Šarmantní podvodník Viktor neztrácí po propuštění z vězení čas a hned se pustí do nových podvodů. Nejprve prodá dům své milenky Heleny, aby získal peníze na věno své dcery Katrin, a pak se pokusí prodat jachtu, která mu pochopitelně nepatří. Pak ale dojde v jeho životě k osudovému zlomu - setkává se se svou kurátorkou Charlottou. Z lásky k ní začne dokonce uvažovat o tom, že by přestal spolupracovat se svým komplicem Kamilem a napravil se, jenže v rozhodující okamžik ho svým nečekaným návrhem zaskočí sama Charlotta... Kriminální komedii Philippa de Broky vévodí okouzlující Jean-Paul Belmondo v roli rozpačitého zamilovaného podvodníka. (TV Prima)

Enterprise

Na filmu jde poznat, že se stal pozdějším odrazovým můstkem daleko slavnějšího filmu Zvíře, kde zářila stejná osvědčená mužská sestava a Belmondo si tam střihl rovněž roli nesvéprávného. Bohužel tento film sráží právě roztěkaná role Belmonda, který lítá od ničeho k ničemu jak splašený vlak až to nepůsobí příliš věrohodně. Někdy méně znamená více. Dlouho jsem váhal nad třemi hvězdičkami, ale po scénce "Pane ministře, je tu správce muzea ze Senlus s choti. A co tady chtějí ? Přišli na večeři." jsem málem sletěl smíchy ze židle a tak dávám ještě o jednu hvězdičku navíc ()

Karp

JPB je výtečný drsňák i komik, ale zrovna Nenapravitelný se mi zdál až příliš šílený a přepálený. Patrně jsem očekával typičtější schéma Belmondovských filmů, kdy se Bébel představuje coby chlapák s humorem, kterému všechno projde, ale také si umí se vším poradit a tryskající testosteron využívá jen tak mimochodem k svlažení záhonu růží. ()

boni

Tradičně neodolatelně "belmondovské", kdy vám prostě Jean Paul od první minuty vyloudí na tváři úsměv od ucha k uchu, tentokráte v naprosto zběsilém tempu. Nebýt pár hluchých míst, dalo by se uvažovat o plném hodnocení. Ale zase mezi "Bebelovo" kinematografií je tohle spíše průměr, takže vlastně čtyři hvězdy jsou dobré. Ach, jak já miluji staré, dobré francouzské komedie, jo jo. ()

Luxocculta

Nádherně střelený pohádkář Belmondo a okouzlující kráska Geneviève Bujold v komedii, která běží jako peřej; ve srovnání s ní mnohé jiné jen odkapávají jako porouchaný kohoutek. 85 % ()

Belmondicek

Další společná spolupráce Jeana-Paula Belmonda s dvorním režisérem Philippem de Brocou, má tentokráte podobu lehké komedie. Sotva Bébel opustí brány vězení už zase vymýšlí sérii podvodů, střídá převleky, lže kudy chodí, vymýšlí si neuvěřitelné historky, chvilku je neodolatelný svůdce žen, za chvíli zase nablblý zahradník.... Film poměrně rychle uteče, mám problém jenom s tím koncem, je takový nemastný, neslaný. Belmondo zde podruhé spojil své síly s kanadskou herečkou Genevieve Bujold (předtím se sešli ve Zloději z Paříže), která často točila ve Francii. Bébela tady poprvé namluvil a to trefně Miroslav Moravec, potom ještě několikrát. "Když člověk není na prachy, je to přece jen inponující!" ()

Dexx

Totální ztřeštěnost, místy sice docela legrace, místy ale musel být scénárista silně pod vlivem...něčeho velmi silného. To už je to pak ujeté až moc. ()

Stanix

Další z mých oblíbených komedií a v podstatě OnemanShow J.P.B., navíc z neuvěřitelnou kočkou Geneviève Bujold a vynikajícím Julienem Guiomarem. ()

DaveSmith

Tohle je asi opravdu film, kterej Belmondovi sedl jak zadel na hrnec. Neskutečná energie, kterou do natáčení vložil je znát každou minutou a já se bavil opravdu od začátku až do konce. Typicky francouzská komedie, která po vetšinu času připomíná Camolettiho divadelní hry, s celkově příjemným obsazením, úžasným Belmondem a výborným drajvem. Pozitiva jenoznačně přavyšujou těch několik málo nedostatku a nejde hodnotit jinak než poctivou a téměř pětkovou čtyřkou. ()

ForGump

Belmondo ve své nejlepší komediální formě ever. Mám Nenapravitelného a věčně rozlítaného Belmonda radši než Zvíře Belmonda. 90% ()

Jaromír

Belmondo v roli zločince "seká" jeden podvod za druhým, nádhera :). Nejlepší hláška: "Ano, vedle vás, bych ani nedovedl lhát." ()

sniperjozef

Skvělé, skvělé, skvělé... Tohle je střelené komedie jak má být. Má to tempo, má to myšlenku, má to velmi dobré herecké výkony a je tam velmi mnoho skvělých, až nezapomenutelných, scén. No řekněte mi, kdo by se nezasmál alergii na štafle? :D I přes to všechno co tady píšu tomuto snímku nemůžu dát víc jak 4* ()

subic

Jak miluju Belmonda, tak tady mi to přijde jako už moc tlak na pilu ve filmu, který skoro ani nemá žádný děj. Hodně taky dělá to, že je vysílán ještě v Třískově dabingu, Krampol by byl už asi lepší. ()

0verseer

“Měl bych pro tebe dobrej kšeft. Znám chlapíka, kterej chce koupit jachtu. Tak bys mu mohl prodat tu svou.” “Já přece žádnou nemám.” “Právě proto by to byl dobrej kšeft.” Menej známa belmondovská komédia, asi preto že je trochu netradične oprostená akcie a kaskadérskych kúskov, ale zato plná podarených gagov. Belmondov osobitný herecký prejav založený na charizme a prehnanej gestikulácií je podobne unikátny ako v prípade ďalšieho veľkého francúzskeho komika menom Louis de Funès. Keď sa pridá zaujímavá zápletka o nenapraviteľnom podvodníkovi chystajúcom sa na krádež vzácneho obrazu z múzea rodičov svojej nenápadnej kurátorky, ktorá mu medzičasom stihne zlomiť srdce, dostaneme veľmi podarený komediálny kúsok. ()

Pete

Spíš než nějaký konzistentní film je Nenapravitelný slepencem scének typických pitominek Belmonda (a jeho hereckých kolegů) v nejrůznějších převlecích. Nutno uznat, že šíleně hektické tempo od začátku do konce má svoje kouzlo, gagy zde míří až někam ke grotesce, nicméně nenabízí nic zvláštního oproti JPB standardu. Krade se tu Grecův triptych, hraje přetahovaná s mladou roztomilou dámou, a třetí hvězdu napálím za to, že se to alespoň tentokrát obešlo bez obligátního lezení po římsách, a dalších kaskaderských vylomenin. Esence odpočinkového snímku, kde o nic, ale opravdu o nic nejde. ()

mr.bredok

Někdy si přeji umět tak dokonale lhát a vymýšlet si, jak to předvádi Belmondo ve svých rolích. A když už to začnu zkoušet vždycky mi to pitomé podvědomí připomene: Lhát se nemá nebo Lež má krátké nohy, a já se zastavím. Ale většina slečen, které snažím získat má pramálý zájem poslouchat pravdivé příběhy o tom jak chodím denně do práce... Takže se budu od Belmonda trochu učit a nakonec to jednou výjde. Zajímalo by mne jaký byl Belmondo ve skutečnosti. Byl opravdu takový bavič, nebo trpěl jako většina komiků záchvaty melancholie a smutku? V tomto filmu je okouzlující a je vidět. že spolupráce s režisérem Philippem de Broca mu sedla. Ale co naplat - Muž z Acapulca to není - to nepřekonali. ()

Zemřel herec Charles Gérard

Zemřel herec Charles Gérard

20.09.2019

Ve věku 92 let zemřel francouzský herec Charles Gérard. Gérard patřil mezi oblíbené spolupracovníky režiséra Claudea Leloucha (Dobrodružství je dobrodružství) a byl také blízkým přítelem herce Jean… (více)