Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

owwidius

Formalne lahodka, dejovo poslabsie. Kazde jedno filmove policko je vysperkovane a dalo by sa zaramovat, ale pribeh je miestami trochu nuda. Vedlajsie dejove linie su totiz kratke a malo prepojene s hlavnou. Za ten vizual aj vdaka 3D davam 4, ale myslim ze casom to u mna skonci ako jednotka, teda ze si nebudem pamatat dej, ale len to, ze bol zazitok to pozerat. [#54/2014] ()

Rockerman

Samozřejmě to už ztratilo tu překvapivost zpracování prvního Sin City, ale stále je to výživná podívaná. Zdá se mi, že tu ubylo akcí a přibylo slov, ale když už se něco děje, pak to stojí za to! Krásné scény koupající se Evy Green a její zelené hadí oči jsou bonbónkem v tomto filmu, stejně jako zjizvená tvář nádherné a pomstychtivé Jessicy Alby. O nejlepší brutal momenty se starají "děvky ze Starého města" ( například setnutí čtyř hlaviček najednou vykradl Rodriguez sám sebe z Machete, ale nevadí). U mě tedy převládá spokojenost, ale "jednička" je Jednička! ()

Rázlik

To podstatné nabídla už jednička a to bylo hlavně celkové zpracování, které tomu všemu dodávalo na intenzitě. Tady už takové to počáteční wauu odpadá a pouze přicházejí nové příběhy, které se drobně prolínají s jedničkou, ale jsou pouze průměrné a to i přes to, že se to Eva Green pokoušela značně vytáhnout. A co si budeme povídat, tak trochu se jí to i povedlo. ()

Kum0r

Dwight a Eva Green - zelené oči na mě působili mrazivě ***** Fešák se zlomenými prsty porazil Roarka způsobem, který bych ve filmu SinCity nikdy nečekal a strašně příjemně mě překvapil ***** Další pomsta klubu kolem Nancy na nejmocnější rodině ve městě - Roark, který byl už poražen v kartách má nyní dostat na budku od striptérky, jak to udělá?? Až nápadně podobně jako Dwight v prvním příběhu. Vzhledem k tomu,že Marv není mrtvý, tak se tento příběh musel stát před zabitím Roarkova bratra. Pokud si dobře vzpomínám, tak Eliah mu při jenom pokusu dal pěkně na budku, v tedy by nemusel neukončovat jeho trápení, kdyby veděl, že se jedná o vraha bratra jeho nejvyžšího kněze a ano i komiksy mohou dávat smysl (namátkově - Watchman, SinCity, Scott Pilgrim, Sparks smysl dávají). odpad! ()

Eeuanmainyaq

Neviem či to bolo také primitívne cielene, každopádne ma to nezaujalo. Na druhej strane stojí ale unikátny vizuálny štýl a strih. ()

Anduril

Tak neviem, čo som od mesta hriechu čakal. Na začiatku filmu ma prekvapil nápis 16 +. Nuž netrafili sa, sexom. nahými a polonahými ženami sa to tu len tak hemžilo. Samozrejme že mesto hriechu nemôže existovať bez chlastu, sexbarov, hazardu, mafie ... Je to tu len o pomste, moci, ovládaní druhých, samých nešťastných ľuďoch a ich osudoch ... Vôbec som v tomto filme nenašiel nejaké pozitívne posolstvo. Neviem načo takýto film bolo dobré natočiť. Jediné čo môžem pochváliť bolo kultové spracovanie z jednotky a efekty s ním spojené. A ešte ma zaujali nejaké herecké výkony, nuž na to hviezdne obsadenie to bola naozaj bieda. Na záver sa snažím nájsť dôvod, prečo niekomu odporučiť tento film. Nič som nenašiel!!! Ak si ho nepozriete, o nič ste neprišli... ()

figliar

Takmer 10 rokov odkladania a prepisovania scenára si na filme vybralo svoju daň. Aj keď atmosféra zostáva rovnako temná a hustá, ale oproti prvému dielu film stratil svoje čaro. Joseph Gordon-Levitt a Eva Green vyplnili medzeru, ktorá sa vo filme objavila po odchode Bruca Willisa, Mickey Rourke si odohral svoj štandard, no Josh Brolin nedokázal ani z polovice, to čo Clive Owen v roku 2005. Sklamaný z filmu som napokon nebol a vážne ma prekvapil totálny neúspech filmu, najmä v USA. Aj keď 4 hviezdičky sú možno trochu veľa, Frank Miller si ich predsa len zaslúži. ()

GOREGASM

Kouzlo původního Sin City nevyprchalo ani v pokračování. Nejde sice o tak vypravěčsky sevřený zážitek a jednotlivé příběhy částečně postrádají onen osudový feeling, kterým doslova rezonoval první díl, přesto jde o fajnšmekrovsky zvládnutou filmařinu, která tesá jeden slinopudný záběr za druhým. SIn City svou temností a jistou zvráceností budí veškeré mé sympatie, vše je zde v jistém slova smyslu absolutní, všechno je zkažené a Eva Green je bohyně. 82% P.S. Doufám, že se brzy Roberto k této unikátní značce opět vrátí. ()

Bohnice05

Prosím, prosím, já chci ještě jeden! Alespoň jeden malý klidně kraťoučký film... Ne vážně, perfektní podívaná. Tenhle styl se mi fakt líbí a doufám, že pokud by nějaké pokračování mělo být, nebude se na něj čekat tolik let. ()

JohnSorrow

Zmatené, stylovost jedničky vyprchala jak bublinky v týden otevřené Kofole a mimo Evy se moc nebylo na co dívat. Ovšem ona to v mnohém zachraňuje - jak vizuálně, tak i svým jasným poselstvím... Ehm. ()

Páně

Léta očekávání a nabobtnalých nadějí znásobují pocit zklamání měrou vrchovatou. Původní feeling je tytam a není co by ho nahradilo. A když už se ho něco nahradit snaží, působí to křečovitě a násilně. Škoda toho, protože některé nápady nebyly úplně špatné a dokonce zřídka jsem podléhal i určitému pocitu uspokojení, což ovšem bylo vzápětí zabito nějakým nesmyslem či křečí. Samostatně to sice není úplně odsouzeníhodné, ale jako pokračování jedničky to fatálně selhává a může tam být Evy kolik chce. ()

korok

Byl jsem překvapen, jak často se zde Eva Green objevuje v rouše evině a nutno podotknout, že jí to neuvěřitelně sekne. Už jenom kvůli tomu stojí film za shlédnutí. Její dokonale zvládnutá postava ( a teď nemyslím jen fyzickou stránku) jako děsně přesvědčivé manipulátorky mužských myslí a srdcí táhne celý film kupředu. Pokerové scény, které jsem si oblíbil již od Casina Royale, jsou taky plusem, ač poměrně dost přehnané. Takové štěstí na karty se jen tak nevidí. Ostatně ale co v tomto filmu přehnané není, že? ()

Raziel_cz

Začínám mít pocit, že s Rodriguezem to jde opravdu z kopce. A Dame to Kill For není vizuálně tak působivý film jako The Spirit, ani tak zábavný jako první Sin City. Úvodní sekvence s Marvem se mi ještě líbila, dokonce i přes opuchlého Mickeyho Rourka. Byla správně psychopatická, noirová, zajímavě natočená. Bohužel trvala jenom chvilku a pak se snímek zvrhl do hodinové nudy, ze které mě vytrhla akorát Johnnyho vsuvka s Josephem Gordonem-Levittem. To hlavní, tedy Dwightova linka, je doslovný přepis komiksu, v čemž nevidím moc pointu. U předchozího dílu to fungovalo, jenže v předchozím díle všechny kapitoly stály za to. Komiks A Dame to Kill For mě moc nebavil a převedení na plátno ho nijak nevylepšilo. Navíc, ačkoliv je Josh Brolin drsňák, Clive Owen tu strašně chyběl a Dwight po plastice vypadal fakt vtipně. Haprující fyziku řešit nebudu, ta mě tolik netankuje, jenom páni režiséři nemají moc cit na záběry, kde nefungující setrvačnost a gravitace vypadají stylově a kde pitomě. Nejvíc mě štvalo, jak je druhé Sin CIty úplně na pytel z narativního hlediska. Zasadit třetinu filmu před a třetinu za události jedničky (poslední třetina stojí samostatně, takže ta mi nevadí), je hodně debilní tah a občas mě to dost mátlo. Aspoň, že je tam ta Eva Green. Zmrvená příležitost, tuhle značku radši nechte odpočívat. ()

BOURQUE

V čom jednička si vybojovala status „kultovka“, v tom dvojka stráca dych. Ťažko hľadať výhovorky, pretože to čaro, ktorá bola v prvej diele, v nejakej forme ešte existuje a režisérska dvojica sa snažila udržať kvalitu prvého diela. O tom, že či sa to podarilo alebo nie, sa musí rozhodnúť každý sám. Z hľadiska castingu J. Brolin mňa nepresvedčil, na druhej strane E. Greenová opäť exceluje na najvyššej stupni. Takže, podľa môjho názoru je to blízko k jedničke ale v žiadnom prípade to nie je lepší. Zároveň nepomohlo ani to, že s pokračovaním čakali skoro 10 rokov! S. Christopher Lloyd ako „Doc“ ma potešil! Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

MickeyStuma

Druhé zastavení v temném městečku Sin City.   Další temný příběh, kde si nikdo není   ničím jistý. Tak jaký je? Především jiný,   než ten předchozí. Když se Robert Rodriguez   rozhodl Sin City natočit, posbíral ty nejlepší   a nejakčnější epizodky z různých příběhů   a pospojoval je k sobě. A tak vzniklo   fenomenální dílo, jaké tu ještě nebylo. Pro   tento snímek už použil pouze jeden jediný   komiksový příběh upravený pro film s daleko   větším důrazem na děj. Mnohé to tak zřejmě   zklame, ale rozhodně se nejedná o slabší   počin. Za scénářem opět stojí samotný autor   původního komiksu Frank Miller, takže se vše   jeví podle jeho představ. Robert už to jen   natočil úplně stejným stylem jako minule. Že   je snímek více thrillerový než akční není   vůbec na škodu. Alespoň se neopakuje či   dokonce nevykrádá sám sebe. Dalším rozdílem   je daleko větší sešlost hereckých hvězd.   Nevím jestli to není na škodu, ale podle mě by   spíše prospělo daleko více neznámých   tváří. To už však je věc názoru. Po   obrazové stránce se stejně jako minule   přísně drží původních komiksových okýnek,   což dává výsledku dojem, jakoby samotný   komiks najednou obživl. Ne, je to výborný film   stejně jako ten minulý, jen žánrově krapet   volnější. ()

Toka

Jo! Tohle je akční audiovizuální bomba. Kvalita scénáře se nikterak neliší od prvního dílu. Zato grafická stránka dostala pořádnej boost, protože ty komiksový přesycený barvy vypadaly doslova perfetně. Další překvapení pro mě byl jak herecký, tak vizuální vjem Jessicy Alby. Fakt bych nevěřil, že na to ještě má, hrát takovou roli. Dyť ona vlastně tak stará není. Další výkon, který mě nadchnul, byl Mickey Rourke, který ten film prostě táhne. A když už né on, tak Joseph Gordon-Levitt. Za killbillovské akční scény, které spíše připomínají.. no.. komiksové souboje, se film vážně nemusí stydět a celkově dosahuje stejných kvalit jako první díl. Podle mě je zde snímek lehce podhodnocený. ()

hEROic

Ze Sin City zřejmě cesta k mému srdci nikdy nepovede, ač je to s podivem... nějak si to nedokáže udržet moji pozornost 60% ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády