Dokažte mi vinu

Find Me Guilty

Dokážte mi vinu

Drama / Komedie / Krimi / Životopisný

Německo / USA, 2006, 125 min

Mafiánské soudní drama s komediálními prvky? + Vin Diesel, který nehraje žádného ulttra drsného akčního hrdinu? Ano, a navíc velmi dobře! A já hlupák čekal nehorázně nudné béčko s topornými herci! Nakonec vše dobře dopadlo a já byl spokojen a to i přesto, že soudní dramata rád nemám. Ale tenhle filmek je prostě fajn, má švih, má spád, má humor! Navíc je based on the true story :-)(24.6.2008)

Jeden z nejdelších procesů v historii, kterému kraloval ve své nejlepší herecké roli Vin Diesel. Také je to jeden z nejlepších filmů v soudní síni... Přibližně čtvrté místo. Snímek odhaluje proces ne ze strachu samotného trestu, ale boj za hodnoty, kterých si člověk málokdy váží. Za to bojuje hlavní postava a právě to způsobilo, že ze zdánlivě jasného případu se postupně stává proces jiný. Hezký příklad, že i jeden cílevědomí člověk dokáže nahradit i desítky zkušených advokátů......(28.2.2011)

• shyster

Výsměch všem gangsterských filmů drží nad hladinou jen Sidney Lumet, který snad nikdy nezklame. Ostatní nutí dona Corleona, Montana a další vynikající gangsterky otáčet se v hrobě. Nejenže samotné soudní přelíčení je rozkrájené na jednotlivé úseky bez jakékoliv propojenosti, ale i k samotnému hlavnímu hrdinovi se za celý film nedáří vytvořit jakékoliv poutu.(17.4.2009)

Taky jste si vždy mysleli, že herectví Vina Diesela je díky Rychle a zběsile jen pařezovité a medvědovité odříkávání naučených pasáží a vystavování bicáků v tílku? Tak stejně jako já budete čumět s otevřenou hubou na to, že on doopravdy umí hrát, jen mu musí role sednout. A italský obtloustlý mafián, který mluví jak mu huba narostla a rozhodne se sám zastupovat před soudem je právě ta životní role, na kterou čekal. Smekám klobouk a přeji Vinovi do budoucna více dramatických rolí.(18.11.2011)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $1,173,643Tržby Celosvetovo $2,636,637 ║ Vin Diesel a jeho šlapanec úplne vedľa, z tými vlasami vypadá fakt otrasne, toho Taliana mu fakt ťažko uveriť ako herecky sa snaží a nie je to úplne zle ale celé to je dejovo podané v tak fádnej plochej nezáživnej réžii až hrôza. Tento film riadne zbrzdil Dieselovi kariéru, môže byť rád že úplne neodpísal, veď 2roky po filme nikde poriadne nehral. /25%/(21.4.2009)

• - Dvouhodinový film amerického režiséra Sidneyho Lumeta mapuje nejdelší mafiánský proces v historii Spojených států amerických. (duklak2)

• - Poté, co je Jack DiNorscio (Vin Diesel) postřelen do levé dlaně svým bratrancem, skutálí se na podlahu zabalen v peřině. Když se z ní vymotá, postřelenu má pravou ruku. (Geriel)

• - Giacomo DiNorscio zemřel 14 listopadu 2004, během natáčení filmu. (CliffLee)