Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

Znáte to. Rodina na dovolené a občas, semtam, né pokaždé se přihodí nějaká neštěstí. Může, ale nemusí. Jenže téhle rodině se jich přihodí hned několik. Ale Robin jako správný otec dá zase vše do pořádku. Není to na záchvaty smíchu, ale tempo je příjemné a docela to uteče...jako voda, jako voda :-) 70%(23.10.2008)

Neviem prečo takejto komédii dávam hodnotenie tromi hviezdami, keď je viditeľne jednoduchšia, ale asi to bude tým, že som sa bavil. Kristin Chenoweth je navyše nádherná žena, ktorá mi film vylepšila, Williams sa na ten film tiež hodil, zbytok mi priam zdvíhal žalúdok. Tento cestovný film je pohodový aj keď som mu mnohé neveril, paradoxne mám pocit, že akoby inšpiroval iné filmy. Americké vnímanie reality mu podľa mňa poškodilo, naozaj to nemusím.(29.5.2013)

• DonArian

ač mám Robina Williamse rád tak jsem tenhle "MEGAFILM" - jak tvrdila Nova, prostě nedokoukal. Nuda střídá moralizaci, moralizace střídá trapnost, trapnost střídá rádoby "ponaučení"... Film se až trapně pokouší následovat klasické dovolenkové komedie s Chevy Chasem což se mu samozřejmě nedaří. Film nepomáhá ani ultra cenzura - člověk co ho právě zalilo 50 litru hoven určitě neřekne: Jsem celý od fekálii :D 1 hvězda za úsměv při některých subkomediálních částech, za sexy Joanna 'JoJo' Levesque a Kristin Chenoweth, a za to že mám Robina Williamse rád - ale ani to tenhle film u mně nezvedne nad 30%.(2.1.2011)

Jeden ze slabších filmů s Robinem Williamsem. Kdyby tak ve scénáři nebylo to věčné rozhodování, zda je důležitější práce nebo rodina... Bylo by to zábavnější, kdyby filmaři prostě nechali vyrazit rodinku na dovolenou a přimíchali tam více vtipu. S přimhouřením oka ještě za tři hvězdy. Už jenom za pěknou přírodu a scénku s vypouštěním fekálií z karavanu.(2.2.2010)

Taková klasická blbina, kde o nic nejde, hlavně proto, že od začátku už jasně víte, že to bude plné skopičin a samozřejmě musí dojít k polepšení všech dobrých a k potrestání všech zlých. Všichni budou osvíceni a nakonec dojde i na potřebný skvělý konec. Díky Robinovi a Kristin je to ale film, který mě místy docela bavil.(14.5.2015)

• - V scéne, keď je Bob Munro (Robin Williams) na streche autobusu, je vidieť, ako sa jeho špinavá prilba zmenila na čistú. (J*A*M*B*O)

• - Dlouholetý fanoušek kempování Jeff Daniels také vlastní jeden karavan. Podle rozhovoru z detroitského rádia byly jeho lekce řízení karavanu zrušeny, jakmile přijel na natáčení ve vlastním. (Cheeker)

• - Jeff Daniels hrál na banjo ve všech hudebních scénách sám. (Cheeker)