Ben Stiller společně s Robinem Williamsem vévodí hvězdnému hereckému obsazení tohoto neskutečně zábavného filmového hitu. Když Larry Daley (Stiller) získal práci nočního hlídače v muzeu, velkou zábavu nečekal. Brzy ale zjistil, že výstavní exponáty po setmění ožívají. A tak se Larry v novém zaměstnání ani nestačil rozkoukat a už se ocitl tváří v tvář kostře Tyrannosaura Rexe, jež je plná energie, kolem něj korzují římští vojáci a kovbojové a navíc ho zlobí neposlušná opice, která ho přivádí k naprostému šílenství. Ale možná se mu nakonec podaří najít způsob, jak tenhle chaos dostat pod kontrolu a v očích svého syna se tak proměnit v hrdinu. Nad neuvěřitelnými speciálními efekty si údivem vykroutíte hlavu a smíchy se budete řezat od začátku až do konce. Noc v muzeu – to je vaše vstupenka do říše nekonečné zábavy! (Magic Box)

mil@n.fanatik

Pro mě opravdu velmi příjemná dobrodružná komedie, skvěle jsem se bavil.. Hodně mi to připomínalo film Jumanji, film s dětství, který jsem byl jako malý doslova hotový. Nedávno jsem si ho pustil a už mě tak jak jsem byl mladší nebrala, ale pořád slušně bavila. Ale noc v muzeu, i díky že jsem to viděl poprvé, velmi solidní, zábavné a dobře provedené. B. Stiller hrál v celém filmu skvěle a celkově jsem byl spokojený, už stahuju noc v muzeu 2 a dost se na to těším a uvidíme jaké to bude:-) .. Dávám lepší 4*, hodnocení - 85% ()

predators

Brutální!! Skvělá oddychovka, pokud se budete chtít jenom bavit a moc nepřemýšlet, je to jasná volba. První čtvrtina je trochu vlažná, ale pak se to pěkně rozjede a místy i pobaví. 80% ()

Slartibarkfast

Ústřední postavou je Larry, který je vcelku na dně a hledá si práci, aby mu soud povolil navštěvovat svého syna. Nakonec se dostane na pozici nočního hlídače v muzeu. Po první noci však zjistí, že to zas tak nudná a lehká práce nebude. Všechny exponáty totiž ožívají. Jednoduchá zábava pro ratolesti nižšího věku, které jistě ocení slabší vtípky z kategorie trapnějších. Sympatické herecké obsazení a průměrný scénář neurazí. Zkrátka oddychový rodinný film, kterým zaplácnete nudné odpoledne či večer. 60% ()

Zodd

Robin Williams je charizmatický, o tom žádná. Ale ze skutečného Stillera si pamatuju málo. Navíc přes zajímavý námět jde vlastně o jedno velké rodinné klišé, kterému by více slušela animovaná forma na VHS v 90. Na druhou stranu narozdíl od dvojky je to aspoň o něčem. 2,5* ()

nash.

Pár nápadů, pár záblesků lehkého úsměvna. Nebylo to špatné, ale ani žádná pecka, nebylo to nudné, ale ani nezapomenutelně zábavné. Spíš taková nenáročná pohodovka s dobrým nápadem rozvinutým do příběhu,  který ten nápad nevyužívá tak moc jak by mohl. ()

silentname

Ak mám dať svoj osobný názor, tak mám tento film veľmi rád. Pre mňa je to komediálna klasika posledných rokov, ktorú môžem vidieť kedykoľvek a kdekoľvek. V kine som bol na tom 2x. Ben Stiller a Carla Gugino (a dosť ma mrzí, že sa neobjavila aj v ďalších filmoch) sú skvelí. Dick Van Dyke, Mickey Rooney a Bill Cobbs v role starých strážnikov sú rovnako dobrí. Robin Williams ako Theodore Rooswelt je absolútne fantastický a v každom momente, čo sa objavil na plátne si vzal všetku šou. Rovnako aj ostatné postavy sú vtipné, inteligentné a zaujímavé, plus kreativita zlatej dosky sa mi rovnako páčila. Nemôžem tomu ale dať 5*, lebo rozhodne sú aj vonku lepšie filmy, ktoré berú silnejšie témy a lepšie ich spracujú. Ale ako oddychový film s dobrými hercami a sympatickými postavami, toto je film, ktorý si vždy veľmi rád poviem. ()

Chrustyn

Poměrně zklamání. Ne, že by byl film nějaký trapný, jenom mu prostě něco chybí. To něco je bohužel humor a "akce". Jako film je to celkem pohodová podívaná pro celou rodinu se zdařilými triky ale na to, že je plný hvězd je v něm překvapivě málo vtipných situací hodných zapamatování nebo alespoň k zasmání. Nejhorší na filmu je, že mohl být o tolik lepší. Nápad s oživlým muzeem je celkem fajn, jen by to chtělo zkušenějšího režiséra. Takhle film působí jako dobrý avšak nevyužitý nápad. Hodně slabé 3* ()

klerik

Znesiteľné. Síce stokrát videné, ale pozerateľné. Ako tak sa vyhýba nadmernéj trápnosti a cameo potešili... ()

LaciLC

Nebolo to ani veľmi dobré, ani zlé, nakoniec to nebolo ani také vtipné ako som čakal, ale dosť to vyvažujú výborné triky. Shawn Levy má zatiaľ na konte nie práve vydarené komédie, Noc v múzeu je z nich asi najlepšia, ale nedá sa povedať, že by mu nejako vylepšila povesť plzniča Ružových panterov. Aj Ben Stiller už hral v o veľa zabávnejších filmoch, ale zase hrá smoliara, ako ho majú ľudia radi. Práve on je ten, ktorý zdvihol tento film mierne nad priemer. Každopádne si však film **** nezaslúži. ()

heyda

Pohodová komedie, která od začátku do konce dokáže udržet solidní tempo a občas i mile překvapit. Samozřejmě by si mohla odpustit několik scén, šlo vymyslet i lepší děj, ale na odreagování to úplně stačí. Bavil jsem se dobře, takže převládá u mě pozitivní dojem. ()

jojinecko

Film na ktorý by som zobral svojho syna (keby som ho mal:) a pri ktorom by sme sa nenudili obidvaja:) Vyvážená porcia hravosti, vtipnosti, komercie, hovadín pre deti, poučenia, moralizovania a efektov. ()

Flego

Príjemný, jednoduchý filmík na nedeľné popoludnie, kde sa po múzeu preháňajú postavičky od výmyslu sveta. Dokonca je to občas aj zábavné... občas... ()

honajz

Zhruba 2,5. je to takové jako jídlo od McDonalda - lehce se jí, rychle stráví, nic vám nepřinese. Už úvodní nelogičnosti naštvou (když Rexík zničí recepční stůl, jak to, že ten je pak celý?), pokus o dojímání diváků přes vztah otec loser a syn už štvou, a těch skutečně pár povedených fórů ve filmu (ano, s Attilou a něco málo s Owenem) nezachrání jinak zajímavý nápad, ale pitomě podaný. ()

Thomick

Tak nevim - já od toho zázraky nečekal, a proto jsem se solidně bavil. Stiller umí, a i když nedostal tolik prostoru, ukázal se ve slušném světle. ()

eraserhead666

Stiller občas zaperlí (a Owen Wilson perlí celý film, jeho herecký styl mám hrozně rád), ale narazili jsme na jeden závažný problém. A tím je můj věk, je na ten film až příliš vysoký. Což teda neznamená, že je to nějak hodně špatný film, není, jen kdybych na něj šel třeba se synem, možná bych si ho užil víc, nebo kdyby mi bylo tak o dvacet méně. Na druhou stranu je dobře, že se filmy točí pro všechny věkové kategorie a snad by i chtělo před Stillerem smeknout, že do toho šel, i když první co mě po doukoukání napadlo bylo: Původně vyhrál konkurz Eddie Murphy, jenže večer před první klapkou se brutálně ožral a druhý den měl takovou kocovinu, že nemohl vylézt z postele, tak zvedl telefon a zavolala Stillerovi, jestli by to za něj nevzal. Komu se líbilo Jumanji, bude doma, i když, mě se Jumanji líbilo (a dodnes líbí) mnohem více. ()

Ilicka

Oddechová komedie se všemožnými klišé, občasnými nájezdy na dobrý vtípek (faraón a Cambridge, Attilova traumata z dětství), skvělou postavou kovboje a římského generála, a prezidentem Rooswelt Robina Williamse. I Ben Stiller se coby noční hlídač průšvihář snaží. Naopak naprosto nesnesitelné bylo jeho dítě a opice(!!!). Digitální zvířátka nebyla nic moc kvalitní (pštros!!!). Vynikající miniaturní Owen Wilson. Ale za týden se mě zeptejte, a nebudu vědět, že jsem to viděla. ()

Bauer

Tak nevím, nevím ale tato komedie mně až tak nenadchla!! Mám k tomu dva důvody. Prvním důvodem je, že jsem od toho čekal větší zábavu. Druhým důvodem je, že mám rád filmy s Benem Stillerem, který je velmi zábavný. Ovšem v totmo filmu nikoliv! Určitě to má originální scénář. Sem tam padne nějaká ta hláška. Nalezneme zde velmi málo vtipných scén a když už jsou vtipné, tak ne zase natolik, aby jste se smáli nahlas. Jen se pousmějete. Bohužel asi tak po hodině to začalo ztracet tempo a bylo to docela i nudné. Možná by také neuškodilo, kdyby se to o pár minut zkrátilo. Velmi mně potěšila přitomnost Robina Williamsa a Owena Wilsona, kteří byli spolu se Stillerem skvělí!! Průměrná komedie! ()

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

12.09.2013

Ano, tato novinka je o pokračováních několika letošních, ale i starších, v podstatě už klasických filmových hitů. Bez zbytečných řečí: čtvrtý film o pravěkých ještěrkách ponese název Jurassic World a… (více)

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

23.05.2011

Projekt se sice jmenuje lákavě – The Machine – a Diesel si v něm zahraje kyborga, navrženého jako ultimátní zbraň, ale neradujte se. Scénář napsali ti samí lidé co Noc v muzeu a půjde o rodinnou… (více)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále… (více)