Není to vůbec špatný film, ale nějak mě nezaujal. Příběh je místy dost nudný jindy zase napínavý, ale rozhodně mu chybí nějaké tempo!! Obsazení není vůbec špatné a herci předvádějí slušné výkony. Hodně se mi líbil Javier Bardem. Miloš Forman svou ůlohu zvádl docela dobře, ale každý víme, že natočil mnohem lepší filmy.....(23.11.2007)

no...co říct! Zklamání to je i není! Po negativních ohlasech jsem čekal něco horšího,ale na Formana je to přeci jen slabší! Pokud se u nějakýho filmu dá mluvit o naprosto nevyužitém potenciálu, tak je to tady! Forman si vzal moc věcí najednou a tím pádem se žádné rovině filmu nevěnoval dost důkladně! Jako portrét doby je tam moc málo politiky a jako drama tří hlavních postav je tam moc málo emocí! Nádherný poslední záběr dokazuje, co z toho mohlo být, kdyby se víc zaměřil pouze na Inés, Lorenza a Goyu a ne na dobové události! Herci skvělí, hlavně Bardem! Portmanová mi tam neseděla! Na patnáctiletou je moc stará, na starší zničenou moc mladá! Ale jinak pěknej film!(3.6.2007)

S pěti hvězdičkami docela šetřím, ale tady nemůžu jinak. Mně se ten film prostě líbil z mnoha různých úhlů pohledu. Je sice pravda, že název moc nekoresponduje s dějem, spíš vůbec ne. Čekal jsem něco jiného, ale dočkal jsem se dobré podívané. Film ocení ti, kdo se vyznají v historii. Tak jako já si pak můžete užít napínavý příběh na pozadí skutečných historických událostí, jako např. inkvizice ve Španělsku, vláda Bourbonů, Napoleonův vpád i následná revoluce... Super. A samotný příběh je taky více než dobrý a zajímavý. Mučení kněze, aby se nesmyslně doznal, že je opice, bylo skvělé. Natalie Portman je nejen krásná, ale i vynikající herečka a ostatní herci předvádí také skvělé výkony. Forman stále dokazuje, že je třída a že od "Přeletu" a dalších hitů mu to stále pálí. 90%(26.1.2009)

• Allien.9

Nejslabší film Miloše Formana natočený v zahraničí. Nesedla mi Natalie, nesedl se mi Stellan (jako Goya samozřejmě, s jeho herectvím nemám problém) a tak nějak celkově mi nesedlo ono prapodivné spojení Goya & inkvizice. Po zhlédnutí mě napadá otázka, o kom to tedy vlastně bylo. O provokativním malíři? O zvráceném duchovním? O nespravedlivě odsouzené? O všech a zároveň o nikom. A bohužel též o ničem (respektive o "něčem", ale mnohokrát viděném, a to 100x lépe - viz. famózní "Kladivo na Čarodějnice"). Bardem nicméně opět špičkový (špičkový hajzl:-)) a dalo by se říct, že celý film zachraňuje...(19.1.2013)

Hned z několika důvodů se mi tohle těžko hodnotí, pocity jsou hodně protichůdné. Nesnáším černoprdelnictví, dějiny španělského národa, ze kterého odbivuju jen pár lidí z celé jejich historie, jsou mi ukradené, o umění se víceméně nezajímám, jméno Goya znám jen z průvanu... Není to krásně nákročeno k odpadnímu hodnocení, jdu-li se s tímto dívat na film o inkvizici ve Španělsku z dob řádění Napoleona, kde hlavním hrdinou je proslulý malíř? Taky mi trvalo 6 let, než jsem se na to podíval. Jak to dopadlo? I když jste na tom s přístupem k tématu a znalostí historie jako já, klidně na to mrkněte. Nedoceníte všecky historické milníky, ale aspoň se podívate, jaký to byl tehdá humus. Z jedné strany vám hrozilo mučení za nesmyslné obvinění ze strany církve, za druhé strany stačilo málo vyslovit svůj postoj vůči politice, no hned jste se houpali na spagátě. Miloš Forman odvedl velmi dobrou práci, ikdyž řadím tento jeho snímek na dělenou pozici 4.-5. spolu s Mužem. Na Přelet, Ragtime a Amadea to nemá. Z filmu se dá jednožnačně vyzdvihnout v dvojroli hrající Portmanka, černoprdelnickej papaláš, prospěchář a nakonec kacíř Bardem a scény jejich věznění-mučení, resp. závěrečné provedení Garoty. 80%(21.1.2013)

• - Film byl nominován na příznačné Goya Awards za kostýmy, make-up a speciální efekty. (imro)

• - Miloš Forman obsadil Natalii Portman do hlavní ženské role poté, co si všiml její podoby s dívkou na Goyově malbě Dojička z Bordeau. (HappySmile)

• - Myšlenka natočit snímek o významném španělském malíři Francisco de Goyovi a španělské inkvizici napadla Miloše Formana již 50 let před uvedením filmu v době, kdy ještě studoval v komunistickém Československu. (Kubrickon)