Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

RV

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

Typická americká rodinná komedie. Na začátku nic nefunguje, jak by Bob Munro (Robin WIlliams) chtěl. S manželkou se odcizili a s dětmi si nemají, co říct. Také v práci je nespokojený. Despotický šéf ho využívá a teď mu chce dokonce zrušit dovolenou s rodinou. Ale Bob je příliš kreativní na to, aby to jen tak vzdal. Celý film bojuje o dovolenou, o svou rodinu, o práci, snaží se vypořádat s novými lidmi a se životem v karavanu. Nenáročná podívaná s místy pro zasmání.(12.4.2015)

Komedie s Robinem Williamsem, nic světoborného pod sluncem, člověk by snad chtěl říct, že si scénář napsal sám, aby vykřičel do světa, jak moc má velký srdce a že pro něj není nic víc než rodina, ale přesto musím říct, že shlédnutí ani nějak moc nelituju, protože ono je to celé i přes nějaké své naivní a kýčovité prvky celkem vtipné a průměrného diváka to předpokládám nezklame. Sice si na to brzy asi nevzpomenu, ale pakliže mi neunikl mejdan s nějakými přítulnými kočkami, tak shlédnutí nelituju.(18.7.2007)

• stepec11

Komedie plna spravnych uvedomelych americanu, spravnych rozhodnuti a uzasnych americkych charakteru. Cela komedie mi prisla dosti kycovita, vse podtrzeno spoustou spatnych posta v. Vrcholem vseho je konec filmu, kdy ziskuchtiveho sefa firmy srazi malej kluk a zpivani cele rodiny pred zaverecnymi titulkami.(23.7.2011)

• mliko

Tak jako podtitulek dobrodruzny-to sedi,este aby ne kdyz se jede s karavanem do prekrasne prirody.Rodinny tj jasny kdyz jako vzdycky v hlavnich roli jsou tata,mama,(dcera a syn v puberte).Ale komedie , tak ta se mi v tomto filmu nekam ztratila a za celou dobu sem ji nikde nenasel,takze tenhle film vubec nedoporucuju,protoze se jedna o dalsi blbustku na svete snad jen s dobrym obsazenim Robin Williamse, ktery ale taky nic moc roli nezahral.....21,5%(13.8.2006)

Neviem prečo takejto komédii dávam hodnotenie tromi hviezdami, keď je viditeľne jednoduchšia, ale asi to bude tým, že som sa bavil. Kristin Chenoweth je navyše nádherná žena, ktorá mi film vylepšila, Williams sa na ten film tiež hodil, zbytok mi priam zdvíhal žalúdok. Tento cestovný film je pohodový aj keď som mu mnohé neveril, paradoxne mám pocit, že akoby inšpiroval iné filmy. Americké vnímanie reality mu podľa mňa poškodilo, naozaj to nemusím.(29.5.2013)

• - Všechny tři děti z rodiny Gornických jsou pojmenovány po bývalých hráčích NFL týmu Houston Oilers. Earl (Hunter Parrish) po Earlu Campbellovi, Moon (Chloe Sonnenfeld) po Warrenu Moonovi a Billy (Alex Ferris) po Billym Johnsonovi. (Cheeker)

• - O rolu Cassie sa pôvodne uchádzala Daveigh Chase. (Niles)

• - V scéne, keď je Bob Munro (Robin Williams) na streche autobusu, je vidieť, ako sa jeho špinavá prilba zmenila na čistú. (J*A*M*B*O)