Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

• lord Ball

Vyděl jsem toto dílko zhruba do poloviny a upřímě mě začalo pěkně štvát. Stupidní scénář, ve kterém jak už u amerických rádoby komedií bývá zvykem scéna s stříkajícími fekáliemi, to mě od každého filmu dokáže spolehlivě odradit, přesto jsem ještě chvíli vydržel a koukal, no a ono se to nezlepšovalo, spíše naopak, klesalo to k nudnosti a předvídatelnosti, takže ač sem neviděl konec, tak přesto nevidím jinak než na 2 hvězdičky(31.5.2010)

Typická americká rodinná komedie. Na začátku nic nefunguje, jak by Bob Munro (Robin WIlliams) chtěl. S manželkou se odcizili a s dětmi si nemají, co říct. Také v práci je nespokojený. Despotický šéf ho využívá a teď mu chce dokonce zrušit dovolenou s rodinou. Ale Bob je příliš kreativní na to, aby to jen tak vzdal. Celý film bojuje o dovolenou, o svou rodinu, o práci, snaží se vypořádat s novými lidmi a se životem v karavanu. Nenáročná podívaná s místy pro zasmání.(12.4.2015)

Ne že bych miloval takovéto komedie, ale u mě byla asi dobrá konstelace hvězd jakožto i u kamaráda s kterým jsme na to koukali a můžu říct, že smích jsme mohli přímo rozdávat. Ne že by tam byly nějaké nikdy nikým nepoužité vtipné scénky, ale Robin Williams jako Bob Munro ( otec co chce pro rodinu to nejlepší a při tom chce ještě zvládat svojí práci, které investuje také dost času ). A tak naplánuje "dovolenou", jako za starých časů při které ale bude muset chodit na schůzky a vypracovávat různé projekty. Zmínil bych ale jednu scénu, jak Robin dělá, že má průjem a tak vyšle svoji rodinu na túru a sám odjede na schůzku. Po jejím ukončení pospíchá do kempu kde byl předtím. Ale stala se nehoda a na cestě je velká zácpa. Aby to stihnul a neprovalilo se to na něj, musí jet cestou jen pro auta s pohonem 4x4 ( podle té cesty kterou jede by tam měl problém i zkušený jezdec s Hummerem ) a co se stane když tam jede s karavanem? Uvízne na vrcholku a jeho čtyři kola jsou ve vzduchu. Nejprve se snaží karavan rozhoupat zevnitř, poté zvenku stojíc na předním skle a když už ho rozhoupe natolik, že je jisté, že se karavan překulí tak mu dojde, že je zcela ztracen. Následuje smrtelná jízda na předním skle zakončená odhozením od auta na zem a následovném přejetí karavanem a příchodu jeho rodiny a pohledem jak leží na zemi celý špinavý a bledý - ještě je mu asi "špatně"? A takových to scén je tam více převelice, takže se budete bavit. (( ::(18.6.2007)

Je to naprd. S manželkou se vídáte akorát ráno v koupelně u čištění zubů a večer u večeře... Pro odrůstající pubertální děti už nejte tím bohem co všechno ví a ke kterému je možno kdykoliv přijít se svěřit nebo schovat, ale debilem, co je trapnej a naprosto nic nechápe...Kde jsou ty časy společných výprav a výletů, dob kdy se děti chodili k rodičům pomazlit... Do toho všeho průda v práci a kompost všedních dní. Tohle všechno může osvěžit jen dobrá dovolená někde na Hawai. Bob Munro se však rodinnou dovolenou rozhodne změnit. Vymyslí dokonalé překvapení. Půjčí pořádný karavan a rodinku postaví před skvělý plán, kterým je cesta po Státech. Ta cesta není až tak náhodná, ale to nebudu vyzrazovat. Myšlenka je jasná. Ať už na palubě karavanu při dlouhých přejezdech či v kempech rodinka na sebe konečně najde tak drahocený čas.V omezeném prostoru zkrátka bude muset. Být více spolu a znovu pocítit žár rodinného krbu je ústředním námětem této komedie. Hrdiny tak potká při této road movie celá řada příhod, z nichž některé jsou trapné, většina je však příjemných a pro pohodové pobavení bohatě postačí. Oceňuji CZ dubbing. Na koprodukci Německo/USA docela v pohodě. Co jsem očekával, to jsem dostal. * * *(16.12.2011)

Humorný film trochu na jiné úrovni. Jako češka miluji české filmy. Americké, to není vždy kvalitně provedené, avšak tím nijak neodrazuji televizní maniaky. Na tento film se vždy ráda podívám, ale jak to bývá u hodně filmů, vždy je nějaká scéna, která není reálně možná, a tím upadá autentičnost postav i celého filmu. Režisér Barry Sonnenfeld je však velmi dobrým režisérem, a tento film má v Dobrých rukách...(19.7.2014)

• - Snímek byl v roce 2006 oceněn Zlatou malinou pro nejhorší rodinný film. (Pepinec)

• - Všechny tři děti z rodiny Gornických jsou pojmenovány po bývalých hráčích NFL týmu Houston Oilers. Earl (Hunter Parrish) po Earlu Campbellovi, Moon (Chloe Sonnenfeld) po Warrenu Moonovi a Billy (Alex Ferris) po Billym Johnsonovi. (Cheeker)

• - Karavan rodiny Munro je Forest River, Georgetown 359 TS. Zakoupeno jich bylo pět v celku a jeden rozebraný na součástky, aby se dal během natáčení podle potřeb skládat. (Cheeker)