Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

P.J.2

Natočit to tak max 3 roky po jedničce, je to pecka, takhle je to sequel který už vlastně nikoho nezajímá, i když prsa Evičky Green byly luxusní tak nezachrání fakt že tahle adaptace je už vyčpělá. ()

KNTRFKT

Rourke je ten nejšílenější blázen v celým Sin City, Jessica je jako vždycky víc než hot a paní Zelená nám ukáže svý lednový bradavky, takže půlce sálu nezbývá nic jinýho, než si vyžmoulat vejce, jak oregáno. Pro mě je tohle Město Hříchu opět perfektně obsazené, navíc sympatičtí Joseph, Gordon i Levitt tomu dodávají celkem šmrnc. Zkrátka film, který by měl být v červených číslech, jenže tam se zpravidla dostává takový patos jako je Shame. Jo a Marvovi by nechtěl vlízt do cesty ani daddy Terminátor a to už je co říct. ()

Qeo

Pro noir (neo-noir) mám slabost. Jakmile si týpek v dlouhém baloňáku zapálí cigáro, vyhrne si límec a sklopí klobouk, okamžitě má moji pozornost. Když se k tomu přidá skličující déšť, který smáčí olejově černé kočičí hlavy, po kterých přejede náklaďák, už mám úsměv na tváři. Samozřejmě nesmí chybět hluboký a chraplavý voice over toho co právě dělá, nebo co se stane. Bohužel i přes všechny tyto elementy Sin City kulhá. Děj je příliš rozdrobený a spojit se moc nedaří. Nemám nic proti samostatným příběhům nebo naopak chytře pospojovaným. Tohle nebylo ani jedno z toho. Forma bohužel zase předčila obsah. ()

Ben Nevis

Proč by měl tento film vidět mainstreamový divák, co nečte komixy a nezajímají ho dvoje herecké přednosti Evy Green? Kvůli temné atmosféře? Neotřelému vizuálu? To už jsme viděli v prvním Sin City. V pokračování akorát teče proudem mléko z žil, lítají kreslené hlavy a jako ponaučení jsem si vzala, že existují i no-go zóny v no-go městech. ()

HDeer

V roku 2005 sme mali tú česť vidieť niečo vskutku prelomové. Pôvodné mesto hriechu poskytlo neobvyklý vizuál, zaujímavý koncept hrdinského kriminálnika a povýšilo epizodický storytelling na rovnocennú úroveň sieťovej narácie. Takmer o desať rokov prichádza dlho očakávané pokračovanie, ktoré má nadviazať na pokrok a osobitý úspech svojho predchodcu. Tu ale "Mesto Hriechu: Ženská, pre ktorú by som vraždil" kardinálne zlyháva. Koreň problému je zjavne identický nefunkčnosti staršej snímky Spirit. Frank Miller nie je schopný napísať konzistentný scenár. Mozaika, ktorú vo filme predostiera totiž neobsahuje nič iné, než hŕbu povrchných, bezvýznamných postáv s nepochopiteľnými cieľmi a ešte o niečo nepochopiteľnejším chovaním. Tvrdé hlášky nestačia zakryť dramaturgické nedostatky, ktoré by film mohli pripraviť o väčšinu z jeho už beztak nadhodnotenej stopáže. Zatiaľ, čo v predošlej snímke sa nás ešte skony hlavných predstaviteľov čiastočne dotýkali, v súčasnom príbehu by ste takýto benefit hľadali iba ťažko. So zjednodušením hlavnej línie postáv publikum v podstate ani nemá možnosť si vytvoriť akékoľvek puto. Väčšina úmrtí je mu tak výsostne ukradnutá. Nikdy som netušil, že film v ktorom uvidím Evine poprsie ohodnotím tak nízko. ()

Luk Skywalker

Willis tam ani být nemusel, bez ducha bychom se obešli. Zelená Eva opět hraje mrchu a ukazuje nejen kozy, prostě hraje tělem, jen ten ksicht kdyby měla hezčí. Rourke je skoro nesrmtelný killer. Alba je striptérka, která nic neukáže, hodnej Brolin to s dobrotou moc daleko nedotáhl a radši ho přešla a gambler Levitt se stal nesmrtelný jen ve vyprávění, když senátor nakonec už nemůže hájit svojí karetní "čest". Temné a krvavé je to dost, ale nebylo to lepší než jednička, prostě chybí ten wau efekt. ()

Folky

První díl byl cool, zábavný a plný skvělých momentů. Dvojka nezvládá nic z toho. Kterýkoli příběh z prvního dílu je lepší, než kterýkoliv příběh z druhého. Hezký vizuál zůstává, ale jinak je to bolestivý průměr. Neexistuje jediná zamapatováníhodná scéna, scénář je plytký a casting (kromě Evy Green) naprosto selhal (Brolin na Owena prostě nemá). Tohle je prostě film, na který zapomenu za 20 minut. ()

Rathalos odpad!

Presne v kolajach ako u jednotky,len tu som to vypol uz po patnastich minutach,lebo zjavne je to ten isty styl ako predtym,odpad...:-) ()

salamandrr

Hodně dobrý, pokud potřebujete vidět grafické orgie, utržené oko, maximálně sexy Jessicu Albu, kurvy s kulometama, parádní karetní machrování a sexy Evu Green, tak tohle nemůžete minout. na druhou stranu pokud hledáte něco o umírajícíh dětech v Indii, kde o ně běloši s láskou pečují, tak tohle není vhodný snímek. ()

cm hardy

Do kina jsem šel s předtuchou, že až se vrátím domů, dám Sin City 4* a to se také naplnilo... Zdaleka dvojka nebyla tak dobrá jako jednička, ale to se víceméně čekalo. Rourke opět zamozřejmě nezklamal a Brolin též. Příjemným překvapením pro mě byl Gordon-Levitt, sice před kamerou nestrávil bůhví jakou dobu, ale byl jsem s ním spokojený. No a Willis tam byl spíš jenom proto, aby na film ''natáhl'' víc diváků, protože jinak byl v příběhu zcela zbytečný.Extraordinární vizuální efekty byly stejné jako v jedničče a to mi velmi vyhovovalo, stejně jako i noire atmosféra. ()

Ihuj

Málo humoru, žádné hlášky, naprosto zbytečná příběhová linka s Brucem Willisem. Silná stylizace má sice něco do sebe, ale zase tomu vyznění ubírá koule. Film je zároveň surový, zároveň digitálně vyleštěný tak, že se to tluče. Docela dobrá zábava, ale žádný zázrak. ()

ortoncz

Jedna dobrá povídka, jinak je to slabota. V hlavní povídce po které je tento film i pojmenovaný všechno funguje dobře. Ale zbytek je strašný. Jediný kdo ještě ujdou je Gordon-Levitt a Powers Broothe. Ale poslední povídka otřesná a Jessica Alba škoda slov 40% ()

Kadas97

Rodriguez trafil klinec presne po hlavičke a naservíroval nám po všetkých smeroch šťavnatý veľkofilm. Eva Green a.k.a. porno-záporák si získala srdcia mužskej časti publika. Marv kraľuje a hláškuje a mrzačí a killuje. Všetko nadmieru štýlovo. Výborne bola zakončená časť s gamblerom Johnnym. Čast o pomste hubené malé Nancy bola do počtu, ale aspoň dostal Marv viac priestoru. Brolinovi chýba niečo nepomenovateľné čo mal Owen v jednotke. Nebol zlý, ale nepasoval mi tam aj keď je to jeden z mojich obľúbených hercov. Bruce Willis sa dá prirovnať zatmeniu slnka, objavil sa len raz za čas, ale stálo to za to. Hudba dokonalá a uvažujem, že si Sin City-theme dám ako zvonenie. Úplne ma dostali scény, ktorým chýbala už len komiksová bublina. Originálne vraždy a výprasky. Ďakujem kinu Záhoran za perfektný plagát. 10 z 10 ()

AngelG

No jo, tak všech pět hvězd si to nezaslouží, na to je děj příliš jednoduchý.. ale já prostě nemůžu jinak, jelikož je to po vizuální, herecké a hudební stránce naprosto dokonalé.. a někdy prostě člověk musí přestat rozebírat filmy do naprostých detailů, přestat filozofovat a prostě si to jenom užít, k tomu přesně tenhle film slouží.. nikdo přece od toho nemohl čekat bůh ví jaký dějově vypointovaný zázrak.. takže mě to rozhodně pobavilo, na velkém plátně vůbec dokonalé a dokonce ani nezazlívám pánským uživatelům, že každý druhý komentář tady obsahuje neustálé zmiňování se o Evině bujném hrudníku a Jessicy zadku, páč obě dvě dámy se rozhodně nemají za co stydět, to musím uznat i já jako ženská.. :D ()

journeyman

Takhle pěkně si vydláždit chodník před sebou. A takhle si o něj na úplným konci rozmlátit hubu... Je jenom pár malicherných důvodů, kvůli kterým nemůžu dát pět hvězdiček, ačkoliv prsty mě fakt svrbí. Rozhodně mě zamrzel závěr. Než se člověk naděje, je vymalováno. Jeho mozkem. Sin City 2 si s sebou prostě nese klasický stigma druhých dílu. Je těžký něčím překvapit. A přitom je tam toho tolik. Hudba. Obsazení charakterů úplně na výbornou. Progresivní vizuály. Millerovská atmosféra bez kompromisů (deset tisíc probodených srdíček za snad úplně přesný zpracování otvíráku v podobě "Just Another Saturday Night", mojí komiksové lásky na první pohled) a - kašlu na to, pět hvězd jako z praku, protože - ukažte mi lepší noirovku se vším všudy za posledních skoro deset let? ()

Rockerman

Samozřejmě to už ztratilo tu překvapivost zpracování prvního Sin City, ale stále je to výživná podívaná. Zdá se mi, že tu ubylo akcí a přibylo slov, ale když už se něco děje, pak to stojí za to! Krásné scény koupající se Evy Green a její zelené hadí oči jsou bonbónkem v tomto filmu, stejně jako zjizvená tvář nádherné a pomstychtivé Jessicy Alby. O nejlepší brutal momenty se starají "děvky ze Starého města" ( například setnutí čtyř hlaviček najednou vykradl Rodriguez sám sebe z Machete, ale nevadí). U mě tedy převládá spokojenost, ale "jednička" je Jednička! ()

Dm1tr1j

všetci kecááte a nič neviete, druhé sin city sa na prvé nechytá vôbec v ničom. je to nuda a nemá to zmysel ani pointu. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády