poster

Dokažte mi vinu

 • Německo

  Find Me Guilty - Der Mafiaprozess

 • USA

  Find Me Guilty

 • Slovensko

  Dokážte mi vinu

Drama / Komedie / Krimi / Životopisný

Německo / USA, 2006, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karush
  *****

  Veľmi svižná a vtipná dráma z oblasti súdnictva, trochu som sa obávala, že to bude zhmotnená nuda, keďže takmer celý film sa odohráva na súde, ale práve naopak človek si ani neuvedomí, že ubehli 2 hodiiny. Doteraz som ešte nič nepočula o DiNorsciovi, bol to jeden zločinec to je isté, ale predsa svojím štýlom a zmyslom pre humor si získa na svoju stranu množstvo ľudí, stal sa slávnym tým, ako si urobil vtip zo zákona, a keď je človek šikovný a vie manipulovať s ľuďmi, tak prečo by sa z toho nemohol vysekať, no nie?!(20.7.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Muž, který zastupuje sám sebe, má za klienta blázna." Sledovat mafiána šaškujícího před soudem by bylo celkem zábavné, kdyby se nejednalo o skutečný proces, během kterého byla celá mafiánská chátra shledána nevinnou. Mohu se jen domnívat, zda rozsudek ovlivnily výhrůžky či finance, ale z principu mi vadí stavění pomníků skutečným šmejdům na filmovém plátně.(20.7.2011)

 • MIGHTTREE
  ****

  Jeden z nejdelších procesů v historii, kterému kraloval ve své nejlepší herecké roli Vin Diesel. Také je to jeden z nejlepších filmů v soudní síni... Přibližně čtvrté místo. Snímek odhaluje proces ne ze strachu samotného trestu, ale boj za hodnoty, kterých si člověk málokdy váží. Za to bojuje hlavní postava a právě to způsobilo, že ze zdánlivě jasného případu se postupně stává proces jiný. Hezký příklad, že i jeden cílevědomí člověk dokáže nahradit i desítky zkušených advokátů......(28.2.2011)

 • aluna
  ***

  Při sedmadvacátým "I love you, guys." mi pomalu stoupala večeře do jícnu a i když tam šlo o usvědčení z organizovanýho zločinu, dělat z týhle bandy svatoušky a nic víc než veselou snědší rodinku, co se ráda pobaví, futrujou si rypáčky a semtam při krájení dortu na oslavě zaříznou i lecjaký prase, taky není úplně nejlepší úhel pohledu (hezky se dá ztotožnit s výkřikem obžaloby v rozpacích), ale Jackie je srdcař a film taky jeden točil. A navíc fonetickej "Vyhrát naftu" tam překvapivě sedí a vnuknul mi myšlenkový asociace na večer: a verdikt? Určitě je lepší se jmenovat Win Diesel než Lo(o)se Gas.(17.7.2013)

 • Fr
  ****

  ,,Mimochodem, chcete právníka?“ ,,Právníka? Právě jsem kvůli tomu hovadu vyfasoval 30 let za blbej drogovej kšeft......“ . Hlavním plusem filmu je (kromě Vin Diesla samozřejmě), že se jde bez zbytečnýho zdržování na věc. Tedy na soudní proces. Na proces, ze kterého se stal cirkus. A my díky všem, kteří se na snímku podíleli, máme možnost sledovat vše podstatné, co se tehdy událo. Díky režii S.Lumeta , který maximálně využil námět, jsme vtaženi do soudního drama, za které by se nemusel stydět žádný filmař. Vše pěkně odsejpá a je to většinou velmi zajímavé a také zábavné. A není divu, že všichni stáli na straně obžalovaných. V.Diesel se role zhostil velmi dobře i když velkej herec z něj asi nikdy nebude. Ale tato role mu sedla perfektně.(16.12.2006)

 • - Jedním z návrhů pro název filmu byl Jackie Dee. (CliffLee)

 • - Giacomo DiNorscio zemřel 14 listopadu 2004, během natáčení filmu. (CliffLee)

 • - Vin Diesel přibral kvůli roli téměř 15 kilo. (CliffLee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace