V USA zasedá komise, aby rozhodla o projektu ALF, neboli bezprostřední budoucnosti jediného žijícího mimozemšťana na planetě. Plukovník Gilbert Milfoil navrhuje vetřelce podrobit testům a nakonec definitivně zlikvidovat a kapitán. Rick Mullican a major Melissa Hillová jsou pro Alfovo propuštění. Komise rozhodne o přezkoumání informací a odložení zasedání o 14 dní a do té doby se nesmí na Alfovi provádět žádné testy. To se ale nelíbí plukovníkovi Milfoilovi a pokusí se všechno vyřešit po svém. (jonyyy)

Kanibal

Sladký rodinný seriál zde utrpěl nutností rozvléct děj do stopáže celovečerního filmu. Všechno se táhne, větší rozpočet přinesl více lokací, příběh ani nestojí za natočení filmu. Škoda. ()

Adramelech odpad!

Zobrazit mimozemšťana jako plyšáka mi nepřijde právě vkusné. Pokud se to donese skutečným mimozemšťanům, tak nám přiletí nakopat. Alf je zde prezentován jako stvoření lavírující svým naturelem mezi žravostí, chamtivostí, naivitou, inteligencí a debilitou, čímž má být patrně dosaženo komického, z mého pohledu však spíše antipatického účinku jeho postavy. Fandil jsem tomu americkému generálovi, co navrhoval Alfovu fyzickou likvidaci. I vojenským papalášům to někdy docela dobře myslí, a hlavně by ten film dřív skončil. Prý to původně byl nějaký seriál, nejspíš pro děti, tak ten neznám, ale bez tohoto filmu bych se klidně obešel. ()

Prochy38

Film navazuje právě tam, kde seriál skončil a musím říct, že drží stále skvělou úroveň. Alf je alf, a když ho dabuje Ota Jirák, stačí když něco plácne a je o zábavu postaráno. 80% ()

Jožin

Dúfam, že to môžem nazvať ako znesvätenie starého perfektného seriálu ! Už len tá zmena prostredia zobrala veľkú atmosféru, ktorá bola v seriály.Až na scénu s pokrom, pri ktorej som sa dosť pobavil, to bola slabota !!! ()

johnymdoe

Za první čtvrthodinu a za Alfa a úctu k jeho tvůrcům. Jinak tak bezbřehou odpornou slátaninu nemůžu hodnotit kladně. Nebýt Alfa tak ODPAD! ()

pepa3rd

Trochu smutné a jen lehce nadprůměrné zakončení jinak naprosto skvělé série. Jednak mi tam chyběla stará známá rodinka, která do tohohle seriálu prostě patří, jednak opravdu jadrného Alfího humoru jsme si užili snad jen v první půlhodině filmu a jednak scénář i celý děj je takový neslaný, nemastný. Viděl jsem to včera a pomalu si nemohu vzpomenout, jak to dopadlo. 60 % ()

Odpadlik

Klasika - je-li úspěšný seriál, musí se z toho udělat celovečerák. Ale mě to celé bylo sympatičtější když Alf systematicky likvidoval rodinou ledničku a deptal jednotlivé členy Tannerovic rodiny. ()

Psycho.R

Ve videopůjčovně jsem po tom skočil jak velryba, doma mě ten skok mrzel, ona naivní příjemná atmosféra seriálu je pryč. Velká škoda :-(. ()

Shakaar

Film byl koncipovaný jako backdoor pilot, který měl odstartovat novou serii. Bohužel film nevzbudil zájem studia jak by měl a tak v podstatě jen vysvětluje to co se stalo s Alfem po konci původní série. Je zajímavé že se rozhodli pro původní formát loutky Alfa, což byl jeden z důvodů proč se seriál původně zrušil, zase se tu nacházel omezené množství castingu, kteří mohli komunikovat s Alfem samotným. Humor je dá se říct podobný. Bohužel musím říct že toto na novou sérii opravdu nestačilo a po pravdě se nedivím že se čeká na určitý nápad který by Alfa mohl dostat zase na světlo. Naposled jsem se s ním mohl setkat v "dream sekvence" v Mr Robotovi, kde znovu využili loutku Alfa. Jestli se ale Alf znovu objeví na obrazovce asi ho uvidíme spíše v CGI verzi, nebo zcela animovaného a to do určité míry ztratí na orginálnosti. ()

haffen

Úplná zbytočnosť. Zvlášť ak v tom nehrala rodina Tannerovcov. Navyše Alf nedemoloval, nepodpaľoval... Mohli radšej natočiť 5 sériu seriálu... ()

Brano

Som veľkým fanúšikom seriálu, ale ako celovečerný film to bol prepadák. Nevtipné, nudné. Chýbala mi charizmatická rodinka Tenerových. Takisto ALFA mám rád iba v slovenskom dabingu Stana Dančiaka, ten český bol príšerný. ()

borohub

Každý úspěšnější seriál by zasloužil důstojné zakončení. V případě Alfa se tak bohužel nestalo :( Myslím, že by tvůrci udělali lépe, kdyby natočili 2. část dílu Loučení, protože tohle je strašný propadá. Prvních 10 minut vypadá dost nadějně, pak to ale upadne do příšerné nudy. Asi největší problém je absence rodiny Tannerových a typické prostředí jejich domu, dalším problémem je to, že v tomto filmu ani v podstatě nemá hlavní roli Alf (minimálně mi to tak přišlo). Konec je trapný a jakýkoliv jiný konec by byl asi sebelepší (*možná spoiler Líbil by se mi konec ve stylu návrat Alfa k rodině Tannerových *konec spoileru). Zanechalo to ve mě takové divné pocity, škoda. 25% ()