Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

Mylouch

Jak připravit dobrou kávu se zavázanýma ... rukama. Konečně něco o nejsoučasnějších trendech trávení pracovní doby, které zaměstnance chrání před sebedestrukcí dívčí manikůrou s řezbářskou zručností. O zákonu nabídky a poptávky a umění personalistickém. "Mám ráda nudné práce". Žánrově dlouho napínavě nezařaditelný kousek o tom, co nás na právnické fakultě neučili. Nechci ani domyslet, kam by nás mohlo zavést neustálý vydírání stávkováním. ()

StanislachKo

MOŽNÝ SPOIL: Bezprostredne po absolvovaní tejto úchylnosti mi bolo jasné, že autorom musela byť žena (a tuším ERIN je ženské meno, nie?). To, čo sa tvárilo pol filmu ako slušná psychošina skončilo až telenovelisticky. Maggie je nešťastne nepekná a odetá do nemožných nadkolienok, voľných blúzkach a s debilným účesom je skoro až zrúdna. Chúďatko zo začiatku ju sprevádzame z ústavu (kam sa dostala, lebo v sebe potláčala svoj maličký masochizmus). Keď dostane pár krát po riti od duchom nezúčastneného šéfa (úspešného právnika, ktorý môže plieskať po riti miliardu takých ako ona), je samozrejme v siedmom nebi... Ale záver je tak očividná ženská romantická ilúzia, ktorú si v celej filmografií tak často pretavujú do príbehov, až to bolí. A potom nebuďte sklamané! ()

lennyd

Lee (Maggie Gyllenhaal) je prostě trochu jiná. Už od malička trpí sebedestruktivními sklony, a tak ji jsou rodiče nuceni umístit do psychiatrické léčebny. Po letech se vyléčena vrací do nového života - a hledá si svoji první skutečnou práci. Nakonec nachází místo sekretářky u advokáta Edwarda Greye (James Spader), který ale tvrdě trestá každou chybu, kterou Lee provede. Jenže Edward netuší, že to je přesně to, co Lee vyhovuje - tak moc, že se do svého šéfa bláznivě zamiluje ... Když jsem se po skončení filmu podíval, do jakéže to kategorie vlastně padá, byl jsem docela překvapen - Drama, Komedie, Romantický - ani jeden z žánrů ale plně nevystihuje, o čem film vlastně je. Komedie - smát se nebudete, ale nakonec se přistihnete, že jste se přece jen po celý film nenápadně usmívali. Drama - jaké drama, když se ve filmu zase nic tak moc zásadního neděje. A romantika - ano, ale okořeněná ráznou dávkou bolesti. Jinak ale výborná Maggie Gyllenhaal a tuctový James Spader... ()

venison

Velmi působivé a naprosto odzbrojující.. Perfektní námět, perfektní scénář, perfektní režie, perfektní herecké obsazení, perfektní hudba.. Jemně a přesto velmi věrohodně zachycen vztah dvou stejně sexuálně založených lidí.. Z obrazovky tekla vášeň, prýštila touha a v neposlední řadě mě obklopovala nejistota, stud a ostych obou hlavních protagonistů.. Maggie Gyllenhaal jsem tu roli věřila na 200%! Opravdu veliké nadšení :-D ()

Brandon

Submisivní sekretářka a dominantní šef. Spojuje je záliba ve fyzickém ubližování si. Ji to nesmírně vzrušuje, jeho to až děsí. Decentně natočený snímek o jedné z podob lásky. (hudba 5*) ()

Natabar

Co se mě týče - jedná se o úplně zbytyčně natočený film, u kterého jsem byl v očekávání dalšího jen asi v první části (do nástupu do zaměstnání). Pak už se celý děj odvíjel odnikud nikam, chybělo mu cokoli podastatně dramatičtějšího a žebych se pobavil něčím, co možná chtělo být důvodem k pousmání a odlehčení tématu, se taky nedá říci. Vlastně celé to mělo sestupnopu tendenci - úrověň neustále upadala a místo vygradování děje jsme se dočkali jen podivuhodně nemastného závěru. Vůbec posledních pár záběrů je naprosto zbytečným apendixem. Trochu se tedy divím oné gloriole, zde za uctyhodného aplausu obecně přiznávané, ale možná to jen opravdu není film pro normální. ()

cross

Až na pár drobných momentů v tomhle filmu opravdu nevidím ani náznak zábavnosti, umění či snad poučení. Sekretářka je čistě perverzně ujetá úchylárna, která vás, pokud teda nepatříte k cílové skupině sadomasochysticky orientovaných lidí, bude s největší pravděpodobností pouze nudit. Herecké výkony sice nejsou nejhorší, ale pro Boha proč mám koukat na vážně míněný snímek, když jeho výpovědní hodnota je prakticky nulová... Teda, alespoň pro mě. ()

masw

Kdyz tak koukam na nahou Maggie Gyllenhaal tak vzpominam ze jsem dlouho nevidel Ztraceno v Prekladu a Temneho Rytire. Diky za pripomenuti :) ()

MencaCZ

Myslím, že potencionální výsledek mohl být mnohem lepší. Čekal jsem hodně, nějakou pořádnou "show" a ona je to jen taková malinko nevšední romantika. ()

Vironey

Zvláštní film o zvláštních lidech se zvláštními tužbami. Po stránce scénáristické, režijní, ani herecké nelze nic vytknout, přesto mi něco brání dát plný počet. Možná nepochopení. Budu pravděpodobně v menšině, ale osobně mi to jako romantické příliš nepřišlo. Naopak z celého filmu vyzařovalo takové zoufalství, že jsem chvílemi uvažovala, že to vypnu. Nicméně to je jen můj subjektivní dojem způsobený možná tím, že tahle oblast "zájmu" mi vždycky připadala dosti depresivní a nebezpečná pro psychiku zúčastněných. Samotní herci předvedli perfektní výkony, Maggie Gyllenhaal byla neuvěřitelná, nedovedu si ani představit, jak náročné pro ni natáčení muselo být... A James Spader zosobnil charater, se kterým bych se v životě setkat opravdu nechtěla (bohužel setkala) - zakomplexovaný ubožák s potřebou moci. Ač závěr měl nádech určité romantiky, tak jsem stejně dokázala vidět jen dva zlomené lidi, kteří zoufale křičí o pomoc. Možná jsem příliš konvenční. ()

Koryntos

Na začátku filmu jsem si vzpomněla, co vždycky říká můj kamarád o pornu, že se na něj dívá jen proto, aby zjistil, zda se na konci vezmou, nebo nevezmou. Podobným způsobem jsem se zaměřila já na film Sekretářka, prostě si jen počkám, jestli se ti dva na konci vezmou. Neměla jsem od filmu přehnaná očekávání, spíše jsem se bála, aby se děj nezvrhnul k latexovým oblečkům a bičíku. O to více jsem byla mile překvapena, jakým způsobem se dají vykreslit charaktery postav sadisty a masochistky. Sadista, který působí tak distingovaně, který se za své chování stydí. Dokonce působí dojmem, že se chce za své chování ihned omluvit a sypat si popel na hlavu, jak to jen proboha mohl udělat. Prakticky je to záporná postava, ze které, ale divák musí být na měkko, právě proto, že působí sofistikovaným dojmem. Krásně je tam ukázán rozdíl mezi ním a sadisty, se kterými se Lee seznámí poté přes inzerát. Také masochistka, která vůbec nevypadá, jako chudiňka, nebo puťka je ambiciózní, chytrá a navíc krásná. Jak sadista, tak masochistka na mě působili, tak normálně a přirozeně, vlastně mě donutili s nimi soucítit, že je to normální a má to tak být. Zaráží mě fakt, že mi to nepřišlo divné a nepřirozené. Film Sekretářka tohle téma, uměl podat tak hezky, bez toho aby působil lacině a nechutně. Kdybych ve skutečnosti znala S/M pár přišlo by mi to nechutné a ponižující, ale tady to prostě vypadalo, že se ta dvojice krásně doplňuje. Z psychologického hlediska kombinací sadisty a masochisty, vznikne ideální pár. Jen jednu výtku jsem našla v závěru filmu, když Lee seděla přes 3dny u stolu v kanceláři a její šaty byly pořád krásně bílé. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti