Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

kajas

Smutný film, ale trochu mě nudil, neškodila by kratší stopáž. Má ale jeden velký klad, Willa jsem totiž začala vnímat i jinak než jako drsného Mizeru nebo Muže v černém. ()

marleyy

80% Příjemné překvapení. Krásný snímek o přátelství otce, syna a touze něco udělat se svým životem. Vynikající výkony celé rodinky. Film, který mě opravdu pozitivně naladil. ()

Aleee89

Další z filmů, u kterého bych si neodpustila, kdyby mi unikl. Těšila jsem se na něj - příznivé kritiky, zajímavý příběh, navíc podle skutečné události. Will je taky sympaťák a těšila jsem se i na něj. Tato role byla překvápko, jsem na něj přece jenom zvyklá jako na akčního hrdinu apod., svou polohu navíc zvládl a odměna v podobě nominace na Oscara ho neminula. Malý Smith je snad ještě sympatičtější než jeho táta. Hrál velice přirozeně a s otcem se skvěle doplňovali a utvořili zajímavou dvojici. Příběh sám o sobě má taky něco do sebe. Jak už jsem psala, je inspirován skutečností, a to ho dělá ještě lepším. Je to dojemné, zajímavé a silné. Film mi dal určitě hodně, nenudila jsem se. Navíc se mi líbil nápad se scannery na kosti, když ho s sebou všude tahal a nemohl prodat... Taky jsem se u filmu párkrát usmála, takže už opravdu nemám co dodat. ()

Skip

Chris Gardner v podání výborného Willa Smithe jde za svým vysněným místem makléře u velké finanční firmy vskutku zarputile, přičemž se s ním život vůbec nemazlí. Bylo to dost velké drama, které se podařilo natočit bez zbytečné slzopudnosti, i když sem tam nějaká ta slza asi ukápne. ()

wipeout

Ďalšia sociálna cindarella story, ktorá vám, ak by ste náhodou zabudli, pripomenie, že peniaze a majetok sú jedinou cestou k šťastiu. Keď nie ste práve fanúšikom amerického "módu mať", tak vám asi monológy "sociálneho prípadu" Willa Smitha nebudú príliš imponovať. Keď ale opomeniem všetky tieto výhrady, tak sa jedná o pomerne vydarený rodinný film s edukatívnou ambíciou, pohybujúci sa niekde na hranici únosnosti. 2,5* ()

Kopik

Moc pěkný film u kterého jsem soucítil s hlavním hrdinou. Takovou porci smůly bych nepřál nikomu. Will Smith i jeho syn zahráli brilantně, takže ode mě 4 hvězdičky a příjemný zážitek. ()

dee-key

Nevim, nějak jsem se u toho nepobavil. Ne že bych to bral jako komedii, ale bylo to takový utahaný. Ale jiank v jádru dobrý drama. Nakonec se z toho slušně vysekal a byl z toho krásný americký happyend. ()

SonG

Will Smith zanechal se svým synem hluboký dojem..Od té doby, co si Chris vzal Christophera k sobě, jsem doslova zažíval všechny chmury a strasti s nimi..Nebýt první půl hodiny ve filmu, která mne až tak nezaujala, dal bych plný počet hvězd, protože tento film má opravdové charisma a z některých scén opravdu až zamrazí. Nezapomenu na výraz Willa Smitha na konci filmu, ten se mi opravdu vryl do paměti. Will Smith umí zahrát opravdu cokoli a znovu potvrzuje, že je jedním z nejlepších herců současného filmu. Štěstí na dosah se tak stává největším filmovým zážitkem poslední doby... ()

HappySmile

Will Smith zde podal opravdu skvělý herecký výkon, člověk se do hlavního hrdiny dokázal úplně vžít a po celou dobu mu fandil. Avšak snímek byl pro mě tak smutný, že už se na něj asi podruhé dívat nemusím. ()

rakovnik

Slaďoučký film o tatínkovi a synovi, kterým život nepřeje. Všechno je to tak okázale sladké, až jsem měl té marmelády dost. Jediné, co by mě překvapilo, by byl nějaký nešťastný závěr. I když se možná jedná o příběh, jakých se děje mnoho... ()

Aljak

Pekný motivačný film o tom, že človek by sa nikdy nemal vzdávať a bojovať aj vtedy, keď už všetko vyzerá beznádejne. Ale aj v tej kope nešťastia človek potrebuje kus šťastia, aby z tých útrap unikol. Vždy treba dúfať aj v priaznivé okolnosti, lebo bez nich ani akákoľvek snaha nemusí byť dostačujúca. Aj keď film sa snaží prezentovať ideu naháňania šťastia, no bez zopár šťastných okolností ani to naháňanie nemusí dopadnúť takto pekne. Stavím sa, že je aspoň 100x viac životných osudov, keď to proste nevyšlo ani v prípade absolútnej snahy a nezdolnosti. No ale jedno bolo určite odsúdeniahodné, a síce postoj tej matky, ktorá od problémov jednoducho odišla preč a vlastnú rodinu nechala upadať. ()

William_

8/10. I takhle vypadá Amerika. Chudoba a každodenní přežívání a přemýšlení o tom, kde strávíte noc. Will Smith svou roli neskutečně prožil a působí tak neuvěřitelně realisticky. Osobně tento film považuji za výkladní skříň jeho herectví. ()

Jino

Na mě to nějak zvlášť moc nezapůsobilo. Ano, Smithovi jsou dobří, ale jinak se mě to až tak zase moc nelíbilo. Slušný průměr a víckrát se na to asi nepodívám. ()

shyster

Nečekal jsem, že mě film z Hollywoodu ještě někdy takhle dojme. Ještě k tomu s Willem Smithem v hlavní roli. V životě to tak prostě je, že někomu se daří aniž by se musel snažit a proplouvá jim bez škobrtnutí. Jiní mají prostě smůlu a ať se snaží sebevíc, to je jejich štěstí jim nejde naproti. I tak to ale nevzdají. Film s krásnou atmosférou, kdy na plátně sledujeme mnoho proher hlavní hrdiny, který to ale nevzdává a staví se proti nim čelem. I když od první minuty víte, že na konce nás čeká happy end, tak tu jeho strastiplnou cestu rádi s ním prožijete. Bohužel se na tomto filmu projevila ruka Hollywoodu, kdy to občas žene do extrému, ale ústřední dvojice to zahrála věrohodně, že jim to odpustíte. ()

dezorz

Hollywood dokaze natocit socialne drama tak, aby to bol dojak a blockbuster zaroven. Prilis vela podmienok na to, aby sa dali ustriehnut vsetky drobnosti a detaily. A to je skoda, tato tema a herci by na to celkom mali. ()

marcek

Parádní film, děj nijak zvlášť nezaujme, ale herecký výkon Willa Smithe určitě - není to jako jeho ostatní komické role ()

WoWoW

Tenhle film mě naprosto připoutal, i když jsem měl chvílemi pocit, že musím přestat koukat. A to protože ten chlápek v podání Willa Smitha měl fakt neskutečnou smůlu a já si říkal, že to nedokoukám protože prostě nechci vidět jak skončí jako bezdomovec někde pod mostem, nakonec jsem to vydržel a byla to dobrá volba. Neznat předem název filmu a dělat, že mi není jasné, že to skončí dobře, tak bych to spíš pojmenoval "Smůla kam se podíváš". ()

Langy10

Tento film mě absolutně dostal na kolena. Dojemný film o synovi s otcem, který se dostávají na mizinu až skončí uplně na dně.... Ač jsem to nečekal, abych se pravdu přiznal, tak nakonec jsem byl šťastný ! :) Konec mě nejvíc dojal... Něco tak úžasně krásnýho jsem dlouho neviděl ještě když je to podle skutečné události to ty filmy za něco stojí a mají příběh, který je pravdivý a v něm se může stát ledacos. Ty filmy ja nejvíc zbožnuji a také tak přihlížim k hodnocení.. Tento příběh byl na 4,5 hvězd a jelikož to bylo podle skutečnosti, bez diskuzí dávám 5 hvězd! Cos se týče hercý, tak to nemělo chybu! Will Smith to bylo úplně role na něj . Nikdy nechápu jak ty herce v těch super filmech tak krásně trefí :) a taky jsem za to rád! :) ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007