Reklama

Reklama

Rodinná dovolená a jiná neštěstí

  • USA RV (více)
Trailer

Přepracovaný Bob Munro se pokouší zachránit kdysi šťastnou rodinu, a proto chce vzít manželku Jamie, protivnou patnáctiletou Cassie a syna Carla na Havaj. Na firemním večírku však dceřina kamarádka Gretchen urazí Bobova šéfa Todda a obviní ho, že dětské nápoje, které vyrábí, jsou škodlivé. Todd sice Boba nepropustí, ale zruší mu dovolenou a pošle ho do Boulderu v Coloradu jednat o fůzi firmy s místní výrobnou sodovek. Protože nechce rodině prozradit pravdu, pronajme Bob velký karavan a tvrdí, že místo na Havaj si vyrazí do Skalistých hor, čímž všechny naštve. Na cestě se poznávají s Gornickeovými, děsivě optimistickou a dobráckou rodinou. Když je během krátké doby potkají už potřetí, přestane Bob věřit na náhody, přesvědčen, že je pronásledují. Navíc ve snaze utajit před rodinou, že dovolená je ve skutečnosti jeho služební cesta, musí práci vykonávat potají, což vede k dalším nedorozuměním. Když už je nejhůř a zdá se, že cesta skončí absolutním fiaskem, zachrání Bob děti před bandou výrostků a překvapivě si znovu získá jejich úctu. Od té chvíle si rodina začne netradiční dovolenou užívat. Jenže když už se zdá, že všechno klapne, vyjde nečekaně najevo pravda, a navíc se znovu objeví věčně optimisticky naladění Gornickeovi. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (193)

tron 

všechny recenze uživatele

„Na Havaj pôjdeme v zime. Len my a Židia. Zostane nám veľa šunky.“ Občas som sa uchechtol (cúvanie, vypúšťanie WC, hororový ranný útek pred Gornickeovcami), ale keď som si predstavil, že by som musel túto road movie absolvovať ešte raz, veselo mi veru nebolo. Rodina Griswoldovcov skrátka i po desaťročiach potvrdzuje svoj kultový štatút a to, že ich len tak niekto nedobehne, nedajbože nepredbehne. A to ani Robin Williams a jeho patálie plné dávno prevarených klišé (len som si odškrtával jednotlivé "nečakané" zvraty: ukradnutý notebook, výpoveď...). ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku to vyzerá na neškodnú, bláznivú rodinnú komédiu, ale keď začnú striekať fekálie, človeka až zamrazí z toho nepríjemného prekvapenia. Okrem scén s vypúšťaním odpadu je to pozerateľný (pod)priemer s ošúchaným humorom aj scenárom, bohužiaľ pôsobiaci, akoby sa niekto pokúsil oživiť rodinku Griswoldovcov, lenže bez nich... ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Rodinka, ktorej rodinné vzťahy začínajú stále viac chladnúť, sa rozhodne pre strávenie spoločnej dovolenky spolu. Na ceste. Kde som to len počul. Tento scenár je ako ozvena, ktorá sa vracia v priemere raz za tri roky, len škoda, že od partičky na čele s Chevym Chaseom ju už nikto netromfol. Snáď inokedy. 35%. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Obyčejná rodinná komedie (jakmile vidim, že je u filmu uveden tento žánr, přeběhne mi mráz po zádech), kde máme zaměstnanýho fotra, jeho slepicoidní manželku a dvě pubertální dětičky. Fotr upřednostní práci před tim, aby letěl s rodinou na Havaj, ale nakonec "překvapivě" zjistí, že rodina je důležitější než práce a všichni si padnou kolem krku. Holt nějaký to přiblblý ponaučení v takovym filmu nesmí chybět. Jinak to teda měla bejt asi komedie, což se povedlo tak napůl. Film sází spíš na lacinější formu humoru, což by mi ani nevadilo (zřejmě jsem tady jedinej, koho pobavila scéna s vypouštěnim hajzlu), jenže ty okamžiky, kdy jsem se něčemu zasmál, bych spočítal na prstech jedný ruky. Navíc většina těch "vtipnejch" scének se opakuje pořád dokola. Celkem nic zajímavýho, ale v rámci rodinnejch komedií to ještě neni nejhorší. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Jako rodinná komedie to docela ušlo. Skoro nic mi tam nevadilo, u některých situací jsem se docela pobavil. Pokud u tohoto filmu vypnete myšlení, tak vám z toho filmu vznikne nenáročná rodinná oddechovka, která je místy trapná, jindy vtipná, ale nijak nevybočuje z průměru. Robin Williams dělá, co může, a docela se mu jeho role povedla. Dějově je to zkrátka docela v pohodě a nevidím důvod, proč jít na dvě hvězdičky. Jistě, možná to byl mírný podprůměr, nebo jsem jen nenáročný divák, který má rád rodinné filmy a komedie a nedokáže je hodnotit tak přísně. Ale na dvě hvězdičky mi to opravdu nepřijde. Děj to mělo, byl i relativně zajímavý, vtipné situace tam byly, a to mi stačí, abych udělil tři hvězdičky, protože tohle je ryzí průměr. Od komedie čekám pobavení a možnost oddechnout si u nenáročné zábavy, a tak se i stalo. Takže je to za tři hvězdičky. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (9)

  • Snímek byl v roce 2006 oceněn Zlatou malinou pro nejhorší rodinný film. (Pepinec)
  • Jeff Daniels hrál na banjo ve všech hudebních scénách sám. (Cheeker)
  • V scéne, keď je Bob Munro (Robin Williams) na streche autobusu, je vidieť, ako sa jeho špinavá prilba zmenila na čistú. (J*A*M*B*O)

Reklama

Reklama