Bytost

• USA The Entity (více)

Carla Morenová je ve svém pokoji kýmsi surově napadena a znásilněna. Nikdo, včetně manžela, jí ale nevěří, že útoky záhadné bytosti se opakují, ačkoli má tělo samou modřinu. Když se Carle nepochopitelným způsobem porouchá auto a ona se málem zabije, poslechne svou přítelkyni Cindy a vyhledá pomoc psychologa doktora Sneidermana. Ten s ní probírá její dětství a mládí a společně skládají mozaiku událostí, které by mohly nynější útoky vysvětlovat. Doktor Sneiderman usoudí, že útoky jsou jen Carliny představy, s jejichž pomocí se snaží vyrovnat s rozličnými životními traumaty. Carla s jeho závěry nesouhlasí a když ji chce doktor hospitalizovat, odmítne a rozhodne se čelit útokům dál sama a zůstat se svými dětmi. Nedlouho nato se Carla seznámí se dvěma parapsychology z místní univerzity, kteří ji vyslechnou a rozhodnou se věci přijít na kloub. K pokusu se dostaví i doktor Sneidrman, který parapsychologii nevěří a chce Carlu za každou cenu chránit... (oficiální text distributora)

gumli

Môže duch znásilniť ženu?V tomto filme zrejme áno.Ženu Carlu Moran znásilňuje duch,keď je samá v izbe,hodí ju na posteľ znásilní ju.A potom viackrát.Vraj je to podľa skutočnej udalosti,žena sa v skutočnosti mala volať Doris Bither.Frank de Felitta napísal o tejto žene aj román.Táto žena je vdova s dvoma dievčatkami a s jedným dospievajúcim synom.No ako je to s tou skutočnou udalosťou,to vie len pánbožko.Ale film je dobrý,skutočnosť čí neskutočnosť. ()

ilemas

Kdysi můj velmi oblíbený horor tenkrát na VHS.Prý podle skutečné události, čemuž ani trochu nevěřím. Po včerejším uvedení v tv musím konstantovat, že se mi to stále ještě líbí. Film má atmosféru a dovede vyvolat pěkné mrazení i bez kapky krve, což třeba o takovém Paranormal aktivity tvrdit nemůžu. Hodnocení na tehdejší dobu, kdybych to viděl dnes poprvé, tak asi 40%. První a jedinná duchařina, která se mi líbí. ()

cariada

Duchařina trochu jinak, podle skutečné události (prý). Mladá matka tří dětí a jí začne pronásledovat jakýsi duch či síla, která jí znásilňuje a jinak obtěžuje. Naštěstí to vidí i děti či přesněji zažijí. Přesto jde na psychárnu ,ale kdo by jí to věřil že. Naštěstí se to stane i u kamarádky a ta to vidí a snaží se jí pomoc. Pak se obrátí na parapsychologii. A pozve je domů kupodivu se hned onen duch ukáže. A tak se snaží jí nák pomoc. Pouze cvokař tomu stále nevěří a je docela dotěrný. Ale i on to posléze uvidí, když se ho snaží ostatní chytit. Určitě stojí za zmíňku scéna kdy jí osahává duch. Celé to skončí vlastně bez konce. Na dvě hodiny délky je toho až moc, ale přesto to chtělo víc vyšperkovat. ()

Jino

Nadprůměrný hororový thriller se zajímavým tématem. Ten jde ostatně ještě dál, než Spielbergův a Hooperův Poltergeist. Sidney J. Furie (mimochodem zajímavé příjmení :-)) podle skutečného případu rozehrává povedenou hru neviditelného trýznitele a jeho oběti - matky tří dětí. Bez zbytečných efektů a s povedenou atmosférou se mu podařilo vytvořit pozoruhodné dílo, jenž rozhodně stojí za vidění. 70% ()

Nach

Jeden ze špičkových duchařských hororů, které v klidu strčí do kapsy moderní remaky. Snímek, který dokazuje, že nejlepší éra hororových snímků byla osmdesátá léta. Entity by měla být pro každého fandu tohoto žánru doslova povinnost. Napětí, které vás neopustí od samotného začátku do závěrečných titulků. A skutečně dobré herecké výkony založené na skvělém scénáři. Ať se jedná o horor podle skutečné události nebo ne, jedno je jisté... na Bytost - Entity se určitě znovu podívám. 85% ()

C0r0ner

Očividná inspirace pro Paranormal Activity, místy celkem atmosférické a se skvělými efekty, ale dvě hodiny stopáže byly opravdu moc, a "překvapivě" se to stalo v Americe, kde je podobných událostí víc než ve zbytku světa dohromady, to je ale náhodička... 65% ()

destroy83

Precizní duchařina, která díky svému námětu neprávem zapadla do stínu slavného Poltergeista. Příběh matky tří dětí, která je opakovaně znásilňována duchem, je pojat takovým způsobem, že ho z hlavy jen tak nedostanete. Dusnou atmosféru dotváří geniální hudební doprovod a herecký koncert představitelky hlavní hrdinky, Carly Morenové. Carla po děsivém zážitku nenachází pomoc ani u své přítelkyni ani u psychologů, začne ji pohlcovat totální bezmoc a útoky ducha řádně přitvrzují. Po krátké zkušenosti s parapsychology se odhodlá podstoupit nebezpečný experiment, který se jeví jako poslední naděje na skoncování s nezvaným duchem. Na dobu vzniku snímek disponuje vskutku povedenými efekty, za zmínku stojí především dotyky ducha na Carlině nahém těle. Až na správňáckého doktora Sneidermana, nemám dílku co vytknout, takže u mě za plný počet. ()

Juto

Žena je týraná a sexuálne obťažovaná neviditeľným démonom. Scenár vyznie, že je film hlúpy ale to vôbec. Veľmi som bol prekvapený. 7/10 ()

Prometheus69

Znásilněná duchem? Jako porno by to vyšlo líp... jedna velká táhlá nuda. Na dobu kdy se to točilo. Velice žalostně až trestuhodné.. tohle vůbec poslat mezi lidi. O_o ()

A.L.E.S.

Příjemně tajemný horor, jehož atmosféru právě tvoří Bernsteinova hudba. Film jsem si pouštěl pozdě v noci, ale nebyl důvod k obavám, že se něco podobného stane i mně, byť byl snímek natočen podle skutečné události. Ale nechtělo se mi spát, i když jsem byl dost unavený. Vydržel jsem až do konce a byl jsem příjemně překvapen. S hodnocením je to tedy jasné. ()

filmmovier

Tady se asi shodnu s většinou, když řeknu, že první polovina je velice příjemně mrazivá a ta druhá prostě o něco málo slabší. Tenhle neprávem opomíjený mysteriózní thriller s prvky sci-fi by si rozhodně zasloužil mnohem víc pozornosti, neboť se jedná o velmi povedený film. Dobře natočené scény, úžasná prsa hlavní hrdinky, parádní herecké výkony, výborný scénář a postavy jsou podané tak, že jim prostě věříte všechno, co řeknou a to se mi na tom líbilo, hlavně u charakteru skeptického dr. Sneidermana, který je zároveň asi nejlepší postavou. Ještě musím zmínit hudbu - na takovýto typ filmu je sice netypická, ale mě se strašně líbila a neuvěřitelně mi tam pasovala. A finále se povedlo a ta neopakovatelná atmosféra osmdesátek tam je taky, takže za mě velká spokojenost. Hororem bych to nenazval, ale dílo je to v mnoha směrech famózní. Za mě 82%, nechápu, proč je to tady tak podhodnoceno. ()

Cushing

Hodně slibováno, málo dáno. Ke konci jsem nevěděl, jestli se dřív nudit, nebo se smát těm vědeckým pokusům zneškodnit neviditelného násilníka. "Pravdivý příběh." Oh Yes. Only In America. ()

Kubaso

Hodně působivý a inteligentní horor, který vznikl v době začínající invaze vrahounů v maskách, kosících puberťáky. Nesází moc na efekty (nejlepšími scénami jsou paradoxně ty, v nichž se toho zdánlivě moc neděje), zato se opírá o scénář s hlavou i patou a o herecké výkony. A daří se mu to, což není zrovna málo s ohledem na námět, se kterým by se za slabšího vedení mohl film velmi lehce zvrhnout v nablblé béčko. Anebo v kopii Hooperova a Spielbergova nesourodého Poltergeista. ()

Brain-D

Sakra !!! To je ten typ hororu, který se mi po čertech líbí. Neznámo, sex a spoustu dialogů o otázkách šílenství vs. nadpřirozené síly. 90% ()

JohnSmith

Moc pěkná duchařina. Možná bych film zkrátil, ale závěrečné titulky mě přesvědčily o tom, že to bylo správně dlouhé a obsáhlé. ()

zigíš

Intenzivní body horůrek, místy fakt fyzicky nepříjemný, škoda nepříliš vhodné hudební složky taky nepříjemné, ale otravně iritujícím způsobem. Kolem a kolem, povedená záležitost. ()