Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

• USA Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (více)

Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron CohenBorat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!" (oficiální text distributora)

tom88

Silno uletená bláznivá komédia, pri ktorej sa naozaj dá zasmiať. Viaceré miesta sú k popukaniu, no takisto sa objavilo zopár trápnych a prehnaných vtipov, ktoré nemusia každému sadnúť. Herci pomerne bavili, no zahrali len to čo sa asi od nich čakalo. John C. Reilly je strašný blázon a neuveriteľný xicht, ktorý často prekonáva Willa Ferrella. Sachovi síce viacej sedel Borat, ale nestratil by sa ani v úlohách bukvičákov. Dej je priamočiari a ničím neohúri, ale na druhej strane rozhodne nenudí, aj keď zopár scén je dlhších ako by som si prial. Na komédiu má tento film vysoký rozpočet, ktorý ale v tomto prípade je aj vidieť. Prostredie Nascar závodov bolo príjemným oživením. Vďaka množstvu hlášok a vtipných situácií či xichtov hodnotím ako mierny nadpriemer, ktorý si niekedy rád zopáknem. 65% ()

TheBalrog

Jména synů jsou Walker a Texas Ranger, to už svědčí o tom kam ten film směřuje.. . kluci co jste dělali celej den ?? Ale vzali jsme dědovi medaile z války a házeli s nima žabky do rybníku.. to nemá chybu prostě... ()

Mrkvič

Buď jsem film viděl ve špatné době, nebo opravdu nikdy nebude dobrá komedie s Willem Ferrelem v hlavní roli. Tady to ale rozhodně není jeho chyba. Několik vtipů je totiž suprových a je to hlavně Ferrelovou zásluhou. Příjemné oživení je i Sacha Baron Cohen a vtipy na adresu tupých američanů. Jenže je to všechno příšerně natahovaný, až se všechen vtip promění v trapnost. ()

Beky

...škoda fenomenální nevtipnosti mnoha scén, zbytečné délky některých dialogů a nedotaženého příběhu, který kupodivu řeší příliš mnoho věcí a zapomíná se soustředit na hlavního hrdinu jako takového!!!!..nicméně lhal bych kdybych se párkrát nezasmál a pomalu úvodní scéna u jídelního stolu mě fakt dostala... tenhle super lacině, sprostě, vulgárně znějící mega rozhovor byl super!!!!!.....jinak je to parádně natočené, prostě vizuální stránka má šmrc!!!...ale nic to nemění na tom, že většina z nás se začne v průběhu filmu nudit!!!!!....čistých 40%!!!! ()

Tomasso001

Viděl jsem unrated verzi zhruba 120 min a komedie mě příjemě překvapila. Flm je parodií filmů jako Bouřlivý den, nebo Driven, ale není založen na vyložené parodování scén a bude se líbit i tomu, kdo takové filmy neviděl. Ferrell si u mě vytvořil statut herce u kterého se směju jen ho vidim a i v téhle komedii podal dobrý výkon. ()

T-pack

Komedie založená na mentální retardaci všech přítomných. Ale mentální retardace Ricky Bobbyho mezi nimi stejně září. Jedna z těch největších hovadin všech dob! Varování! Jestli jste člověkem, kterej nedokáže přenést přes srdce, že někdo chce natočit doslova BLBEJ film, ať se na to radši nedívá... Děkuji ti Ježíšku v jesličkách za tento film. ()

ywo666

Šedý priemer. Dúfal som, že to bude vtipnejšie. Samozrejme má to pár dobrých scén, ale tie sa stratia v obrovskej stopáži. (CSFD píše 105 min, ale na prehrávači mi svieti 2 hodiny a jedna minúta). Ferrell je klasický nepredvádza nič naviac. Reilly je dobrý, ale nie úžasný. Duncan nepredvie okrem záverečných zostrihov pred ttulkami absolútbne nič. Cohen je síce výborný a asi trikrát francúzkejší ako ako pravý Francúz, ale aj tak z jeho postavy vytrieskali príliš málo vtipných scén. Adam McKay sa moc nepredviedol. Step brothers, Ron Burgundy aj The Other guys boli o triedu až dve lepší. ()

demented

Napriek tomu, že snáď každá z postáv je tupé a dementné hovado, nedá sa do nich nezamilovať. Willovi Ferellovi už pomaly prestávam veriť, že tú blbosť iba hrá, J.C. Reilly je dosť neznesitelný (so zaťatými zubami sa to síce dá prežiť), ale filmu jednoznačne kraľuje Sasha Baron Cohen. Jeho teplý žabožrút je skrátka boží. Malú roličku tu má aj ako vždy skvelá "notorička" Molly Shanon. ()

zdenny

Předem se omlouvám některým milovníkům, ale Will Ferrell pro mě bude vždy křečovitý a na sílu hrající "komik", který mi vždy připomíná vánočního skřítka ze stejnojmenného filmu. Co se ale dělo v tomto díle, snad abych nechal na druhých. Sprostá děcka, rádoby silácké hlášky při závodech atd. atd. Světlým okamžikem byla modlitba u "vánoční" tabule: "Ježíšek může mít vousy, může být v závodním oblečení ..." --- "Já mám rád dětskou verzi". Ne že by některé hlášky byly úplně pitomé. Ale bylo to asi fakt pro diváky, kteří nemají už vůbec žádný vkus. A ti, kteří jej mají, tak byli zřejmě v pomatení smyslů. Snad chtěli něco hodně lehkého... PS: Já nejsem zrovna nejnáročnější divák, ale toto byla opravdu hovadina. Ovšem do odpadu jsem si s ní netroufl. Jo, a abych vyhrával, taky bych chtěl trénovat se šátkem na očích. ()

blackJag

Umět si sám ze sebe udělat srandu není jednoduché a z mého pohledu si v tomto filmu udělali Amíci sami ze sebe slušnou prdel a většina scén je tak pravdivých, jak jen absurdita jednotlivých situací dovoluje. Vše navíc v atraktivním prostředí závodů NASCAR (dobře a dynamicky nasnímaných), které jsou jednou z nejmilejších kratochvílí našich amerických kompadres. Přidejme nádherně "dementní" podání Willa Ferrella (někdy si říkám, jestli je něčeho víc vůbec schopen) nebo francouzský přízvuk S.B. Cohena a máme tu (i přes nevyužitý potenciál M.C.Duncana) slušnou porci nefekální zábavy. 80% ()

Jaro.Krafcik

Šialená komédia , ku ktorej som sa chcel dopracovať už skôr, nakoniec sa mi to zdalo mierne slabšie a to som fanúšik komedií kde hrá Will Ferrel či už predstaviteľ Borata ktorý hral záporáka. Je tam dosť nudných a otravných scén. Ale ako párodia na sútaže ako Nascar dobrá. 3* ()

P1tr

Hodnocení 3 hvězdy dávám po shlédnutí nesestříhané necenzurované verze, která má 2 hodiny!!!Což je na komedii tohohle typu hodně moc, páč bláznivé tempo a dobré vtipy se podaří udržet takhle dlouho jenom málokdy....Tady se to úplně nepodařilo a nějaké scény jsou až příliš protahované, takže se mnohokrát stane, že se z dobrého vtipu stane naprostá trapárna, přitom by stačilo to střihnout...v normální sestříhané verzi tomu tak asi bude, ale tu jsem bohužel neviděl...tudíž moje hodnocení berte s rezervou, jelikož nehodnotí normální iflm,pouze jeho delší verzi...nicméně i na tu se koukalo dobře a jelikož mám Ferrella rád, dokážu si velice dobře představit, že bych sestříhané verzi mohl dát i 4 hvězdy....teď už se na ní jenom podívat..:) tenhle film celkem slušně navazuje na Zprávaře, který ale zůstáva stále lepší, hlavně díky prostředí ve ketrém se odehrává....což je logické, neboť češi mají určitě blíže k televizní stanici než k závodům, kde se jezdí asi 300 kol porád dokola: ()

spikey1

Ferrell a Reilly jsou neuvěřitelní, předvádí tak ohromnou satyru Ameriky o hrdinství v každém z nás až se mi v jednu chvilku chce ptát se jestli divákům, kteří se jim smějí a ukazují na ně dochází, že to celé je o nich. ()