Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

kratina

BDSM provozované ve filmu je celkem krotké (samozřejmě až na to její sebepižlání), tak akorát na jeden romantický a příjemný film o lásce, která mívá ty nejroztodivnější podoby. A Maggie Gyllenhaal je kočka, hned bych si taky plácnul :-) Na svatební cestu s provazy a bičíkem aneb jak uťápnutá sekretářka plácáním přes prdelku ke štěstí přišla. ()

vikino1

Kdo by to byl řekl, že něco, co od roku 2012 dokkáže vidělat miliardu (myslím tím román 50 odstínů šedi), je jen trapně okopčený plagiát tohoto snímku (2002). Dokonce se E. L. Jamesová ani neobtěžovala, vymyslet Grejovi jiné jméno. Opravdu nechápu, jak ji to mohlo projít. Ale teď k filmu. Sekretářka je taková romantická komediální lovestory o narušené, submisivní sekretářce a jejím introvertním, dominantním právníkovi. Prostě sado-maso Pretty Woman. I s očekávaným Happy-Endem. ()

prasklinka

Obsah, téma a zaměření filmu za mě prostě ne, ne, ne a NE. Proč nějakej nevyrovnanej chlap má potřebu si dokazovat svojí fyzickou sílu (a duševní slabost) a fyzicky trestat ženy??!! FUJ ()

mira.l

Tohle je hodně zvláštní film, s jehož hodnocením mám trochu problém. Na jednu stranu vlastně vynikající dílo o tom, jak submisivní dívka našla jak sebe samu, tak člověka, se kterým svůj život může sdílet a rozumí si s ním, a Maggie Gyllenhaal byla v té roli řekl bych vynikající, ta touha po výprasku jí koukala z očí skoro po celý film:). Na stranu druhou téma submisivity a dominance je vcelku neotřelé, neokoukané a dalo by se z něj asi vytřískat mnohem víc, než tam bylo ukázáno, byly tam momenty, kdy se to neskutečně táhlo a nic se tam vlastně nedělo. I když je zase z jiného úhlu pohledu pravda, že asi pro autory musel být docela problém to podat tak, aby to nesklouzlo k nějakému lacinému pornu. Jestli je nebo není jednání hlavních představitelů normální/úchylné/divné, to záleží na osobním vkusu každého soudruha, bych řek:).Mě osobně to téma vůbec nevadí. Koneckonců, kdo z nás je normální a co je vlastně normálnost?? U mě po prvním shlédnutí poctivé 3*, na čtyři by to muselo mít poněkud svižnější tempo, ale až se na to někdy podívám znova, třeba přitlačím. ()

kraval

Zvláštní film, v němž ze vztahu hlavních představitelů přímo sálá sexuální napětí, za jehož zlomek by první díl Trierovy Nymfomanky musel být vděčný. ()

spacylemon

Konečně zábavná sadomaso romantika! Akorát těch spanking apod. scén vlastně až tak moc není a jsou možná až moc decentní, ale zase ironicky vtipné. A Maggie Gyllenhaal v hlavní roli - no co víc si člověk může přát?! ()

gemi

Pokud je člověk milovník sádlo&máslo, (f)artu, ubližuje si či je alespoň naprosto asociální, nechť tři hvězdy přihodí. V opačném případě nohy na ramena! ()

Dave Lister

Netradiční romantická komedie o jednom náruživém zaměstnavateli a jeho zakřiknuté asistence. Jde však o velmi svěží, vtipnou a povedenou romanci. James Spader opět v roli úchylného jedince, kdy pouze vyměnil lásku k autům a bouračkám, za touhu k bičíku a s/m praktikám. Vedle Jamese se zde objeví opravdu roztomilá Maggie Gyllenhaal. Zvláštní, ale milá romantické komedie, kde láska může mít i podobu vztahu, jaký je zde vyobrazen. Film je staršího data a je obsahově uhlazenější, než nedávno zhlédnutý finský snímek, Psi nenosí kalhoty. Sekretářka vyvrací častý dojem, že romantické komedie musí být laciné a plytké. Dokazuje to v mnoha směrech a zásadně právě i v hereckých výkonech. ()

tara

Neuvěřitelně roztomilá Maggie Gyllenhaal, která konečně najde svého "šéfa", v podání Jamese Spadera (koho jiného..:). Neboli netradiční milostný příběh o dvou osamělých lidech, kde jednu z hlavních rolí hraje červený fix.. ()

winstonik

Aj Vy ste mali tendenciu veriť tomu, že dobrý ľúbostný román sa už nedá podať žiadnym novým spôsobom? Že všetko už bolo vymyslené, napísané a natočené? Aký to omyl !!! Sekretárka je oživením v nude tuctových príbehov. ()

husoko

Odzačiatku sa mi tá sekretárka zdala byť nejak zábavne uchylná, a tak mi zabránila v tom, aby som zaspal. No a na moje prekvapenie sa z toho vykľula kvalitná romantika a Maggie Gyllenhaal stúpla v rebríčku mojich oľúbených herečiek :) ()

e(l)a

Přemýšlím... Párkrát v průběhu filmu mi to už už přišlo na 3 hvězdy, ale to byly jen letmé okamžiky očekávání něčeho víc, něčeho, co nepřišlo... Tento film mě skutečně tak nějak minul. Herecké výkony - zvlášť ten Jamese Spadera - byly nadprůměrné, ale ani to nemůže udělat z filmu tak nějak o ničem dobrý film... ()

coco.brice

no tak tenhle film dokazal nakouknout do neuplne bezneho tematu...a dokazal to vyborne...netradicnz a kvalitne zpracovane tema DS vztahu...nejsem z toho sice nikterak paf ,ale ocenuji odvahu a to,ze je to natoceno bez zbytecne touhy sokovat.. ()

Petus

Taková trošku zvláštní lovestory - aneb když se dá dohromady sadista s masochistkou v brilantním podání Jamese Spadera a Maggie Gylenhaal. Paráda. ()

smajly

Do komediálního žánru bych tenhle film asi nezařadil, ale tím víc mě po shlédnutí napadala myšlenka, že je to asi ten nejromantičtější flm, jaký jsem kdy viděl. Nebo se mezi takové filmy alespoň řadí. Ze začátku jsem měl opravdu pochybnosti, jestli námět není na můj vkus až moc úchylný. Ale nebyl :) Výborné herecké výkony dvou hlavních postav a nádherný závěr mi dávají dohromady nějakých takových 85%. Opravdu nápaditý, netradiční a celkově vynikající romantický film. ()

Taffey

Je naprosto neuvěřitelné, že se najdou lidé, kteří tento vynikající film, považují za komedii. Dokonce za romantický film. Tohle byla sonda do hloubi duší lidí s určitým "nestandardním" sexuálním jednáním. Bože můj, prý romantická komedie. Já jsem tam žádnou srandu neviděl, spíš mě film úplně vtáhl, ale že by mi něco přišlo k smíchu, to bych říct nemohl. Při čtení zdejších kometářů jsem si opět, pokolikáté už, uvědomil, jak plytký a povrchní je vztah některých lidí k filmu. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti