Rodinná dovolená a jiná neštěstí

• USA RV (více)
Trailer

Přepracovaný Bob Munro se pokouší zachránit kdysi šťastnou rodinu, a proto chce vzít manželku Jamie, protivnou patnáctiletou Cassie a syna Carla na Havaj. Na firemním večírku však dceřina kamarádka Gretchen urazí Bobova šéfa Todda a obviní ho, že dětské nápoje, které vyrábí, jsou škodlivé. Todd sice Boba nepropustí, ale zruší mu dovolenou a pošle ho do Boulderu v Coloradu jednat o fůzi firmy s místní výrobnou sodovek. Protože nechce rodině prozradit pravdu, pronajme Bob velký karavan a tvrdí, že místo na Havaj si vyrazí do Skalistých hor, čímž všechny naštve. Na cestě se poznávají s Gornickeovými, děsivě optimistickou a dobráckou rodinou. Když je během krátké doby potkají už potřetí, přestane Bob věřit na náhody, přesvědčen, že je pronásledují. Navíc ve snaze utajit před rodinou, že dovolená je ve skutečnosti jeho služební cesta, musí práci vykonávat potají, což vede k dalším nedorozuměním. Když už je nejhůř a zdá se, že cesta skončí absolutním fiaskem, zachrání Bob děti před bandou výrostků a překvapivě si znovu získá jejich úctu. Od té chvíle si rodina začne netradiční dovolenou užívat. Jenže když už se zdá, že všechno klapne, vyjde nečekaně najevo pravda, a navíc se znovu objeví věčně optimisticky naladění Gornickeovi. (TV Nova)

Trailer

korbitch22

další z řady těch trapných,laciných amerických rodiných komedií,které celou stopáž děsne prudí dementním humorem,občas se snaží získat oko puberťaček nějakým tím zamilovaným teenagerem,občas špetka fekálního humoru a na konci ubohá moralitka a dojemné,srdcerivné objetí.pitvořící se williams dávno nemá štávu.zbytečná blbost,vhodná pro diváka od 5 do 10 let,nebo káždého dospělého s lehkou mozkovou disfunkcí.otravné a trapné. ()

Filipes

Špatný scénář se snažil být kompenzován Robinem Williamsem. Tahle road movie má k pořádné zábavě ještě daleko. Přitom to mohla být krásná záležitost. Začáteční scéna jak Williams zápasí s lechtací příšerou mě skoro dojala ale potom? Mno co dodat. Barry- na tohle se víckrát nepodívám. Pusťte si pár dalších amerických komedií a uvidíte, že americký humor nepřináší nic nového. ()

Big Bear

Je to naprd. S manželkou se vídáte akorát ráno v koupelně u čištění zubů a večer u večeře... Pro odrůstající pubertální děti už nejte tím bohem co všechno ví a ke kterému je možno kdykoliv přijít se svěřit nebo schovat, ale debilem, co je trapnej a naprosto nic nechápe...Kde jsou ty časy společných výprav a výletů, dob kdy se děti chodili k rodičům pomazlit... Do toho všeho průda v práci a kompost všedních dní. Tohle všechno může osvěžit jen dobrá dovolená někde na Hawai. Bob Munro se však rodinnou dovolenou rozhodne změnit. Vymyslí dokonalé překvapení. Půjčí pořádný karavan a rodinku postaví před skvělý plán, kterým je cesta po Státech. Ta cesta není až tak náhodná, ale to nebudu vyzrazovat. Myšlenka je jasná. Ať už na palubě karavanu při dlouhých přejezdech či v kempech rodinka na sebe konečně najde tak drahocený čas.V omezeném prostoru zkrátka bude muset. Být více spolu a znovu pocítit žár rodinného krbu je ústředním námětem této komedie. Hrdiny tak potká při této road movie celá řada příhod, z nichž některé jsou trapné, většina je však příjemných a pro pohodové pobavení bohatě postačí. Oceňuji CZ dubbing. Na koprodukci Německo/USA docela v pohodě. Co jsem očekával, to jsem dostal. * * * ()

Feacher

Nechápu, jak na tohle Robin Williams kývl, bez něj by to hodnocení bylo ještě daleko horší. Já sám dávám 3* jen proto, že jsem film viděl v dětství nesčetněkrát a mám k němu takový speciální vztah, avšak svým způsobem je toto ten typ filmu, kdy se za jeho sledování tak teochu stydíte. Laciné, levné, taková prostě blbost pro odpočinek. Mnohdy to chce hodně přivřené oko a představivost, aby to dávalo smysl, je to takové zvláštně přeslazené. Bez Robina Williamse 1*, objektivně 2*, za sentiment ta třetí... ()

noelcoward73

Pro mě naprosto dokonalá komedie, u které jsem se velmi pobavil! Hodně jsem se nasmál u většiny scén - Geoff Rodkey napsal vskutku mistrovský scénář a režisér Sonnenfeld všechno velmi pěkně spojil jako čerstvě sestavený a řádně promazaný orloj. Opravdu příjemná a velmi oddychová komedie, kterou je třeba nebrat vážně a jen si užívat báječnou jízdu! ()

• Predavač Irv (na obrázku na pravej strane karavanu) je v skutočnosti režisér Barry Sonnenfeld. (Zeker)
  • V scéne, keď je Bob Munro (Robin Williams) na streche autobusu, je vidieť, ako sa jeho špinavá prilba zmenila na čistú. (J*A*M*B*O)
  • Snímek byl v roce 2006 oceněn Zlatou malinou pro nejhorší rodinný film. (Pepinec)