale také neurazí. ()

KafuR

Dnes už klasická francouzská komedie se svérázným humorem, který kultivovanějším divákům nemusí být nutně vždy po chuti. Na druhou stranu však je zde studnice vtípků vzniklá z interakce mezi chrabrým mužem středověku a hektickou dobou 90. let využita beze zbytku, což lze přičítat chytrému scénáři, který se navíc nebál použít nekonvenční konec. K tomu příjemná stylová hudba a dobří herci, kteří výborně doplňují už i tak dobře rozehranou partii. ()

Kingjiri

Dneska už naprostá crazy komediální klasika se super nápadem a povedenym fantasy feelingem. Zásadnější výtku mám jen k často až zbytečně rychlejm dialogům, kdy se vrší jeden na druhej a tempo vyprávění je občas příliš uspěchaný. Tenhle styl starších francouzskejch crazy komedií mi uplně nesedí. Naopak bych uvítal víc scének, kdy jsou oba návštěvníci (s menší slovní kadencí) konfrontovaný s moderní dobou a objevujou její různý vymoženosti, se kterejma si uplně nevědi rady. Jinak jsem se i po spoustu letech od poslední projekce spolehlivě pobavil, čtyři jistý hvězdy. ()

Odpadlik

Přes velký ohlas se nemůžu ubránit dojmu že to šlo natočit lépe, některé scény jsou výborné, ale je tam podle mého také dost hluchých míst. ()

Sosak

I přes zvyklou ztřeštěnost nezvykle vtipná francouzská komedie s hereckými hvězdami v hlavních rolích. Příběh o cestování časem vždycky nabízí velký potenciál a tady se ho podařilo naplno využít ruku v ruce s realistickým zobrazením středověku. Opravdu je to nehorázná sranda a při prvním podívání jsem myslel, že prasknu. Na druhý už to ale tak slavný nebylo. ()

Bakemaster

Vysloveně nesnáším blaznivé francouzské komedie ve stylu Četníků apod. K tomuto dílku jsem se dostal úplně náhodou a čekal jsem od toho to samé, ale už od začátku jsem byl totálně na sračky.... výtlem jako sviňa a nahlas a to já jsem takovej pesimista, že se u komedií nikdy netlemím, ale tohle je vážně super. Výborné herecké obsazení a nádherný kontrast v "době", prostě skvělá komedie, jedna z mých nej. ()

Zevon

První a poslední slušný díl ságy návštěvníků. Film je i slušně dabován a skutečně je to, za co se v podtitulu vydává - komedie. ()

RajAthen

Film, u kterého se vždy spolehlivě zasměju. Nápad je skvělý, stejně jako ústřední dvojka, která film s přehledem táhne. Udatný Godefroy se svým "věrným" sluhou zanechá v naší době za sebou pěknou paseku a vyděšených obličejů, na oplátku se naučí několik lekcí z oblasti hygieny, novodobých technik mučení, transportu a obejme své "potomstvo". Mimochodem klika, že jeho prapraprapra....dcerou je taktéž stále hraběnka (což je vzhledem k francouzským dějinám ještě zvláštnější), která utáhne výstřelky svého drahého příbuzného. Zkrátka příjemná, šílená jízda bez hluchých míst s pár údernými hláškami (i údernými zbraněmi). ()

ER

Komedie o časovém veletoči,kdy se rytíř Godefroy se svým sluhou dostane z 9.století do století 20. CHvíli mu to trvá,než se zorientuje,ale když se tak stane, o to více touží po návratu domů.Vždyť co to je za dobu,kde se sluha může stát pánem ? Skvělá komedie plná zdařilých gagů a k tomu fantastický Claviér a neméně zábavný Reno. ()

Chosef76

Absolutní špička francouzských komedií, která nabídne přesně to, co žádám ....myšlenku, vtip i atmosféru. Za bezvadného Jeana Rena v roli středověkého rytíře a jeho sluhy ve skvělém podání Christiana Claviera body navíc a jsme na šesti hvězdách :). Komedie, kterou mohu vidět nesčetněkrát a vždycky se bavím. ()

FireTight

Hm, k bláznivým a ztřeštěným komediím mám odjakživa určitý odpor, ovšem francouzští Návštěvníci jsou výjimkou potvrzující pravidlo. Protože takhle dobře jsem se nezasmál už dobrých pár týdnů! :D Někomu by sice mohlo vadit poněkud idiotská postava Christiana Claviera, ovšem podle mého názoru tam zapadá skvěle, zvláště při porovnání "starého" Jacquouillena a "nového" Jacquarta. ()

Jaxx84

Jak moc zbožňuji Rena coby chladnokrevného zabijáka, tak dalekosáhle nechápu tu jeho úžasnou komplexnost, kterou prodává ve svých komediích. Návštěvníci jsou prvotřídní komedií obsahující snad vše, co by pětihvězdičková komedie měla obsahovat (a těch není věru mnoho). Zajímavý děj s vtipnými peripetiemi, opravdu komické dialogy, komediální ztvárnění Rena alias Godefroye Udatného, debilního Claviera, který je opravdovou superstar filmu, ale i ztřeštěné Lemercier. 9/10. ()

VanMagnifico

Děj vystavěný na absurdních situacích, do kterých se "návštěvnící" nevědomky dostávají. Ale nutno říct, že některé hlášky jsou fakt skvělé. Film je příjemně koukatelný a svůj účel jistě splní. ()