Rodinná dovolená a jiná neštěstí

• USA RV (více)
Trailer

Přepracovaný Bob Munro se pokouší zachránit kdysi šťastnou rodinu, a proto chce vzít manželku Jamie, protivnou patnáctiletou Cassie a syna Carla na Havaj. Na firemním večírku však dceřina kamarádka Gretchen urazí Bobova šéfa Todda a obviní ho, že dětské nápoje, které vyrábí, jsou škodlivé. Todd sice Boba nepropustí, ale zruší mu dovolenou a pošle ho do Boulderu v Coloradu jednat o fůzi firmy s místní výrobnou sodovek. Protože nechce rodině prozradit pravdu, pronajme Bob velký karavan a tvrdí, že místo na Havaj si vyrazí do Skalistých hor, čímž všechny naštve. Na cestě se poznávají s Gornickeovými, děsivě optimistickou a dobráckou rodinou. Když je během krátké doby potkají už potřetí, přestane Bob věřit na náhody, přesvědčen, že je pronásledují. Navíc ve snaze utajit před rodinou, že dovolená je ve skutečnosti jeho služební cesta, musí práci vykonávat potají, což vede k dalším nedorozuměním. Když už je nejhůř a zdá se, že cesta skončí absolutním fiaskem, zachrání Bob děti před bandou výrostků a překvapivě si znovu získá jejich úctu. Od té chvíle si rodina začne netradiční dovolenou užívat. Jenže když už se zdá, že všechno klapne, vyjde nečekaně najevo pravda, a navíc se znovu objeví věčně optimisticky naladění Gornickeovi. (TV Nova)

Trailer

Carcooli

Robine, Robine, tebe je vážně škoda ... Rodinné trip komedie mám hodně ráda, hlavně pro to, že se na to opravdu můžeme dívat všichni i s dětma. Tenhle film patří mezi oblíbené kousky. JoJo je úžasná ve své roli, stejně jako Robin. Nemám problém s žádnou scénou a nejlepší je ta, kde se rodinka snaží vyčistit odpad v dodávce :)) ()

petero

Slušná rodinná komédia (i keď na výkaly tiež dôjde) s pomaličky hasnúcou hviezdou Robinom Williamsom si vychutnáte len v prípade nie veľkých očakávaní. Dej sa rozbieha pozvoľna, gagy vám bránicu určite neroztrhajú (no vtipné sú a hlavne žiadne nie sú trápne). Ku koncu sa to všetko zlepšuje a Williams mi po dlhom čase (resp. po prvý krát) svojím nenúteným výkonom prišiel konečne zábavný. ()

*Fish*

Ano, jedná se o další stupidní americkou komedii, kde dojde i na fekálie, hlavní však je, že se bavíte. Spíše jak kteří asi, ale já jsem např. u poslední scény (a nejen u ní) doslova řval smíchy - není to ale film pro každého. Nehledejte to v tom myšlenku (kromě standardního amerického "happy-family" kontentu), bavte se. Dramatický konec, kdy dobro a spravedlnost zvítězí nad lží a nenávistí, si mohli sice autoři možná odpustit, ale i tak se pro mě jednalo o skoro 100 minut u výborné komedie. Rob Williams i Cheryl Hines se do rolí výborně hodí a ať už se jedná o mimiku či hlášky, stojí to za to. Ja jako milovník crazy komedií jsem si tuto podívanou opravdu užil. ()

korbitch22

další z řady těch trapných,laciných amerických rodiných komedií,které celou stopáž děsne prudí dementním humorem,občas se snaží získat oko puberťaček nějakým tím zamilovaným teenagerem,občas špetka fekálního humoru a na konci ubohá moralitka a dojemné,srdcerivné objetí.pitvořící se williams dávno nemá štávu.zbytečná blbost,vhodná pro diváka od 5 do 10 let,nebo káždého dospělého s lehkou mozkovou disfunkcí.otravné a trapné. ()

genetique

Rodinka, ktorej rodinné vzťahy začínajú stále viac chladnúť, sa rozhodne pre strávenie spoločnej dovolenky spolu. Na ceste. Kde som to len počul. Tento scenár je ako ozvena, ktorá sa vracia v priemere raz za tri roky, len škoda, že od partičky na čele s Chevym Chaseom ju už nikto netromfol. Snáď inokedy. 35%. ()

• Všechny tři děti z rodiny Gornických jsou pojmenovány po bývalých hráčích NFL týmu Houston Oilers. Earl (Hunter Parrish) po Earlu Campbellovi, Moon (Chloe Sonnenfeld) po Warrenu Moonovi a Billy (Alex Ferris) po Billym Johnsonovi. (Cheeker)
  • Snímek byl v roce 2006 oceněn Zlatou malinou pro nejhorší rodinný film. (Pepinec)
  • Do role Cassie Munro byla původně obsazena Carly Schroeder. Ta ale musela odmítnout kvůli natáčení filmu Firewall (2006). Roli nakonec získala Joanna 'JoJo' Levesque. (Cheeker)