"Pane doktore, cítím se jako pes," sdělil jednoho dne pan Ota Pošta plaše a důvěrně psychiatrovi. A byla to pravda. Pan Pošta, spořádaný opravář praček, se už delší dobu necítil právě nejlépe. Na vině byla jeho rodinná pozice. Pan Pošta byl nenáročný a poněkud neprůbojný člověk, kterému osud přichystal těžkou zkoušku v podobě dominantní ženy Věry. Pracovala jako notářka na notářství a vydělávala dvakrát tolik než on. Měla ho ráda, to ano, ale po svém. Domácí operační prostor pana Pošty nikdy nebyl příliš veliký, ale od té doby, co byly děti z domu se postupně dále zmenšoval. Poslední ranou bylo, když si Věra (snad jako náhradu za děti) pořídila psa. Pan Pošta byl tak vystaven nové konkurenci - a (jak se dalo čekat) neobstál. Ocitl se na posledním místě rodinného žebříčku a zacházelo se s ní jako se psem. Není tedy divu, že se, jednoho dne, sám ve psa proměnil! (oficiální text distributora)

E lan

Televizní podívaná, taková dost divná a ne zrovna moc příjemná. Herci dělají co mohou, ale scénář a příběh je prostě divný. ()

topi80

Správná ujetost jdoucí ve šlépějích fantasmagorických příběhů z díla pana Macourka (být to natočeno dříve, zřejmě by ústřední dvojici hráli Zázvorková a Brodský anebo Bohdalová a Menšík). Simona Stašová naprosto perfektní, stejně jako Rudolf Hrušínský. Celou dobu si člověk říká, zda je scénárista opravdu takový magor, aby nechal proměnit hrdinu ve psa (už způsob pití vody v psychiatrické ordinaci nasvědčuje, že takový opravdu bude). Začátek naprosto skvostný, od chvíle, kdy se na scéně objevil pes, už to šlo dolů (za což skvěle vycvičený a skvěle hrající pes ale nemůže). ()

Pitryx odpad!

Typicky česká hovadina, kde se jen pár herců marně pokouší zachránit trapný scénář a ještě horší režii. Z takového příběhu se stejně asi více vyrazit nedalo. A tak ani digitální efekt v závěru moc nepomohl. Je sice třeba přihlédnout, že šlo o tv film, ale přesto jde o hluboce podprůměrný snímek. ČT1 11042010 7747/7922 ()

jprmusic

Normálně na české TV filmy nekoukám, ale tohle se nám nějak připletlo do večerního programu. A musím říct, že už jsem se dlouho takhle nepobavil - obvzlášť Libuška Šafránková se svým charakteristickým řešením situací (včera jsem měla doma psa a teď mám doma chlapa - jen jsem se pane doktore chtěla zeptat, jestli je to normální .... ?) exceluje. Fajn pokoukání. ()

ostravak30

Kdyby v tom bylo kapánek víc tajemna s prvky komedie, tak by se to dalo hodnotit výš. Například, že by se pan Ota přeměnil za úplňku nebo něco podobného. Ale když se pak změní při malování ve chvíli, kdy jej volá manželka jen proto, aby ji počůral, tak to ztrácí smysl. Do té chvíle by to přeci jen bylo alespoň minimálně zábavné. Jenže o zábavu se stará výborná Libuška Šafránková a Pavel Kříž. I ty psí manýry ještě v člověčím hábitu se daly nejspíš zahrát lépe. Umím si představit například O. Kaisera, který by to nejspíše zvládl lépe. Takhle vidíme jen šedesát minut hádek a pak teda konečně trochu zábavy. ()

pOne

Velmi milé překvapení od filmu, od kterého jsem vcelku nic nečekal. Řada vtipných situací, výborní herci, podařený TV kousek! ()

Lish84

Díky hlavnímu motivu "Rudolf Hrušínský se změní v psa" jsem k filmu přistupoval s určitou skepsí. Jenže vynikající herci, tedy zejména kvarteto Stašová, Hrušínský, Šafránková a Kříž mě nadchli a šlo nakonec o příjemně strávenou hodinku a čtvrt. ()

biletarka

Půvabné, vtipné, smutné. Repriza 19.6. uvedena jako benefice Simony Stašové. Přestože mám paní Stašovou moc ráda, myslím, že v mnoha jiných rolích měla víc co nabídnout (pokud mě nezaslepil odpudivý charakter jí hrané prokurátorky Poštové). Moc mě potěšila roztomilá a jako vždy výborná Libuška Šafránková. ()

m.xFuck

Příjemná romantická komedie s fantastickým prvkem, skvělí herci, skvělé herečky (bez poznámek prosím) a slušný scénář, že by jsme přece ještě dokázali točit inteligentní filmy? ()

JeffScylla

Tenhle kousek mne úplně dostal do kolen. Přepnul jsem na to jen náhodou. Nevím ale je to takový nenápadný a přitom je to v celku hrozně poetický. Je to hodně o tom co je v životě OPRAVDU důležité. Nádhera. Opravdu mi takovéhle "obyčejné" filmy velmi chybí. Libuška samozřejmě nezklamala a s Hrušínským podstatě toho příběhu člověk věřil. ()

Canniosh

Tak nevím, jestli jsem se díval na stejný film jako ostatní, co zde psali komentáře, ale podle mně je tento film zhovadilost prvního kalibru. Začíná být patrné, že českému televiznímu filmu nějak dochází dech a točené příběhy opravdu hraničí s šíleností a nevkusem. Bral bych tento film, kdyby měl alespoň nějaký reálný základ, pak bych se docela bavil, ale reinkarnace člověka na psa je dost husté téma, navíc v tu chvíli, kdy se všichni aktéři filmu tváří, že to berou smrtelně vážně. Ach jo, Hrušínský, Stašová, Šafránková, Kříž ... je to vůbec možné, aby se snížili k natočení něčeho takového? Jen díky nim nehodnotím jako odpad. ()