Babel je již třetím snímkem vzešlým z úspěšné spolupráce režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores Perros, 21 gramů). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Dvojice Američanů, Richard a Susan, je na zájezdě v Maroku. Kvůli Susanině zdraví však musí svůj pobyt zde narychlo prodloužit... Chůva Amelia se bojí, že nestihne svatbu příbuzných v Mexiku. Spolu se synovcem se rozhodne, že tam tajně odjede i s opatrovanými dětmi... V Japonsku řeší mladá hluchoněmá dívka své psychické problémy. Ty jsou způsobené jednak sebevraždou matky, jednak neschopností komunikace s otcem... Synové marockého pastýře dostali kvůli hlídání ovcí od otce loveckou pušku. Samozřejmě ji chtějí vyzkoušet. Kulka letí dál, než mysleli... (oficiální text distributora)

Nuala

Sám o sobě Babel není špatný film. Jenže ve srovnání třeba s Amores Perros mi postavy Babelu přijdou nevykreslené a ani děj mi nepřijde tak napínavý. Opět se setkáváme s příběhy, které dohromady tvoří složitou skládačku, kdy každý detail znamená důsledek pro aktéry druhého příběhu. Poutavé, přesto ne takové, jako jsem čekala. ()

Joe321

Babel jsem chtěl dlouho vidět, ale dostal jsem se k němu až teď. Musim říct, že přesně naplnil mé očekávání. Japonská příběhová linie vyčnívá audiovizuálními orgiemi, drogová scéna jen s hudbou je vynikající. Linie s američany hereckým uměním, Brad Pitt se u mě konečně zbavil hezounské škatulky, tady předvádí pořádný výkon. Jen mě mrzelo, že nebylo více Cate Blanchett. Linie s mexičankou a dětmi příběhem a stejně tak marocká. Kamera a hudba Gustava Santaolalla je výborná. Alejandro González Iñárritu mi dal zatím jeho nejlepší film. -"This is your fucked-up country, it's your responsibility!" ()

Morloth

Nemám co vytknout, patos se šikovně skrývá a na povrch vystupuje syrovost světa. Babel je, ostatně jako všechny Inarritovy filmy, o jediném okamžiku, který dokáže změnit osudy. O nepochopení a zbabělosti. O lásce, která je pošlapána a vláčena ulicemi, ale která se přeci jen vzmátoří. Bábel je o mašinerii tisku, politiky, policie. Bábel je o životě. A ať mi třeba někdo vykládá o tom, že je vše konstrukt. Ať mi předhazuje dojemné doteky a pohledy, které mají bodat. Ale proč by ne< Vždyť tak to opravdu je, pomůže ten od koho to nečekáte, podkopne ten kdo má držet. Ve chvílích štěstí se rozcházíme, aby nás slepila situace, kterou bychom nejraději vymazali. Inarritu je režisér, který dokáže do svých snímků promítnout lidskost. Jen je pak třeba hodně veselých chvil, aby se filmy dostaly z hlavy a pustily dovnitř trochu světla. ()

Martin741

Reziser Alejandro Gonzales Inarritu po genialnych Amores Perros prichadza s novym filmom, ktory sa vola Babel. A opat sa jedna o mimoriadne kvalitne dielo a perfektnym scenarom. Inarritu tu vhodne prepaja 3 rozne pribehy, podava realisticky /surovy, brutalny a drsny/ pohlad do zivota tychto troch pribehov a ludi v nom. Filmu suverenne kraluje herecke duo Brad Pitt a Cate Blanchett, ale nesmiem zabudnut ani na skveleho Gael Garcia Bernala a chuvu. K tomu vysperkovane dialogy a kvalitna atmosfera ..... tymto som sa stal definitivne velkym fanusikom tohoto rezisera. 100 % ()

Aljak

Babel poriadne zaostal za mojimi očakávaniami, keďže od dvojice Iñárritu & Arriaga som čakal skutočne oveľa lepšiu nadväznosť dejových línií... V podstate sa to javilo ako 4 poviedky, od ktorých som čakal, že budú navzájom pekne prepojené a celé to vytvorí akúsi sieť príbehov (ako napr. v Amores Perros), ale bohužiaľ taký zázrak sa nekonal - jediné dva príbehy, ktoré boli medzi sebou poriadne prepojené boli dve marocké dejové línie, no tie ostatné dve z Mexika a Japonska sa len jemne o to celé obtierali. Takže hlavne z tohto dôvodu je to pre mňa sklamanie, hoci samotné príbehy boli pútavé, dramatické a zaujímavé, ale ako vravím - chýbala mi tam väčšia prepojenosť a nadväznosť, a keď sa to tak vezme ani tie závery neboli bohvieako výnimočné... Ale treba uznať, že herecké výkony a najmä hudba boli vynikajúce. ()

Rajesh_K.

Neskutečně reálný film opravdu ze života...není ani trochu přibarvený a je věrohodný skutečnosti. Celá věc vás nutí k zamýšlení o různých sociálních a životních podmínkách všech lidí. Snímek na mě působil děsivě a depresivně zvlášť v těch nejkritičtějších situacích, kde si člověk sáhne na úplné dno a uvědomí si věci, které by si za normální situace neuvědomil. Vskutku krásné prolínající příběhy...Zde jsem si režiséra hodně oblíbil. ..(100%) ()

Tuomi

Krásná mozaika čtyř příběhů, kde každý z nich má svůj půvab a zaujme. Alejandro González Ińárritu rozhodně nezklamal. ()

shyster

Vyvrcholení "trilogie" nedělá předešlým "dílům" ostudu. Je lepší než amorros perros, ale o ten stupínek horší než 21 gramů. Ińárritu zde dokazuje, že je režisér světové třídy a dokáže ukočírovat hvězdy amerického nebe - Blanchett a Pitta. Z nového propletence je nejvíce zajímavá část odehrávající se v Maroko. Ostatní jsou stále nadprůměrně natočené i napsané, ale v rámci trilogie je to průměr. I tak zapamotováníhodné scény se najdou ve všech částech. ()

bogomira

Nechal jsem se manipulovat, balamutit i emočně vydírat a dělal jsem to rád, protože to stálo za to. A za pět dávám, protože nejsem pozérskej cynik a ještě jsem neztratil schopnost se na film jen dívat a prožívat ho, aniž bych rozpitvával každej prd. ()

Rocky88

Nebýt té nudné japonské dějové linky, bylo by to za pět. Ińárritu emocemi nešetří, scénář je na stejně vysoké úrovni, jenže co naplat, když se u japonské panny a jejího chlupatého bobříka člověk prostě nudí. . . ()

Jino

Výborné herecké výkony a režie dělají z Babel to co je - Nadprůměrné drama, které v sobě skrývá tak trochu politický podtext a divák v něm navíc vidí jak některé nezásadové situace mohou ovlivnit zásadně životy druhých. Povedené. ()

Flaxik

Že je film dobře udělaný a s dobrými herci mi nestačí. Odmítám sledovat filmy, které jsou o lidské blbosti (Maroko) a nezodpovědnosti (Mexiko), kde se veskrze děj moc nehýbe a kde se exponuje dojímání na naprosto (pro mě) nepatřičném místě. Chůvě jsem celou dobu přál, aby jí někdo hnusně zmasakroval (kráva blbá nezodpovědná, jak si dovoluje vůbec naříkat), a osudy Breda s Kejt mi byly úplně ukradené (umře, neumře, hlavně aby se už něco stalo, ať se tam pořád neválí jak mršina). Ano, je to moje chyba, ale když se v životě potkávám s otravnými hovady a hysterickými kravkami, nemusím se na ně ještě dívat ve filmu. Nevím jestli u většiny brečících psychoušů mělo diváka mimoděk napadat: "dobře vám tak, vymaštěnci". Jediná japonská část byla trošku zajímavá, takže druhá hvězda do košíčku. ()

Streeper

Film je svým způsobem velice zajímavý a určitě si najde své fanoušky, ale já se upřímně u tohoto filmu nudila. Není tam nic, co by mě dokázala opravdu nadchnout. Ovšem herecké výkony všech herců jsou skvělé. Ale já film hodnotím jako průměrný. ()

joker.george

Po 21 gramech mě Alejandro González Iñárritu opět přetáhl na svoji stranu. Sice neopustil svůj standartní styl vyprávění, ale už byla vidět jistá inovace. Všechny povídky měly v sobě vnitřní sílu, potřebný spád, ale celkově to na mě mělo minimální emoční dopad, ale jako drama funguje snímek skvěle. Škoda jen, že nebyla japonská linka od děje zcela odstřihnuta a nefungovala jako samostatný celek... Odtud taky pochází pro mě nejlepší scéna, když je Japonka na discotéce. O hereckých výkonech a hudbě, která se přes jednotlivé epizody přelévala a spojovala je, se už rozepisovat nebudu... ()

4daPeace

Verdikt: Dalsi typicky film od AGI, stylem vypraveni podobny spise na 21 gramu nez na Amores Perros, ovsem je jeste rozvlacneji vypraven, mozna by se dalo 10-20minut nekde vysekat, ale v zadnem pripade to neni nuda, film opet chytne za srdce a hlavne za dusi...jak jen to ten chlap dela? Kazdpopadne, jestli natoci i cvrty film na stejnem principu, tak uz nevim :o) ()

ad

Zase jednou dokonalý film a velkolepý zážitek... Inarritu se vymakal na člověka s absolutním citem pro film, přesně ví kdy kam jak šáhnout, aby dosáhl svého... ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Shia LaBeouf na odstřel?