Epizody(3)

Jedno dlouholeté přátelství výrazně ovlivní videohra. Mediální společnost a krize kolem rukojmí. Dospívající dívka se sblíží s digitální verzí svého popového idolu. (Netflix)

Melios

Najslabšia séria ,no pre mňa stále chválihodná. Pokles kvality som tu až tak veľký nevidel. Séria je omnoho skromnejšia a na príbehoch je to aj videť. Hodnotenie: (1) - 78% výzorom pripomína epizódu "Strmý pád". Pokiaľ čakáte niečo troška viac strelenejšieho ste na správnom mieste. (2) - 75% ,zo sci-fi prvkov ,ktoré robili Black Mirror tým čim je ,nám tu nezostalo veľa ,ale príbeh je vierohodný a dobre odráža súčasnú spoločnosť. Zlý koniec ako u väčšiny epizód zaručený. Atmosféra Black mirror ,ale naďalej ostáva. (3) - 70% ,taká Hannah Montana pre staršie publikum (a nie len kvôli tomu že tam hrá Miley Cirus). Nie je tu sex ,nič poriadne šokujúceho a ani smutný koniec. Čiže nič ,čo väčšinou tvorí klasickú epizódu BM ,čo vyložene nie je zle ,ale nie všetkým sa to bude páčiť (pokaľ sa vám páčila Hannah Montana tak sa vám bude páčiť aj toto 😂 ,jednoducho epizóda pre úzku komunitu ľudí). Verdikt: 5. sezóna si z predchádzajúcich berie len to najlepšie a snaží sa byť ako predošlé ,aj keď so značne skromnými podmienkami. Niekomu sa 5. séria páči a niekto ju nenávadí. Ja patrím k prvej skupine a preto dávam v priemere 75% (ako by povedal súdruh Dyatlov "Not great ,not terrible). Dôstojné ukončenie seriálu.....zatiaľ. Myslím ,že som si našiel nového serialového favorita. ()

Lisabellla

Zatím poslední série a zdá se mi nejslabší. Možná to je tím očekáváním - nadšení od prvního dílu první série (nekoukala jsem hned po odvysílání) až do posledního té čtvrté. Ještě dnes si živě pamatuji usměvavou blondýnku dýchající jen pro laiky na svém profilu, nebo milující se pár, co prochází podivnými vztahy, či snové město Junipero (nebo jak se to píše)... A pak dva roky nic. A čekám a těším se a sleduji vývoj. A pak další díl spatří světlo světa a je to ... hrůza! Paradoxně bych řekla, že zatím nejhůře hodnocený třetí díl je z nich nejsmysluplnější - a to jsem ani nepoznala Miley Cyrus (neposlouchám ji). Pohled na svět se černě zrcadlí a je to fascinující. Nějak mi ovšem do této rovnice nezapadá nic z toho, co v páté sérii vyšlo nad zemský povrch... Celkový dojem to zatím nekazí, jen je to malé zklamání. ()

iXtr3m3

Najslabšia séria a to som si povedal, že pri tak malom počte epizód sa asi dali na kvalitu, ale kdeže, LGBT agitka a nudná vata, tak by som charakterizoval piatu sériu. Čo z toho, že kasting bol fajn, keď scenáre boli deravé a nudné až až. Mažem všetky série, seriál sa zhodil na úroveň, že raz a stačilo, nepotrebujem zálohovať. ()

barteca

Opakuju se, ale je to stále platné : Nightmare of mankind's ! K těm vizím není daleko, člověku jako biologickému druhu zvoní hrana. Silný apel britských bezkonkurenčních Mistrů. Nastavili nám černočerné zrcadlo, až z pohledu do něj mrazí. Souhlas Radek99 a Fr. 2019 - stále špica, ty scénáře píše génius CH.B. ()

Vabr

Hrálo si to na 1. sérii (3 díly a dva z toho o ho*ně). Asi jsem jedinej, kdo na tenhle seriál nekouká kvůli nálepce Black Mirror. Nechápu, že si všichni tak stěžují. První díl je dlouho o ničem a pak to získá pointu, která není moc dobrá. Ta manželka je nejlepší postava, je mi jí líto. Konec celkem jde. 3 hvězdy. Další díl má dobrý a aktuální nápad oproti prvnímu, že všichni jen čumí do mobilů (taky mě tohle se*e na dnešní době). Ale tenhle díl je extrémně natahovaný a špatně využitý. Ke konci to je už celkem dobrý, ale jinak teda hrozná nuda. horší 3 hvězdy. Poslední díl se mi podle traileru zdál asi nejlepší. Nalákala mě i Miley Cyrus. Díl byl konečně hodně záživný, nejen nudný tlachání, měl akci, komedii, napětí, hodně dobré postavy a příběh. Asi to bylo tím, že se lišil (a to se zřejmě zdejším autistům nelíbí). Podle mě Miley Cyrus hrála hodně dobře (o dost líp než Lady Gaga v American Horror Story). Nebyla to ani sra*ka, ani cringe! 5 hvězd. VYHODNOCENÍ: NESLEDUJTE JEN KVŮLI NÁLEPCE BLACK MIRROR!!! ()

Shizle

Striking Vipers, první díl páté série, je super, děj je sice lehce zrecyklovaný z dřívějších epizod Black Mirror a místy trochu skřípe logika věci, ale jinak je epizoda velmi solidní, jak emocionálně, dějově, herecky tak i technicky. Druhý z trojice dílů Smithereens je však už velmi slabý, po cca čtyřiceti minutové výstavbě přichází neuspokojivé rozuzlení s již ohranou pointou (a to i v rámci BM), která ve mně prakticky nic nového nezanechala, a na to od Black Mirror fakt nejsem zvyklý a zvykat si nebudu. Musím ale vypíchnout představitele hlavní postavy Andrew Scotta, který hraje výborně a je ho škoda zrovna do takového dílu. Do třetice tady máme údajného tahouna celé sezóny, Rachel, Jack and Ashley too... Epizoda, na které stálo promo celé páté série ve výsledku působí jako z dílny Disney Channelu... V hlavní roli se ukáže Miley Cyrus, která tu kupodivu vůbec není tím hlavním problémem. Zato herečky dvou sester hrajou velmi průměrně, a ta z nich, která je fanynkou Ashley, až podprůměrně. Děj je plytký, pointa tisíckrát viděná a vyústění není prakticky žádné. Opět něco, co nechci v BM vůbec vidět. Celkově krátká stopáž série s pouze třemi díly mi také nevyhovuje, ještě když jsou dva z nich podprůměrné... Zatím nejhorší série.  Nejlepší epizoda: Striking Vipers Nejhorší epizoda: Rachel, Jack and Ashley too ()

kukkik

Na tohle jsem se velice těšil ale ve výsledku je tohle možná nejslabší série. Odklon od děsivých, až Lovrcraftovsko-Orwellových scénářů k béčkovým filmům a žádná celebrita to nejen nezachrání ale dokonce si o ni nikdo ani neříkal. 3/5 ()

Mouchal

Black Mirror už je pro mě něco jako taková menší kultovní srdcovka a pátá série opět nezklamala. Není tu sice nějaký obrovský mindfuck a je zde přítomna větší míra happy endingů než obvykle, ale každý příběh má co říct a baví víc než dobře. Trochu mrzí menší počet epizod, ale každá z nich si drží kvalitativní laťku poměrně vysoko a nemohl bych říct, že je nějaká vyloženě horší než ostatní. Doufám, že Brooker ještě své nápady úplně nevyčerpal, protože co se týče myšlenky a scénáře tak se mu málokdo vyrovná. 85% ()

gemi

Po vynikající čtvrté sérii přišel naprostý propadák. Divil jsem se, proč má pátá série jenom tři díly a proč není žádná šestá. Už to chápu. Celá pátá série skvělý BM naprosto pohřbívá. ()

fallanga

Za mě hodně fajn. Není to příliš ujeté na technologie a ukazuje to spíše to, že jsou lidi kreténi. Technologicky je to mnohem bližší realitě, takže tady to nenadchne, proto je to nahrazeno velmi dobrou vztahovou částí. Celá série má společné minitéma kritiky sociálních sítí a rozlišování umělého a skutečného světa. ()

Mr.Ward

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů současnosti? Jednoznačně Black Mirror! Antologie, každý díl je takový minifilm - na sebe nenavazujicí příběh z ne až tak moc vzdálené budoucnosti. Je tu komedie, drama, thriller, romantika, prostě vše. A ty zvraty👌😄 Aktuálně na Netflixu vyšla série s číslem 5 a bohužel, jedná se o trošku slabší sérii. Možná je to i tím, že tentokrát máme pouze 3 epizody, takže není moc z čeho vybírat 🤷‍♂️ ()

husak_k

Po Hře o trůny pro mě letos přichází další, sice menší, ale pořád zklamání. //////// 1.díl byl slušný a měl dost bizarní námět, ale pořád asi jediná epizoda, která aspoň zřídka měla takový blackmirrorovský feel. Akorát mi vadilo jak to bylo pořád takové trapné a zas tolik mně to nebavilo, protože celou epizodu se vlastně řeší jen jedna zápletka dokola. Ne každému asi sedne. 70% /////// 2.díl asi nejlepší, ale u něj bych právě vytknul celkem šablonovitý scénář, který ale hodně vysoko vytáhl skvělý výkon Andrewa Scotta. Každopádně jediný díl co pro mě zvládl mít nějaké ty emoce. 75% //////// 3.díl byl stoprocetně to nejhorší, co BM vyprodukoval. Nějaká teenage nuda na n-tou s happyendem, žádnou hlubší myšlenkou nebo zprávou (možná tak, že lidi využívají jiný lidi, ale tak to je snad jasný ne?) a hrozně nesympatickými postavami. Jak kdyby se sem přitoulal díl z úplně jiného seriálu. 30% ()

koza3

Black Mirror byly vždy (až na úplně první díl) o technologiích budoucnosti. O tom, co by se mohlo pos*at. Technologie vždy hrály prim, ale pátá série je staví do pozadí. Není to vyloženě špatně, protože technologie jsou pouze naším sluhou, ale to my umíme být tím špatným, kdo technologii zneužije. Pátá série proto nahlíží do nitra lidí, jak to všechno použijou a co z toho může vzejít. První epizoda Striking Vipers je o homosxualitě nebo spíše sexualitě osobně. Jsme vlastně vázaní na fyzickou podobu nebo nám jde vyloženě o to šukání? Smithereens je první díl ze současnosti, který si bere na paškál sociální sítě, vinu a nemožnost zapomenout na minulost. Jediný tragický příběh v téhle sérii. Rachel, Jack a Ashley Too je zase o vzhlížení ke "hvězdám". Je to takový teen road action movie, kterou bych do Black Mirror nikdy nepasoval, ale abych se přiznal, nevadila mi a docela jsem si ji užil. Miley Cirus mě nijak netankuje, ale určitě se na ní hezky dívá. Celá série taky postrádá tu negativní stránku koncovky, ale po čtyřech sériích, kdy jsem se do dílu musel nutit (z důvodu obavy, že zase nebudu spát) jsem uvítal "odpočinkovou" sérii. Pravda však je, že tyhle díly se mi v mysli neuloží, protože nepřenáší žádné poselství příštím generacím. Nebo aspoň ne tak markantní. ()

PaTeXx

Někdy začínám litovat přesunu štábu do Netflixu. Pátá série už zkrátka není Black Mirror, to už je soubor vztahových a těžko stravitelných slátanin. Chceme temnotu, napětí, deprimující atmosféru. Yikes. ()