Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Druury

Já to prostě zeru.. Je to bomba, jednička byla lepší protože to byla prostě jednička.. První taková věc.. Dvojka je ale stejně kvalitní a já jsem z toho prostě odvarenej ()

frolish

Film ako celok doplaca na zbytocnu a nezaujimavu pasaz ohladne postavy Jessicy Alby, ktora tam posobila absolutne navyse. Je to skoda, lebo zvysok bol vyborny a pre mna dosahoval vsetky kvality jednotky, aj ked samozrejme ten "wow efekt" zo sposobu spracovania uz nebol taky silny, ako ked to clovek vidi prvy raz. Dvojita skoda ze ta nezaujimava cast bola na konci, cim su pozitivne dojmy prekryte a zostane z toho len fajn oddychovka, ale bez problemov a rad sa k tomu niekedy vratim. 70% a dlhe rozhodovanie medzi 3 a 4*. ()

Derny

O dost slabší než jednička. Je to spíš na dvě hvězdy, ale to číslo Jessicy Alby si jednu navíc zaslouží. ()

Venous666

Chtěl jsem šáhnout s hodnocením ještě níže, ale to by šlo pouze v případě, kdyby tam nebyla polonahá (vlastně úplně nahá) Eva Green. Celý film je bohužel předvídatelný už od prvopočátku. Jak mnoho uživatelů psalo, že Sin City 2 je vlastně ukázka toho jak se to nemá dělat. Díky bohu za těch pár dobrých minut s Evičkou. Silný propad oproti minulému dílu 35% ()

Wawer

Opět jde o stylovou podívanou s (některými) výbornými hereckými výkony (především Bootheho bych tady vypíchl, protože se nejedná o úplně známou tvář, tedy jen pro ty co jako já nesjížděli před lety dokola 24 hodin). Jak asi všichni čekali, Eva Zelená opravdu válí a je nejsilnější devizou filmu. Filmu, který jinak je po příběhové stránce řekněme plytký. Je snadné odsoudit Sin City 2, ale je potřeba přiznat, že ikdyž nedosahuje kvalit prvního dílu, svým neotřelým pojetím rozhodně dokáže pořád zaujmout. 3* ()

molcan2

Zachmúrenosť a chorobnosť boli prítomné aj tu. Bolo chytľavé sledovať pekne prepletené udalosti. Pravda, niekedy bolo násilie pekne grafické (zjavne odkazy na Tarantina, Ritchieho a iných) a niektoré scény filmu moc nepomáhali, ale boli tam vtipné zvraty a celkom príslušná atmosféra vydržala až do konca. Preto, aby som nebol kritický, páčilo sa mi to rozhone viac než napr. Kapitán Amerika alebo Green Hornet. Je tu príliš veľa comicsových superhrdinov. ()

Bozvav

Tím, že šlo o dvojku, už se žádné ohromení nedostavilo. Ne, že by tento film neměl co nabídnout. Bohužel nepatřím k obdivovatelům Evy Green, takže se její exhibice trochu minula účinkem. Willisova účast mi přišla jen do počtu. Marv nezklamal. r.ozhodně bych doporučila trojku už netočit. Dobré, ale ne výborné ()

ASSBURGER

Proste ja si myslím že bez Tarantina to nebolo ono síce aj v tomto pokračovaní bolo plno krvi ale aj tak. Ale inak to bolo dobré, možno sa niekomu zdá že na prví pohľad to vyzerá zle ale ked ste videli prvú časť a aktívne sa venujeťe Grafickým románom tak vám hodnotenie na tento film nerobí problém . Dal som tomu 4/5 naj si hovoria čo chcú,proste mne sa to páčilo. ()

avitakova

Tento díl se mi asi líbil víc než ten první, ikdyž to má většina lidí naopak, ale stále si nemůžu pomoct, ale prostě to není můj šátek kávy. To zpracování je fakt super za to klobouk dolu, i lepší děj než v prvním díle bych řekla, ale stále tam bylo prostě něco, co mě ne a ne nadchnout. ()

melloun

Sakra, kdo si má po tolika letech pamatovat, co jsou jednotlivé postavy zač. Určitě by bylo lepší, kdybych si napřed osvěžil paměť předchozím dílem, ale nestalo se... Na druhou stranu možná bych pak šel s hodnocením ještě níž, neboť se přece jen matně pamatuju, že minule se jednalo o příjemné překvapení a tohle je spíše drobné zklamání. ()

nippa

V Sin City by boli bohužiaľ všetci v peknej prdeli, keby tam každú blbosť nevyriešil Marv. Maximálne chýba Clive Owen, ktorého Brolin zastúpiť nemôže ani zďaleka. A Willis si tu strihne akurát také cameo, škoda ho. Skutočne sa na TOTO pokračovanie muselo čakať až tak dlho? 3,5/5 ()

dave14

Prequel/sequel k Sin City sice finančně propadl na celé čáře, nicméně co se týče filmového řemesla, v tom si s ničem nezadá se svým předchůdcem. Opět dostane divák pnou porci noirové atmosféry a opět je tady nezničitelný Mickey Rourke, jehož Marv kosí nekompromisně jednoho záporáka za druhým. Postavu Dwighta ztvárnil skvělým způsobem Josh Brolin, a tak absence Clive Owena ani tolik nevadí. Příběh Nancy (Jessica Alba je tady snad ještě víc sexy), kterým coby duch proplouvá detektiv Hartigan, má štávu a finální scéna, kde Nancy s Marvem předvedou velkou tučnou zabijačku v Roarkově sídle dosahuje epických proporcí. Pak je tady sexy diva Eva Green, ze které zkrátka přechází zrak a nikdo se Dwightovi nemůže divit, že jí pokaždé podlehne. Vrátí se i Rosario Dawson a se svými "holkami" opět rozpoutá epickou show (v níž opět dominuje především Miho a její katany). Jediná lehce zbytečná postava je Joseph Gordon-Levitt. Ten má poměrně dost prostoru, ale ničím zkrátka nezaujme. Ale vzhledem k tomu, že Sin City stojí především na postavách jako je Marv, Dwight a Nancy, tak to ale vůbec nevadí. Celkově působí tento film ještě více komiksovějším vzezřením a je to jen a jen dobře. Robert Rodriguez si po extrémně ujetém Machete Kills konečně opět zaslouží velký respekt za zatraceně dobře odvedenou práci. Pro mě osobně je Sin City: A Dame to Kill For nejlepším filmem tohoto léta (Strážci Galaxie prominou). ()

Hapretor

Zajímavý vizuál a atmosféra filmu. V ději exceluje jen rovina s Evou Green a Joshem Brolinem. To ostatní je úplně na nic a zbytečné. Měli to udělat jako sólovku těch dvou a nemělo by to chybu. A chudák Willis - sice měl paruku, ale jeho role tady byla žalostná. ()

strikeman

Velké zklamání, s prvním dílem se nedá "A Dame to Kill For" vůbec srovnat - chybí gradace, chybí ultimátní zapamatováníhodné scény, které zdobily "jedničku", v jiných filmech charismatický Josh Brolin zde v porovnání s Owenem propadá a Eva Green rozhodně není ženská, pro kterou bych vraždil (tělo má možná pěkné, ale chybí jí šmrnc). 2 hvězdy za pěkné pokerové představení ... ()

aslavey

Hej, Roberte, tohle už tady jednou bylo a bylo to kapánek jinak, ne? A Franku? Proč sis takhle změnil svůj vlastní komix? A proč to před skoro deseti rokama vypadalo líp a uvěřitelněji a moderněji a vymazleněji a předlohovitěji a vůbec perfektně? A letos je z toho jen nudná a strašně ukecaná černobílá zplácanina. Nedávno jsem napsal u druhé Třístovky, že jedna hvězda je za kozy Zelené Evy. Takže i tady. A vlastně asi i ta druhá, protože je tam rozhodně nejšťavňatější. A ta poslední je za Brolina. I když mi Owenův Dwight ani nevadil, Brolin je určitě lepší volba. Pak už mě to vlastně i trochu nudilo. Celá ta linka s Levittem byla prostě ukecaná nuda. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády