Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

• macetoma

Taková moralizující komedie o práci a rodině. Robin Williams by na to měl být expert, ale toto mu moc nesedlo. Asi něco špatného snědl, neboť ho pořád bolelo bříško a musel na o-o. Půl filmu vypadal hůř než většina popelářů co znám od vidění. Docela si zahrál i karavan, kterému říkali nepůvabně "Kravinec" a je škoda, že jej tak zrušili, to si chudák nezasloužll. No nic, dávám 2 hvězdy.(30.5.2010)

Je to naprd. S manželkou se vídáte akorát ráno v koupelně u čištění zubů a večer u večeře... Pro odrůstající pubertální děti už nejte tím bohem co všechno ví a ke kterému je možno kdykoliv přijít se svěřit nebo schovat, ale debilem, co je trapnej a naprosto nic nechápe...Kde jsou ty časy společných výprav a výletů, dob kdy se děti chodili k rodičům pomazlit... Do toho všeho průda v práci a kompost všedních dní. Tohle všechno může osvěžit jen dobrá dovolená někde na Hawai. Bob Munro se však rodinnou dovolenou rozhodne změnit. Vymyslí dokonalé překvapení. Půjčí pořádný karavan a rodinku postaví před skvělý plán, kterým je cesta po Státech. Ta cesta není až tak náhodná, ale to nebudu vyzrazovat. Myšlenka je jasná. Ať už na palubě karavanu při dlouhých přejezdech či v kempech rodinka na sebe konečně najde tak drahocený čas.V omezeném prostoru zkrátka bude muset. Být více spolu a znovu pocítit žár rodinného krbu je ústředním námětem této komedie. Hrdiny tak potká při této road movie celá řada příhod, z nichž některé jsou trapné, většina je však příjemných a pro pohodové pobavení bohatě postačí. Oceňuji CZ dubbing. Na koprodukci Německo/USA docela v pohodě. Co jsem očekával, to jsem dostal. * * *(16.12.2011)

• _aandyy_

Podle ukázek jsem se na film i trochu těšila, těšila se, že to bude zajímavé, vtipné... a čekala jsem zbytečně, možná dvakrát nebo třikrát jsem se "mírně pousmála", ale tenhle film je absolutně suchý, snůška nesmyslů a trapných vtipů. Na takto "vtipné" filmy by se nemělo rozhazovat penězi... Velké zklamání, protože Robin Williams je dobrý herec, ale tenhle film a vůbec role se mu moc nepovedly.(30.5.2010)

• Sygauras

Větší kravinu aby jeden pohledal. To už raději zkousnu Scary movie, než tuhle humornou taškařici bez špetky originality a bez humoru (který by asi v komedii mněl být ne ?) Pousmála jsem se jen jednou. Nedokoukáno do konce, protože jsem si nechtěla kazit můj obdiv k Robinu Williamsovi, kterého mám ráda.(6.4.2014)

• Chamyl

Tak teď je mi to jasné! Po shlédnutí filmu jsem si říkal, že ta fekální nit vinoucí se celým dějem je jak z nějaké německé "komedie" a ejhle: ona to byla americko-německá koprodukce. No, nebylo to tak úplně strašné, občas se člověk i zasměje či alespoň pousměje, ale jinak je celá koncepce tak nějak... zvláštní. Celý film se hrabeme (s prominutím) ve sračkách, aby z toho nakonec vykoukla za uši tahající moralita o americké rodině, prokouknutí všech "slepých" a velké padnutí si do náruče se všemi okolo. Kdyby scénáristé zůstali u bláznivé rodinné roadmovie a odolali pokušení na nějaké morální poučení amerických dětí a rodičů, udělali by rozhodně lépe a ušetřili by většinu diváků trapných pocitů při nejrůznějších "dojemných" scénách. Každopádně, i přes pár veselých okamžiků, se jedná o dílo nehodné hereckého a komediálního mistrovství Robina Williamse, neboť jeho roli by levou zadní zvládl jakýkoliv béčkový seriálový herec.(8.4.2008)

• - Snímek byl v roce 2006 oceněn Zlatou malinou pro nejhorší rodinný film. (Pepinec)

• - Dlouholetý fanoušek kempování Jeff Daniels také vlastní jeden karavan. Podle rozhovoru z detroitského rádia byly jeho lekce řízení karavanu zrušeny, jakmile přijel na natáčení ve vlastním. (Cheeker)

• - Do role Cassie Munro byla původně obsazena Carly Schroeder. Ta ale musela odmítnout kvůli natáčení filmu Firewall (2006). Roli nakonec získala Joanna 'JoJo' Levesque. (Cheeker)