Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

• choze

Těšil jsem se, jak Robin ten karavan efektně zruší, ale skončilo jen u jeho utopení v jezeře a následného bolestivého omlácení nejstaršího poselství amerických rodinných komedií (práce není přednější než rodina) o divákovu hlavu. Vtipné to moc není a Robinova rodina je nesympatická až příliš.(17.8.2008)

Příjemná pohodová nenáročná komedie s vtipným Robinem Williamsem, nesoucí se v duchu National Lampoon ( hlavně tedy rodiny Griiswoldových ). Já jsem se pobavil dobře a ani jsem nic víc od filmu tohoto tipu neočekával. 3,5 *(4.10.2013)

Ze začátku jsem doufl že to Robin Williams pořádně rozjede ale nepřišlo nic.Příběh byl nudný a zdlouhavý. Nakonec mě nejvíc dostal ten klasický kíč, že rodina je důležitější než práce.Hovadina.(30.5.2010)

• Rex Mundi

Zo začiatku to vyzerá na neškodnú, bláznivú rodinnú komédiu, ale keď začnú striekať fekálie, človeka až zamrazí z toho nepríjemného prekvapenia. Okrem scén s vypúšťaním odpadu je to pozerateľný (pod)priemer s ošúchaným humorom aj scenárom, bohužiaľ pôsobiaci, akoby sa niekto pokúsil oživiť rodinku Griswoldovcov, lenže bez nich...(7.4.2007)

Pomerne dobrá komédia, ktorá ponúkne niekoľko srandovných situácií. Vo filme sa ďalej stretávame s jednou dotieravou rodinkou, ktorá prenasleduje hlavných hrdinov na každom kroku. Dej je nenáročný, zápletka takmer žiadna. Film ponúkne pomerne očakávaný záver, ktorý by som si však ani inak nevedel predstaviť. Majstrovské dielo to síce nie je, ale občas sa zasmiať dá. Hlášky detí dopĺňa schopná situačná komika, na dcérušku je veľmi pekné pozeranie. Proste americká komercia so svojimi kladmi i zápormi.(4.1.2015)

• - Všechny tři děti z rodiny Gornických jsou pojmenovány po bývalých hráčích NFL týmu Houston Oilers. Earl (Hunter Parrish) po Earlu Campbellovi, Moon (Chloe Sonnenfeld) po Warrenu Moonovi a Billy (Alex Ferris) po Billym Johnsonovi. (Cheeker)

• - Snímek byl v roce 2006 oceněn Zlatou malinou pro nejhorší rodinný film. (Pepinec)

• - Do role Cassie Munro byla původně obsazena Carly Schroeder. Ta ale musela odmítnout kvůli natáčení filmu Firewall (2006). Roli nakonec získala Joanna 'JoJo' Levesque. (Cheeker)