Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Dm1tr1j

všetci kecááte a nič neviete, druhé sin city sa na prvé nechytá vôbec v ničom. je to nuda a nemá to zmysel ani pointu. ()

michald99

Popravdě dá se říci, že jsem zklamaný. Očekával jsem od tohoto filmu celkem dost, vzhledem k tomu, že jsem mi první díl dost líbil. Nedá se říct, že to je špatný film, jen prostě nedostál všem očekáváním. Je to spíš film na pohodu, sednete ke gauči, popcorn v ruce, nohy na opěradle a vypnete mozek to "film" módu a vychutnáte si to grafické zpracování a kontrastní barvy. Jinak děj povídek nic moc, musím však vychválit Evu, jejíž herecké umění mne čím dál více udivuje a Gordona-Levitta, který mě příjemně potěšil. ||60%|| ()

moviechecker

Na 3D sa na to pozeralo celkom dobre, avšak myslím si, že ak si niekto na tento film nenájde čas tak ochudobnený vo svojom živote určite nebude. ()

Narayan

Jedničku jsem měl fakt rád, bohužel ve dvojce bylo extrémním způsobem zprzněno vše, v čem bylo původní Sin City zábavné a originální. Opět je k vidění rozdělení na více dějových linií, přičemž ani jedna nestojí za nic, o jedné mohu dokonce směle říci, že je úplně debilní. Jakoby se autorům naprosto nechtělo cokoliv vymýšlet, a spokojili se s tím, že vezmou vyzkoušený vizuál (protože je přece tak cool), do toho naflákají spoustu černobílých "gore" scén, na pozadí to drsný voiceover (všechno!!) okomentuje, a tím to hasne. Pro mě naprostá filmová žumpa, přičemž z bahna film nevytáhne ani epická role Evy Green, která se sice snaží seč může (tedy snaží se od krku dolů), ale celé to stačí bohužel jen k velice krátkodobé spokojenosti :). ()

Torgal

Je to úplne to isté čo jednotka. A ani to, že prichádza po predlhých deviatich rokoch nezamaskuje pocit zbytočnosti tohto filmu. Nové sú len príbehy a všetky okrem titulnej Ženskej, pre ktorú by som vraždil sú prinajlepšom priemerné. A opäť, rovnako ako v jednotke, je ich zmyslom len navodenie atmosféry prehnitého mesta v ktorom sú všetci muži drsňáci, všetky ženy štetky a v ktorom by ste určite nechceli bývať. Film to vo výsledku nie je zlý, ale je bez momentu prekvapenia a každého čo videl prvý diel nemá šancu ohromiť. 6/10 ()

rukay

Na Sin City je podle mého soudu potřeba být trochu naladěn. Naladěn na vlnu nespravedlnosti, mordu, krve a erotiky, aniž by jste museli co chvíli přemýšlet nad tím, zda netrpíte nějakou deviací, když na tohle koukáte. Jsem strašně rád, že při sledování druhého Sin City se mi naladit podařilo, a že a Rodriguez odvedl přesně tu práci, kterou jsem čekal. Jako všichni ostatní, ani já se nevyhnu srovnání s jedničkou, avšak narozdíl od ostatních, já nemohu jinak než nasázet 5***** a říct, že dvojka mi připadá lepší. Herecky, trikově, i co se atmosféry týče, je stejně vymakaná jako její předchůdce, ale podle mého vkusu se podařilo lépe trefit právě to správné vyvážení přepálené dogitalní krve a nemravna, kvůli kterému je Sin City přístupné až od 18 let. Velice mile mne překvapily jak staré herecké páky, tak i třeba nové (novější) tváře, zejména třeba Gordon-Levitt. Nemusel jsem přemáhat nutkání koukat na hodinky ani jedinkrát. Naopak, zůstal jsem očima přilepený na obrazovce celou dobu stopáže, a zíral jak trouba dokud to neskončilo. ()

Whitebeard

Zatímco jednička byla ve svý době něčim nová, přinesla takovej ten svěží vítr do klasickýho Hollywoodu, dvojka je v dnešní době slabá a nudná. Nepřináší prakticky nic novýho, některý pasáže filmu mi přijdou naopak jak okopírovaný z jedničky a přenáší z ní postavy, který tu vlastně ani nemají co dělat a jsou úplně zbytečný. Stejně jako celej film. Horší 2* ()

Drom

Mě osobně se tohle pokračování líbilo ještě o trochu více, než první díl. Ač jsem komixový buran, který kde co takynečet, Sin City se mi do ruky dostalo. Po stránce příběhu to sice bylo s mojí pamětí slabý, ale jistojistě vím, že ten prožitek ze čtení komixu první film zdaleka nepřekonal. Nezbylo než hodnotit, jak jsem hodnotil. Naopak příběhy v A Dame to Kill For byly pro mě nové při možná ještě o ždibec lepším zpracování (mě se prostě scény zdály nějak hezčí) a nezatížen pocity jsem se tak bavil dokonce o trochu více, než u filmu prvního. Není to nic převratného, ale za mě lepší tři hvězdičky a rozhodně bych si to dal znovu, abych pobral víc detailů, protože stopáž byla mrknutím oka pryč. ()

DAPDO

Opět super ponurá atmosféra, opět skvělý Marv. Stejně dobré jako jednička, jen škoda, že mezera mezi oběma díly je tolik let... Eva Green - k tomu se nemusím vyjadřovat, kdo viděl, ví o čem píšu. Ta by byla sexy snad i kdyby hrála polednici. ()

Mandalorian

Robert Rodriguez se na filmu podepsal tak důkladně, že v Sin city 2 můžete najít podobnost se sérií Grindhouse i s Od soumraku do úsvitu. Bohužel už to není takové Sin city, jaký byl první díl. Absence Tarantina byla tak moc znatelná, že by mě to ani ve snu nenapadlo... Navzdory skvělé kameře a vynikajícím hercům je film zbytečně brutální, nechutný a už to prostě není ONO. Takže zase jednou řeknu: "Co se sakra stalo?! Jednička byla lepší!" 3* ()

PEZ

Tak to dopada, ked sa presvihne povodny termin. Po dopozerani revolucnej a paradnej jednotky, som sa uprimne tesil na pokracovanie (ci predkracovanie?). Rok na to zacal Rodriguez rozpracovavat napady a scenar a planoval obsadit do hlavnej role Johhny Deppa. Avsak cas plynul a Sin City 2 stale nikde. Medzicasom zomrela Brittany Murphy, ako aj Michael Clarke Duncan. Nakoniec sme sa pokracovania predsalen dockali, akurat ubehlo "zanedbatelnych" 9 rokov. To uz mohol Roberto fakt ten rok pockat a bola by dvojka aspon na vyrocie. Smola je, ze za tych 9 rokov je svet uplne inde a spravit rovnako vyzerajuci film vyzaduje aj daco navyse, napriklad premysleny pribeh so silnymi postavami. To druhe by aj bolo, to prve su tri nie uplne prepojene pribehy (ak neratame prostredie jedneho hriesneho mesta). Darmo tu hviezdi cela plejada hollywoodskych hviezd, darmo to vyzera cele coolovo, pribeh nema az na par vynimocnych scen co ponuknut. Tempo je tiez znacne pomale a po chvilke si divak na formalnu stranku tak zvykne, ze ju az tak velmi nevnima. Takze u mna no-go, hlasim navrat k paradnemu comicsu a Rodriguez nech toci radsej prehnaneho a hlavne lacneho Macheteho, nie taketo zbytocne drahe experimenty - Sin City 2 je najdrahsim filmom v celej jeho kariere a co sa tyka zarobkov, ide o slusny pruser - tam kde jednotka zarobila stvornasobok nakladov, dvojka ledva nahrabala polovicu svojho budgetu. Niet sa co divit. ()

Katcat

Dala bych 5* jako jedničce, ale nemohla bych spát. Tohle už bylo místama fakt moc přehnaný. Jednička byla vyvážená. ()

Jakubik

Devět let čekání a dostanu toto? Opravdu velké zklamání. Vizuální stránka je stejně dobrá jako u jedničky ale ty příběhy pro mě postrádaly tu správnou jiskru. Víc se rozepisovat nebudu… ()

dalziel

Čakal som trochu suvislejší a kompaktnejší príbeh.Bohužiaľ to na mňa pôsobí ,až priveľmi poviedkovo a pri tejto krátkej stopáži trpí každá časť filmu nedostatkom vlastného priestoru.Pride mi to natočené z povinnosti,lebo dvojku chceli všetci.Avšak odstup 9 rokov je až priveľmi dlhý na to aby oslovil takou istou silou ako jednotka nakoľko emocie z prvého dielu sú už dávno preč. ()

Hpatrik

Ta stylizace je opravu krásná, skoro až hypnotizující, parádní je znovu i obsazení, můj problém ale souvisí s kvalitou mini příběhů, které jsou nepříliš nápadité, nezajímavé, a často postrádají pointu (Gambler Johnny, WTF?). ()

tranquill

Zprvu jsem měl vlažné pocity jako k prvnímu filmu, ale postupně mne černobíle-umělecké erotické i akční scény zaujaly. Především akce s katanou byly vizuálně povedené :-) Škoda, že k takové stylovce není i nějaká povedená tvrdší muzika. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády