Dětství, které v Kalifornii prožila patnáctiletá Vanessa Lutz připomínalo peklo. Její nevlastní otec Larry obchoduje s drogami, matka Ramona je narkomanka a prostitutka, která už několik let předstírá, že nevidí, jak muž Vanessu pohlavně zneužívá. Když se nakonec otčím dostane za její zneužívaní a drogy za mříže a matka je zatčena za prostituci, usoudí sotva gramotná Vanessa, že se nechce dostat do žádné pěstounské rodiny a raději se rozhodne najít svou babičku, kterou v životě neviděla a začít u ní nový život. Ukradne auto sociální pracovnici, která měla na starost její rodinu a uteče z domu. Cestou se však auto porouchá a tak Vanessa pokračuje v cestě s mladým, příjemným a na první pohled slušným Bobem Wolvertonem, který pracuje jako právní poradce ve škole pro problémové chlapce. Bob si pomalu získává Vanessinu důvěru a nakonec ji přesvědčí, aby mu vyprávěla o tom, jak ji nevlastní otec pohlavně zneužíval. Jenže zanedlouho si šokovaná Vanessa uvědomí, že to, co vypráví, Boba vzrušuje. Vzápětí se ukáže, že muž je psychopatickým "vrahem z I-5", o němž se mluví ve zprávách. Muž, který zabíjí a znásilňuje ženy na dálnici I-5. A teď si jako další oběť vybral Vanessu. Dívka se pokusí z jeho auta uniknout, ale zjistí, že muž odstranil vnitřní kliku dveří. Podaří se jí zmocnit pistole a zasáhnout ho několika výstřely. Jako zázrakem však vrah přežije, Vanessa je zatčena a policie ji obviní z pokusu o vraždu. Americký film, který je zdařilou směsí road movie a vězeňského dramatu, vznikl v roce 1996 a původně byl určen pro televizní obrazovky, Velmi kladné recenze a příznivé přijetí nakonec vedly k rozhodnutí uvést film v kinech. Podle vlastního scénáře ho natočil jako svůj režijní debut scenárista Matthew Bright. (oficiální text distributora)

weselow

Tohle je herecký koncert Reese Witherspoon. Taky vám bylo hned jasný, jaká to bude jednou paní herečka? Za srdcovku dávám ***** ()

Slimak

Reese Witherspoon a Kiefer Sutherland v netradičně agresivních a téměř živoucích rolích...mladá proradná mrška Vanessa se po zatčení zfetovaných rodičů vydává na cestu přes půl státu ke své babičce.A podobně jako červené karkulce jí vkročí do cesty zpočátku hodný a poté smrtelně nebezpečný vlk.Hladové šelmě však nestačí do břicha zašít kamení ale nejmíň ji rozstřílet na cáry..velice naturalistický film byl mým prvním setkáním s Kieferem...nechtěl jsem ho pak nějakou dobu vidět... ()

Cassandra

Geniálně ujetý film bořící klišé tohoto žánru. Pokud máte smysl pro stylizaci a nehledáte ve filmu realitu, jďete do toho. Reese se už k podobné roli asi nedostane, což je škoda, protože svým charismatem táhne celý fim, i výborný Kiefr Sutherland jí jen sekunduje. Myslím, že ti, kteří považují její herectví za diskutabilní, by měli vidět tento film. ()

Arach.No

No to byla sračka! No jo, možná geniální satira, možná skvělý výkon Reese Witherspoon (btw, díky těmto dvoum věcem jsem to nehodil z fleku do odpadu), ale když je to taková hovadina tak si to víc než 2* nezaslouží. Naprostá amatérština, jeden příklad za všechny: když jede Reese s Kieferem v autě tak si všimněte že nejenom že nejedou (na čemž není nic divného), ale tvůrci si nedali práci ani s tím, aby nějak zamaskovali že auto stojí, krajina kolem neubíhá a okolní auto ho jenom tak míjí. Jestli si myslí, že divák bude natolik uchvácený rozhovorem 2 hlavních protagonistů, tak se sakra spletli. A když Reese do Kiefera vystřílela celej zásobník (část i do hlavy), tak jsem ze srandy řekl. "On to přežije a zažaluje ji!" A ono to tak fakt bylo, no co budu vykládat. Stupidní mrhání časem. ()

Schuldiner

Tak trochu ve stylu Pulp Fiction, resp. pana Tarantina. Ale přeci jen to za ním dost pokulhává. Samozřejmě to obsahuje klasickou dávku nesmyslů, ale na to sere pes... Taková drsnější zábava na večer při svíčkách... ()

Disease

Asi čtvrt hodiny mi trvalo, než jsem se přenesl přes ty (záměrně) grindhouseové dialogy a herecké výkony, ale pak jsem se docela bavil. ()

KOZEL84

Příběh o Červené Karkulce v moderním kabátku natočený jako černá krimikomedie.Já sem se perfektně bavil od začátku do konce!Reese Witherspoon už mi sice dokázala že umí hrát,ale tuhle parádu bych od ní stejně nečekal.Předvádí tu jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů co sem viděl a ještě je u toho tak k sežrání,že se člověk vlkovy ani nemůže divit (žáný strach nic takového ve filmu není:-)).Sutherland výborně sekunduje.No prostě sem tu zase jednou haluzově narazil na opravdovou perlu. ()

mala_kea

Čekal jsem alespoň nějakou zabijáckou a vypěťovou podívanou, když jsem však zjistil, jaký bič Bright ušil na Kiefera, bylo mi do breku. Nemůžu říct, že by neměl působivou roli, ale jeho potenciál zkameněl hned v úvodu po několika minutách. Reese se na svou parodickou hodila nadpřiměřeně, ale její "namyšlenost", že ona je vládcem platna ve mě vynutila posunek, že bych ani tu 3 hvězdu neměl radši dávat. Kiefe, tebou to není. ()

Hapretor

Film, který v první polovině vypadá jako dobře okopírovaná "Tarantinovka" a ve druhé polovině si hraje na nějakou satiru či co! Satiru na "Nazgoolku"? První polovina šlape jak má. Ve druhé to dostalo parádní smyk a já jsem znechucen. Dělat ze sebe blba nenechám. Tak náhlý zvrat prostě neberu. Nebýt opravdu velmi dobrého hereckého výkonu Reese Witherspoon, jdu o jednu hvězdu níže. Teď už vím, že není jen vypatlaná "pravá blondýnka". ()

mourinho

Kdo chce film vnímat jako ztřeštěnou satiru parodující Červenou Karkulku, může, pro mě je ale MANIAK spíše skvěle zahranou bláznivou road movie, kde jediný problém spatřuji v absurdnosti některých scén (on si jich tam každý najde), které tak snímku ubírají na celkové uvěřitelnosti. Možná to tak ale tvůrci chtěli, pak je vše v pořádku. ()

Denny

No jo, v Americe je možné všechno. Film plný náhod, neuvěřitelně agresivní spratek Vanessa, která nakonec sklidí pochvalné úsměvy strážců zákona. ()

mira.l

No tak toto...jak to pojmout? Na jedné straně excelentní výkon dvacetileté Reese Witherspoon, na druhou stranu vcelku parodie - je možno přežít několik kulek do hlavy, jednu zezadu zhruba do místa, kde by mělo být srdce a pak se dopotácet do špitálu?? Uřízlé copy se v Americe taky nesbírají z místa činu hned?? Takže za Reese dávám slušné tři, ale jednou vidět stačilo. ()

src

Zvlastni film. Ani jedna z hlavnich postav neni normalni. A z tech vedlejsich jen maloktera. Mira brutality je take extremne vysoka, slabsim povaham rozhodne nedoporucuji. Na druhou stranu herecke vykony jsou velmi dobre: Witherspoon (velmi VELMI mile prekvapuje), Sutherland, Shields, Murphy a dalsi. Chvilemi kulha scenar, nektere situace mi uplne nesedly, ale celkove nadprumerne drama s trochou cerneho humoru. ()

Duke90

"Zlobivá" Reese Witherspoon v naprosto jedinečné roli, kdy se svými asi 150cm dokáže nahnat strach i démonicky se usmívajícímu Kieferovi, což je mimochodem poznávací znamení rodu Sutherlandů. Jako novodobá satira k Červené karkulce celá zápletka funguje výborně a vyrovnaně balancuje mezi thrillerem a komedií. U scén ze soudní síně jsem se musel smát i já, ale třeba při "zneškodňování" dozorců či neposedné spoluvězenkyně mi zase spadla čelist. V menší roli na sebe zdatně upozornila i mladičká Brittany Murphy. V podstatě není moc co vytknout a vychází to akorát na 4 hvězdy. ()