Rodinná dovolená a jiná neštěstí

• USA RV (více)

Přepracovaný Bob Munro se pokouší zachránit kdysi šťastnou rodinu, a proto chce vzít manželku Jamie, protivnou patnáctiletou Cassie a syna Carla na Havaj. Na firemním večírku však dceřina kamarádka Gretchen urazí Bobova šéfa Todda a obviní ho, že dětské nápoje, které vyrábí, jsou škodlivé. Todd sice Boba nepropustí, ale zruší mu dovolenou a pošle ho do Boulderu v Coloradu jednat o fůzi firmy s místní výrobnou sodovek. Protože nechce rodině prozradit pravdu, pronajme Bob velký karavan a tvrdí, že místo na Havaj si vyrazí do Skalistých hor, čímž všechny naštve. Na cestě se poznávají s Gornickeovými, děsivě optimistickou a dobráckou rodinou. Když je během krátké doby potkají už potřetí, přestane Bob věřit na náhody, přesvědčen, že je pronásledují. Navíc ve snaze utajit před rodinou, že dovolená je ve skutečnosti jeho služební cesta, musí práci vykonávat potají, což vede k dalším nedorozuměním. Když už je nejhůř a zdá se, že cesta skončí absolutním fiaskem, zachrání Bob děti před bandou výrostků a překvapivě si znovu získá jejich úctu. Od té chvíle si rodina začne netradiční dovolenou užívat. Jenže když už se zdá, že všechno klapne, vyjde nečekaně najevo pravda, a navíc se znovu objeví věčně optimisticky naladění Gornickeovi. (TV Nova)

lord Ball

Vyděl jsem toto dílko zhruba do poloviny a upřímě mě začalo pěkně štvát. Stupidní scénář, ve kterém jak už u amerických rádoby komedií bývá zvykem scéna s stříkajícími fekáliemi, to mě od každého filmu dokáže spolehlivě odradit, přesto jsem ještě chvíli vydržel a koukal, no a ono se to nezlepšovalo, spíše naopak, klesalo to k nudnosti a předvídatelnosti, takže ač sem neviděl konec, tak přesto nevidím jinak než na 2 hvězdičky ()

Guran

Po shlédnutí pár sekvencí z tohoto filmu jsem si musel říct: Ach, Robine, proč jsi tu roli vůbec bral? Copak jsi ty potřeboval prachy? Film je totiž hodně špatný. Robin se sice snaží hrát, ale scénář mu toho zase moc nedovolí. Komedie se to může nazývat snad jenom ve snu, ty "srandovní" scény jsou hodně trapné, spíš pro pláč, než pro smích. Postavy otřesné, zvlášť dcera Robina. Jeff Daniels mě maximálně taktéž překvapil se svou účastí v tomhle filmu. Naprostá ubohost a propadák. ()

huzgi

Film si na nic nehraje. Blbost, která má pobavit a nic víc. Je těžké hledat nové nápady pro potřeštěné komedie, vše už bylo vymyšleno. Takový solidní průměr. ()

marek29

Vypínačka mozku na velmi velmi nudná odpoledne / večery. Jonak asi ne. Příběh si to nenese, kýče už o něco víc. ()

Efreeti

Byly chvíle, kdy jsem se smál, až jsem se za břicho popadal...neříkám, že tu najdete inteligentní humor...tohle je film pro nenáročného diváka....pro celou rodinu. Pokuď bych to měl k něčemu přirovnat, pak jednoznačně k příhodám rodiny Griswoldovy. "Pamětníci" si jistě vybaví sérii filmů s Chevy Chasem v hlavní roli "Bláznivá dovolená", "Bláznivá dovolená v Evropě" atd. ... a tenhle snímek je jako jejich mladší bráška. ()

BradleyT

Je to taková oddychovka, mě se ten film celkem líbil, neznám podobný příběh, takže určitě oceňuji originalitu. Co se týče té americké morality - na to už si snad zvykl každý a lze ji vidět v každém americkém filmu, jen tady je holt až moc vidět. ()

Filipes

Špatný scénář se snažil být kompenzován Robinem Williamsem. Tahle road movie má k pořádné zábavě ještě daleko. Přitom to mohla být krásná záležitost. Začáteční scéna jak Williams zápasí s lechtací příšerou mě skoro dojala ale potom? Mno co dodat. Barry- na tohle se víckrát nepodívám. Pusťte si pár dalších amerických komedií a uvidíte, že americký humor nepřináší nic nového. ()

route60 odpad!

Nemohu jinak ale odpad jsem musel dát, koukat se na R.Williamse jak se uboze pachtí to opravdu nesnesu a režisér Barry Sonnenfeld těžce přestřelil, děj neskutečně trapný, některé postavy na zabití (třeba dcera) no nemohu jinak, 15% ()

honzic

Překvapivě dobře koukatelná, odpočinková komedie na nedělní odpoledne, která potěší, i když moralismus na konci je hodně přehnaný. Hodnocení: 60 % ()

Oudis

Za mě to je pohodová podívaná, která potěší, ale neuchvátí. Není to žádný filmový skvost, ale dá se to zvládnout. Dokonce se člověk občas i zasměje. Příjemný rodinný film ve kterém procestujete část nádherné přírody USA. Za mě max. 3* ()

*Fish*

Ano, jedná se o další stupidní americkou komedii, kde dojde i na fekálie, hlavní však je, že se bavíte. Spíše jak kteří asi, ale já jsem např. u poslední scény (a nejen u ní) doslova řval smíchy - není to ale film pro každého. Nehledejte to v tom myšlenku (kromě standardního amerického "happy-family" kontentu), bavte se. Dramatický konec, kdy dobro a spravedlnost zvítězí nad lží a nenávistí, si mohli sice autoři možná odpustit, ale i tak se pro mě jednalo o skoro 100 minut u výborné komedie. Rob Williams i Cheryl Hines se do rolí výborně hodí a ať už se jedná o mimiku či hlášky, stojí to za to. Ja jako milovník crazy komedií jsem si tuto podívanou opravdu užil. ()

stepec11

Komedie plna spravnych uvedomelych americanu, spravnych rozhodnuti a uzasnych americkych charakteru. Cela komedie mi prisla dosti kycovita, vse podtrzeno spoustou spatnych posta v. Vrcholem vseho je konec filmu, kdy ziskuchtiveho sefa firmy srazi malej kluk a zpivani cele rodiny pred zaverecnymi titulkami. ()

gpx

Barry Sonnenfeld teď už ví, že natočit vtipnou komedii není žádná sranda. Jak tu někdo někde zmínil, klasice "National Lampoon's Vacation" se jen tak něco nevyrovná a "RV" k tomu má bohužel na míle daleko. Podle některých filmů to vypadá, že v USA je v současnosti už dovoleno dělat si srandu jen z bílých heterosexuálních chlapíků po třicítce. Podle této zásady byl evidentně napsaný scénář a vybrán herec pro hlavní roli. Robin Williams ze sebe dělá vola až se z něho kouří, ale vtip ne a ne vylezt. PS: Vzhledem k úrovni filmu by mi do hlavní role mnohem lépe sednul Steve Martin. ()