NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

Bobik9

Jakmile hraje ve filmu Nicolas, tak hned vím, že to bude pecka a Next rozhodně není vyjímkou. Navíc když se přidala ještě Julianne Moore a Jessica Biel, tak vznikl napínavý a dobře herecky obsazený snímek. I když pravda, v první půlce jsem se moc nebail, ale druhá polovina nabídla skvělou akční podívanou s překvapivým koncem. ()

Komprimus

Až na ty opravdu ubohé efekty celkem pěkná podívaná se spoustou zajímavých nápadů (za což ovšem vděčíme panu Dickovi, nikoliv filmařům...) ()

Karush

Sľubný námet, ale tam to aj končí...Dej má mimoriadne rýchly spád, v podstate sa dlho nič nedeje a všetko je narvané do posledných 20 minút. Film, ktorý má plno chýb a miestami veľmi pokrivkáva, ale napriek tomu ešte z toho mohol byť pozoruhodný akčný film, ale nestalo sa, ešte aj tých pár trikov, čo bolo potrebných k filmu, ešte aj to bolo na katastrofálnej úrovni. Podobné filmy: Life Free or Die Hard, The Kingdom. ()

st.verka

V podání Nicolase Cage film určitě hodně získal a námět je velmi zajímavý. Nejvíc ze všeho se mi líbila závěrečná hláška: "Ono se řekne budoucnost - pokaždé, když se na ni podíváte, změní se." ()

dzira

Mám slabost pro adaptace románů a povídek Philipa K. Dicka. Velmi kladný vztah mám také k představiteli hlavní role. Tyhle dvě úchylky filmu přidaly o hvězdu víc.... Škodí mu ale zbytečná a trochu toporná snaha o příliš akční vyznění. Ten námět potřeboval delikátnější přístup.... Cage je ale o několik tříd lepší neř Cruise v další "Dickovce" (podle vzoru "Bondovka") Minority Report..... ()

žvanimírek

Věčně smutnej Cage obdařen schopností vidět smutnou budoucnost?? To ve výsledku dělá neuvěřitelně "smutnej" film, kterej "rozesmutní" nejednoho diváka. ()

Liznic

Nuda na entou. Cage .... to ani nemá cenu něco psát. Moore je fajn a Biel je "jen" krásná - což mi u ní stačí. Efekty předpotopní a ten nečekaný, fantastický, úžasný zvrat na konci... ale notak. Proč jsem tomu vubec dal tolik hvězdiček?! ()

Faramir

Souhlas s Esdälonem fakt blbej konec, ale hodnocení dost odlišné - docela rád bych se podíval na pokračování, k němuž závěr vybízí a to nejen proto, že mám Cage v oblíbených, ale hlavně kvůli mé fascinaci časovou smyčkou (viz mé hodnocení Na hromnice...) Možná by to bylo natočené znovu a lépe. :-) ()

Mr.Bulanek

Cestování v čase mám rád, jak to asi u každého filmu s touto tématikou zmiňuji. A čím zajímavější nápad tím lépe. V roce 2006 nám vyšlo Deja Vu, a tak si tvůrci Next řekli uděláme to, ale naopak. A jestli bylo Deja Vu zamotané, tak tady to bylo asi ještě více. Spoiler Na konci se pěkně dozvíme, že vlastně půlka filmu se nestala, no to Vám teda děkuji. Jak jsem tak se děl v šoku a začaly titulky, říkám si jestli s nimi taky není něco v nepořádku, protože mi fakt přišly divné.Konec No proti Crisovi (Cage) bych nechtěl hrát CSko nebo CoD, nebo jinou akční online hru. PS Ach jo, distributor opět perlí. ()

Beky

..tak tohle bylo opravdu velmi slabé!!!..zajímalo by mě, jak to že v její přítomnosti viděl několik hodin dopředu....a jak to že se spletl????..film bez pointy!!!!...téměř.....!!!..opět filmu vládne suprové herecké trio...nejhůř pro mě z něho vyšla Moorová, její agentka celý film spí..na konci ji trochu probere střelba s kšiltovkou na hlavě.....Cage kupodivu dobře, ustál film bez zajímavého hereckého potenciálu!!!!..a Biel...ta je prostě hezká:)))...Lee Tamahori neni špatný režisér...je bohužel jen průměrný...takže těžko ho chválit nebo odstřelit!!!!!!....čistých 40%!!!! P.S. lacinost triků nedokážu absolutně pochopit!!!!:(( ()

-dRaGoN-

Vcelku slušné zpracování povídky, kterému nechybí švih, spád a zdařilá kamera. Bohužel však ničím jiným nedokáže zaujmout a celkový dojem tu nejvíc kazí nedotaženost scénáře zejména v poslední třetině, kde nepřichází s ničím novým a vcelku zdlouhavě opakuje už viděné. Uplný závěr sráži pak celý film ještě víc. 65% ()

_DAVE_

Tenhle film ma problem hlavne v tom, ze se opet snazi zahranit svet, pritom by uplne stacilo kdyby Cage vyuzil sve schopnosti na "mensi" veci nez je odhalovani atomovky uprostred velkeho mesta. A mohla s toho byt obstojna romanticka komedie. ()

xerno

Naprosto originální, podobné Minority Report, což mě potěšilo ještě víc, má to úroveň, ačkoli Hollywood je zde evidentně přítomen, nejni z toho špatnej dojem ! Ode mě 78% - 5* jen tak tak... ()

lennyd

Cris Johnson (Nicolas Cage) je týpek, který má jednu docela užitečnou vlastnost. Vidí kousek do budoucnosti, což se může vždycky hodit, zvlášť při návštěvě casina a podobných kratochvílích. Jenomže jeho schopnost může zabránit i nukleární katastrofě, čehož chce samozřejmě využít FBI (v čele s agentkou Callie Ferris (Julliane Moore)). Crise ale v současné době zajímá něco jiného, a to dívka, kterou ve svých vizích také vídává (Jessica Biel) ... Povídky P.K. Dicka se sice skvěle čtou, ale převést je na filmové plátno je docela umění. Což se bohužel Lee Tamahorimu nepovedlo - ale i přesto všechno jde o docela slušnou akční podívanou. Pohledy do budoucna se mu podařilo natočit víc než skvěle, škoda že jako celek to trochu skřípe. V hlavní roli Nicolas Cage s čírem tak ze 70 let (podobné si nechal narůst i v ConAiru, ale tam mu to seklo tak nějak víc), podporovaný Julliane Moore a pro přilákání mužských diváků taky krásnou Jessicou Biel... ()

LadyDevil

Když si tak vybavuju svoje pocity po skouknutí Next, hlavně mi naskočí "skvělej Nicolas Cage" - těma svýma očima mi do týhle role sedl jako p*del na bidet:-) Jasně, že se dalo dopředu očekávat dění filmu, ale tady mi to nevadí. Má to spád, líbí se mi styl, jakým je to točeno a vůbec nádech celýho snímku. Příjemný pokoukání..:-) ()

Nihlathak

Já bych to vystihl jednou frází, a to, že jsem se skoro unudil k smrti. NEXT jsem viděl poprvé v datu přidání tohoto komentáře a byl bych si nechal klidně toto privilegium - vidět ten film - ujít, kdybych věděl, že to bude taková ztráta času. Cage se neumí ani přesvědčivě mračit, a že se o to pokouší věčně. Já bych to líp neuměl, ale nejsem Holyvůdská hvězda II. kategorie, jako on. A jak tu někdo říkal, že nesnáší J Moore, tak to trochu po NEXT začínám chápat. Ještě by mohli natočit 2. díl, jak udělá po svém probuzení Cage nějaké věci jinak a pak se na konci zase probudí s nohou v nočníku. ()

Pavlínka9

Část filmu je pouze o tom, jaká alternativa existuje pro další vývoj v životě Crise..Je tam několik opakování, několik možností, ale i tak je to skvěle zpracované, i když věřím, že původní námět je o mnoho složitější a bylo by potřeba větší množství času, aby se to týkalo hlavně také něčeho jiného, než zachraňování ženy, která v jeho životě reálně fungovala pouze pár minut...Cage mi na to nějak neseděl, Biel jako žena, za kterou se každý muž otočí - to mi sedělo a Moore mi přijde, že se přímo narodila pro ženu se zbraní v ruce...Vědět co se stane pár minut dopředu..někdy by se mi to hodilo...Ale přiznám se, že jsem lekla, když se Cage vzbudil vyděšený v posteli.. Jelikož to byla změna, kterou nečekal a byl to dobrý závěr :) ()

noriaki

S psanou předlohou má film společnou jen onu předzvěstnou schopnost, hlavního hrdinu který toho mnoho nenamluví a barevnou připomínku v podobě kožené bundy. Zbytek je škvár bez nápadu, vycucaný z prstu a postavený na vodě. Smysl nedává téměř nic. Tak třeba motivace teroristů - mluví francouzsky, ale muslimové to očividně nejsou, o peníze jim nejde a nijak je netrápí dosah bomby. Skálopevné přesvědčení zrzavé tajné agentky o zvláštních schopnostech nudného podivína je přinejlepším zvláštní, a o mimosmyslovém propojení s náhodnou ženou v kavárně se taky nedozvíte ani ň. Z námětu by mohl být super film a ty střípky z něho jdou občas vidět. Bohužel zůstalo jen u nich. Pochválím alespoň ženskou část herců. Nicolas Cage si mazácky odehrál svůj standard. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut