Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

Humorný film trochu na jiné úrovni. Jako češka miluji české filmy. Americké, to není vždy kvalitně provedené, avšak tím nijak neodrazuji televizní maniaky. Na tento film se vždy ráda podívám, ale jak to bývá u hodně filmů, vždy je nějaká scéna, která není reálně možná, a tím upadá autentičnost postav i celého filmu. Režisér Barry Sonnenfeld je však velmi dobrým režisérem, a tento film má v Dobrých rukách...(19.7.2014)

• tron

„Na Havaj pôjdeme v zime. Len my a Židia. Zostane nám veľa šunky.“ Občas som sa chechtal (cúvanie, vypúšťanie fekálií, hororový raňajší útek pred Gornickeovcami), ale keď som si predstavil, že by som musel túto road movie absolvovať ešte raz, veselo mi nebolo. Rodinka Griswoldovcov skrátka i po viac, ako dvoch desaťročiach (!) potvrdila svoj kultový štatút resp. fakt, že ich len tak niekto nedobehne, nedajbože nepredbehne. Ani Robin Williams a jeho patálie, ktoré sme videli už aspoň 48-krát (SPOILER ukradnutý notebook, výpoveď SPOILER).(27.5.2011)

• kritiklon

Sem tam nějaký povedený vtípek ale že by jich bylo tolik jak jsem u komedií s Williamsem zvyklej, to se říct nedá. On sám zde podává spíše průměrný výkon ale i tak tento snímek táhne alespoň trošku výše, než by bez něj zcela určitě byl! Nejvíc mi vadily ty herci z jeho povedené rodinky. Manželka stíhačka a děti nesympatický, majetnický a nevychovaný spratci. Mimochodem rolička Jeffa Danielse byla alespoň menším zpestřením této průměrné, americké rutiny. 2,5* za 49*(19.5.2015)

Jako rodinná komedie to docela ušlo. Skoro nic mi tam nevadilo, u některých situací jsem se docela pobavil. Pokud u tohoto filmu vypnete myšlení, tak vám z toho filmu vznikne nenáročná rodinná oddechovka, která je místy trapná, jindy vtipná, ale nijak nevybočuje z průměru. Robin Williams dělá, co může, a docela se mu jeho role povedla. Dějově je to zkrátka docela v pohodě a nevidím důvod, proč jít na dvě hvězdičky. Jistě, možná to byl mírný podprůměr, nebo jsem jen nenáročný divák, který má rád rodinné filmy a komedie a nedokáže je hodnotit tak přísně. Ale na dvě hvězdičky mi to opravdu nepřijde. Děj to mělo, byl i relativně zajímavý, vtipné situace tam byly, a to mi stačí, abych udělil tři hvězdičky, protože tohle je ryzí průměr. Od komedie čekám pobavení a možnost oddechnout si u nenáročné zábavy, a tak se i stalo. Takže je to za tři hvězdičky.(17.8.2008)

• stepec11

Komedie plna spravnych uvedomelych americanu, spravnych rozhodnuti a uzasnych americkych charakteru. Cela komedie mi prisla dosti kycovita, vse podtrzeno spoustou spatnych posta v. Vrcholem vseho je konec filmu, kdy ziskuchtiveho sefa firmy srazi malej kluk a zpivani cele rodiny pred zaverecnymi titulkami.(23.7.2011)

• - O rolu Cassie sa pôvodne uchádzala Daveigh Chase. (Niles)

• - Karavan rodiny Munro je Forest River, Georgetown 359 TS. Zakoupeno jich bylo pět v celku a jeden rozebraný na součástky, aby se dal během natáčení podle potřeb skládat. (Cheeker)

• - Do role Cassie Munro byla původně obsazena Carly Schroeder. Ta ale musela odmítnout kvůli natáčení filmu Firewall (2006). Roli nakonec získala Joanna 'JoJo' Levesque. (Cheeker)