Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

• Guran

Po shlédnutí pár sekvencí z tohoto filmu jsem si musel říct: Ach, Robine, proč jsi tu roli vůbec bral? Copak jsi ty potřeboval prachy? Film je totiž hodně špatný. Robin se sice snaží hrát, ale scénář mu toho zase moc nedovolí. Komedie se to může nazývat snad jenom ve snu, ty "srandovní" scény jsou hodně trapné, spíš pro pláč, než pro smích. Postavy otřesné, zvlášť dcera Robina. Jeff Daniels mě maximálně taktéž překvapil se svou účastí v tomhle filmu. Naprostá ubohost a propadák.(31.5.2015)

Komedie s Robinem Williamsem, nic světoborného pod sluncem, člověk by snad chtěl říct, že si scénář napsal sám, aby vykřičel do světa, jak moc má velký srdce a že pro něj není nic víc než rodina, ale přesto musím říct, že shlédnutí ani nějak moc nelituju, protože ono je to celé i přes nějaké své naivní a kýčovité prvky celkem vtipné a průměrného diváka to předpokládám nezklame. Sice si na to brzy asi nevzpomenu, ale pakliže mi neunikl mejdan s nějakými přítulnými kočkami, tak shlédnutí nelituju.(18.7.2007)

• korbitch22

další z řady těch trapných,laciných amerických rodiných komedií,které celou stopáž děsne prudí dementním humorem,občas se snaží získat oko puberťaček nějakým tím zamilovaným teenagerem,občas špetka fekálního humoru a na konci ubohá moralitka a dojemné,srdcerivné objetí.pitvořící se williams dávno nemá štávu.zbytečná blbost,vhodná pro diváka od 5 do 10 let,nebo káždého dospělého s lehkou mozkovou disfunkcí.otravné a trapné.(24.12.2010)

• dopita

Uštvanej Robin Williams se snaží udržet si práci a zároveň stmelit rodinu. Ňáký pozitiva by se našly. Třeba pěknej obytnej auťák, pěkná příroda, kupodivu sympatickej a zbytečně se nepitvořící Robin Williams. Jenže to jsou jen podružný aspekty. Se scénářem je to už horší, humor se ve filmu moc nevyskytuje. Spíš nuda či trapas (úvodní fekální scénka je... no vo hovně). Všechno to směřuje k tomu, že rodina je nadevšechno a mrzkej peníz (a s ním spojená práce) je podružnej. Prostě nenáročná hollywoodská klasika pro celou rodinu. Blbý je, že je to podaný dost votravně a že to, hlavně v závěru, nepěkně skřípe.(30.5.2010)

Pokud vaše televize nemá stále schopnost vypouštět vůně, buďte rádi. Po shlédnutí této vydařené komedie by bylo téměř jisté, že byste odcházeli s rukou ucpávající váš nos. Tuhle rodinku potkalo tolik nepříjemností a nakonec do toho ještě další rodinka, která je neskutečně otravná a je jim neustále v patách. To jejich troubení, když je dostihli a vystrašený výraz v jejich tvářích, co zas bude... :D(30.6.2012)

• - Všechny tři děti z rodiny Gornických jsou pojmenovány po bývalých hráčích NFL týmu Houston Oilers. Earl (Hunter Parrish) po Earlu Campbellovi, Moon (Chloe Sonnenfeld) po Warrenu Moonovi a Billy (Alex Ferris) po Billym Johnsonovi. (Cheeker)

• - O rolu Cassie sa pôvodne uchádzala Daveigh Chase. (Niles)

• - Do role Cassie Munro byla původně obsazena Carly Schroeder. Ta ale musela odmítnout kvůli natáčení filmu Firewall (2006). Roli nakonec získala Joanna 'JoJo' Levesque. (Cheeker)