Retardovaný Bubba je falešně obviněn z napadení malé dívky. Utíká před rozzuřenými vesničany a převléká se za strašáka do pole. Zanedlouho je ale odhalen a zabit. Krátce po pohřbu se začíná zjevovat strašák, který touží po pomstě a nic ho nezastaví. (Chatterer)

darkrobyk

Vydařený mysteriozní snímek pracuje s osvědčenou osnovou - vina a trest, a má tak blízko k baladě. Při trestání se drží Starého Zákona - oko za oko, zub za zub, ruka za ruku, noha za nohu a život za život. Byť se gorefestu nedočkáme ( a nějaké to propíchnutí vidlemi skoro nestojí za řeč), kvalita filmu je v jeho atmosféře a napětí. Samozvaní soudci rozhodující o životě pošahaného chudáka jsou dosti odpudiví na to, aby jim divák přál co nejhnusnější smrt, což se samozřejmě splní. Scéna, kdy soudem osvobození vrazi oslavují halasně v hospodě, jistě zpění krev nejednomu z diváků. Tvůrci si rovněž uvědomili, že zabijácká síla, kterou neukážeme, narůstá v představách do obludných rozměrů ( viz Čelisti, Vetřelec aj.). Tajemnou a trochu strašidelnou postavou se nakonec stává i děvčátko Marylee, jehož představitelka má přiléhavé příjmení Crowe(ová). ()

TomX2

Ak by bol film technicky zvládnutý o niečo lepšie, určité scény by neboli príliš naťahované, soundtrack by bol výraznejší a hereckí predstavitelia lepšie vybraní, s hodnotením by som išiel vyššie. Bol tu totiž veľký potenciál v dobrý a kvalitný horor, bohužiaľ rozpočet je celkom nízky a miera nudy naopak vysoká, takže tomu nakoniec nepomohla ani solídna atmosféra či relatívne zábavná zápletka. Slabé tri hviezdy, škoda. ()

PKD

Tak tohle se hodně povedlo, když uvážím, že jde o tv snímek. Námět je možná pro někoho klasický, ale pro mě je ještě dostatečně neobehraný. Rozhodně 3.5 Na tento film jsem vlastně narazil (jak to tak bývá) náhodou, i když mě motiv strašáka uprostřed amerického pole, vždy nějak přitahoval (viz.výborná episoda ze Supernatural a o něco slabší díl z Pátku 13. tv s.) . Dovedl bych si představiti remake. Ale nesměl by to dělat Dauberman. P.s. pohled na pošťáka s tím otřesným nočníkem na hlavě, to byl tedy zážitek. Možná ještě hrůznější, než samotné hororové scény. Jeden z vrcholů (byť se odehrává během slunečného dne) jest samože, zastřelení Bubby, které mělo až psychologickou sílu. Rozhodně překvapení u v podstatě neznámého filmu. Ale to by mě po těch letech už nemělo překvapovati. Heslo? Místní burani si zase takhle jednou...šli zastřílet. A samoz., jak to u správného hororu má býti...nejlepších je posl. 5 minut. Tedy...závěr. ()

Bloody13

Konečně jsem se dostal k této "strašácké" raritce. A uznávám, že zklamaný nejsem. První překvapení pro mě bylo to, že retardovaného Bubbu, kterého popraví skupinka vesničanů, si střihnul Larry Drake. Dalším překvapením bylo v atmosféře a napětí, které mě od začátku chytlo, bohužel do úplného konce takhle silně nevydrželo. Tenhle televizní (!) snímek je ale hlavně o pomstě ze záhrobí, než o samotném strašákovi. Škoda, že se na plátně moc neohřeje, ta jeho maska je totiž vskutku povedená a děsivá, i když je to obyčejný pytel. ()

*CARNIFEX*

Kde tieto snímky berú nad 50%, to mi je záhadou :) Dnes druhá hixplo záležitosť z 80´tok .. no a druhý šľapajs do sračiek. Údajne dostatočne kvalitný horor (na TV počin), mňa nijakým spôsobom neuspokojil. No veď ako by aj mohol, keď v rámci žánru neponúka takmer nič, čo by mal, pričom k lepšiemu dojmu nedopomohla ani dostupná kvalita spracovania. Slabota a strata času v jednom balení. Pre takéto snímky musíte mať pochopenie a to Ja nie vždy bohužiaľ dokážem .. ()

• Charles Durning točil všechny scény sám bez dubléra, včetně té, kde utíká před traktorem. (hladass)
  • Film byl natočen za pouhých 17 dní. Původně se plánovalo, že se bude natáčet 18 dní, ale jeden den byl ztracen kvůli ohni. (hladass)