Vosy útočí

(TV film)
  • Kanada Swarmed (více)

Ken Horvath pracuje jako vědec ve výzkumné laboratoři. Jeho posledním úkolem je zkoumat chování německých žlutých vos, kterým aplikuje různé dávky zmutovaného pesticidu. Během testů sice několik vos zahyne, ale ty, které přežijí, začnou být velmi agresivní a zaútočí na lidi... (TV Prima)

darkrobyk

„Zabila jste ji?" „Ovšem, rozstřelila jsem ji na placku!" Kent Horvath se podílí na vývoji genově upraveného pesticidu, který by spolehlivě zahubil vosy. Jenže pesticid je místo toho geneticky upraví tak, že jejich jed je mnohem nebezpečnější, vosy se zvětší (sic!) a jsou agresivnější. Když dvě zabijí uklízeče a jedna následně koronera, není to nic proti tomu, co se stane, když Kentův kamarád deratizátor Q vezme přes varování nevyzkoušený a nebezpečný pesticid a hned ho použije na celý roj. Městečko, kde se právě koná mezinárodní soutěž v grilování nejlepších hamburgerů, je ve smrtelném ohrožení. Tolik k obsahu distributora, který si pěkně vymýšlí. Jinak jde o vcelku svižný film s levnými a mizernými efekty, což se dá čekat. Horší je to s nelogičnostmi a nesmysly. Předně, vosa ve filmu není vosa útočná, nýbrž klidný a neagresivní vosík francouzský (což samozřejmě dává smysl, jelikož natáčení s ním musela být...pohoda). Vosy by jistě nezmutovaly pár minut po postříkání. Samozřejmě vosík má také jen malé kolonie. Jinak vosy ví přesně, koho mají oddělat. Divák se rovněž dozví, jak sejmout vosu flintou, byť za cenu zdemolování části místnosti. Nejhezčí je pak bodnutí žihadlem do oka. Jako komedie ucházející. ()

tron

„Sú to zmutované osy, ktoré majú o 2OO% viac feromónu, čo z nich robí agresívne smrtiace monštrá.“ ALIGÁTOR 2: MUTÁCIA je v porovnaní s týmto filmom drsne nekompromisný ekohoror. SMRTIACI ROJ je na spôsob aljašskej MARABUNTY: VRAŽDIACICH MRAVCOv: rutinný, matný, televízny horko-ťažko-triler robený tak, aby sa mohol vysielať o ôsmej večer. Túto kanadskú blbosť nezachráni ani béčkarské herecké obsadenie, ktorej dominujú televízne hviezdičky Carol Altová (AMAZONKA) a Michael Shanks (HVIEZDNA BRÁNA). ()

MM_Ramone

V roku 2005 natočil kanadský total béčkový televízny režisér Paul Ziller dva snímky, katastrofické "Ohnivé nebo" a horrorový "Smrtiaci roj". Oba sú to nízkorozpočtové braky, ktoré balancujú na hrane odpadu. Mizerní herci, nelogické scénare, primitívne digitálne triky a odfláknutá diletantská réžia. Útočiace vražedné osi, ktoré napadnú obyvateľov neveľkého mestečka sú viac ako trapné a nechcene smiešne. Pán Paul Ziller je odborník na točenie takýchto neskutočne zmršených, stupidných filmov. * ()

klerik

Bieda. Priveľa ľudského deja a scény s digi osami sú dosť komické. Postavy konajú hlúpo, priveľa klišé... ()

stration

No to bylo zase něco! Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl: Naprosto debilní, převařená zápletka o zmutovaných vosách, uvědomělých vědcích, hodných policajtech a hlavním zlounovi, který to patřičně schytá. K tomu příšerný triky a "překvapivý" závěr. Na noční šichtě perfektní odreagování! ()

L_O_U_S

Představte si záběry z Včelky Máji vložené do filmu z prostředí typického maloměsta na severu amerického kontinentu, přidejte pár červených filtrů, debilní a tisíckrát ohraný děj okořeněný mizernými efekty a máte film Vosy útočí. (646., 5. VI. 2011) ()

SallyZen

"Horor" pro zasmátí. Za tu komickou naivnost a drsnýho černocha z toho tu jednu vytáhnu. Ale už to vidět nemusím. 20% ()

Martin741 odpad!

Fauna sa opat rozhodla preriedit stav ludskej populacie, tentokrat prislo na hmyz /osy/. "Kvalita" tohto filmu je asi taka, ako v jednom horore, co som videl, tam totiz vrazdili paradajky /len furt si nemozem spomenut na nazov toho filmu...../. No nic to, reziser Paul Ziller moze svojou "tvorbou" uspesne konkurovat aj Uwe Bollovi. 0 % ()

cariada

Opět geneticky upravené vosy , v každým podobným béčku je to něco jiného. A zas tu máme někoho kdo si stím musí umět poradit. Stále dokola to samé. ()

angel74 odpad!

Stupidnější scénář by se fakt těžko hledal, úroveň digitálních triků je doslova tragická a místo otřesných herců by stačilo postavit na plac papundeklové figuríny. ()

hans500 odpad!

Debilní scénář, špatná režie, příšerně digitální včely (když letí tak to zní jako kombinace vrtulníku a sekačky od Mountfieldu), směšně špatné scény (proti vosám s brokovnicí), stupidní rádoby-akční závěr. Film bohužel nezachrání ani Michael Shanks. ()

haushinkaa

**Pozor, tohle je jeden velký spoiler!** Další z nezapomenutelných zážitků, i když vosy mě nenadchly tolik, jako vražední mravenci a zmutované motolice. Film se odehrává ve velmi oblíbeném prostředí maloměsta. Hlavní hrdinové byli nejspíš dementní, takže když výzkumník Kent z laboratoře pravil svému kamarádovi, hubiteli hmyzu, "testujeme nový jed na vosy, je to ještě ve vývoji a je to v červené flašce, takže si to hlavně neber", bylo určitě všem jasné, že týpek si řekne "tyjo, to je nové, hm, tak to teda otestuju" a šup s tím do postřikovače a hurá na vosy, rovnou na celé hnízdo. Mezitím už vosa, na které se tenhle nový přípravek testoval, stihla ubodat pár lidí včetně koronera, na kterého vybafla z úst své první oběti. Po této vraždě se skrývala v zavřené budově, chudinka, nemohla dále šířit zkázu, ale pak přijel policajt a vypustil ji do světa, vosa se blížila k jeho zaparkovanému autu, čekala jsem, že si sedne na volant a odjede nebo tak něco, vosa mě však zklamala a pouze vosovsky odletěla. Pak si řekla, že si zaletí na oběd se starostou, který ji ale naštval, když ji odháněl, připlácl ji talířkem, vosa se ovšem záhadně teleportovala a milého starostu bodla a následně mu vyžrala oko, což se ale nelíbilo jeho statečné sekretářce, která zachovala chladnou hlavu a okamžitě popadla brokovnici (či co to bylo za zbraň) a jala se po vose stříleti. Vosa se pak drze usadila na starostovo křeslo a zákeřně se krčila a nebohou sekretářku si pozorně prohlížela, jistě už na ni pomýšlela jako na svou příští oběť. Tato ostrostřelkyně však namířila a pálila. Trefa! Když pak po příjezdu policie byla tázána, kde dotyčná vražedkyně je, slečna odpověděla "rozstřelila jsem ji na placku". Chtěla bych vidět jak. Vzniklou situaci samozřejmě sledoval výzkumník Kent, který s onou nebezpečnou látkou pracoval, a entomoložka, která mu hned při prvním nebo druhém setkání řekla "muži si o mně myslí, že jsem divná, protože se zabývám hmyzem" (on ji samozřejmě musel ujistit, že není divná). Do party se k nim přidal strážník Správňák. Jenom ONI si uvědomovali nebezpečí, které jim od žlutočerných hrozí, nikdo je neposlouchal, šerif nechtěl vyhlásit stav ohrožení a zrušit slavnosti, kde se měla podávat spousta hamburgerů, což by samozřejmě přilákalo dozajista celý vražedný roj. Názor asi změnil poté, co na něj onen roj zaútočil při svačině na ulici, šerif se bránil statečně, použil proti vosám pepřový sprej (pokud teda za opaskem nenosí repelent). Nepochopení ze strany boháčů ale není ničím novým, je vidno snad v každém podobném "filmu". Bohatí raději ohrozí životy nebohých občanů, než aby ono hrozící nebezpečí vzali vážně a podnikli bezpečnostní opatření, např. zrušení slavnosti by jim udělalo pěkně tlustou čáru přes rozpočet a oni by si nemohli namastit kapsu. Když míra nebezpečí hlavnímu bossovi dojde, je už pozdě. Když se rozkřikne, že na slavnost se blíží roj agresivních, vysoce jedovatých vos, všichni jim utíkají vstříc, hurá, pojďme přivítat ty vražedné hmyzáky. Jakmile se ale vosy přiblížily do nebezpečné vzdálenosti, honem pryč, na úprku ještě porazit matku i s kočárkem. Mezitím se vosy domlouvají (velryby by jim mohly závidět) na strategii, nejspíš. Zlý bohatý dědek se mezitím schoval do kontejneru, ale zanechal za sebou stopu - před kontejnerem zůstal ležet jeho klobouk. No naštěstí pro něj mu to pak došlo a a rychle ho schoval taky, ještě by ho kvůli téhle chybě ty zlé vosy našly. Už vidím, jak by pak otevřely kontejner a dědulu vzaly do zajetí. Dědek ale ze své skrýše vylezl moc brzo, něco v něm asi vzbudilo falešný pocit bezpečí, když ale viděl, že vosy tam ještě pořád řádí, schoval se do krásného průhledného bazénku. Člověk ale bohužel potřebuje dýchat, takže honem najít hadičku a šup s ní do pusy a zase pod vodu. Ale co čert nechtěl, jedna vosice ho zpozorovala a hned si to k bazénku šinulo sebevražedné komando, které trubičkou vlezlo dědovi do krku. Mezitím naši bojovníci proti těmto pruhovaným vždušnicovcům bojovali všemi možnými prostředky, hlavně plamenometem a bezednými spreji, vos ovšem bylo mnoho, mnoho, když vtom někdo dostal spásný nápad - odvézt celý roj, který láskyplně seděl na hamburgrech, do nějaké stodoly, která by následovně byla vyhozena do povětří. Ovšem královna výbuch nějak přežila a pomstychtivě šla po černochovi/ hubiteli hmyzu, jež je chtěl zahubit. Ale duchapřítomně ho zachránil jeho zrzavý synovec - tasil svůj ruční vysavač, zlořádnou královnu vysál a ve vysavači ji hodil do ohně. Uf, všichni si oddechli. Ale co se nestalo? Na konci, po tom, co jsme se dozvěděli, že Kent a entomoložka spolu začali chodit (překvapivě), jsme mohli vidět, jak ohořelá královna v ohořelém vysavači v neohořelé popelnici (opravdu netuším, jak se tam z té hořící stodoly dostal) klade vajíčka. Juchú! Cesta pro pokračování je otevřena! Tohle byla šílená kravina, hvězdička jenom kvůli Danielu Jacksonovi a jeho krásným očím. () (méně) (více)

lennyd

Kent Horvath (Michael Shanks) pracuje ve výzkumném ústavu, kde bádá nad novým přípravkem, kterým by se dal ničit otravný hmyz jako jsou vosy. Jako pravý alchymista míchá různé ingredience, až mu ze stroje vypadne něco, co by mohlo fungovat. Ale ani on netuší, že vosy po krátkém komatu znovu ožívají, a to několinásobně agresivnější a o jedovatějším žihadle ani nemluvě. Chybou uklízeče (kterou ovšem okamžitě zaplatí životem) několik vos uprchne do městečka a za pomoci kolegyněk (vzniklých postřikem experimentálním vzorkem) se vydají terorizovat město. A kdo asi tak vyhraje? ...Říká se, na všem by se mělo najít něco dobrého. Něco by se asi našlo i na tomto filmu - teda spíš než dobrého, tak relativně vtipného. Například scéna, kdy sekretářka útočí brokovnicí na jednu vosičku je úchvatná. A nebo jak se dědula schovává v bazénu, a dýchá přes hadičku (což samozřejmě vosy ví, a hadičku použijou jako přístupovou cestu). Jinak je to ale béčko jako vyšitý, a hvězdičku dávám proto, že se filmu podařilo ve mě vyvolat kapičku strachu (což ale při mé fóbii ze všeho, co má víc jak čtyři nohy není nic obtížného)... ()

pytlik...

Hičkok se může zahrabat, Zillerovy vosy se projevují minimálně dvakrát agresivněji a dorostly třikrát větší velikosti než ti jeho proslulí ptáci. Navíc jsou smrtelně jedovaté, jak se nechala slyšet jedna z hlavních postav, takže jim rozhodně není radno křížit cestu. Naštěstí však má tento hmyz smysl pro spravedlnost, až na malé výjimky zabíjí jen ty lidi, kteří o jeho nebezpečnosti pochybují. Některým nevěřícím Tomášům bohužel nepomůže ani upřímné pokání, např. starosta na začátku velmi váhal, dokonce i rady fešné sekretářky opomíjel, na konci se ale změnil, měl oko jen a jen pro vosu, a stejně nedopadl dobře. A to ta sekretářka byla nejen pohledná, ale i velmi chytrá a žena činu, protože neváhala a rozplacatila vosu okožroutku jediným výstřelem z brokovnice, kterou starosta schovával v šuplíku. Všichni vrabci v okolí mohou mluvit o velkém štěstí, že starosta místo brokovnic nesbíral kanóny. No a doufám, že ve druhém dílu se maxivose povede pomsta, když na konci kladla jedno vajíčko za druhým, neboť ten silně nesympatický černoch s tím svým pomocníkem s obarveným karfiólem si nějaké to popíchnutí určitě zaslouží. ()

Castrator

Zmutovaní nebo neobvykle agresivní chřestýši, pavouci, včely, aligátoři, bejvalky, ti všichni už ve filmech útočili, ale vosy, vosy ještě ne. Takže tady je máme a ano, jsou zmutované, a ano, je to úplně stejná kokotina jako všichni filmoví předchůdci. Divák jako vždy vydrží až do konce, protože a) chce vědět, na co a jak ty vosy hlavní hrdinové dostanou, b) chce vědět, jestli se těsně před titulkama neobjeví někde jeden zapomenutý exemplář zabijácké potvory (aby nedej bože bylo ještě debilnější pokračování). Tím se dostávám ke klišé. (Hele, klíšťata už taky v některém hororu útočila?) Jsou tam a je jich tam moc. Prostě a jednoduše hororová kokotinka na jedno použití. Protřepat, nemíchat. A hlavně nedělat prudké pohyby a nečekat od tohoto filmu žádný zázrak. ()