Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Nivenx

Největším problémem druhého Sin City je prodleva mezi díly. 9 let je opravdu znát a netuším proč Rodriguez tak dlouho čekal. Po takové době čekání jsem očekával, že to bude pecka, která první díl předčí, nebo se mu alespoň vyrovná a ehle. Pořád tam jsou dobří herci + pěkné ženy, ale co se týká příběhu a překvapení už je to malinko slabší a je to hodně vidět. Za to, co se týká akce, tak ta přibyla a je povedená. Pokud bude točit trojku, tak dávám mu 3 roky max! 65% ()

eisha3

Těch několik let jsem určitě nečekala na tohle. Z mojí strany přišlo s pokračováním Sin City zásadní zklamání. Nechci říct, že je film špatný, ale očekávání (jo, hodně velká) nenaplnil ani z poloviny... občas zavání slušným béčkem. Příběh s (mimochodem fakt sexy) Evou Green a Joshem Brolinem (kterému tahle role hodně sluší) bylo vlastně to jediné, co mě bavilo, zbytek zásadně pokulhával a postrádal hlubší propracování. Vizuálně jsem to žrala, příběhově tak nějak napůl. ()

majo0007

Veľmi nepodarený sequel. Vizuál už poznáte z minula, tak čakáte aspoň story, ktorá za to bude stáť. Nestojí. Jediné, čo stojí, je bimbas tínejdžera pri pohľade na EG. Holt, ale ja nie som tínejdžer, takže nie je jediný dôvod, prečo tento film vychvalovať. ()

vesper001

Počítala jsem mrtvoly a můj doprovod zadky a předky. U 80 jsme se shodli na remíze. Víc k ději netřeba dodávat. Vizuál je efektní a perfektní, ale okouzlení z jedničky se už nikdy nevrátí. Podle očekávání je nejlepší postavou zelenooká kudlanka Ava. Paradoxem kariéry Evy Green je, že bondovka je prakticky jediný film, kde neukázala podvozek ani kapotu. I Rodriguez s Millerem moudře vydedukovali, že čím víc z Evy ukážou, tím líp pro film, a tak je většině scén víceméně jen v rouše své biblické jmenovkyně, a i když má náhodou na sobě víc než měsíční světlo, není problém uvěřit, že pro takovou ženskou chlapi ochotně vraždí, a ještě ochotněji si nechají ukousnout hlavu. Celkově je Sin City 2 řemeslně slušně natočený film s propracovanou stylizací a přímočarým dějem, který ale klouže jen po povrchu a po skončení se vám vypaří z hlavy jako kouř z hlavně revolveru. ()

otík

Tak jsem to v rychlosti projel, nemělo vůbec cenu se tím protrápit, takže jsem to vzal hopem. Atmosféra už mě vůbec neoslovila, usekávání hlav, rukou, paží a dalších končetin jsem si užil v Kill Bill a už to nemusím, scénáristicky mi to nedalo vůbec nic, takže nakonec mi vlastně zbyla jen prsa Evy Green. A to je docela málo k dobrému filmu. PS: povídka s Josephem Gordon-Levittem mě doslova nasrala, tohle bych mohl vymyslet i já a ten konec povídky vymyslí i průměrný hráč Gétéáčka ()

URBAN

Nové Sin City je pro mě zklamáním a to hlavně z důvodu že v sobě neschovává nic nového hraje na stéjnou notu jako v prvním díle, jenomže první díl znamenal alespon pro mě převrat, ale toto pokračování i přesto že je schováno ve stéjném kabátu neschovává v sobě to samé kouzlo. Ano má své světlé chvilky, ale jsou to jen chvilky a ani jeden ze všech tří příběhů není tak jak bych si představoval . A vizuální ztvárnění tady nebylo tak moc efektivní jako v minulém díle. ( 4.10.14/PC ) ()

panMartin

Už to není to co to bývalo. Jednička byla stylová a údernější, tohle na mě působilo až moc bez nápadu a hlavně ty povídky byly všechny totálně bez šťávy. A to nemluvim o akčních scénách. Povídka s Levittem mi přišla absolutně zbytečná, vzhledem k jejímu konci. A nedá se říct, že by šlo o nezvládnutý film. Rozhodně je ale zbytečný. A že se tady ukáže Lady Gaga jsem nevěděl, ale poznal jsem jí hnedka. Navíc Rodriguez zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější režiséry. ()

mr.filo

Tož vcelku zmatlaná záležitost přeplněná hříchem a hanebností - což bylo vcelku očekáváno. To že se gejzíry červené a bílé krve rozpleskávají je vcelku tradiční zábava, jen s některými prvky se zbytečně zahazovalo a pak postrádají na své "lukrativitě" viz Eva volně ložená ve vaně a pod. ()

Sabrewulf

Boha jeho, jak může někdo z takového scénáře dělat dvojku?! Vždyť hned na papíře vidím, že to jedničce nesahá ani po kotníky, ne? Že tam není nic zajímavého, kulervoucího, či jinak výjimečného.... Už úvod mi nějak nesednul, protože Rourke.... ehm... no prostě ve své roli působil blbě, ta staroba je hodně znát. Druhá dějová linka začla zapáchat (Levitt tam vůbec nepasuje), no a u třetí části s Brolinem začalo to pravé utrpení, kdy člověk pořád na něco nadějně čeká, ale přitom chcípá nudou. Trápení jsem ukončil proklikáváním vpřed. Eva Green s těma stále stejně přemalovanýma očima je parodie sebe sama a ty kozy tam ukazuje tak často, že už je to trapné. Vizuál mi přišel o hodně horší oproti jedničce. Neskutečný opruz a zasloužený propadák. ()

Radiq

Pro mě bylo největším problémem tohoto filmu to, že jsem nevěděl, kdy se to odehrává. Až později jsem se na internetu dočetl, že to byl jak prequel, tak sequel, a proto tam některý postavy byly i přesto, že v jedničce umřely. Další zmatení nastalo kvůli přeobsazení některých rolí - nejvíc mě nasral Dwight, což byla jedna z hlavních postav a tentokrát ho místo Clive Owena hrál Josh Brolin - velká změna - aspoň to mohlo vyjít tak, jak chtěli - že po plastické operaci nastoupí Owen. Další postavy byly spíš vedlejší, ale taky to bylo na prd - Miho, Manute, ale to jsem ještě pochopil. Ale že Bob, kterýho původně hrál Michael Madsen a teď Jeremy Piven, to jsem vůbec nepochopil, že to je jedna a ta samá postava. Dál mi vadily věci jako že to podle mě často zbytečně moc používalo barvy (neonová světla atd.), že to bylo spíš šedé než černo bílé a pak příběh Johnnyho (Joseph Gordon-Levitt), kterej mi přišel dost o ničem. Taky Mickey Rourke mi v roli Marva tentokrát přišel nějakej až moc přemaskovanej. Postava Hartigana tady vůbec nemusela být (zjevení z minulosti se mi teda vůbec nelíbilo). A pak jsem si ještě vzpomněl na to, jak Dwightovi vystřelili oko a pak ho zas měl a celkově ta plastika byla nějak moc dokonalá... No prostě už to nebylo tak povedené jak jednička, ale pořád se to dalo... ()

SniperG1

O trochu slabší než jednička, ale i tak vydařený kousek! Přidal bych tam tedy ještě aspoň jeden příběh, přišlo mi to krátké. Na Evu Green je radost pohledět o tom žádná, Jessice tahle role prostě sedí, Marv je ze všech nejlepší a Bruce si zahrál dobrého křováka no :) Pro mě další zážitek z města hříchů, až na 3D, které zrovna moc neoslní...85% ()

hopskulak

Stylisticky je film velmi rozverný (má tedy blíže režisérovým dětským špionům či Žraločákovi a Lávovce než statickému prvnímu dílu), povídku s Marvem a titulní příběh je možné si přečíst v komiksech a dvě povídky nové jsou velmi jednoduché. To nejzajímavější se odehrává na úrovni zobrazování mužských a ženských postav. Je překvapivé vidět v podobně chlapáckém filmu mužské hrdiny neschopné vymanit se z područí bývalých milenek či neustále pokořované (Dwight), slabochy (detektiv Mort) nebo naprosté parchanty (Roark). Ženy vládnou Sin City (Gail a spol) a zasluhují si úctu (Ava) a lásku (Gail). Pokud je totiž máte jen jako ozdobu či talisman pro štěstí, může se stát, že ztratí hlavu. ()

mo cuishle

Prvních 30 minut hodně keců málo akce pak už je to starý dobrý Rodriguez a krvavé cákance by i Dexter záviděl. Co se tyce příběhu/ů je to holt slabší ale i tak dobré. Kdo je fanda města hříchu určitě stojí za to vidět dvojku ;). 75%. ()

FilMiki

Forma o dost předstihla obsah, nicméně hlavně pro tu formu stálo za to film vidět (projekce 3D v tomto případě naprosto úchvatná, jako bych byla součástí komiksu), ale proti jedničce dějově a co se propracovanosti scénáře týče, ploché (ještě, že 3D pomohlo;) a dost povrchní, 100min., dle mě, nestačilo. ()

Triple H

Takúto sračku som naozaj nečakal. Celý film pôsobil unavene a kŕčovito - ako 40-nik, ktorý sa v koženej bunde natriasa na diskotéke a snaží sa za každú cenu vyzerať odviazano a cool. Točilo sa evidentne LEN pre prachy a je to bohužiaľ sakra vidieť. Nové poviedky, prečo to nepovedať na rovinu, stoja za úplné hovno, nemajú čo robiť v áčkovom projekte a sú tu vyslovene len preto, aby sa stopáž zubami nechtami dodrápala na celovečernú dĺžku. Sú nudné, bez nápadu a odfláknuto, ba miestami až amatérsky spracované. Žiadna iskra či entuziazmus. Ústredná poviedka je najznesiteľnejšia, avšak svojou kvalitou a prevedením nedosahuje úroveň ani jednej z prvého filmu. Eva Green a jej hrudník zaujmú, ale zázraky nespravia. Evička je inak síce veľmo pekná, ale do osudovosti "ženskej, pre ktorú sa vraždí" jej predsa len niečo chýba. To už je ale vyrypovanie. Brolin sa celkom snaží, hoci ako Dwight mi viac sedel Owen. Jessica Alba vrtí zadkom asi 20x viac ako v predchádzajúcom filme - žeby nejaká kríza mladého stredného veku? Rourke je vyslovene na facku. Za prvé sú jeho make-up a parochňa kvalitatívne z nejakého prazvláštneho dôvodu o niekoľko tried nižšie ako predtým a za druhé nepredviedol absolútne nič. V prvom filme sa snažil, tu si len zarába na rentu a celá vec ho evidentne absolútne nebaví a nezaujíma. V zásade veľmi smutný výsledok, pretože film jednak katastrofálne zaspal dobu a zároveň z neho až vyslovene dýcha únava, nedostatok kreativity a odbíjanie rutiny pre prachy. Zaslúžený prepadák a prekvapuje ma, že Rodriguez za pomerne štedrý budget (65 mega) vypustil von takýto lajdácky hnoj (a popravde by som aj rád vedel či za tým nie sú nejaké iné okolnosti). ()

Motinski

Jednotlivé príbehy sa mi páčili menej ako v prvom Sin City, stále to však zachraňuje super spracovanie, ponurá atmosféra, Eva Green a Mickey Rourke. Trochu sklamala časť s Joseph Gordon-Levittom do ktorej som vkladal väčšie nádeje. Film ma ale opäť svižné tempo, originálne postavy aj skvelú formu rozprávania. Ak vám ale nesedel už prvý diel, nad týmto ani nerozmýšlajte. ()

chelseaman22

Kritiky nekritiky, je to poklidná podívaná na temnou stranu budoucího Robina (rozumějte Gordon-Levitta). Působivé zpracování nás opět zavádí do Sin City, kde obdařená děva Eva Green loupne očima a muži pro ní zabíjí. Bezpochyby nejzajímavější dějovou linkou byla ta s výše uvedeným Robinem. Koho by neukojoval pohled na rudý kabriolet svištící nočním Sin City?! 78% ()

VaHo

Parodie. Nemá to šťávu, nemá to napětí, nudí to, a i ta komiksová stylizace vypadá, že je odfláklá. Na původní film se už asi nikdy nepodívám, abych nezjistil, že to tenkrát taky byla taková blbost. ()

viperDavid

Objektivně musím říct, že jsem čekal o něco víc. Příběh, nebo vlastně příběhy byli takové roztržité nedodělané. Málo prostoru pro Mickeyho spíš jen taková mlátička nic víc. Eva Green se překonala ve svých hereckých schopnostech kdy v 90% hrála nahá - jo no slušelo jí to. A Jessica mě úplně zklamala. Vizuálně však opět povedené, ty dokonalé přechody do barevné jsem žral a celkově jsem se bavil, však je to Sin City ne ? ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády