Bývalý astronaut NASA Charles Farmer (Billy Bob Thornton) se odmítne vzdát svého snu podívat se alespoň jednou v životě do vesmíru. Na rodinné farmě si začne ve stodole stavět vlastní raketu, která by ho vynesla na oběžnou dráhu. Jeho „vesmírný program“ samozřejmě vzbudí zájem sousedů, kteří se jeho „kutilstvím“ dobře baví. Další, koho začne Charlesův sen zajímat, jsou novináři, kteří větří skvělý příběh na titulní strany. Na druhou stranu vláda neshledává na stavbě soukromé vesmírné lodi nic zábavného. Naopak považuje Charlesův koníček za podezřelý a postupem času za možné ohrožení, které je nutné zastavit. Jediný, kdo věří v Charlesův sen je jeho manželka Audie (Virginia Madsen) a jeho bývalý kolega z NASA (Bruce Willis). To, co začalo jako neuskutečnitelná fantazie jednoho snílka, začíná získávat reálnou podobu.

Hlavních rolí se ujali fantastičtí herci. Astronauta - farmáře si zahrál Billy Bob Thornton (Banditi, Ples příšer, Santa je úchyl!). Jeho manželku ztvárnila Virginia Madsen (nominace na Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Bokovka, Spider-Man), jeho kolegu z NASA Bruce Willis (Sin City – město hříchu, Rukojmí, Banditi). (oficiální text distributora)

Chrustyn

Billy Bob a jeho cesta do vesmírů v "podomácku" vyrobeném raketoplánu. Méně povedená variace na "splň si svůj sen" ála "Hřiště snů". To je však o několik tříd výše. ()

bassator

Jedna z nejabsurdnějších "pohádek" kterou jsem (snad) kdy viděl. Když to člověk bude brát tak, že kouká na fantasy a né na nic skutečného nebo uskutečnitelného tak ho to nemůže (opět snad) urazit... - 2. 10. 2012 - 50% ()

packa

Milé, místy i docela zábavné. Ale do těď jsem nepochopil, jestli ta sekvence přistání byla totální neznalost tvůrců, nebo úmyslná parodie. Kloním se k verzi o scénáristově slaboduchosti a proto víc než dvě hvězdičky dát prostě nemohu. ()

anais

Na sobotní chvíli po obědě, kdy se po konzumaci knedlíků a mastné kachny nemůžete zvednout z gauče u televize, a ruka je tak těžká že se vám nechce ani vynakládat tu na její přesun k ovladači a přepnutí. Pro podobnou chvíli odevzdanosti programovému osudu je určen Astronaut farmer. Film plný sentimentálních řečí o lásce, patetického boje za naplnění snu a „plnohodnotných“ dialogů obtěžkaných životní zkušeností. A jako třešnička na dortu je tu Bruce Willise v asi nejtrapnějším cameu své kariéry. Zajímavé bylo snad jen trochu anarchistické jednání hrdiny, který většinu filmu staví svůj sen o letu do kosmu nad rodinu a její finanční zabezpečení. A nejvíc mě namíchlo, že děj v podstatě vykrádá skvělou povídku Raye Bradburyho (myslím, že se jmenuje Raketa, nebo tak nějak), ale nikde o tom není ani zmínka. Určitě jsou i horší filmy, tenhle měl ale vcelku dobrý námět, velmi kvalitní herce, a nezúročil z toho prakticky nic. Ruce pryč od astronauta Farmáře (ano, hlavní hrdina nejen, že je farmář, on se tak i jmenuje…)! ()

honajz

Hodně slabý film, plný klišé, patosu a hlavně nudy. Vím, co chtěl říct, ale říká mi to jak prvňáčkovi ve škole. --- Bobby Bob Thorton a Virginia Madsen v hlavních rolích filmu o chlápkovi, který se rozhodl postavit si doma v kůlně raketu a vyletět na oběžnou dráhu. Za celý život se mu nepovedlo dostat se do kosmu. A tak nyní, když se na odpočinku stará o farmu, kde žije s manželkou a dětmi, využije svých znalostí konstruktéra a začne stavět ve stodole raketu. Nejde to samozřejmě bez problémů - nejenom, že finančně jsou na tom celkem mizerně, ale NASA získá pocit, že by se jí do jejího džobu nikdo neměl plést. A když chlápek odmítne přestat se stavěním, nechají ho den co den hlídat. První pokusy ale nedopadnou nijak příznivě, a tak nakonec celonárodní zájem o tohoto podivína utichne. On je však rozhodnut jít dál za svým snem, ať to stojí, co to stojí. Poněkud melodramatický snímek doplácí na zbytečnou délku i popisnost některých scén, i když námět a herecké ztvárnění jsou velmi zajímavé. Disk samotný nenabízí nic moc - na úvod disku trailery na filmy Píseň lásky samotářky, Nejlepší úlovek, v bonusech na tento film plus pět dalších (z toho dva z úvodu), a to je asi tak vše. ()

oLí

8/10 Malý velký film se silným sdělením o důležitosti rodiny a víry ve svůj sen. Ukazuje, jakou moc má láska našich blízkých a silná vůle v tomhle boji jménem život. Oslavuje velikost lidskýho ducha. Navíc je to celé v působivém balení ( obrazy, hudba ). Zní to těžce tuctově a naivně, ale přiznávám se - dvakrát se mé oční bulvy koupaly v chlapských slzách ( ne v těch babských jako se mi to stává u Titanicu :-) ) Prostě skvělý, ohromně lidskej film, kterej mě moc překvapil. ()

Morholt

Ajajaj! To byla na mě příliš velká a nelogická kýčovitá rána. A když místní herectvo v čele s Thortonem otevřelo zobáky, měl jsem neodbytný pocit, že v tom všem má prsty mistr Emmerich. Až takovou měly dialogy kvalitu. Ale tak našel jsem si tam i to dobré - zejména nepovedený první start se mi líbil. Kdyby po něm astronaut Farmer bídně zhynul, hodnotil bych to i výš, ačkoliv přiznávám, že při druhém pokusu jsem mu i docela fandil - ovšem ne tak při přistání. :D Nicméně na víc jak 40% to u mě není. ()

Richie666

Oddychová záležitost, příjemná svou nepodlézavostí a upřímností. Mimochodem první "let" rakety mě opravdu dostal. ()

JohnCZ

Filmů, kde si hlavní hrdinové plní sny, je tuna. Od závodníků, přes vědce až po herce, zpěváky či jiné umělce. Astronaut v podobě Billyho B. Thorntona letící do vesmíru v podomácku postavené raketě je teda asi to nejabsurdnější, co jsem za ta léta viděl, ale když divák vypne mozek a nesnaží se v tom hledat byť jen elementární logiku, tak dostane příjemnou americkou limonádu s pěkným vizuálem a klasickým poselstvím, kde do poslední chvíle hlavnímu hrdinovi jednoduše nelze nefandit. ()

Nick Tow

Že práve Michael Polish, režisér hypnotických podivuhodností typu Twin Falls Idaho či Nortfolk skĺzne k tak povrchnej a rodinne presladenej "agitke" je pre mňa ďalším dôkazom starej pravdy. Život je krutý cynik. Pretože práve Michael Polish nám týmto filmom - "oslavujúcim zmysel cesty za snom" - ukázal, že on sám už z podobnej tŕnistej cesty dávno zišiel a túži si vykračovať po chodníku slávy v Holywoode. ()

Marek1991

Pre mňa veľmi psychologická snímka. Vo filme som našiel pre seba veľa skrytých zmyslov, veľa krát som sa zamyslel nad mnohými vecami a pohlo to moje rozmýšľanie novým smerom, začal som si uvedomovať viaceré hodnoty a zistil som, že veľa vecí o ktorých si človek namýšľa, že sú nemožné, sú naopak možné. Možno tam bolo veľa klišé, ale inak veľa motivácie srší z toho filmu. Nechápem ako môže byť tak nedocenený, možno je to tým, že veľa ľudí už nemá svoje vlastné sny. Ukazuje tiež ako môžu byť naše skvelé plány tŕňom v oku iných, ale napriek všetkému sa nesmieme vzdať. Tak do toho vesmírny kovboj. Výnimočná záležitosť. ()

ladko

Na víkendové popoludnie ideálny film, ale inak nič extra. Námet nepôsobí nejako uveriteľne, ale vo filme to ešte ako tak uveriteľné je. V niektorých momentoch však ten film vyznieval dosť hlúpo(napríklad pri nejakých tých patetických preslovoch, alebo tí agenti na záver u Lena...) a tie CGI efekty tiež pôsobia dosť lacno(niekedy až parodicky), ale napriek tomu sa to dalo v pohode dopozerať a film mi jednoducho zdvihol trochu náladu - čo som od neho očakával v prvom rade. ()

Suzana

Rodinná zábava, při které raději nepřemýšlejte, jak je tohle vůbec možné. Proti filmům tohoto typu nic nemám, naopak - velmi ráda si u nich odpočinu. Ale tohle se děsně táhlo...navíc vesmírná sekvence byla dost odfláknutá. Tolik promrhaných příležitostí k efektním záběrům, které by film oživily. Astronautem zkrátka zabijete 104 minut - nic víc. ()

GILLWANDER

Splniť si detský sen sa nie vždy dá. Presvedčujú nás o tom dennodenne faktory ako financie, okolie, odvaha a odhodlanie. Myslíme si, že na to nemáme, tak radšej budeme naďalej snívať. Astronaut Farmer je opak. Svoj sen si do podrobná vyčlenil, veril v ňom, aj keď mu zopár vecí a ľudí v okolí nepriali on si za svojím snom išiel cieľavedome. V jeho sne ho podporila aj rodina, bez ktorej by nikdy do vesmíru neletel. Všetko dokopy vytvára príjemný film, kde hlavnú rolu robí veľký sen o dosiahnutí niečoho, čo má podstatu vo vývine lepšieho zajtrajška. Lebo bez snov by sme boli nikto. A nejeden sen sa patrí aj splniť. Astronaut Farmer si ho splnil. 60% ()

honajz2

Když ten film budu brát jako pohádku, tak dejme tomu. Brát to realisticky vůbec nejde, asi je všem jasné proč. Osobně mi to celé přišlo moc doslovné a klišovité, hlavně ta scéna SPOILER ve které umře dědeček KONEC SPOILERU mě hodně vytočila, jelikož to je tak časté klišé, že už to akorát tak štvě. Taky je to celkem utahané a myšlenka tady je podaná opravdu strašně doslovně, stejně jako celý film. Na jedno zhlédnutí se to ale celkem dá a kdybych to měl hodnotit jako pohádku, tak by to na ty slabé 3* bylo. ()

4daPeace

Verdikt: Kazdy kluk se chtel podivat do vesmiru...kdyz se dnes ohledneme zpet, zjistime, ze jsme nase klukovske sny ponekud zmenili...Charles Farmer nam ukaze, jak uzasne to muze byt, stat si za svymi sny a jit si pro jejich naplneni i v dospelosti, kdy vidime, ze zybtek spolecnosti se na nas kouka jako na blazny..."Better know what your going to do, before someone knows it for you." ()

BUD-SFIS

Zacatek velmi poeticky. Kdyz jede na koni v obleku atronauta ale pak takove normalni rodinne podivanicko. Bohuzel jsem asi cekal o hodne vic. ()

J0hny5

Film o splnění si dětského a celoživotního snu. O tom, když si jde člověk tvrdě za svým bez ohledu na cokoliv. Neotřelý nápad ,ale zpracovní nijak zvláštní. Neurazí ani nenadchne. 65% ()