Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

alphatown

Tento film bych označil za hororovou komedii se zombíky.Všude je plno kečupu,děj je ztřeštěný,všichni se chovají jak zfetovaní,těla rozmetávaná na kusy.Hodně bizardní,hodně okázalé,hodně sprosté,ale celkově to nebylo až tak zábavné.Možná se na to někdy ještě podívám. ()

mad.dog

Dobrý film, který s pěknou hudbou ukazuje, jak se zachovat během zombie apokalypsy. Tohle je silně nemainstreamové dílko, ke kterému si musím najít cestu. Je tu na mě až moc nechutností, někomu to nevadí, já ale na to zas tolik nejsem. + nápad natočit to jako (doufám, že jako) na na celuloidový film se mi moc líbil. Dával tomu snímku zvláštní, osobitý styl. ()

Lazy87

No do dneška jsem nepřemýšlel nad tím, že holky bez nohy jsou lépe přístupné. Celkový dojem: hrůza. Celkový pocit: paráda. ()

toyen13 odpad!

Tenhle "film" je slátanina, která od začátku nemá hlavu, ani patu, naprosto nekoherentní slátanina scén. Příšerné. ()

zsh3

Tak toto je přesně ten film, který se hodí pustit, když máte na návštěvě tchýni a potřebujete aby už vypadla :-))) Naprosto bezduchá zombie vyvražďovačka ! Krásný holky - 5 bodů, hodně zbraní - 5 bodů, dějová linka - 0 bodů, efekty 5 bodů, množství falešné krve a hnisu použité při natáčení: odhadem tak 300 litrů :-))) Mám rád filmy Roberta Rodrigueze, na nic si v nich nehraje a prakticky točí komiksy. Děj je opravdu primitivní, jde vlastně jen o to, dostat ze z bodu A do bodu B a to za použití parádních efektů. V tomto filmu nejde o nějaký realismus (to bychom pak museli trvat na tom, že když má holka místo nohy kulomet, tak aby to střílelo, musí držet spoušť, což se neděje a přesto efektně kosí nepřítele) a to je přesně to, co je úkolem tohoto filmu. Pobavit fanoušky zombie vyvražďovaček. A to se povedlo na 100%. ()

Legonard1

Pre mňa úplne geniálny film plný humoru, akčných scien, krásnych žien a krvy. Mix viacerých žánrov od hororu cez akčný film až po komédiu. Skvelá hudba, kamera, všetko. Nemôžem nič vytknúť. ()

Tobias_Sin

Pár velmi slušných scén ( jízda na minimotorce, jednonohá gogotanečnice s puškou místo nohy, Tarantinův voják .. ) celé to však do lepšího filmového zážitku nedokáží vytáhnout.. ()

kreyson13

Zpočátku se to tváří jako "seriózní" zombie film, ale ta druhá polovina je úplně ujetá. Nevím, jestli to měla bejt parodie, nebo komiks. Každopádně hektolitry kečupu a i pár vtipných momentů se našlo. ()

Mountain

Další z rodiny béčkových zombie filmů, který se mi ale stejně jako Úsvit nebo Soumrak mrtvých moc líbil. Rodriguezův film se v béčkovosti přímo vyžívá, ale je to jenom dobře, protože je to vážně super oddechovka s pár neotřelými nápady, z nichž rozhodně vyčnívá role Rose McGowan, který to mimochodem jako GoGo tanečnici neuvěřitelně sluší. Ono přijít o nohu může mít i svoje výhody. Škoda, že ten samopal dostane až na poslední půlhodinku, je to totiž neskutečně efektivní .A taky efektní. I když dost srandy si užije i s nohou od stolu. Potěšila mě taky přítomnost herců z mých oblíbených Ztracených – Naveena Andrewse a Jeffa Faheye. Zapomenout nemůžu samozřejmě ani na Bruce Willise a obzvláště nechutného Quentina Tarantina. Hlavní ale je, že tohle dílko skutečně svižně odsejpá, dokáže v pár scénách i překvapit a municí, vulgarismy ani krví se rozhodně nešetří, což je určitě klad. Zcela nečekaně se dočkáme i béčkového konce, který mi vyvolal úsměv na tváři, po zhlédnutí toho, co nosí naše milá Cherry na pahýlu své nohy teď. ()

Elam

Drsná a zároveň velice zábavná podívaná, kde se stírá rozdíl, mezi krví a barbecue omáčkou. Rodriguez v životní formě!80% ()

Tomas_313

Něco takového tady chybělo a vsadím se, že v blízké budoucnosti se podobná zkušenost nebude opakovat, už jenom proto, že zisky nebyly valné. Stamilionové rozpočty a do očí bijící snaha studií a producentů zavděčit se divákovi i za cenu kvality, hlavně když se zlaťáčky hrnou - to je dnes běžná filosofie, kterou s úchylným úšklebkem boří Robert Rodriguez a Quentin Tarantino. Planeta Teror je bombová pocta především 70. létům, kdy kopie béčkových ( a céčkových ) hororů plnily kinosály a jedním z věrných nadšenců byl právě Robert Rodriguez, což se na snímku zatraceně projevuje. S každé scény čiší upřímná radost jak režiséra, tak všech herců a všichni si náležitě užívají neopakovatelnou volnost a své nadšení předávají divákovi. Samozřejmě musí sledujícímu v krvi kolovat alespoň špetka nadsázky a pochopení pro splnění zvrhlých dětských snů, navíc samotný žánr založený na vybíjení puchýři ověnčených nakažených má své omezené pole působnosti, z čehož vyplývá že film nezaujme každého, ale i přesto by měl být začleněn do kánonu každého filmového fandy. Herecké výkony jsou úmyslně směšné, záběry nechutně explicitní a akce napěchovaná šílenými nápady, prostě neskrývaná pí*ovina, která si je své ulítlosti dobře vědoma a využívá jí k maximálnímu požitku. Občasně se zachází až za hranici vkusnosti, což se projevuje na snaze navodit nostalgii pomocí starého praskajícího obrazu, který v některých sekvencích svou umělou přehnaností odvádí od děje. Obsazení nadmíru povedené, vydařený výkon Joshe Brolina ( oproti druhému Sin City ) a nezapomenutelný kulometný výlev Rose McGowan se neomrzí ani při opětovném shlédnutí. Srovnávat Tarantinovo Auto zabiják a Planetu Teror je nemožné, oba se totiž vydávají diametrálně odlišnou cestou. Tarantino nabízí komornější a realističtější podívanou, která staví na obsáhlých rozhovorech postav, které jsou poté bez mrknutí oka zavražděny. Zato Rodriguez představuje přímočarou "oddychovku" bez hranic, kde je zvrhlost režiséra prezentována bez skrupulí. 85% ()

lineker

Jedné noci na jednom místě se odehrála "krutopřísná" krvavá kalba pod taktovkou mistra nezávislých filmů Roberta Rodrigueze. Kdo šel do filmu s tím co se dá očekávat, nemohl být zklamán, protože toho co mělo být hlavním magnetem filmu, tak toho bylo opravdu nepřeberné množství, vnitřnosti, krev, létající končetiny, odpadávající části těla (auu to opravdu bolelo ) a do toho hustý hlášky. Ten kdo šel do filmu nepřipraven, si často (pokud to dokázal dokoukat) musel ťukat na čelo. Jestliže mělo jít o poctu zombie hororů, tak určitě důstojnou. ()

megacik

Zombíci, to je moja slabina. Toto bol však taký guláš všetkého možného, že v konečnom dôsledku sú tu zombíci piate koleso vo voze. Filmu chýba napätie. Nemáte nikoho, komu máte držať palce, aby to prežil. Preto Vám to je jedno, ako to vlastne celé dopadne. Od polovice filmu nastupuje nuda, skombinovaná s bollywoodskou klasikou....obrovské výbuchy, krv, samopal či guľomet namiesto nohy. Prvá polovica filmu za 4 hviezdy, druhá polovica je odpad. ()

Wiceman

Tak takhle zábavnou ptákovinu jsem ještě dlouho neviděl. Opravdu naprostá zhovadilost s ženskou, co má místo nohy machine gun, její bývalá láska Wray, co je TEN El Wray a tuna stříkající krve a hnisu. Nemůžu říct, že jsem se královsky nebavil. Jsem proto divnej? To asi ne, když to člověk bere s trochou nadsázky a množstvím soucítění se zetkovými hororovými akčními braky, což přesně vystihuje tenhle film. Moc jsem se bavil a plno áčkovejch herců v roli vedlejších postav je sice něco, co Rodriguez trochu kopíruje od Tarantina, nicméně velmi potěší. Má to pak větší drive. Lepší 4* ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)