Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

krumpy

Rozhodně slabší oproti jedničce. Bruce Willis mi tam rozhodně chyběl. A příběh se převážně točil okolo jednoho člověka, což se mi prostě tady nelíbilo. ()

Johny M.

V podstatě platí to, co jsem teď psal u 300: Vzestup říše. Snímek je kvalitativně naprosto v pořádku; komu se líbilo Město hříchu a tady je nespokojen, tak je něco špatně u něj.. ()

Kingjiri

Sin City mě nijak zvlášť nevzalo, ale díky němu jsem si dokázal nastavit poměrně realistický očekávání ohledně druhýho dílu, kterej jsem zkouknul spíš z povinnosti. Všechno dopadlo jak jsem čekal, takže jsem nebyl zklamanej ani potěšenej. Stejně jako minule funguje stylová filmařina, gore nebo casting (polonahá Eva Green byla velice příjemný zpestření). Pravděpodobně kvůli absenci Quentina Tarantina však tentokrát chyběly dobrý hlášky nebo dialogy. Příběh mi ale přišel nepatrně zábavnější a kompaktnější než minule, protože jednotlivejch povídek a postav nebylo tolik. Stále ale zustanu u dvou hodně silnejch hvězd, na průměr scházelo víc zábavy a aspoň nějakej důvod, proč si dvojku pustit někdy ve vzdálený budoucnosti znova. ()

Razzor_82

Špinavé Cty, které opět nadchne svou originální a vizuálně temnou atmosférou. Příběh s Brolinem a Green luxusní a akce střídá napětí. Evička je skvělá a nahá opravdu donutí i vraždit! Vše tomu opět skvěle sekunduje Rourke v roli Marva. Svélá podívaná ve rvačce s Haysbertem a scéna s jeho vydloubnutým okem je strop! Gordon-Levitt dostal málo prostoru což je škoda. Zbytek je jen omáčka, která se snaží zahustit zbytek filmu. 8/10 ()

Forty-

Dôstojný nástupca jedničky. Neprekvapí originalitou, neprináša žiadnu hlbšiu pointu, ale podáva skvelých 103 minút nefalšovanej sick temnej atmosféry, pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil. ()

Fightluki

Kozy, kozy a kozy. Eva Green je proste kus. Jinak skvele efekty a skvele natoceno, nemohl jsem odtrhnout oci od platna. Delka byla tak akorat, dalo se to vydrzet na jeden zatah, i kdyz sem mel v sobe 3 pivka a 3 drinky v baru. Puvodni hodnoceni bylo 5*, po zhlednuti prvniho dilu jsem snizil na 4*. ()

Alexandre

Hodnotím stejně jako první díl, přesto mě jednička bavila víc. Proč? Oba dva díly mají skvělé scénáře, našlapané akce, super herce a děj, který rozhodně nenudí. Ale poprvé to pro mě bylo něco naprosto nového a originálního. Čili dvojka nám nepřináší v podstatě nic nového, jede se ve starých kolejích, proto je u mě o stupínek níž. 7/10 ()

LabySo69

Už z prvních trailerů jsem nic převratnýho nečekal a bál se velký ostudy. Komentáře zde a recenze všude na netu nasvědčovaly, že jsem si to bohužel myslel správně. Jenže ejhle, ono to bylo k mýmu překvapení skvělý! Ultimátní over the top náser s vizuálem, jenž způsobil nejedno vlhko v kalhotech. Byť byla story ohledně Nancy, hlavně kvůli hodně špatně hrající Albě a naprosto zbytečnýmu až otravnýmu Willisovi, hodně slaboučká, ostatní byly super a já jsem opravdu spokojenej a nadšenej. ()

Searison

1* za Evu Green a 3* za Mickey Rourka :) .... Celkem nechápu převažující negativní reakci na film. Já byl spokojen, ano jednička byla lepší, ale jen protože prostě byla dřív... já jsem naopak rád, že 2. díl dopadl tak jak dopadl a neudělal SIN CITY vůbec žádnou ostudu. Mohlo se víc popracovat na přechodech z příběhu do příběhu, ale to je tak všechno co bych vytkl. Určitě snímek stojí za to vidět. 80% ()

Pathrose

Brolin vystřídal Owena, kterýho jsem v jedničce nemohl vystát a hned je to na mém pocitu z filmu znát. Vizuální stránka je opět bez chyby, avšak to už měla jednička a nikoho to asi napodruhé neohromí. A to bude asi také hlavní problém pokračování Sin City a hlavně jeho současných tržeb. Na druhou stranu je pravda, že příběhy jsou nevyrovnané. Příběh s Evou a Brolinem je absolutní špička, kdežto u Lewitta je výborný jen začátek a má tak trochu negradující konec. Pomsta Nancy mi naopak v závěru přišla až moc zbrkle provedená. Jenže já jsem měl problémy s nevyrovnaností příběhů již v prvním díle, kdy mi do toho všeho ještě pil krev Clive Owen. Přesto si myslím, že se Rodriguez zvládl vrátit do Sin City s grácií. Co je ze začátku trochu matoucí je, že je nahrazeno hodně postav, Dwight (ikdyž to jsem to uvítal), Miho, Manute (bohužel). PS: Eva, to je bohyně! PPS: Boothe byl opět klasa, stejně jako v jedničce. ()

Skautka

To byla zabíjačka. Masakry a masakry, krev a krev a během toho všeho můj tolik očekávaný Joseph Gordon-Levitt, kterej neskončil nijak moc dobře, což se v Sin City dá čekat u každého. :) Peckovej film. Partička pokeru se mi mooc líbila. ()

Boris.

Nebylo to tak dobrý, jako první část, ale celkem slušný pokračování. Marv mě nezklamal...ten byl stejnej jak v předchozí části, Nancy už sice neni tak sexy, ale pořád se na ni dobře dívá, Dwight mi v téhle části přišel lepší (Clive Owen mě moc nebavil) a Ava byla super. Eva Green prostě umí zahrát mrchu a navíc, když k tomu půl filmu vystavuje ty svý perfektní kozy tak je to pěkná podívaná. Jenom ten Johnny mě trochu nudil a přišel mi tam zbytečnej. ()

DeeH

Miluju tenhle způsob zpracování a z prvního Sin City jsem byla nadšená. Co do efektů a zpracování jsem odešla z kina spokojená, ale ten děj trošku pokulhává, příběh je dle mého vkusu slabý a místy docela nuda, kterou vyplňovala krásná nahá Eva Green. Bylo to fajn, ale jednou stačilo. Pro muže možná na víc zhlédnutí :-) ()

Moiraine

Po prvním filmu celkem zklamání. Nějak mi tam chyběla celistvost a propojenost jednotlivých příběhů tak, jak tomu bylo u prvního Sin City. Vizuálně to bylo působivé, ale bohužel, to je tak všechno. ()

D.Sleeper

Očekávání naplněna. I když, naplněna jsou nejen očekávání. Zákon akce a reakce, stejná pravidla, stejné město. Výstřiky a výkřiky. Nažhavené laně i zbraně ...dávají jasně na srozuměnou, jaké jsou místní tradice. Ava při měsíčku dává stejný smysl, jak krev zmizelého zmizelému.. Alespoň dříve, než se znovu objeví. Ava vlastně dává všechny smysly... do bodu varu. A zatímco Opuštěná tanečnice hledá motivaci v kolaloce a ve zrcadlícím se obrazu Ztraceného, najde Poslední syn Sin City Senátora definitivní odpověď na otázku Má mě rád, Nemá mě rád... :/ Opuštěná se konečně odhodlá dát životu smysl a Ochránce, který už skoro zapomněl, co to smysl je, rád dámě v nesnázích pomůže. To mu dává smysl. Asi stejný, jako Opuštěné kulka v hlavě Senátora. Mimochodem: V knižní podobě se můžeme těšit na zpracování pod názvem jen lehce inspirovaným velkým francouzským romanopiscem, monsieur Stendhalem: Le Rouge et le noir, la blanche en peu; u nás známé pod titulem: Červený a černý, občas bílá. ()

lakart

Pokračování dnes již kultovního filmu Sin City má několik much. Především se jeví jako zbytečné pokračování, bez kterého bychom se obešli. Ale je tady, a tak ho musíme brát v potaz. Celková skladba příběhů a jejich náhlé přerušení nepovažuji za dobrou. Když už se nějaký příběh rozjede a začne být zajímavý, ztmavne obrazovka a začne nebo pokračuje jiný příběh. Scénář je vcelku dobrý, ale potřeboval by ještě vylepšit. Herci hrajou velmi přesvědčivě a postavy Marva a Dwighta jsou beze sporu to nej z univerza Sin City. Hudební doprovod je tentokrát trochu méně výrazný. Nejvíce si na tomto pokračování cením dokonalé vizální a technické stárnky, kde film nemá konkurenci. Celkově je to dobrý film, ale měl přijít dříve a možná neměl přijít vůbec. Už se po těch letech nekoná žádný wow efekt. Celé to působí jako tvůrčí rutina. "Slíbili jsme jim pokračování, tak bychom ho teda měli natočit." 65% ()

Simomon

Nevadilo mi ani tak, že se film, podobně jako v prvním díle, skládá z více příběhů. Ono přeskakování z různých dějových linií je plynulé a diváka to nijak nerozptyluje. A když si člověk poskládá výslednou mozaiku, vidí veškerou tu špínu v Sin City! Celkově však největší slabinu vidím v tom, že A Dame to Kill For má dost nevyrovnaný tempo. Chvílema jsem si říkal "jes, to je nářez" a chvílema kousal nudou. Nešlo ani tak o jednotlivé příběhy jako čistě o konkrétní scény. Celkem nesmyslně a naprosto vykonstruovaně působí i postava Bruce Willise, ale naštěstí se jedná jen o malou roli. Velká škoda je taky určitě, že se pokračování Sin City nijak neposunolo. Ano, je o něco přestylizovanější, ale nic nového oproti prvnímu dílo nepřineslo. POSLEDNÍ SLOVO: Lehce nadprůměrný film, ale mohlo to být mnohem lepší.. Jinak Eva Green ukáže full frontal a to stojí za to vidět na velkým plátně! 3/5* ()

ktL

Nuda částečně zakrytá vnady Evy Green. Marná sláva, stejně jako první díl je i dvojka těžce nedopečená. 60 % ()

Veseldaa.!

Bohužel žádná inovace a oproti bezmála deset starému prvnímu dílu o mnohem slabší povídky. Proto největším lákadlem a jediným, co stojí za zmínku je odhalená Eva Green. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády